Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Lemmy »

Podle mě se ta část ohledně roztroušenosti fóra zbytečně hrotí až na dřeň... - napíšu to tak, že kdo nechce, fórum roztroušené nemá.

Odpovím jinak krátce a zase (jak je u mě zvykem) to bude rádovy filozofující žblebt...
Sosacek píše: 20. 6. 2018, 11:55 Oponenta nikdy nepresvedcis. Nikdy. Kdo jde do diskuse s tim, ze by se chtel dozvedet neco noveho? Do diskuse o autech nebo financnich produktech? Jasny. Do diskuse o tom, jestli DrD nebo DnD? Tezko. Do diskuse, jestli maji lidska prava byt jen pro nektere rasy nebo nabozenstvi? Ani nahodou, ta slouzi jen k honeni ega.
Stalo se tu mockrát, že jsem se spletl a celkem často se tu dozvím v diskuzích něco nového nebo to pomůže k tomu, abych si ujasnil nebo i změnil názor na některé věci. Osobně se chodím třeba do diskuzí mimo rpg tématiku něco dozvědět***, protože jsem ve spoustě ohledech laik a přijde mi, že zdejší návštěvníci jsou mnohem inteligentnější (chytřejší) lidi, od kterých se člověk může dost dozvědět, byť i tou psanou formou... když tedy umí naslouchat (v tomhle případě číst) :wink: ... oponenta nikdy nepřesvědčíš jen tehdy, pokud nebude chtít. Takové věci jako ego, tvrdohlavost nebo přesvědčení pro předsvědčení samé taky dělají svoje.
Sosacek píše: 20. 6. 2018, 11:55 Mam trochu pocit, ze tohle je celkova vlastnost cloveka - kazdy ma prepinac "ja uz o svete vim dost a nebudu se nic ucit a nebudu menit nazory, jsem si jisty", ale ruzni lide ho maji ruzne prepnuty. Nekdo vsechno vi. Nekdo si mysli, ze na svete je spousta veci, ktere jeste neodhalil.
Tohle je zajímavá část komentáře, která má několik vrstev k hlubšímu zamyšlení... Sám to fakt mám v některých ohledech tak, že mi přijde, že se nemůžu už dozvědět nic nového na takové a takové téma - ne že bych věděl všechno, ale třeba informace z netu se točí v kruhu a poměr čas - přidaná hodnota se tam často dost nevyplatí... otázka pak je, na kolik/jestli vůbec se chce člověk nechat obohatit v tomhle směru nebo v jiném a co mu stojí za ten čas (navíc se může přičíst lenost, information overload a další věci).

***: edit dodatek: a to té rpg části už moc nechodím, protože jednoduše dlouho nehraju, nezajímám se o trendy v rolleplayi, zapomínám a tedy tomu už moc nerozumím (+ mě to nezajímá víc, než okrajově a nostalgicky) :)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Lemmy »

Jenom k tématu:
OnGe píše: 20. 6. 2018, 08:56 USA opouštějí Radu OSN pro lidská práva. Je to pokrytecká organizace, uvedla Haleyová
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... ti-izraeli
První co mě napadlo, když jsem viděl nadpis zprávy bylo to, že tohle USA zřejmě má pomoct na dalších frontách - tedy tohle by jim mohlo zjednodušit vyjednávací pozici s KLDR třeba.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Sosacek »

Lorwyn píše: 20. 6. 2018, 12:37 Sosáku, chováš se destruktivně v diskuzích. Máš mnohdy dobré argumenty, ale tvé příspěvky je bolest číst kvůli kupám naprosto zbytečné vulgarity. Často argumentuješ tím, že ostatní
- to dělají taky - to často není pravda
- si to zaslouží - nejsi tu soudce, ale diskutér
- to jinak nepochopí - pitomost, spíš naopak.
V zásadách fora je, že budeš diskutovat slušně. Zavazuje se k tomu každý přihlášený uživatel. Tak se chovej normálně a to daný slovo drž. Prosím.
Hm, mas pravdu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

Lemmy píše: 20. 6. 2018, 12:54 První co mě napadlo, když jsem viděl nadpis zprávy bylo to, že tohle USA zřejmě má pomoct na dalších frontách - tedy tohle by jim mohlo zjednodušit vyjednávací pozici s KLDR třeba.
Na vyjednávací pozici s KLDR není co zjednodušovat. Jak Trump tak Kim z té šarády* dostávají přesně to, co chtějí a potřebují.

Kim: Úspěšně jsem splnil bod plánu "mít atomovku a raketu, která by v zásadě mohla být schopná doletět až do USA a vyděsit celej svět tím, že to myslím fakt vážně". Momentálně jsem ve fázi "hodnej kluk s atomovkou a strašně chudou zemí, který šoupe nohama a nechá si poslat tučnou finanční "pomoc" výměnou za to, že už nebude strašit lidi a bude se tvářit, že spolupracuje". Na tohle by mu kejvnul každej politik, ale s Trumpem to Kim opravdu vyhrál, protože to je showman a populista a přesně tohle se mu hodí do krámu.

Trump: Vystrašil jsem zlého diktárora a udělal jsem z něho svého (našeho!) kamaráda. To jsem ale pašák, co?


Chmura je, že to lidi zjevně žerou i s navijákem. Dneska jsem v rádiu zaslechl kus debaty, kde někdo Trumpa zuřivě obhajoval. Mimo jiné například tím, že Obama na rozdíl od něj ničeho nedosáhnul (bodejť by dosáhnul, když v té době byl Kim pořád ještě ve fázi "potřebuju světu ukázat, že ho fakt můžu ohrozit").


* Šarádou myslím to, co ukazují světu, nikoliv to, jakou cenu za to platí lidé v Severní Korei.
Naposledy upravil(a) York dne 20. 6. 2018, 13:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od ilgir »

Ale náhodou, tohle bylo dost dobré:
Sosi píše:V superdobrym svete by lidi slo presvedcit.
(...)
(...)
Mohl bys dělat kazatele dobra a solidarity. Třeba papež František by tě určitě zaměstnal.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Lemmy píše: 20. 6. 2018, 12:54 První co mě napadlo, když jsem viděl nadpis zprávy bylo to, že tohle USA zřejmě má pomoct na dalších frontách - tedy tohle by jim mohlo zjednodušit vyjednávací pozici s KLDR třeba.
Jak by to mohlo pomoct situaci USA x KLDR? Jako důvod zmiňovali, že ta rada nefunguje, protože pořád pruděj Izrael. Spíš bych to viděl na plány na blízkém východě. Nebo hranice s mexikem - teď dostali čočku za politiku jak oddělují děti od rodičů, co chytí při přechodu hranice. Dělá se to proto, aby to bylo pro ty lidi nepříjemný a už znova přes hranici nechtěli. Výsledky pochybné a je to docela fuj.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Lemmy »

OnGe píše: 20. 6. 2018, 13:43
Lemmy píše: 20. 6. 2018, 12:54 První co mě napadlo, když jsem viděl nadpis zprávy bylo to, že tohle USA zřejmě má pomoct na dalších frontách - tedy tohle by jim mohlo zjednodušit vyjednávací pozici s KLDR třeba.
Jak by to mohlo pomoct situaci USA x KLDR?
USA může pak na pohled působit víc "autonomním" dojmem. Přijde mi, že čím víc bude působit, že nemusí být součástí určitých rad, společenství, apod., které zároveň asi nebudou pozitivně nakloněny vůči KLDR (to, že jich asi není většina je další věc :))... zvlášť když takové společenství řeší i lidská práva (vzhledem k tomu, jaká zvěrstva ohledně lidských práv se u KLDR dějí a jak je režim zároveň háklivý na to, když se to s nimi řeší), tím spíš by mohla být lepší vyjednávací pozice USA v jejich zájmech s KLDR (mohlo by to působit dojmem, že jim jdou víc k ruce a dělají ústupky - edit: snaží se být "neutrálnější" -, i když sledujou čistě vlastní zájmy, které s tím přímo nesouvisí).
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Naoki »

OnGe píše: 20. 6. 2018, 12:20 Sosáčku, byl bys tak hodnej a vytáhnul si hlavu z prdele? Největším dodavatelem pohrdání, zloby a nenávisti na rpgfóru jsi ty. Na srazech trávíš většinu času vyprávěním o tom, kdo je jakej čůrák opět jenom ty. Ostatní tě jenom nechají vypovídat. Když tam nejsi, drbačka se odbyde dost rychle a ani se při tom moc nedehonestuje. Náhoda? Nemyslím si.

Ty si myslíš, že jsi nějaký etalon ctnosti a morálních hodnot? Nejsi. Nejsi o nic lepší, než lidi, do kterých se sereš. Vzhledem k tomu, že ti největší radost udělá, když je v rachotě nějakej průser a kravaťáci lítaj jak namydlený, protože jim jde o krariéry a ty je v tom můžeš pasivně agresivní metodou nechat vykoupat (a ještě ti přijde super to dát jako veselou příhodu z natáčení), tak to spíš vypadá, že jsi pěknej sráč.

Když tu tak hezky nastavuješ zrcadlo, zkus se do něj taky trochu podívat. Asi tě vyděsí, jak ostatním přisuzuješ to, co děláš sám a hrozně je za to sjízdíš. Naprosto bez jakékoliv míry. Teda, ty to asi neuvidíš, spíš si v rámci egobrany řekneš, kdo je zase jakej čůrák a lidskej odpad. Mimochodem, všiml sis, že v téhle studně nenávisti používáš tenhle termín akorát ty a kolega Eleshar?

Jako jo, bejt neomarxistickej nihilistickej anarchista, co dělá ve velký bance a má i svýho šoféra, to musí bejt docela pnutí. Ale možná by stálo za to se na to vysrat, když tě to takhle mele. Teda, možná tě to nemele a možná jsi sráč už od přírody. Těžko říct, tak dlouho tě neznám. Ale když někdo dlouhodobě jedná proti svému přesvědčení, tak se to má tendenci nějak projevit a tohle by mohlo být ono.

Nicméně to ti nedává nárok se chovat jako pičón a nemůžeš po nikom chtít, aby to snášel.

Takže si buď vytáhni hlavu z prdele, nebo tam za ní zalez celej. Dík
Obrázek
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vito »

Já si spíš myslím, že Číne už s KLDR došla trpělivost... Proto Kim šel na kobereček před singapurem i po něm. On jenom papouškoval, co mu soudruzi nadiktovali, jinak by mohl přijít o jejich politickou i ekonomickou podporu. Vítězem těch rozhovorů je dle mě Čina, která nechce mít na svém území cca 10 milionů běženců, páč to by hrozilo humanitární katastrofou která by nebyla dobré PR.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Sosacek »

OnGe píše: 20. 6. 2018, 12:20
Admini se tvari, ze v pohode, takze ti odpovim.

Jakoze, v jakem bizarnim svete to zijes, ze mit praci a chodit do ni je moralni selhani? Ze clovek je burzoazni hajzl, protoze ma auto? WTF?

Ses fakt mimo. Na to, jakou praci si davas, abys odpovedel na cokoli co napisu, a pohonil si ego, ses dost spatnej stalker (coz je divny, pac bych cekal ze na to mas dost casu, kdyz nepracujes).

Nakonec je myslim zbytecny ti branit v internetove diskusni masturbaci - jsou lidi, co si stoji za tim co reknou, a jsou lidi, kteri jsou megahusti na netu, ale nazivo ne. Oba vime, kam patris.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Invictus »

Po shlédnutí tohoto videa u mě obava z ruské hrozby klesla tak o dobrou třetinu. Je krásné vidět, jak se ruská duše nemění ani v oblasti efektivity práce. Asi to ten Vladimir nemá tak jednoduchý.
https://www.youtube.com/watch?v=co8s0egftsc
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

To stopro nemá a asi to musí být leckdy dost na hovno, ale nevím, jestli to ruskou hrozbu snižuje, nebo zvyšuje, protože když se nedaří doma, tak se musejí ukazovat svaly na venek.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Invictus »

No snižuje, protože pokud nejsou schopni nějak efektivně fungovat v době míru, tak těžko kdy připraví agresivní válku velkého rozsahu. Na to musíš mít buď super efektivní armádu, nebo tak výkonný válečný průmysl, že tě nějaká efektivita nemusí trápit. Ani jedno Rusko zřejmě nemá, a to mě uklidňuje. Rozuměj, je sakra rozdíl válku vyhlásit a mít šanci ji vyhrát. A pokud je tam takový bordel, že prezident země musí umravňovat extrémní excesy, tak se dá čekat, že na nižší úrovni je ještě větší bordel. Jakože nejsem přesvědčený na 100 %, ale vytváří to pro mě dost odlišnou narativu od toho sjednoceného ruského národa, kde všichni usilovně pracují na společném triumfu, jakou právě Rusko intenzivně propaguje (zřejmě právě k popření vědomí pravého opaku).
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ruská federace bezesporu hrozbou je. A velkou. Pořád je to jaderná velmoc která v současnosti disponuje velmi efektivními prostředky jaderného napadení a stále je vylepšuje.

Ale nám je předesíláno že máme každou chvíli očekávat ruské tanky na Václaváku, což je blbost. Třeba ty aktivity v Litvě jsou dokonalou ukázkou toho, jak to nikdy nebude. Najede tam pár set či tisíc vojáků, něco obrněné techniky a demonstrujeme jak jsme rozhodní a jak ty Rusáky kdyby přišli poženeme až do Moskvy. Jako divadlo dobrý, ale to je vše.

Na druhou stranu je fakt, že stav pozemních sil Ruské federace nestačí ani na větší lokální konflikt. Doby SSSR jsou dávno pryč.

Ta hrozba se ale jeví větší - myslím vojenská hrozba - než skutečně je. Je to ale dáno nikoliv tím jak je silné pozemní vojsko RF a letectvo RF, ale tím jak je slabé pozemní vojsko a letectvo států NATO v Evropě. Pokud totiž pominu Turecko, které dnes má větší vojenskou sílu než všechny evropské státy NAT dohromady, tak je Evropa bezbranná. Ale to není vina Ruské federace a jejího vedení ale vina našich politiků v EU a NATO.

Je až neuvěřitelné jak málo sil a prostředků jsou jednotlivé státy NATO schopny - o ochotě už raději nepíšu vůbec - postavit do případné války.

V kontextu s celou touto podivočelou diskusí pak rezonuje jediné. Pevné, sebevědomé národní státy s populací vnímající tento stát a národ v něm žijící jako výrazné plus jsou dobrým počátkem pro založení efektivní obrany, protože nelze spoléhat na to, že za nás někdo bude jen tak umírat. Pokud se potom tyto státy spojí do fungujícího společenství vojenského i nevojenského, kde se domluví na tom jak budou postupovat v určitých situacích je velmi moudré a rozhodně správné.

Ale ne za cenu úplného potlačení národních států ve jménu nějaké nadnárodní rozpliznutosti, kde jeden spoléhá na druhého a nikdo nedělá nic pořádně. Co je přesně to co se posledních 20 let děje v EU a NATO.

My jsme v NATO, nám nic nehrozí - to je myšlení co ovládlo myšlení nejen většiny obyvatel Evropy potažmo obyvatel EU, ale bohužel i myšlení politiků a mám obavu, že i části vojáků.

Pokud by totiž Rusko vědělo, že každý stát NATO v Evropě má k dispozici několik tankových a mechanizovaných divizí, moderně vybavených a vyzbrojených s potřebnou leteckou podporou, a schopných do 10 dnů zaujmout postavení na východní hranici NATO a svést nekompromisní boj, bylo by to jiné kafe a Rusko by ani nedutalo. Krym by byl pořád Ukrajinský, a celá východní Ukrajina by byla v klidu.

Proč to tvrdím? Protože Rusko ví, že mimo kecy a rezoluce nic jiného neuděláme. Nejenomže nechceme - přece nemůžeme voliče strašit válkou, kdo by nás volil. Ale my ani nemůžeme. Nemáme v rukách nic, jen ty kecy. Pokud by zde ale byla legitimní vojenská síla ochotná k boji, tak by zalezli a jen blábolili jak jsou všichni na Rusko zlí.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 25. 6. 2018, 08:20, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Neferit Sr. »

Argonantus píše: 14. 6. 2018, 19:06 Neferit komplexněji - skočím s dovolením trochu zpět:
Jenže já znalý jsem, já jsem byl v Šumperku v archivu, byl jsem v Bludově a měl jsem tam i pár známých co tu dobu zažili. A znám lidi co o tom vědí věci že bys nevěřil. Chtěl jsem o tom před nějakou dobou napsat práci.
A co tedy? Habrman nebyl lynčován a odjel vítězně mercedesem do Německa?
Vyprávěj, přeháněj?
Tento ironický šleh není dobrým základem pro diskusi, tedy se o ni ani nebudu pokušet. Co je s Tebou chlape? My dva jsme se vždy bavili věcně a to i v momentech kdy jsme stáli v totální opozici. Toto nemáme zapotřebí ani jeden z nás.

Jinak nechceš letos letět do Izraele? Bylo by to v září a opět hodně dobrej vojenskej zájezd. Pokud chceš vědět více, písni e-mail.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů