Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

FA má nějakou symboliku, myšlenku a tak dále???
Nwm, no, ten film je jak pravíš sračka, na druhou stranu maniakální Roden, ze začátku to má snad i cosi jako atmosféru, jsou tam náckové... vida, i nějaká myšlénka se dá najít... Natočit znovu a pořádně :D
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Těžko říct, jak moc záměrnou, ale v díle najdeš významovou rovinu i v moment, kdy to tam autor nedal záměrně, která z toho díla jen vyplývá tím, co zobrazuje, co a jak říká.
Z tohoto úhlu pohledu byla Frankenstein's Army relativně slušné sousto, neříká nic moc nového ani objevného, ale není zoufale prázdná. Ta Uweho Bloodrayne na tom byla de facto hůř, protože tam kromě fetiše našeho milého UV Filtra nebylo vlastně nic. Zas to aspoň netočili jakou found footage.

EDIT: Pro zajímavost, kdo neviděl a je zvědavý, takhle vypadali členové Frankenstein's Army. Já tam fakt vidím Bioshock - a taky Evil Within, osmdesátkový body horror a japonský cyberpunk. Škoda, že kromě slušně bizarních návrhů režisér neumí psát a režírovat.
http://villains.wikia.com/wiki/Zombots
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Snyderův další projekt je The Fountainhead.

Podle novely, o individualistickém mladém architektovi, který designuje moderní budovy a odmítá svou vizi podřídit kozervativnímu většinovému establišmentu. By mě zajímalo, co ho k tomuhle tématu vedlo..... Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jako... Fountainhead od Ayn Rand? Tu příšernou mrdku?
Obrázek
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Karotka »

:D :D :D
Kam na ty gify chodíte?

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Invictus »

Do lesa.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Je to asi spíš do seriálů, ale tohle má i filmový přesah, tak dávám sem: hodně cool volba - nový Hercule Poirot bude John Malkovich:
http://www.tvzone.cz/clanek/36190-hercu ... ovou-tvar/
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Na to jsem hodně zvědavý.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re:

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 28. 5. 2018, 19:33 Jako... Fountainhead od Ayn Rand? Tu příšernou mrdku?
Obrázek
Jojo, tu příšernou mrdku. Děsně se těším.
Obrázek
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

The Fountainhead, 1949
Koko ni izumi ari, 1955
A posléze
https://m.youtube.com/watch?v=yZN16SUWjeg
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Tak Sosacek postupuje osvědčenou metodou Romana Jocha. Vidět to nepotřebuje.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Do záznamu říkám, že to byla Sadako, nikoliv Sosáček, ale jako by se stalo. Nicméně ve slušných levičáckých kruzích se Randová moc nenosí.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Aha aha aha.
Taky bych si občas měl vzít ty brejle. Zatknout obvyklé podezřelé je blbá metoda.

1) Takže nejprve - co nejponíženějši se omlouvám Sosáčkovi, neb je totálně nevinen.

2) Možná bude třeba se omluvit i Snyderovi, pakliže se ukáže, že ta stopa, kterou nasála Midewiwiwn je správná. Ale to není můj problém.

3) Snyder je pro mne poněkud rozpolcená informace. Může představovat totální skvost jako Sucker Punch (kdo z vás má, pánové, téma na RPGF na jediný film...) nebo taky stylizaci, nad kterou se mi zavaří kontrolky a nedám to, jako 300 nebo Man of Steel. Nebo podivný hybrid dvou filmů jako Batman versus Superman. Fakt těžko říci.

4) Ann Raynd nemá moc dobré jméno ani mezi slušnými pravičáky. Tak nějak zlověstně připomíná ruského mystika Rasputina. Je to taková kolotočová existence.
Ale na to sere pes - furt by mohla dělat velké umění. Poe byl taky lidsky dost kretén.

IMHO asi jako to spíš není ten případ; její hlavní dílo jsem nedal, zavařily se mi kontrolky a nedorostl jsem jeho významu. Člověk, co vzývá svištící příběh (TM) a rovnou Terminátora, asi netřeba vysvětlovat, kde je problém.
A politická nalejvárna jakákoli vyvolá spolehlivě moji nespokojenost.
A neužvaněný Rus by měl být vyvažován zlatem, ba možná i paladiem a rhodiem, ale Rayndová to fakt nejni.

V případě, že to není Rayndová, je to ovšem naprostá odbočka a náš příběh se tam neodehrává.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jsem zrovna chtěla napsat, že za to ošklivé vyjádření mohu já a nikolivěk Sosáček.

Popravdě, Snyder může překvapit a adaptovat to do něčeho použitelného, ale... mám drobné podezření, že Sadako a Ayn Rand asi zůstanou v opozici natrvalo.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

Se Simpsony je Ayn Randová taky v trvalé opozici.
https://simpsonswiki.com/w/index.php?ti ... ew_desktop
Obrázek
Jak ji pojme Snyder by mě taky dost zajímalo. Trajler té pradávné Vidorovy adaptace s Gary Cooperem na mě přes slušné hodnocení na ČSFD působil dost odstrašujícně. Dlouhé pohledy z oka do oka a tak. Jestli za to může předloha anebo dobová manýra je otázka. Údajně nejoblíbenější film Slavoje Žižeka.
Čas neexistuje.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů