Heraldika Taurilu

Fantasy svět nejen pro Dračí doupě, zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata

Moderátor: Sparkle

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3171
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Sparkle » 25. 4. 2018, 14:33

Tak to jo. Se sluncem a měsícem půjde určitě vymyslet nějaký zajímavý erb. Jen si říkám, že možná když symboliku slunce začala pak používat Církev, že by si možná Humbrickové ten erb chtěli nějak změnit.

Případně mě ještě napadla alternativa, a to něco se stromem. A legenda, která se k tomu váže, by mohla být třeba něco v tomto smyslu:


Když čarodějové odtrhli Thuren od kontinentu, thurenští duchové přírody byli za to rádi a byli lidem vděční, že je zbavili vlivu Pravládců. A tak ze začátku žili v Thurenu lidé a duchové přírody v harmonii a alianci. Když lidé něco potřebovali, například aby lesní rostliny daly spoustu plodů, pak šli lidé prosit duchy přírody a oni to zařídili. Jenže časem to některé lidi začalo štvát a chtěli si dělat věci spíš po svém, aby už se nemuseli duchy přírody zaobírat, radši vymýtit les a dát si tam další pole než žádat ducha půdy o lepší úrodu na tom malém poli atd.

Čarodějka Leofrun byla potomkem jednoho z legendárních čarodějů a vůbec se jí nelíbilo, kam to celé směřuje. Žila v lesích jižního Thurenu v těsném spojení s duchy přírody a viděla, že rozbitím aliance s nimi by lidé mnohem více ztratili, než by získali. Ale její bratranec Wraecwulf, také mocný čaroděj, byl jiného názoru a burcoval thurenské osadníky, aby duchy přírody ignorovali. Leofrun jej nakonec přemluvila, aby se s ní sešel na schůzce na posvátném palouku, kde bylo spojení s přírodou silnější než jinde a duchové přírody se tu nebáli brát na sebe podoby zvířat a prohánět se tu. Doufala, že když se s nimi Wraecwulf setká, tak pochopí. Setkali se na palouku, Leofrun sem vzala i svou mladou dceru Frigyth. Jenže byla to past. Z lesa začali na palouk vybíhat Wraecwulfovi vojáci a zaútočili na duchy přírody. Wraecwulf dlouho na tuto příležitost připravoval kouzlo, pomocí kterého lidé prošli lesem bez toho, aby je smysly přírody detekovaly. (nebo tam prostě jen nedělali žádný bordel, na což nebyli duchové přírody zvyklí?)

Leofrun se v zoufalé situaci rozhodla použít mocné kouzlo, za které zaplatila daň nejvyšší. Spojila se s duchem stromů, vetkla svou duši do něj a spojila se s ním v jedno. Proměnila se v mohutný strom, který omotal Wraecwulfa a udusil ho uvnitř svých větví. Stromy okolo mezitím ožily a proměnily se v lidské válečníky, kteří pobili zbylé Wraecwulfovy muže.

Frigyth bitvu na palouku přežila a vrátila se mezi lidi. Uvědomila si, že o oběti své matky musí zpravit thurenský lid a už se nemůže schovávat v lesích, musí se stát opravdovou vůdkyní a zajistit, aby lidé nikdy neroztrhali alianci s duchy přírody. Vzala si za manžela nejstatečnějšího ze stromových bojovníků a přijala příjmení Humbrick a tak byl založen mocný rod. Zbylí stromoví válečníci si také našli lidské polovičky a přísahali věrnost Humbrickům, a ti se na oplátku zavázali chránit jejich rodiny s krví požehnanou magií přírody. Dodnes jsou na jihu Thurenu rodiny, v jejichž krvi je silná Prastará magie, a to jsou potomci těchto stromových válečníků.

Posvátný strom Leofrun ještě nějakou dobu sloužil Thruencům a říkalo se, že měl i léčivé schopnosti. Frigyth se na sklonu života rozhodla palouk se stromem ukrýt, aby jej už nikdo nenašel, protože se bála jeho znesvěcení, a říká se, že opravdový hrdina s krví Humbricků jej možná jednou zase nalezne.

edit: možná to ještě nějak twistnout, aby tam figurovalo to počasí?
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od mal.kin » 26. 4. 2018, 06:51

Legenda parádní...absence ovládání počasí mi nikterak nevadí, protože by mohla být součástí balíku schopností z Prastaré magie...jestli se ti to tam podaří ještě nějak propašovat, asi by to neuškodilo, ale není to nutné.
Snažil jsem si však představit toho stromového válečníka, jak asi vypadal, že si je mohly ženy brát za muže.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna

trajda
Příspěvky: 693
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od trajda » 27. 4. 2018, 04:45

Kdyz Leofrun cekala na sveho bratra Wraecwolfa u posvatneho stromu, jeji temer dospela dcera Frigyth byla schovana ve krovi. Leofrun se zdesila, kdyz se v haji objevili lokajove a zacali vrazdit. Neverila vlastnim ocim. Zacala histericky brecet, jakoby ji agonie trhala srdce vedvi, a z nebe se spustil silny dest. Pak ji doslo, ze dalsi na rade bude posvatny strom. Snazila se ho chranit vlastnim telem, ale Wraecwulf ji probodl mecem tak silne, ze ostri se zabodlo do kmene, a Frigyth zajecela strachy. At uz za to muze Frigyth, Leofrun nebo duchove lesa, z nebe uhodil blesk primo do posvatneho stromu a usmazil i oba sourozence. Lokajove se zdesili a utekli z lesa. Frigyth pak cely zivot pokracovala v odkazu sve matky, ale jeji pohled na svet se nepatrne lisil. Ohorely strom stale stoji kdesi skryt v lesich jizniho thurenu.

Cerny ohorely strom na zlatem pozadi (obloha osvetlena bleskem), je dukazem toho, ze priroda je ochotna se obetovat, pokud clovek je ochoten obetovat se pro prirodu. Clovek sice ma silu nad prirodou a mel by ji pouzivat, ale ne nezbytne. Zaroven katastroda, kterou erb znazornuje, varuje pred spatnym nakladanim s moci. S velkou moci prichazi i velka odpovednost. A na zaver, bylo dobre, ze blesk spalil strom? Bylo dobre, ze spalil sourozence? Odpoved zni: "Na odpovedi nezalezi." Co se stalo, stalo se a uz neni mozne to vratit zpet. Jedine, co cloveku zbyva, je smirit se s tim, ale nikdy nesmi zapomenout.

Prislo mi, ze spaleny strom, je mnohem silnejsi pouto s prirodou, nez obycejny zeleny. A taky jsem si rikal, ze to ma obrovskou filozofickou hloubku. Zvlaste pak kazde dite, ktere se narodi do rodiny Humbricku si jiste alespon jednou behem dospivani polozi otazku, jak spaleny strom muze byt znakem pouta s prirodou, nebo zda jejich rod, je zly.

ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3171
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Sparkle » 27. 4. 2018, 10:50

:clap: To zní suprově! Tím pádem pokud by Humbrickové měli černý strom na zlaté, Westenholtové musejí mít jinou kombinaci barev.
Jenom jedna věc, ale to je spíš drobnost, ohořelý strom se bude imho blbě znázorňovat na obrázku pokud už jakože nehoří, aby lidi pochopili, že je ohořelý a ne prostě zimní opadaný. Takže možná bude ještě trochu hořet? Nebo bude protnutý bleskem?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5699
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od boubaque » 27. 4. 2018, 11:35

Dovolil bych si poznamenat, že blesky bývají bílé do modra.

(Napadla mě taková možnost se štítem se třemi svislými pruhy - modrým, bílým a modrým - a s černým ohořelým stromem buď jen v bílém pruhu, nebo přes všechny tři pruhy - jen pak by ideálně měly mít větve na modrých pruzích bílý obrys. Velmi narychlo a ne moc dobře namalováno nějak takhle:
stit.png
)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3171
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Sparkle » 27. 4. 2018, 11:40

Tyjo, to vypadá fakt dobře! Tím, že ten strom je v půlce rozdělený, to může implikovat ten blesk, co do něj uhodil, z čehož vyplývá i ta ohořelost.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3171
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Sparkle » 27. 4. 2018, 12:37

K erbu Carlyssů. Uvědomila jsem si, že když Mathila vyhlásila válku Ameline, tak si musela udělat vlastní erb, aby se ty armády rozpoznaly na bojišti. Když to pak vyhrála, tak už svůj erb počítám neměnila. Takže teď by měli mít Carlyssové trochu jiný znak než mívali tradičně. Tradičně mohli mít tu holubici či racka a vlnky / lodě. Teď by mohli mít třeba holubici v brnění? Nebo holubici třímající v pařátu zbraň? Jako že občas musí pro obranu míru vytáhnout mírová holubice i do boje, nebo tak něco?

Obrázek

Obrázek
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Paul » 27. 4. 2018, 15:48

Teoreticky by stačily ty holubice jen barevně rozlišené (byly to Války holubic, ne?), jako to měli Yorkisté a Lancastristé (teda tak nějak se jim říká), stím, že se ty růže ani moc nevyskytovaly na praporcích jednotlivých baronů a lordů- mezi sebou se znali, resp znali erby protivníků/spojenců.

Jinak takový Edvard IV. měl na praporci svůj rodový erb (černý býk/bílý kanec, nejsem si jistý, na netu jsem našel obojí) a okolo něj ty bílé růže (vedl Yorkisty v bitvě u Towtonu).

Na mapě Thurenu nějaká holubice v erbu je, ta by se dala použít.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3171
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Sparkle » 27. 4. 2018, 16:10

Trenawainové. Mohl by jim slušet ve znaku nějaký abstraktní ornament, psychedelická spirála nebo tak něco.

A legenda k tomu by mohla být něco ve smyslu: když ještě Thurenské království bylo v plenkách, tak k němu připlula na lodích horda nájezdníků z kontinentu, vedená dvěma náčelníky - bratry. Oblehli Terlington a bylo jasné, že město dlouho nevydrží a posily jsou daleko. Mezi lidmi uvězněnými ve městě byl také Romund Trenawain, potomek jednoho z dvanácti čarodějů. Ten držel až dosud v tajnosti svou schopnost vnukávat jiným lidem sny, pokud byl blízko nich. Takže nyní dostal nápad, jak město zachránit. Nechal se obléhateli zajmout a když byl pak zavřený u nich v kempu, použil svou magii a ti dva bratři začali dostávat sny o tom, jak ho ten druhý chce zavraždit, až mezi nima vznikla totální paranoia a pak se pobili navzájem / jeden pobil druhého a v nastalém zmatku podnikli obránci protiútok / uzdržovali to tak dlouho, dokud dorazily posily pro obránce. A město bylo zachráněno.

Romund ale dopadl blbě, při té mele přišel o život / nebo po akci se pochlubil tím, jakou schopnost má, a Thurenci ho o pár let později popravili na základě vágního obvinění, že vnukává sny panovníkovi a ovlivňuje ho tím. Jeho potomci odešli z Terlingtonu a zabrali si vzdálenější území na ostrově Thuren a po několik desetiletí s vedením země nekomuknikovali, než ono zjistilo, že je potřebuje za spojence a pak se s nima udobřilo a potvrdilo jejich status vyšší šlechty.

(klidně to ještě nějak mýticky přikrášlit, tohle mohla být verze, která se reálně stala)

Znak - žlutá spirála na červeném pozadí?

Obrázek

(možná ti náčelníci nebyli 2 ale 4, každý z cípů tý spirály znázorňuje jednoho)
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Paul » 27. 4. 2018, 16:50

Obrázek

Co tohle?

Je to takový náčrt, ještě se na to kdyžtak podívám, nesedí mi tam přesně přechody mezi spirálou a čtvercem.
Naposledy upravil(a) Paul dne 27. 4. 2018, 17:11, celkem upraveno 3 x.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.

trajda
Příspěvky: 693
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od trajda » 27. 4. 2018, 16:58

Paul píše:
27. 4. 2018, 16:50
Je to takový náčrt, ještě se na to kdyžtak podívám, nesedí mi tam přesně přechody mezi spirálou a čtvercem.
Ten vypada moc dobre. Osobne si take myslim, ze vztah Trenawainu s krolovskou rodinou byl hodne chaoticky. Jedna generace je podporovala, druha zavrhovala. Urcite to musel byt maly rod, casto vyvrazdovany a ponechany se zotavit pro dalsi generaci.
Naposledy upravil(a) trajda dne 27. 4. 2018, 17:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Paul » 27. 4. 2018, 17:02

odkaz funguje pouze, pokud citujes zpravu a prekopirujes odkaz na novou stranku.
V těchto věcech jsem zde novic, jak na to, aby to bylo vidět?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3171
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Sparkle » 27. 4. 2018, 17:02

Jo, to vypadá suprově!!! Jediný strach u tadytěch spirál (jak té mé, tak těch tvých) mám, aby to někomu neevokovalo svastiky. Ale třeba to v tom vidím jenom já a je to ve skutečnosti v cajku.

Edit: mně se ten znak zobrazil normálně.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od Paul » 27. 4. 2018, 17:14

aby to někomu neevokovalo svastiky
Tak bohužel, někdo si může splést symbol nacistického hnutí se skoro-keltskou spirálou, ale na to už potom nemám co říct.

Zkusil jsem opravit odkaz, snad ten obrázek teď vidí všichni.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.

trajda
Příspěvky: 693
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Heraldika Thurenu

Příspěvek od trajda » 27. 4. 2018, 17:32

Co se tyce carlyssu, cetl jsem si podrobnosti o valce ruzi, abych ziskal inspiraci. Valka ruzi byla o trech bratrech, kde dedic trunu umrel a zbyli dva bratri (a jejich potomci) se poprali o trun. Jenze ti si nezmenili pouze erb, ti si zmenili i jmeno rodu. A navic jejich vymyslene erby se nikdy nestali soucasti erbu spojeneho kralovstvi. V kazdem pripade si take myslim, ze neni nutne Mathili erb nejak radikalne menit. Zmenil bych pouze barvu holubice nebo pozadi. Treba ameline by mohla mit bilou holubici na barevnem (treba svetlemodrem ndbo tyrkysovem) pozadi a Mathile barevnou (treba cernou nebo cervenou) holubici na bilem pozadi.

Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů