RPG Kuchyně 2017

RPG Kuchyně 2017 začíná!
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

ShadoWWW píše: 28. 2. 2018, 11:59 Když to je těžký, když ty hry u mě soutěží s hrami jako Connan (ten nový od Modiphiuse), AiME, Star Trek Adventures, Blades in the Dark, revidované SWN a Tiny Dungeons, které jsou v mém seznamu "Wanna Read & Try to Play". A zanedlouho tam přibudou ještě nová edice Warhammeru, překlad Lone Wolf Adventure Game a Dračí hlídka. Těch nových her, které jsou zajímavější než "kuchyňovky", je zkrátka moc a ani na ně není čas.
V prvé řadě - so what? Nikdo tě přece nenutí, aby ses zabýval něčím, co tě nezajímá. Na druhou stranu tohle téma čteš a přispíváš do něj, takže s tím nezájmem to zřejmě nebude tak žhavý.

Ve druhé řadě: Nejsou to stejné kategorie. Mně třeba Fate taky prakticky vůbec nezajímá, ale udělal jsem Sirienovi poměrně podrobný a docela pracný komentář k překladu, protože si jednak cením toho, čím dalším přispívá, a za druhé mám prostě jiný vztah k lidem, se kterými se prakticky denně o něčem bavím, než k několika jménům v seznamu autorů v nějaké knize.

Community matters.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

Nemůžu si pomoct, ale vyměnit naději že něco dostaneš za jistotu, že to nedostaneš mi nepřipadá jako výhoda, spíš naopak. Pokud je to jediný bod, ve kterém to má být lepší, tak bych to asi rovnou zavrhnul.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

OnGe píše: 28. 2. 2018, 12:14 Nemůžu si pomoct, ale vyměnit naději že něco dostaneš za jistotu, že to nedostaneš mi nepřipadá jako výhoda, spíš naopak. Pokud je to jediný bod, ve kterém to má být lepší, tak bych to asi rovnou zavrhnul.
Aha, ok. V tom případě se dobrovolně hlásím jako "porotce", k němuž můžete s nadějí vzhlížet.

Problem solved.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od Jerson »

OnGe píše: 28. 2. 2018, 09:55 Aha, já myslel, že chceš aby byla jedna a více pořádných her v každém ročníku, ne za historii. Protože pak vlastně nevím, o čem se vůbec bavíme, když už máme splněno.
Právě. Doba, kdy někoho zajímaly jednorázové hry udělané na základě zadaných ingrediencí už minula.

Nicméně nechci to už dál rozepisovat. Ani jeden z nás Kuchyni organizovat nebude. Mě šlo jej o to, že Nekra má opět zcela neopodstatněné obavy z šíření své hry a svou účast podmiňuje omezením, které je - podle mě - schopné vyřadit i to málo hodnotitelů, kteří by se snad vyskytli.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od ShadoWWW »

Jerson píše:Nekra má opět zcela neopodstatněné obavy z šíření své hry
Což je docela paradoxní v době, kdy velcí i malí vydavatelé, ale i jednotlivci se snaží protlačit svou hru do co nejširší hráčské základny, jak jen to jde, aby se vytvořila komunita, co tu hru hraje a dále šíří a rozvíjí.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

Jerson píše: 28. 2. 2018, 15:01Doba, kdy někoho zajímaly jednorázové hry udělané na základě zadaných ingrediencí už minula.
Zřejmě pořád zajímají lidi, kteří je chtějí tvořit.

Jinak ale imho nejde ani tak o to, že jsou ty hry vytvořené v jednom relativně krátkém crunchi (to je naopak celkem fajn motivace to dotáhnout do prezentovaného stavu), ani že jsou vytvořené na základě ingrediencí (s ingrediencemi se dá pracovat dost kreativně a další vývoj hry se na ně nemusí vázat už vůbec - schválně, kdo dokáže z hlavy vyjmenovat ingredience použité v Hrstce?), ale v tom, že jsou to single-person projekty.

Nabalování dalších lidí vždycky začíná druhým v pořadí. A to je vlastně problém téměř všech zdejších projektů, nejen těch kuchyňových. Bariéru druhého nadšence prolamují jen Ecthellioni (protože do čehokoliv jdou ve dvou už od začátku), Sparkle (Rozcestí, Tauril) a projekty zadané zvenku (například Dvojka). A kdysi dávno Erric (Střepy).

Ve všech ostatních případech* chybí Ten druhý.


* Snad jsem na nic nezapomněl.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od Paul »

Naprosto zásadní otázka života a smrti:

Kolik porotců by měla mít RPG Kuchyně 2018 a kdo by jimi měl být?

Původní Quentinův nápad s vítězi minulých ročníků je stále ve hře, ale tam to vypadá tak, že by jimi byl boubaque, a to možná i třikrát.Dále byli vítězi ještě tadeas a zyt, další se mi nepodařilo dohledat (2009, 2012, 2015). Co myslíte?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od Jerson »

York píše: 28. 2. 2018, 15:19 Zřejmě pořád zajímají lidi, kteří je chtějí tvořit.
Tvůrci jsou vždycky a u všeho. Jsou spisovatelé, vynálezci, i tvůrci RPG her. Všichni můžou pořádat nějaké soutěže. Ale všechny takové soutěže stojí a padají na tom, že se někdo bude zajímat o výsledky jejich tvorby. A stále se tu řeší otázka, jak někoho najít / dobrovolně přesvědčit / donutit, aby se o výsledky zajímal.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

A místo toho by všichni mohli spojit síly a vymýšlet hru, co bys mohl kritizovat a jednoho dne z toho třeba vykřesat něco, co budeš moct hrát s holkama na facebooku - no neni ten svět naruby?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od Selhan »

Nech si toho, OnGe, prosím.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od boubaque »

Paul píše: 20. 6. 2018, 15:56 Naprosto zásadní otázka života a smrti:

Kolik porotců by měla mít RPG Kuchyně 2018 a kdo by jimi měl být?

Původní Quentinův nápad s vítězi minulých ročníků je stále ve hře, ale tam to vypadá tak, že by jimi byl boubaque, a to možná i třikrát.Dále byli vítězi ještě tadeas a zyt, další se mi nepodařilo dohledat (2009, 2012, 2015). Co myslíte?
boubaque jako porotce není dobrý nápad. Experimentálně ověřeno.

Selhan: V tomhle konkrétním případě stojím za OnGem. Na to, co v tématech o RPGK několik let vytrvale Jerson předvádí, je tahle jízlivost ještě velmi mírná. Jersonův argument, že se o výsledky musí někdo zajímat, aby to mělo smysl, mu totiž rozmlouváme už nejmíň osm let, a ještě pořád neprošel skrz sítnici.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od Selhan »

To v celku málo mění na tom, že to nechci číst. Jízlivost vůbec nic nezlepší. Není rozumnější prostě nereagovat?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

To by si pak mohl myslet, že ho ignorujeme.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od Jerson »

boubaque píše: 22. 6. 2018, 10:19 Na to, co v tématech o RPGK několik let vytrvale Jerson předvádí, je tahle jízlivost ještě velmi mírná. Jersonův argument, že se o výsledky musí někdo zajímat, aby to mělo smysl, mu totiž rozmlouváme už nejmíň osm let, a ještě pořád neprošel skrz sítnici.
Pořád si myslím, že výsledek by měl zajímat alespoň porotce, ať už jimi bude kdokoliv. Chceš mi rozmlouvat i tento názor?
OnGe píše: 22. 6. 2018, 09:29 A místo toho by všichni mohli spojit síly a vymýšlet hru, co bys mohl kritizovat a jednoho dne z toho třeba vykřesat něco, co budeš moct hrát s holkama na facebooku
To že z kritérií RPG Kuchyně hratelnost vypadla mi už do hlavy proniklo, buď bez obav. A v několika ročnících jsem si všechny hry přečetl a k některým i napsal názor. Nabízel jsem, že bych mohl nějaké porotce v podobě hráčů sehnat (v případě, že hratelnost bude stále jedním z požadavků). Nicméně porotců je zjevně dost, ty nebo Boubaque jste se k porotcování už vyjádřili, takže nevidím žádný problém.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

Vzpomínám si dobře, že ta nabídka byla podmíněna tím, že tebou zvolený kandidát pak bude na základě tvých připomínek tu hru upravovat tak dlouho, dokud se ti nebude líbit?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů