Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

...dead upside..
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 23. 2. 2018, 10:23 ... že Del Toro je spíš wannabe, než filmmaker ...
Hele, tak jako tak ... i pokud je wannabe, je to sakra úspěšný wannabe ve filmové branži, který má silně našlápnuto i na další velké projekty $D ... a který sesbíral/byl nominován i na pár cen: http://www.imdb.com/name/nm0868219/awards

V 2013 označený na IMDB jako 80. nejlepší režisér "of all time" (do té doby jeho reputace asi lehce spadla, s aktuální Shape of Water zase asi naroste): http://www.imdb.com/list/ls056848274/

Z Rotten Tomatoes:
"Guillermo del Toro earned a place as one of Time magazine's 50 Young Leaders for the New Millennium before he made his third film."

Na wannabe celkem slušný výkon $P
..

Mě napadá, že místní zapálené fandy do Lovecrafta, kterým se z Del Torových věcí mírně obrací žaludky asi klepne, jestli mu fakt vyjde tvorby At the Mountains of Madness :wink:
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak Time magazine a IMDB jsou zaměřený primárně na buď hodně známé nebo pouze anglofonní věci, čili tím odstřiháváš asi tak většinu světové produkce a naprosto tím zkresluješ co "top něco" znamená.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 23. 2. 2018, 17:18 Tak Time magazine a IMDB jsou zaměřený primárně na buď hodně známé nebo pouze anglofonní věci
Uznávám, to je fakt. Ale jako ilustrační příklad to funguje docela dobře.
A když jsi u toho - hodně známá kvalitní tvorba = většinou v téhle branži i hodně úspěšné filmy.
Anglofonní = v podstatě se dá říct hollywoodská produkce a přidružené okolí.
Tedy = pořád dost dobrý výkon i na "wannabe".
eerieBaatezu píše: 23. 2. 2018, 17:18 čili tím odstřiháváš asi tak většinu světové produkce a naprosto tím zkresluješ co "top něco" znamená.
Nechci spojovat cíleně kvalitu s prodejností a jednoduše napsat - "no jo, ale kolik vydělá filmem ta většina světově produkčních filmařů mimo ty hodně známé/anglofonní oproti takovému wannabe filmaři Del Torovi" , protože to rovnítko tam jasně není (nebo být nemusí - a takový úspěšný čínský/indický filmař totiž může filmem vydělat i víc), takže asi jen takhle:
Time magazín je myslím docela vážené médium, aspoň v určitých kruzích s určitým dopadem na čtenáře. Opět - dostat se do hledáčku časopisu, aby o mě někdy napsal jako o jednom z nadějných režisérů je úspěch (podle mě to znamená víc, než wannabe status, ale ok - i pro rádoby filmaře je to úctyhodné skóre) + IMDB je myslím největší portál o filmech a zároveň mezi "klasickým" divákem jedno z nejváženějších médií o filmové tvorbě (pokud ne nejváženější). A i pokud je žebříček dílem redakce; taková redakce většinou nebývá složena z lidí, kteří o filmech a filmové tvorbě ví málo (tedy se umístit v žebříčku o schopnostech rejži něco značí).
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Péčí neznámého šílence v televizních programech shlédnuta Hydra zabiják https://www.csfd.cz/film/252718-hydra/prehled/
což je dost zběsilá zběsilost, dosahující razance výtvorů společnosti Asylum (žralokonádo), ale nikoli Casper van Diena - Ohnivé tornádo a tak. Na toho prostě hned tak někdo nemá. Bohužel.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

eerieBaatezu píše: 23. 2. 2018, 17:18 Tak Time magazine a IMDB jsou zaměřený primárně na buď hodně známé nebo pouze anglofonní věci, čili tím odstřiháváš asi tak většinu světové produkce a naprosto tím zkresluješ co "top něco" znamená.
No a čím se to liší od zdejšího zaměření?
Čas neexistuje.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

midewiwin: no to víš, eB kouká akorát na bollywoodskou produkci a lotyšský artový filmy. Jen občas to proloží nějakou ujgurskou nebo kostarickou produkcí, kdepak Halywůd...
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Myslím, že Lemmy směšuje obecné uznání kritiků a masový úspěch s tím, jak na někoho nějaký autor subjektivně působí či nepůsobí.
I kdyby del Tora vyhlásili nejlepším režisérem na světě, mě moc zajímat nebude, dokud nenatočí něco, co mluvit řeč má kmen. Na objektivní kategorie sere bílej Tesák.
Je to srozumitelné, co se snažím říct?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

To je právě ten Sadako tábor. Od začátku.
Z nějakého důvodu nenulovou skupinu diváků Del Toro rozčiluje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Mne nerozčiluje, já ho srdečně nenávidím za zprasení Hobita...to jen tak pro záznam...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re:

Příspěvek od Lemmy »

Sadako píše: 26. 2. 2018, 17:32 I kdyby del Tora vyhlásili nejlepším režisérem na světě, mě moc zajímat nebude, dokud nenatočí něco, co mluvit řeč má kmen. Na objektivní kategorie sere bílej Tesák.
Je to srozumitelné, co se snažím říct?
Naprosto. Prostě to není Tvůj šálek a tvůrce Tě zatím nepřesvědčil ničím, že za to jeho kvalita stojí.
Sadako píše: 26. 2. 2018, 17:32 Myslím, že Lemmy směšuje obecné uznání kritiků a masový úspěch s tím, jak na někoho nějaký autor subjektivně působí či nepůsobí.
Ani ne. Tedy aspoň záměr to nebyl. Jen upřesňuji, proč taky nesouhlasím s tím, že je to filmař, který by měl být "wannabe" status = ta četná umístění např. "rádoby filmařině" odporují (navíc když jsou za režii). A dodávám, že i pokud to je wannabe filmař, je to sakra úspěšný wannabe filma (profit, status, renomé, zdroje, další počiny, atd...). S tím, že pokud má Del Tora někdo za špatného filmaře a nelíbí se mu jeho tvorba - o tom se nedá polemizovat, ani proti tomu moc dobře argumentovat :wink: (jen uvést ty důvody, proč si to nemyslím).

Ono je celkově otázka, co to ta rádoby filmařina je. Rádoby filmařina můžou být totiž i nezávislé artové filmy; film jako Birdman; filmy Michaela Baye; akčňáky atd... je jasný, že pro každýho je to něco jinýho. Ale je fajn, když zazní i ten druhý názor a ještě víc, když možná ukáže další pohled/podnítí k zamyšlení a tak.

EDIT: Jen k těm Hobitům. Ač pojetí těchhle filmů taky moc nemusím, jednu věc nemůžu upřít. Vizuál je opět pecka (no a o tom tu píšu od začátku, že Del Toro má filmy, které jsou podle mě nudné; ale že vizuální styl je vždycky jeho silnou stránkou - minimálně pro mě). $D
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Vallun píše: 26. 2. 2018, 18:22 Mne nerozčiluje, já ho srdečně nenávidím za zprasení Hobita...to jen tak pro záznam...
??

Jestli k tomu něco víš, tak pověz.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Ale máte pravdu, že je to v podstatě diskuze o en-óně ... točíme se v kruhu v tom, že je pro pár diskutujících je nějaký "Sadako tábor" (ať je to cokoliv - dle infa počítám lidi, kterým se Del Toro nelíbí); nějakým se nelíbí, protože zprasil Hobita/jiný film nebo jen tak obecně a pak jsou Ti kterým se líbí (buď jeho vizuální styl, nějaké konkrétní filmy nebo jako celek) a pak Ti, kterým to je vuřt...

A ani kdybychom se zargumentovali do zbla, názor to moc nezmění (ta Del Toro-pozitivní část má vyjasněno a ta nepozitivní se nepřesvědčí o opaku, pokud od Del Tora neuvidí něco, co by změnilo názor - což se vzhledem k jeho trvajícímu stylu a pojetí filmů asi nestane - nebo už není šance, bo Del Toro přece udělat tohle, co se mi vůbec nelíbilo).

Jsem málem zapomněl, jak tu fungují diskuze $D
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Takhle to má každej. Davy jásaj nad Márvelem a já v kině "ku*va ať ten nudnej sr*nec už skončí". Zrovne předevčírem jsem se dostal do diskuze, kde doslova padlo, že na hlavního producenta MCU bude historie vzpomínat jako na Aristotela a Einsteina. Asi si umíte představit kolik nábytku jsem zdemoloval, než jsem ten kec vydejchal.

Márvel je přece objektivně nejlepší, kritici to milujou, rotten tomatoes milion procent, je to nejvýdělečnější filmová značka všech dob, davy diváků vyprodávající multiplexy orgasticky jásají už při úvodních titulních...

Co je mi ku*va po tom... že je to hit za hitem a kritici o tom film za filmem píšou, že je to "fenomenální" a "Marvel can do no wrong", že to má všude hodnocení až do stropu, když mám často pocit, že by bylo příjemnější sežrat kýbl psích hoven, než dokoukat nejnovější MCU film. A nedej pánbůch jít říct někam na ty internety, že se vám ten film nelíbil a co ještě hůř, že se vám libilo něco od Snydera... $lol$ :roll:

Asi si už konečně umím představit, co je pro Arga vydejchávání Star Wars.

Prostě něco někomu sedne a něco to samý někomu vůbec a je jedno, kolik žebříčků to kde zaplnilo a vyhrálo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Quentin - nevím nci překvapivého, jen je podepsán pod celou sérií, tedy i pod druhýma třetím dílem, které slušně řečeno, jsou podle mne dost zmršené...

eerie - které davy jásají nad Marvelem tady?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti