[AW hack] Medieval World

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od Quentin »

Takhle už mi to přijde krapet redundantní. Tohle vesměs zvládneš skrz Discern Realities. Stačí tu nebezpečnost magie naservírovat u 6- a je hotovo.

Určitě special move potřebuješ? A jestli jo, tak ho dej spíš jen nějakému magickému povolání s hromadou dostatečně odlišných možností, aby jsi vůbec ospravedlnil jeho existenci.

Když tak nad tim uvažuju :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od fenikso »

Quentin píše:Takhle už mi to přijde krapet redundantní. Tohle vesměs zvládneš skrz Discern Realities. Nebezpečnost té magie se projeví v 6- a je hotovo.

Určitě ten special move potřebuješ? A jestli jo, tak ho dej spíš třeba jen nějakému magickému povolání a dej tam hodně options, aby jsi vůbec ospravedlnil jeho existenci.

Když tak nad tim uvažuju :)
Discern realities tam nemám :). Chtěl jsem, aby každý mohl rozeznat, když je něco divného, má to být takový ten vnitřní pocit, tušení. Že dívka, která mu nabízí procházku v lese, ve skutečnosti není člověk, že slib neznámému cizinci může zatratit jeho duši, že runa namalovaná krví na obydlí vědmy rozhodně není jen pohanský obrázek. Ale ne nutně, že ho tyhle vědomosti od toho uchrání. Snažím se o jiný feeling, než o Saving Throw. Na druhou stranu zase chci hráči prozradit alespoň nějaké detaily, ne však odkrýt všechno. A nepočítám, že tam tyhle situace budou jak na běžícím páse jako v "běžném" fantasy.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od fenikso »

Problém je i v tom, že co hráč může považovat za podezřelé, taky vůbec nemusí být magie, ale třeba jen podvodník, chlápek, co ho chce otrávit atd. Mno, asi se nad tím musím ještě dost zamyslet.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od Quentin »

Oh, myslel jsem, že Discern Realities je podobné Read Person a Read Situation.

edit: Teď to čtu a fakt je to něco jinýho.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od Quentin »

Přemejšlim, jak do toho dostat i tu mundane složku, ale nic mě nenapadá. Když už to je +weird, tak by to asi mělo být supernatural. Skoro si řikám, jestli ve skoro čistě středověkém světě má smysl ten stat mít (případně ho vyměnit za +faith nebo tak něco)

Pokud +weird zůstane, tak mi ta tvoje poslední varianta LOOK THROUGH přijde ok. Snad bych jen připsal
When you have a bad feeling about something, you can try to look or feel through the deception
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od fenikso »

komi píše:Viper's kiss - no, mě tam přijde nešikovné to, že to dá ten harm hned, reakce od oběti (pokud to nebude nějaké ořezávátko) bude nejspíš to, že vytáhne něco na sekání či řezání a pustí se do čarodějnice, která asi sama v boji zblízka dopadne dost špatně. Když to má být jed, tak by mohl působit až za chvíli. Třeba že to dá čarodějnici hold a ta to může proměnit. Nebo možná, že to dá proti oběti +1 (že je jako omámená) a harm někdy později, třeba v noci až půjde spát? Bylo by pěkné nacházet čarodějčiny nápadníky ráno mrtvé či nemocné v posteli.
Co třeba takhle nějak?

Viper’s kiss: when you kiss someone on the lips, you may choose to poison them. If you do, roll+weird. ✦On a 10+, choose 3. ✦On a 7–9, choose 1. You can postpone the poison effect to one hour after last kiss:
• deal 1-harm (ap)
• deal 1-harm (ap loud), where loud means their scream
• blind them temporarily
• intoxicate, daze or disorient them
• there is no evidence of poisoning
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od Sosacek »

Jenom atmosfericka - udelej to jako vincent a napis "loud optional" a nech to, ze to znamena krik jako prekvapko 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od fenikso »

Hmmm. Chtěl jsem, aby když si vybere celkem 2-harm, aby tam křik musel být. Takže když si vybere jen 1-harm, tak to optional je. Teda alespoň tak jsem to v AW pochopil, že to je optional z pohledu PC.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od fenikso »

Ač se to nezdá, tento hack není mrtvý! Po jedné zkušební hře minulý podzim a s blížící se kampaní jsem se do toho zase pustil. Kromě přežehlených movů a povykradeného AW2e, jsou hotové čtyři playbooky: Entertainer, Knight, Vagabond a Witch. Tak pokud to někoho ještě zajímá, budu rád za připomínky.
Hafl
Příspěvky: 54
Registrován: 4. 4. 2015, 14:49

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od Hafl »

Já bych zájem i měl. Ne sice hned teď, protože začínám novou hru a nechci se pouštět do vedlejších záležitostí, ale za měsíc či dva bych tohle mohl vyzkoušet se skupinou hráčů, co znají jak AW tak Ars Magicu.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od fenikso »

Hafl píše:Já bych zájem i měl. Ne sice hned teď, protože začínám novou hru a nechci se pouštět do vedlejších záležitostí, ale za měsíc či dva bych tohle mohl vyzkoušet se skupinou hráčů, co znají jak AW tak Ars Magicu.
Tak pak dejte vědět, jak se bude dařit, budu rád za zpětnou vazbu. Já se pokouším alespoň dodělat playbooky, dneska jsem dokončil Pathfindera, takže zbývají ještě tři. Třeba se někdy dokopu i k dopsání základních informací o prostředí :D.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od Paul »

Zkoušel jsi s tím jít na anglický trh, když už jsi to napsal anglicky?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW hack] Medieval World

Příspěvek od fenikso »

Mám to v plánu, ale jsem zatím líný sepsat chybějících pár stran o prostředí a nějaké rady do hry.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti