Shadowrun

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Shadowrun

Příspěvek od Markus »

Rodina her Shadowrun
(anotace rodiny)

Obrázek

:arrow? 1. edice - anotace
:arrow? 2. edice - anotace
:arrow? 3. edice - anotace
:arrow? 4. edice - anotace
:arrow? 5. edice - anotace
:arrow? 6. edice - anotace

Další odkazy
:arrow? Spousta starých diskuzí v dnes už vyřazené sekci
:arrow? (Neúplné) české překlady 3. a 4. edice
:arrow? Překlad 5. edice na d20.cz
:arrow? Překlad 6. edice na d20.cz

Pozn.: Dřív byla na Fóru věnována Shadowrunu celá sekce, ale jelikož zájem o tuto hru polevil, sekce byla zavřena a přesunuta do archivu. Obsahovala však spoustu zajímavých diskuzí, takže pokud vás baví pročítání zaprášených složek, vizte odkazy výše.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Shadowrun

Příspěvek od Fritzs »

eerieBaatezu píše: 25. 12. 2017, 23:37 Bright byl super! :s_easy:
Celkem souhlas. Hlavně první půlka, druhá je trochu slabší, ale pořád dost dobrý.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Shadowrun

Příspěvek od eerieBaatezu »

Fritzs píše: 26. 12. 2017, 00:21
eerieBaatezu píše: 25. 12. 2017, 23:37 Bright byl super! :s_easy:
Celkem souhlas. Hlavně první půlka, druhá je trochu slabší, ale pořád dost dobrý.
Mám to teda úplně opačně, druhá půlka mi přišla o hodně lepší, ale jinak velký překvapení. Bylo to mnohem lepší než márvely a přitom to kritici tak ztrhali.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Shadowrun

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 25. 12. 2017, 23:37 Bright byl super! :s_easy:
Zatím jsem četl recenzi, kde se vychválilo hodně prostředí (jinak, že to je klasika) s tím, že je to velice originální a že nic takového ještě nikdy nebylo (hehe, o to víc si myslím, že Shadowrun by mělo potenciál zaujmout právě tou barevností světa).
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Shadowrun

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sr*t na recenze. $D

Jinak škoda, že to nebyl Shadowrun, ale vlastní svět. Myslím, že teď udělat SR film, tak akorát lidi řeknou, že vykradl Bright. I když SR film by šel udělat víc cyber a technology, jelikož v Bright nejsou matrix a implantáty. Je to takovej street level SR. Ale na druhou stranu tam jsou orkové poslouchající orkskej death metal a uhlazení elfové v módních šatečkách, některejma věcma to bylo úplně jak dívat se na to SR film.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Shadowrun

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 26. 12. 2017, 10:23 Myslím, že teď udělat SR film, tak akorát lidi řeknou, že vykradl Bright.
Na to by stačilo pár odkazů potvrzujících, že je to naopak... tedy, že Bright je vykradená část Shadowrunu.
eerieBaatezu píše: 26. 12. 2017, 10:23 Ale na druhou stranu tam jsou orkové poslouchající orkskej death metal a uhlazení elfové v módních šatečkách, některejma věcma to bylo úplně jak dívat se na to SR film.
Myslím, že trojce snad bylo u jedné ze vzorových postav orka (nevím jaká profese, jestli to byl nějaký street samuraj nebo tak něco), že má znalost v orkských metalových kapelách $D

Jinak bych podle trailerů tipoval, že ty orkové rovná se vlastně černoši z ghetta. Akorát tam místo rapu mají ten metal. Prostě klasika - polda běloch a polda černoch. Akorát, že ten běloch je tady černoch a černoch ork (tedy ještě trochu naruby, bo orka hraje běloch). :).
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Shadowrun

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak jasný. Je to komentář na rasismus, akorát v kulisách fantasy.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Shadowrun

Příspěvek od York »

Měli jste pravdu, bylo to až překvapivě dobrý.

Pokud se na to někdo chystáte koukat v originále, doporučuju sehnat si titulky. Některejm postavám je fakt blbě rozumět.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Shadowrun

Příspěvek od PardGalen »

A byli tam kentauři a drak. Parádní film.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Shadowrun

Příspěvek od Lemmy »

Díky za doporučení. Na film určitě mrknu a doplňuji:

"Fantasy Bright ho vyšla na 90 milionů korun a měla by konkurovat velkým kinofilmům, i když si ji pustíte doma na (co největší) televizi. Přijetí filmu je dost rozporuplné a nikdo neví, kolik lidí ho vlastně vidělo - Netflix totiž nezveřejňuje žádná čísla. Nejspíš to ale nebylo málo, jelikož se objednal druhý díl, v němž samozřejmě nebude chybět Will Smith."
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Shadowrun

Příspěvek od Quentin »

Lemmy píše: 28. 12. 2017, 11:55Nejspíš to ale nebylo málo, jelikož se objednal druhý díl, v němž samozřejmě nebude chybět Will Smith."
Obrázek
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Shadowrun

Příspěvek od eerieBaatezu »

Lemmy píše: 28. 12. 2017, 11:55Přijetí filmu je dost rozporuplné
Když koukneš na hodnocení, tak diváci tomu dali hafo dobrý a kritici to děsně ztrhali, bůhví proč. Někdo hezky konspirátorky říkal, že je za tím agenda, protože je to první big budget film, co jde mimo kina rovnou do tv, což, kdyby se ukázalo být úspěšný, začne dost zavářet všem velkejm společnostem. Třeba Disney pro kritiky dělá rauty a tak, čili oni mu možná jdou taky na ruku a tak.
Jak to teď dobře řekl Martin Scorsese:
They (kritici) have everything to do with the movie business and absolutely nothing to do with either the creation or the intelligent viewing of film.
$D
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Shadowrun

Příspěvek od Quentin »

Tak ono to není technicky dokonalé. Místy je to předvídatelné, občas nějaké hlášky zaskřípou a střih je taky takovej divně trhavej, jakoby občas přeskočili pár vteřin.

Ale pro mě rozhodně výbornej film. Víc Shadowrunu a Dnd to televize! :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Shadowrun

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu píše: 28. 12. 2017, 12:30
Lemmy píše: 28. 12. 2017, 11:55Přijetí filmu je dost rozporuplné
Když koukneš na hodnocení, tak diváci tomu dali hafo dobrý a kritici to děsně ztrhali, bůhví proč. Někdo hezky konspirátorky říkal, že je za tím agenda, protože je to první big budget film, co jde mimo kina rovnou do tv, což, kdyby se ukázalo být úspěšný, začne dost zavářet všem velkejm společnostem.
Když koukneš na to, co jsem psal, je to v uvozovkách. Tzn. že to je citace a ne můj názor (jak jsem psal, film jsem zatím neviděl) :wink: ... přesněji je to ocitovaná novinka z webu CSFD. Na tom CSFD to má třeba o dvě procenta lepší hodnocení, než Suicide Squad. Ale věřím tomu, že to bude o hodně lepší film, než tohle (nebo spíš doufám... Suicide Squad jsem rozkoukal, nezaujal a moc nebavil = nemám potřebu dokoukávat).
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Shadowrun

Příspěvek od Sosacek »

Suicide squad neni vysoka latka.

Spis myslim, ze tam bude to "to je jako dnd/shadowrun, cool, to se mi libi" u rpgckaru, a "orkove, wtf" od normalnich lidi.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Shadowrun

Příspěvek od Lemmy »

Sosacek píše: 28. 12. 2017, 12:59 Suicide squad neni vysoka latka.
Jo, to ne, ale očekávání jsem tam měl obdobná: Film, který má na jednu stranu některé dobré fandovské reakce, na druhou stranu nemá tak vysoké celkové hodnocení, přičemž je to nadprůměr. U obojího předpokládané zaměření spíš na akční a vizuální stránku s nějakým tím hláškováním a stylovými postavami. A ten Will Smith jako další pojítko mezi filmy. Ale u Bright doufám, že mě bude bavit víc, jak jsem psal (už jen pro ten proto-Shadowrun a větší zájmy ve fantasy, než v komiksech).
Sosacek píše: 28. 12. 2017, 12:59 Spis myslim, ze tam bude to "to je jako dnd/shadowrun, cool, to se mi libi" u rpgckaru, a "orkove, wtf" od normalnich lidi.
Jo, to bych rád :) ... zatím je můj tip takový, že si na konci budu stejně říkat "doufám, že se v nějakým dalším filmu ještě víc projeví ty fantasy elementy a ten Shadowrun by byl fakt super". Ale ono kdo ví... jestli bude Bright hodně úspěšný a stejně tak dvojka, je u Netflixu dost možný seriál. A při přidání techu je to už jen krok k tomu udělat ten seriálový Shadowrun.

U těch normálních lidí bych tipoval taky spíš "wow, orkové" efekt (u negativního spíš "hm, orkové, ty už fakt neví, co si maj vymyslet, aby byl film zajímavej... už dost vaří z vody"), vzhledem k tomu, že fantasy/komiksy/sci-fi je už aktuálně v pop kultuře taky jeden z majoritních proudů.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů