Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od morech11 »

Kolonizacna generacna lod jej Velicenstva kralovny Charlotte I Life Vault 3 vyrazila zo Zeme s ulohou teraformovat planetu podobnu Zemi desiatky svetelnych rokov daleko. Ked vsak po dlhej a narocnej este dorazili k planete, zistili, ze ich predbehla ina lod dosahujuca nadsvetelne rychlosti vyslana o 60 rokov neskor. Z karantennych dovodov uviazli na orbite a osadka na planete s nimi prerusila vsetok kontakt.
O tri generacie neskor po Mierovom prevrate na lodi vsetci ziju pod laskavym dohladom Captain Li.
Alebo je to vsetko inak?
hľadám nejaké pekné príbehové scifi/space operu, ideálne na AW engine, Fate skôr nechcem.
máme niečo také?
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Quentin »

http://www.drivethrurpg.com/product/864 ... ee-Edition

Není to skoro vůbec příběhové RPG, ale lze na to vcelku snadno znásilnit :-)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od PetrH »

Alternativne 3:16, SpaceSquad...
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od mal.kin »

Ahoj,
nedávno jsem dostal chuť přetvořit počítačovou klasiku Jagged Aliance 2 do papírového provedení. Tedy hledám systém, kde by byly zohledněny nejlépe atributy od hbitosti, mechaniky, výbušnin, síly, trefování, vedení atd. a speciální dovednosti jako plížení, maskování, bojové umění...
Systém, kde by se dalo pracovat s dostřelem zbraní, typem munice, dávkou, automatem...jasně už teď mi to smrdí starým dobrým shadowrunem 2e, který jsem v dávných dobách hrál, ale je to hafo dávno a v současné době mám hlavu zaplácanou leda DrD 2 a experimentoval jsem také s fantasy AGE, ale ani do jednoho systému mi to moc nesedí.
Budu rád za nějaké tipy a doporučení. Obecně mi nedělá problém systém v angličtině, ale raději preferuji češtinu.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od crowen »

Ceske SF RPG hadam ani neexistuje. Skus nejaky SpecOps doplnok pre Gurps, alebo hladaj systemy specialne robene pre SpecOps hranie
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Kelton »

Pokud chceš řešit všechny možné detaily co v JA byly, asi chceš nějaký poměrně detailní systém. Souhlasil bych s crowenem že GURPS by mohlo být ono. Systém se vším má asi tisíc knížek a milión skillů, takže je potřeba důsledně vybírat které části použít a které ne. Tebe by mohly zajímat (mimo základu) doplňky jako Modern Firepower, Tactical Shooting, nebo ten výše zmiňovaný SpecOps.
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od crowen »

Mozno by som radsej siahol po World of Darkness, a doplnky Armory/Armory Reloaded, Tales from the 13th Precint, Dogs of War, ako po Gurps, ked nad tym teraz tak rozmyslam
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Sosacek »

Soubojak k nWoDu bere takove veci jako kryt, munice, dostrely, davky a tak dost abstrakne az vubec, i se zminenymi doplnky, takze bych ho asi nedoporucil.
But nobody came.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od crowen »

Mozno v zakladnej verzii, ale minimalne s Armory je to dost rozsirene. Ale uz som tie knihy davno nemal v rukach, takze ruku do ohna za to nedam :-)
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od mal.kin »

Děkuji,
asi jsem zapomněl uveřejnit, že snaha je dodržet herní předlohu, ale ne bezvýhradně. Systém by měl být snadný i pro neznalé. Vytvářím one shotku na zářijovou RPG chatu našeho klubu.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Stařec »

Zdravím.

Hledám systém, který asi neexistuje, protože by to bylo až příliš a la dort pejska a kočičky. Já teda s dovolením napíšu všechno, co bych chtěl, budu doufat, že se mi nikdo nebude posmívat (:D), a pokud by někoho něco napadlo k jednotlivým požadavkům, tak budu moc vděčný.

Čím jednodušší systém, tím lépe.

Systém rozhodně musí řešit magii. Čím méně vancian magic, tím lépe, ale je mi to vesměs jedno. Prostě aspoň nějaká magie.

Hledám především systém, který se zaměřuje na příběhové/RP mechaniky a potýká se s věcmi jako e. g. přísahy a závazky, duševní jizvy a traumata, rozvíjení ctností či postupné propadání zlu/hříšnost/korupce, nutnost obětovat se/poškodit se z hlediska herních mechanik za účelem vykonání něčeho dobrého etc. etc. etc. Mám v hlavě takovou představu, že pokud postava až příliš propadá zlu, mechaniky jí třeba dokonce vyloženě zabraňují mluvit pravdu atd. Tj. hodně si pohrává s morálkou, přesvědčením apod. Jisté zjednodušování v oblasti etiky je tedy více než přípustné, ale pokud je možno se mu vyhnout, preferoval bych to.

Survival prvky - hodně se mi líbilo třeba to, jak tohle řešil Torchbearer pomocí tahů a kondic. Nebo jak to tam bylo. Opět, čím jednodušší, tím lepší.

V ideálním případě by systém měl taky nějaký konkrétnější/taktičtější systém řešení konfliktů/soubojů (kampaň, o které přemýšlím, má jako velmi vzdálený inspirační bod samuraje, takže...), ale zas netřeba chodit do podrobností formátu DnD, Pathfinder.

Nevadil by ani setting-related system, pokud by se pravidla dala nějak samostatně vypreparovat.

Nějaké nápady?
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od York »

Skoro přesně jsi popsal Fate 4e, budeš si to ale muset trochu poskládat z Fate Core a System Toolkitu.

:arrow? Přísahy a závazky jsou aspekty.
:arrow? Duševní jizvy a traumata jsou následky.
:arrow? Rozvíjení ctností či postupné propadání zlu/hříšnost/korupce odpovídá postupná proměna aspektů.
:arrow? Nutnost obětovat se/poškodit se z hlediska herních mechanik za účelem vykonání něčeho dobrého je compelování apektů.

Pár příkladů systému magie máš v System Toolkitu.

Osobně bych se teda ale na mechaniky pro tyhle věci vykašlal a prostě bych to odehrál.
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Stařec »

Díky moc za návrhy. Jak se pro výše zmíněné hodí třeba Burning Wheel?
Verba vana aut risui apta non loqui!
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů