Revize pravidel - veřejná diskuse

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Zamčeno
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Paul »

Zodpoví se konečně základní otázka dračáku dvojky, Bestiáře, Her mocných a tak všelijak:
Co je vlastně Erensuge zač? (jako jestli je to Netvor, nebo Nemrtvý?)
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od trajda »

Internet mi nasel, ze se jedna o devitihlaveho letajiciho hada. V tom pripade patri mezi netvory celedi drakoidni a nevidim duvod, proc ho tahat mezi nemrtvi.

Ovsem pokud bys ho chtel napsat jako nemrtveho (zakazat mu rozmnozovani a zastavit mu srdce), tak to neni problem a i takovou priseru si dokazu predstavit.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Paul »

Mám na mysli toho Erensugeho, kterého jsem polil svěcenou vodou někde na straně 5.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16378
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od MarkyParky »

Erensuge je nemrtvý drak.

A barbar Hrun, který ho v novém znění příručky v úvodním příběhu zkouší zastrašit, má úroveň vědmáka a tedy i vhodnou vyhrazenou dovednost Ovlivňování neživých.



Můžu také říct, že jednou ze změn, kterou příručka prodělala, jsou postavy v příkladech. V první a druhé části knihy se seznámíte několika postavami (Jarik, kterého si vyzkoušíte vytvořit, Hrun, Žira a Borri, kteří slouží jako za vzor druhé části a pak třicítka ukázkových hrdinů u jednotlivých pokročilých povolání), a tyto postavy vás pak budou provázet v motivačních textech příručky i v příkladech ukazujících, jak se hra hraje, ve třetí a čtvrté části knihy.

Pořídíte-li si krabicovou verzi, najdete v ní i ukázkové deníky některých z nich a můžete si vyzkoušet s nimi nějakou hru zahrát.


A proč o tom píšu v reakci na dotaz na Erensugeho? Protože vám prozradím, že právě slaďování všech příkladů, použitých dovedností, povolání a zvláštních schopností všech postav napříč knížkou jsme věnovali značnou pozornost a samo o sobě stálo několik dlouhých týdnů v poslední fázi tvorby, abychom podobným nejasnostem, jaké pozornému čtenáři Erensuge s Knutem přichystali hned v úvodu původní příručky, předešli.

Teď jen doufat, že se to podařilo :think:
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Paul »

Sice strašně fajn, že nebojové zdatnosti proti němu má vědmák, ale co ty bojové?

Radegast se mnou, snad jste nesáhli na úvodní příběh? Že ano? Néé! :eyecrazy:
Jak teď vypadá? Jsou tam furt kryštof, Jakub, Petra a Martin? :)
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od trajda »

Predpokladam, ze bojove bude mit taky vedmak, stejne jako tomu bylo do ted.

A carodej funguje vzdycky, druid a saman se taky daji pouzit bojove, a samozrejme alchymista. Predpokladam, ze core jednotlivych povolani zustane stejny.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16378
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od MarkyParky »

Paul: Hráči jsou stejní a pointa příběhu také.

Ale hráči hrají za jiné postavy a hra víc ladí s pravidly + čtenář si už v něm může vyzkoušet, jak vypadá rozhodnutí o tom, zda se vyčerpá.


Trajda:
Jádro všech povolání zůstalo beze změny. Co se měnilo, byla struktura dovedností uvnitř jednotlivých povolání, některé dovednosti přibyly a u některých došlo k trochu jinému vymezení jejich obsahu.
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Beowulf »

Díky za odpověď (viz předchozí strana). Příště se s nabídkou testingu přihlásím dřív.

Ještě jsem se chtěl zeptat, kdy si budeme moct příručku předobjednat, či objednat.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Bouchi »

Beowulf píše: 24. 11. 2017, 13:50Ještě jsem se chtěl zeptat, kdy si budeme moct příručku předobjednat, či objednat.
Už.
(Novou e-verzi až večer nebo zítra.)
Obrázek
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Beowulf »

Super, jdu na to. Děkujem za krásný předvánoční dárek.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

U Dračího doupěte II je nutné zaslat zadní stranu obálky příslušné příručky (stačí dolní polovina s ISBN a čárovým kódem).
Stačí vyfotit zadní stranu příručky a poslat to mailem nebo jak? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Bouchi »

Beowulf píše: 2. 12. 2017, 11:28 Super, jdu na to. Děkujem za krásný předvánoční dárek.
Tak tady je ještě jeden - https://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii- ... -1001.html
Obrázek
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Bouchi »

eerieBaatezu píše: 2. 12. 2017, 12:37
U Dračího doupěte II je nutné zaslat zadní stranu obálky příslušné příručky (stačí dolní polovina s ISBN a čárovým kódem).
Stačí vyfotit zadní stranu příručky a poslat to mailem nebo jak? :)
Ne, originál poštou, stejně jako se poštou posílají certifikáty vlastnictví.
O něco jednodušší to mají ti, co nakupovali u nás v e-shopu, tam je důkazem vlastnictví předchozí objednávka.

A u nové e-verze už máme prvního dobrovolného přispěvatele, tak jsem velice zvědav, jak tenhle experiment celkově dopadne.
Obrázek
Erevan
Příspěvky: 154
Registrován: 25. 6. 2013, 13:24

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Erevan »

Bouchi píše: 4. 12. 2017, 11:46 A u nové e-verze už máme prvního dobrovolného přispěvatele, tak jsem velice zvědav, jak tenhle experiment celkově dopadne.
Já jsem si ji stáhnul zdarma, ale objednal jsem si Krabici a neuplatňuji slevu, chtěl jsem DrD II podpořit :)
jedle
Příspěvky: 81
Registrován: 2. 2. 2015, 20:19

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od jedle »

Bouchi píše: 4. 12. 2017, 11:46
eerieBaatezu píše: 2. 12. 2017, 12:37
Stačí vyfotit zadní stranu příručky a poslat to mailem nebo jak? :)
Ne, originál poštou, stejně jako se poštou posílají certifikáty vlastnictví.
O něco jednodušší to mají ti, co nakupovali u nás v e-shopu, tam je důkazem vlastnictví předchozí objednávka.

A u nové e-verze už máme prvního dobrovolného přispěvatele, tak jsem velice zvědav, jak tenhle experiment celkově dopadne.
Ahoj, nemohu najít kde ta původní otázka je a odkud se odvinula tahle diskuze. Pochopil jsem ale z kontextu, že když jsem si objednal 2. vydání pravidel z Altařího obchodu papírově, tak dostanu pdf nějak zdarma? Rád vám samozřejmě i něco přihodím, o to nejde, spíš mě zajímá, jak přesně mám o pdf požádat. (na obchodu altaru není pdf verze 2. vydání - nebo jsem dřevák a neumím hledat, což je také možné).
Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů