Revize pravidel - veřejná diskuse

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Zamčeno
jedle
Příspěvky: 81
Registrován: 2. 2. 2015, 20:19

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od jedle »

MarkyParky píše: 10. 12. 2016, 13:45 ano, na revizi se pracuje. Resp. už se nepracuje na dalších změnách, ale na tom, aby se všechno to, co se v posledních dvou letech vyvinulo, proměnilo ve smysluplný, fungující, jednoznačný, dostatečně obsažný (aby to vše vysvětlilo) a zároveň dostatečné krátký (aby se to vešlo do omezeného prostoru knihy) text.

Je to fuška ;o)
Ahoj, je to půl roku po posledním otravování, tak proč to nezkusit znovu. :D
Prozradíte v jaké jste fázi? (Nenaléhám na odkrytí konkrétního data, ale spíš na puštění informace, co ještě chybí nebo kde aktuálně jste)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od MarkyParky »

Kapitola I. a IV. je kompletně přepsaná.
Kapitola II. je hotová téměř celá, vyjma přesné textace zvláštních schopností pokročilých povolání.
Kapitola III. má hotovou obecnou část, tvorba nových textů, věnovaných používání dovedností a zvláštních schopností je cca v polovině.
jedle
Příspěvky: 81
Registrován: 2. 2. 2015, 20:19

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od jedle »

Děkuji za informace a ať vám to jde od ruky. ;)
Uživatelský avatar
Daaron
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 1. 2016, 12:38
Bydliště: Ostrava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Daaron »

Zdravím tvůrce Dračího Doupěte II,

a zároveň se omlouvám za malinko zbytečný příspěvek... Ale 1. září 2017 by bylo krásné datum pro vydání nové revize :wink:
Je to už opravdu drásající nervy pocit, horší než čekání na další sérii Game Of Thrones, abych byl upřímný... :)

Rád bych se zeptal, na nějaké zásadní změny? Něco se týče základní mechaniky hry např. z diskuze FAQ - Často pokládané otázky?

Děkuji za odpověď a držím palce.
Co děláš pro sebe, děláš pro druhé. Co děláš pro druhé, děláš pro sebe.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Bouchi »

Tak já prozradím, že už neprobíhají žádné úpravy v textech.
A jako malou ochutnávku nabídnu novou podobu deníku a ukázku jeho vyplnění.
Přílohy
DrD_2_osobak_Jarik_web.pdf
(380.68 KiB) Staženo 113 x
DrD_2_osobak_web.pdf
(359.39 KiB) Staženo 120 x
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Juhů, se těším! $:)
Obrázek
Uživatelský avatar
Nuloen
Příspěvky: 200
Registrován: 21. 9. 2015, 15:14
Bydliště: Irdorath

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Nuloen »

změní se i hry mocných? deníky, nebo ZS?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od MarkyParky »

Jako první další přijde na řadu Bestiář, kde je minimum změn v mechanikách a půjde "jen" o slaďování textů, pojmů a úpravu některých návodů jak hrát, které jsou v něm obsaženy.

"Jen" je v uvozovkách schválně, protože i opravování textů je hodně piplačka a nějaký čas potrvá.

Potom přijde nějaký hot-fix pro Hry mocných, ve formě PDF, jako byly vydávané revize. Ten bude zajišťovat mechanickou kompatibilitu s revizí.

No a potom začne vývoj revize Her mocných.... a to bude opět kláda na delší dobu.
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Beowulf »

Já se přiznám, že diskuzi zde sleduji tak nějak nárazově. Připravovaná velká revize bude následně prezentována jakou formou? Volně stažitelné PDF, nová kniha, či něco jiného?
Já bych byl velmi rád, kdyby se vydala nová kniha s opravenými pravidly. Aspoň nějak bych Vás mohl podpořit ve Vaší práci, ale nevím, jestli je to reálné.
P.S.: Kdybyste potřebovali nějakého čtenáře textů, tak se hlásím (možná s křížkem po funuse). Jsem původně právník, tak bych možná mohl něco konstruktivního nadhodit.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Revidované Drd II si budete moci zahrát na letošním pražském RPG Day příští sobotu. Je potřeba se na hru zaregistrovat. Více info o akci: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=117&t=13677
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od Fafrin »

Ano vydává se kniha. Tím se mi v tomto roce splní jeden z mých životních cílů.
Autor! Autor!
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Fafrin píše: 15. 11. 2017, 14:40 Ano vydává se kniha.
Kupuju.
Fafrin píše: 15. 11. 2017, 14:40 Tím se mi v tomto roce splní jeden z mých životních cílů.
Autor! Autor!
Gratuluju.
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od MarkyParky »

Já se přiznám, že diskuzi zde sleduji tak nějak nárazově. Připravovaná velká revize bude následně prezentována jakou formou? Volně stažitelné PDF, nová kniha, či něco jiného?
V tom, jakým způsobem bude revize dostupná se nic nemění od počátku tohoto projektu, tedy:

- Bude vydána nová papírová kniha.
- Bude k dispozici volně ke stažení elektronické PDF. Přičemž už teď trochu navnadím, že ohledně PDF nejspíše přijde jedno zajímavé překvapení.

Co se týká míru "novosti" textů v knize, tak:
- v Části I. vám úvodní ukázkový příběh lépe ukáže, o čem hra vlastně je a také v ní přibyl rychlý přehled pojmů, se kterými se budete dál v knize setkávat.
- v Části II. vás čeká mírně upravený návod ke tvorbě postavy, nový základní deník jehož ochutnávku už dával Bouchi výše a celkové přepracování dovedností a zvláštních schopností. Obsahově dokáží vaše povolání stále to samé co dřív, vše je však jednodušeji uspořádáno a mnoho zvláštních schopností bylo jednoznačněji přepsáno, upraveno nebo vyměněno na základě zpětné vazby od dřívějších hráčů i testerů.
- Část III. je kompletně přepracovaná. Obecná část je rozdělená na Základní pravidla a pravidla k vyhodnocování Složitějších situací. Praktická část popisující jak hru hrát věnuje mnohem více prostoru používání nemagických dovedností. Magiím a nástrahám je naopak věnováno trochu méně prostoru, ale to zejména protože došlo ke změně struktury textu - obecné koncepty společné všem magiím a nástrahám jsou vysvětlovány na jednom místě a u popisu jednotlivých magií a nástrah už najdete jen odlišnosti či upřesnění, odlišujících daný obor od společných pravidel. Tím zbylo víc místa na příklady a vysvětlování.
- Část IV. prošla dílčími úpravami, zejména do ní byly doplněny hráči požadované návody kolem toho, jak hru hrát a vést. Bestiář pak prošel jednak drobným rebalancem, druhak příšerky dostaly přehlednější zápis některých svých vlastností, aby se daly snáze použít.

Navíc v příručce přibylo asi 20 stran vysvětlení a příkladů.
P.S.: Kdybyste potřebovali nějakého čtenáře textů, tak se hlásím (možná s křížkem po funuse). Jsem původně právník, tak bych možná mohl něco konstruktivního nadhodit.
Bohužel/bohudík už je opravdu s křížkem po funuse. Texty už teď nejsou v našich rukou ..., co to znamená si každý zcela jistě domyslí, my smíme jenom naznačovat ;o)
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od trajda »

Rozepsani nemagickych dovednosti, tak na to se tesim asi nejvic. Predevsim dusevni nemagicky dovednosti mi delaji nejvetsi problem.

Ackoliv si ve fikci dokazu predstavit bytost, ktera vi o vsem, o vsech a vsechno vsude, a tudiz dokaze vyhrat i v bitce, ackoliv bojovat vubec neumi, ale tezko se to prevadi na mechaniky.

Neocekavam, ze mi revize pomuze najit odpoved, ale treba mi pomuze podivat se na problem z jineho uhlu. A nebo mi konecne dojde, abych se prestal snazit.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Revize pravidel - veřejná diskuse

Příspěvek od MarkyParky »

Ackoliv si ve fikci dokazu predstavit bytost, ktera vi o vsem, o vsech a vsechno vsude, a tudiz dokaze vyhrat i v bitce, ackoliv bojovat vubec neumi, ale tezko se to prevadi na mechaniky.
Zkus nahodit praktický příklad ze hry, můžu ti zkusit ukázat, jak bych ho převedl do mechanik já.
Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů