Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

Invictus: Myslíš, že Zeman nepověří Babiše sestavením vlády, nikdo nebude ochoten do vlády s Babišem jít, případně pak sněmovna takové vládě nevysloví důvěru?

Nepřipadá mi moc pravděpodobné, že Babiš nebude premiérem. Kdyby byl prezidentem někdo jiný, tak možná.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Lemmy »

OnGe píše: 19. 10. 2017, 12:01 Já už mám stejně radši připravený polštářek, abych si nevyrazil zuby, jak mi spadne čelist až se pozítří sečtou hlasy a ANO dostane 50%...
Spíš nám v šem (očekávaně) spadne čelist, až se zjistí, jak moc má SPD (podle mě dění okolo Babiše z poslední doby bude nahrávat hlavně SPD).

EDIT: Aneb volič Babiše to radši hodí Tomiovi, než "vítačům" typu Pirátů.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Invictus »

York: Je to asi možné, přiznám se, že jsem uvažoval v rámci nějakého normálního politického procesu a zapomněl na toho ožralu. Nicméně si nejsem jistý, jaký je vlastně postup poté, co nedostane vláda důvěru, resp. jestli to pak prostě nejde k druhé nejsilnější straně, nebo je to čistě na libovůli prezidenta (což mi teda přijde jako docela úlet, pokud to tak ústava předpokládá).

Lemmy: Jo to máš asi pravdu. Já už jsem se nějak psychicky připravil na 10 %, ale uvidíme jak moc zlé to bude.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

Zběžně jsem prolétnul co nás nejspíš čeká, respektive teda co Babiš tvrdí teď, před volbama.

Ono je to vlastně asi docela reprezentativní. Je to psáno v první osobě, převládají formulace "já chci". Hned zkraje Babiš označuje Sobotku za "mého osobního nepřítele, kterého je potřeba zničit" (na druhou stranu vzápětí přizná, že už přišel na to, že Sobotka je vlastně jen loutka).

Na druhou stranu s programem jako takovým (teda s tím stručným výcucem) zásadní problém nemám. A celkem bych věřil tomu, že se Babiš pořádně opře do zavedených zákulisních struktur, pokud teda nesklapnou podpatky a nezačnou skákat, jak on píská.

Napadají mě tři věci, kterých se docela bojím:

1) Že budou dál bujet praktiky ve stylu zneužívání finanční správy. Zvlášť ve spojení s nalitím spousty peněz do zpravodajských služeb to zní dost děsivě.

2) Že se sice možná trochu pročistí vzduch, ale stylem, kterej po sobě nezanechá nástroje schopné krotit korupci demokratickou cestou.

3) Že to Babiš pojme jako mezikrok při své cestě na trůn. Fakt nestojím o kopii Erdogana (nehledě na to, jak moc to Turecku pomohlo ekonomicky - což je vlastně součást problému. Kdyby ten nástup k moci neprovázel výraznej ekonomickej růst, nejspíš by k němu vůbec nemohlo dojít).
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

Vychází mi reálné jen dvě koalice - ANO + KDU + ODS, nebo alternativa ANO + KDU + ČSSD, tedy to, co bylo, s přehozeným premiérem. http://www.sanep.cz/pruzkumy/volebni-po ... 0-10-2017/

Možný scénář, kdy se pokusí hrát klasické strany "všichni proti Babišovi" by do vlády nahnalo nejspíš Tomia Okamuru a vláda by vydržela sotva rok, protože s Tomiem vládnout nepůjde.
Nebo možná v téže roli komunisti, což je asi nejhorší scénář, co by nás posunul blíže k Rusku.
Piráti mi připadají těžko kompatibilní s kýmkoli.

Klasické strany nedají vládu dohromady. Lze s tím nesouhlasit, lze protestovat, ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Yorku, kolik Ti je, pro Erua? Baebiš ničí jen ty korupcní struktury, které mu neslouzí...na to je příliš dlouho príliš vysoko...

Nejděsivější je koalice ANO, SPD a Komančos...a nikoliv nemožná...

Tajný sen je pro mne KDU+ODS+TOP+STAN...ale ti to nedají ani se socanama a pirátama..
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Já se dost obávám koalice ANO + KSČM + nějaký přizdisráč, protože je dost reálné, že ANO a KSČM budou mít spolu kolem 50 %. A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby si roli dalšího přizdisráče střihli lidovci nebo piráti. ODS a ČSSD by mě taky moc nepřekvapili, Bába sice kydá špínu seč můžem, ale vláda je vláda.

A pořád opomíjíme strejce Robejška s jeho Realisty. Tahle banda má taky šanci přeskočit 5% hranici a realisticky půjdou s kýmkoliv.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

Já souhlasím s OnGem, že je namístě se daleko víc obávat nějaké nešťastné kombinace v koalici, než Babiše samotného.
On zdaleka není největší problém.

A stran těch malých stran - lze očekávat, že docela hodně jich propadne, akorát nevíme, které to jsou. Při velké míře nerozhodných voličů je takový tříprocentní rozdíl oběma směry u sedmiprocentní strany docela zásadní.

Dost jasní jsou Zelení a Robejšek, ti v zásadě nikoho moc nezajímají.
SPD a Piráti jsou na tom stejně, mohou stejně tak skončit pod čarou jako nad deset procent, a navíc si berou hlasy i vzájemně.
TOP 09 dost možná propadne a vůbec mne to nemrzí.
KDU by mohlo propadnout taky, a to by byl velký malér, protože to podtrhává nohy celé řadě možných koalic a to těch lepších.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

Vallun píše: 19. 10. 2017, 14:06Baebiš ničí jen ty korupcní struktury, které mu neslouzí...
Však to jsem přesně napsal.

Je jistá šance, že by opravdu mohl aspoň nějaké zničit. Dost bych ale pochyboval, že by to dělal "by the book", natož že by se obtěžoval upravit legislativu tak, aby bylo i do budoucna možné proti těmhle věcem účinně bojovat.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Invictus »

Argo: Ty údaje se kterými pracuješ jsou divné. Asi jsou statisticky přesnější, ale zároveň z nich prakticky nelze nic vyvozovat když ti volební potenciál osciluje i násobně nad rozhodnuté voliče, z toho nelze nic odvodit. Poslední klasické průzkumy, které jsem zaznamenal měly čísla cca následující (ANO 25, ČSSD 12, KSČM 10, ODS 8, KDU 7, SPD 7, Piráti 6, TOP 6), a z toho už se imho něco uplácat dá. Samozřejmě je možné, že to vyjde nějak debilně, ve smyslu že více malých stran neprojde, a pak bych řekl, že ANO a ČSSD se zase usmíří, a někým si pomůžou. Pokud to půjde tak KDU, pokud ne, tak asi ODS. Nemyslím si, že by ANO šlo mimo krajní nouzi s komunisty, nebo s SPD, a s Piráty nemají možnost.
Piráti jakkoliv skoro určitě nebudou v žádné vládě, tak jsou imho docela kompatibilní s KDU, TOP09 i s ČSSD. Ale taková kombinace je asi v této zemi nereálná, jakkoliv by byla asi nejzdravější.
Argonantus píše: 19. 10. 2017, 14:25SPD a Piráti jsou na tom stejně, mohou stejně tak skončit pod čarou jako nad deset procent, a navíc si berou hlasy i vzájemně.
To zřejmě neplatí, jakkoliv se nás o tom leckerá media snaží přesvědčit. Přitom často staví tyto strany proti sobě, protože v hodně věcech mají odlišné pozice (takže asi logicky nesdílí voliče). Btw. docela zajímavá analýza struktury voličů je tady z DVTV: https://video.aktualne.cz/dvtv/muze-fac ... 590604f2e/
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

Invictus píše: 19. 10. 2017, 14:46
Argonantus píše: 19. 10. 2017, 14:25SPD a Piráti jsou na tom stejně, mohou stejně tak skončit pod čarou jako nad deset procent, a navíc si berou hlasy i vzájemně.
To zřejmě neplatí, jakkoliv se nás o tom leckerá media snaží přesvědčit. Přitom často staví tyto strany proti sobě, protože v hodně věcech mají odlišné pozice (takže asi logicky nesdílí voliče).
Souhlas. Že by se někdo rozhodoval, jestli dá hlas SPD nebo Pirátům, mi absolutně nedává smysl.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

Invictus:
Ty údaje se kterými pracuješ jsou divné.

Klidně bych pracoval s jinými, ale spolehlivější nenacházím. Tenhle průzkum ukázal rozptyl možností, dolní a horní hodnotu, což je dost důležité stran velikosti těch "tvrdých jader" a hlavně ukazuje, že u kdekoho jsou ty dolní hranice pod 5% a vlastně to moc jisté nemají.

I z tvých čísel je třeba zřejmé, že rozptyl u ANO může být obrovský, nakonec skončí pod 20%, a nebo taky datel, mohou být někde nad 35%.
A že ty strany, které jsem vyjmenoval, stále ještě mohou skončit mimo.
Sněmovnu má prakticky jistou ANO, ČSSD, Komunisti a ODS, jinak nikdo.
pak bych řekl, že ANO a ČSSD se zase usmíří
Ono jim skoro nic jiného nezbude. IMHO otázka stojí tak, jestli si osobně víc ublížili Babiš se Sobotkou nebo Babiš s Fialou.
Jisto je, že Babiš s Kalouskem jsou nekompatibilní ve všech představitelných alternativách, od nich to hrát nejde.
Naproti tomu Babiš a Bělobrádek zřejmě není problém. Lidovci tradičně nemají problém skoro s nikým.
Nemyslím si, že by ANO šlo mimo krajní nouzi s komunisty, nebo s SPD, a s Piráty nemají možnost.
To jsem taky psal. Přirozené to není, Babišovi bude jasné, že to moc fungovat nebude, a možná mu někdo poradí politologickou moudrost, že ve spolku s extrémistou vždy extrémista vytěží víc, protože vypadá tak nějak zásadovější (ČSSD si s komunisty vždycky nabili hubu).
Tyhle možnosti - které pokládám za opravdu špatné - nastanou, pokud se vydrží držet Vallunovská vypjatá figura, že Babiš je jisté absolutní zlo a musí jít všichni proti němu, vlastně plně v souladu s jeho rétorikou.
Výsledek je, že to Babiše nažene do náruče Okamury, pokud dopadne výrazně dobře, nebo těch komunistů.
A tady se všechny špatné Babišovy vlastnosti posílí a vznikne spolek s extrémistou, viz výše.
Piráti jakkoliv skoro určitě nebudou v žádné vládě, tak jsou imho docela kompatibilní s KDU, TOP09 i s ČSSD.
S první částí myšlenky souhlasím, oni se k vládě ani moc nehrnou.
S tou kompatibilitou... v některých oblastech jsou jejich nápady svéráz národního rybolovu, o věci ví houby, ale mají snadná a rychlá řešení. Mluvím o justici, kde jsou zatím fakt dost mimo.

SPD a Piráti mají sice jiné ideje a cíle, o tom není sporu, místy skoro opačné, třeba stran těch uprchlíků,
ale sociologicky mají příbuznost v tom, že jsou to nové, neokoukané a experimentální strany, o kterých rozhodnou hlavně nerozhodní voliči a hrozně blbě se to předvídá.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

Tak mě napadá (čistě hypoteticky): Co byste si mysleli o Ano bez Babiše?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Invictus píše: 19. 10. 2017, 14:46 To zřejmě neplatí, jakkoliv se nás o tom leckerá media snaží přesvědčit. Přitom často staví tyto strany proti sobě, protože v hodně věcech mají odlišné pozice (takže asi logicky nesdílí voliče).
Piráti i SPD jsou populisti, vymezující se proti zajetým politikům (podobně jako ANO). Že na to jde každý po svém je pravda a značná část jejich voličské základny se určitě nerozhoduje mezi SPD a Piráty, průnik tu ale nepochybně je.
York píše: 19. 10. 2017, 15:50 Tak mě napadá (čistě hypoteticky): Co byste si mysleli o Ano bez Babiše?
Nic. Žádné by nebylo. A kdyby, vypadalo by to úplně jinak.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

To si můžu myslet, co chci, ale představa, že ANO svrhne Babiše je největší scifi ze všeho.
To je asi jako že TOP 09 se zbaví Kalouska.

A jinak odpověď na otázku - myslím si, že by to byla docela zneklidňující masa amatérů s velmi nepřehlednými zájmy, něco jako obrovské Věci veřejné, ze kterých se může vyvinout jak docela zajímavá strana, tak i nekontrolovaný průser. Já mám třeba docela problém s Faltýnkem, daleko větší, než s Babišem.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Klimbing a 7 hostů