[Fórum] Vlákno přání a stížností

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[Fórum] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus »

Pokud vám něco vadí, chybí, nebo něco potřebujete změnit, pište to sem.

TO-DO list:
[*]notifikace přes @?[/list]

🤔🙈Jak používat Unicode emotikony?😱👍
- Na mobilu použijte běžnou klávesnici emotikonů.
- Na PC stiskněte klávesu Windows + . (tečku)
- Uživatelé Macu jsou vysoce inteligentní a přijdou si na to sami
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od York »

OnGe píše: 5. 10. 2017, 12:18Bavíme se o obsahu linkovaném uživateli, nad kterým nemá fórum naprosto žádnou kontrolu.
Má, protože ten link poskytuje. Může tudíž místo něj postrčit nějakej jinej, třeba na zmenšenou verzi obrázku, nebo tam místo obrázku dát text "Tady je strašně velkej gif, klikni sem, pokud ho fakt chceš stáhnout a zobrazit".
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od OnGe »

Což ale znamená analyzovat každý link, pokud možno opakovaně, protože se to, na co ukazuje, může kdykoliv změnit a nemáš nad tím naprosto žádnou kontrolu. Nesmysl.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od York »

OnGe píše: 5. 10. 2017, 13:04to, na co ukazuje, se může kdykoliv změnit
To je sice pravda, ale případů, kdy někdo malej obrázek na stejném odkazu záludně nahradí mnohem větším, asi nebude tolik, aby sis kvůli tomu musel dělat vrásky. I bez opakované kontroly při každém redirektu to bude pro uživatele s datovým limitem výrazné zlepšení. Tudíž úplně stačí dělat to při postnutí nového příspěvku.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Argonantus »

OnGe:
Pocit dinosaura je dán tím, že Eerie není zdaleka jediný, kdo na mne zkouší mluvit obrázkovou řečí a pomalu tím nahrazuje psaný jazyk.
Ježto obrázky 1) nevidím (viz výše), 2) nerozumím jim (viz jinde), 3) nechci nahrávat (viz výše), tak komunikace zásadně vázne.
Přežívám v zásadě už jen ve dvou podsekcích. Jinde jsem na vyhynutí.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od York »

Argonantus píše: 5. 10. 2017, 13:21Pocit dinosaura je dán tím, že Eerie není zdaleka jediný, kdo na mne zkouší mluvit obrázkovou řečí a pomalu tím nahrazuje psaný jazyk.
Na mě platí to obvinění z linkování TED talků (a jiných zajímavých videí). Což teda nesouvisí s problém tarifu s datovým přenosem, protože se to netahá automaticky, ale souvisí to s tím "jiným jazykem". V tomhle bodě obžaloby jsem vinen v plném rozsahu a dělám to do jisté míry záměrně, protože když se mi podaří zájmem o podobná videa infikovat další lidi, budu o nich mít s kým debatovat.

Druhá věc je, že přepisovat obsah takového videa je samo o sobě dost podivné - přednášející jsou dost pečlivě vybíráni a většinou mají díky tomu dobrý mluvený projev a říkají to stručně a srozumitelně. Přepis má tudíž velkou šanci výrazně snížit kvalitu sdělení.

Za další je uvedení zdroje docela užitečné, když chceš prezentovat nezkreslený názor třetí strany. Z toho důvodu občas vůbec neříkám, o čem to je (kromě uvedení názvu videa, pokud je přiměřeně výstižný), a nechávám si komentáře až do případné debaty.

A na závěr ještě dodám, že každý takový link si žije vlastním životem - někdy se k němu nikdo další nevyjádří, někdy ano a debatu spustí třeba právě ten komentář - lze se k tomu vyjádřit i bez zkouknutí videa. Občas je to video natolik výstižné a k tématu, že je trochu škoda, když si ho nikdo nepustí, ale to se holt nedá nic dělat. Já taky nečtu všechny odkazované články a nepouštím si všechna odkazovaná videa. Nemyslím si, že by to ze mě dělalo dinosaura.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Argonantus »

York:
V tvém případě je případný výpadek optické komunikace nahrazen massivními texty jinde, takže si naprosto nestěžuji.
Navíc jsem naznačoval, že problém s gify a obrázky je jen část z vícero důvodů, proč je můj taxon odsouzen k zániku.
Třeba na D20 jsem zanikl prakticky zcela, a obrázků je tam možná méně, než tady.

EDIT: Technický odkaz na místo, kde jsem zanikl jako gamedesignér; vlastně to způsobila sebereflexe nad dotazem Sparkle.
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 44#p486144
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od York »

Argonantus píše: 5. 10. 2017, 13:42 Technický odkaz na místo, kde jsem zanikl jako gamedesignér; vlastně to způsobila sebereflexe nad dotazem Sparkle.
Všechny dobré věci podle mě vznikly tak, že někdo dělal něco, co ho bavilo, a postupně se na to nabalili další, když zjistili, že je to baví taky. Roztočit tuhle sněhovou kouli je vlastně úplně nejdůležitější.

Tvoje designérské aktivity jsou toho ostatně důkazem - snažil ses dál točit koulí, kterou kdysi vypustil někdo jiný (tím, že dělal něco, co ho baví), dávno po tom, co už definitivně roztála a zmizela ze světa.

Chci tím říct, že jsi ten signál pochopil úplně špatně. Zkus hodit vlastní koulí, pak teprve uvidíš, jestli se na ni někdo nabalí nebo ne.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Argonantus »

Ochota pomáhat točit koulí někomu jinému usnula na tom, že se vlastně ukázalo, že není nikdo, kdo by to byl ochoten opravdu realizovat a dotáhnout. Nechtěla se po mně výpomoc, nýbrž odpovědnost za projekt. Ostatně, sám víš, proč jsi z toho zdrhnul.
(Možná křivdím eeriemu, třeba to má dopsané, přestal jsem to sledovat).
Sparkle se ptala naprosto dobře, zjevně po zkušenostech s projekty, které si dotáhla sama, když se na to všichni vykašlali.

Času je málo a zbývají moje vlastní věci, které mne pravděpodobně sežerou zcela a moc volné energie nezůstane. Čeká mne děsivé martyrium shánění vydavatele, na což se vysloveně netěším (a možná proto podvědomě nejsem schopen dodělat páté čtení).
A jsem totálně o.t., pokud v tom chceš pokračovat, tak asi do pm, jako kdeco.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Vallun »

(Možná křivdím eeriemu, třeba to má dopsané, přestal jsem to sledovat).
Pro pořádek - já mám za sebou první parciální betatesty...ale jednak mne pár PM invektiv poněkud odrazuje od toho to publikovat tady a druhak jiné projekty teď zdroje vyžadují poněkud hlasitěji:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od OnGe »

Tak se mi zdá, že podzimní deprese je v plném proudu
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Argonantus »

Co je depresivní?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Sosacek »

Ja zas nevim, co zas hrotite. Pokud to uzivatele pozoruji jako problem, tak lze zavest pravidlo, ze velke veci se maji vkladat jenom odkazem. Na ten kazdy muze nebo nemusi kliknout. Neovlivni to stavajici velke veci, ale muze to do budoucna pomoct.
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Argonantus »

Tady úplný souhlas se Sosáčkem - jednoduché a účinné.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličné technické dotazy

Příspěvek od Vallun »

Případně gify jen do gifího tématu...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od York »

York píše: 29. 5. 2017, 10:21 Přidávám se k apelu na úpravu barevnosti.
Vím, že jsem s tím otravnej, ale fakt mi na tom záleží.

Jestli s tím nic dělat nechcete a vaše dosavadní odpovědi byly jen zdržovací taktika, tak to řekněte na rovinu a já s tím přestanu. Chvíli to totiž vypadalo, že s tím opravdu něco udělat chcete.
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů