[KaM][PbP]Zimní pohádka

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

…ráno u brány…

Celou noc jsem se připravoval na odsloužení mše na Vánoce. Prohraboval jsem se mezi svitky s písemnostmi o tomto svátku. Z domova jsem si jich přivezl jen pár, ale pročítal jsem si je znovu a znovu. Až pak, když na věži odbili půlnoc, mi padl do ruky i ten poslední. Ten, který mě přivedl sem, na Hranici. Na podivném černém pergamenu s textem psaným něčím červeným. Snad kohoutí krví. Anebo lidskou. Kdo ví? Vlastně nevím, proč ho mám ještě u sebe. Přinesl mi jen zlé a já bych se ho měl zavit. Můj zrak padl na dohořívající oheň. A pak, náhle se zvedl vítr a sfoukl i ty poslední zbytky plamenů stejně jako svíčky, jejichž svit mi usnadňoval čtení. Zavřel jsem okenice a uložil se ke spánku plnému zlých a podivných snů.

Ráno mě vzbudilo bušení na dveře. Vstal jsem a otevřel. Stál tam jeden z hradních ozbrojenců. Stručně mi pospal situaci a oznámil mi, co se po mě chce.

„Stejně bych se tu nejspíš nudil,“ pomyslím si, když si balím výbavu. Nějaké mince, hůl, jídlo a vak s vínem. Ani nevím jak, ale když jsem si bral svoji lahvičku lektvaruč, zjistil jsem, že jsem si přibalil i ten podivný svitek.

Jaká budou CČ?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

... ráno u brány ...

Tá zablšená diera mi fakt lezie na nervy... - pomyslím si mrzuto a zachmúrený ako boh vojny v krásny slnečný deň plný mieru a harmónie.

Cítim chlad, ktorý mi vyviera v kostiach. Chlad, ktorého pôvod neviem určiť.

Ale moja cesta je daná mojou vierou. Môj osud riadi môj Boh. Moje kroky smerujú ku finálnemu cieľu...

A tak sa oblečiem, vystrojím a spolu s ostatnými sa presuniem pred bránu mesta.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Protože v tom je zmatek: https://rolz.org/dr?room=petrhgames a pokud někomu dlužím odpověď, prosím za prominutí, ale nejspíše o tom nevím, snažil jsme se všem odpovědět přes SZ.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

To vypadá ma to, že se tady bude něco dít... :clap:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

... na cestě ...

Napadne mne, že už přešlapujeme na mraze dost dlouho a pokynu k odchodu. Po zledovatělém sněhu se jde dobře. Z dobře čitelných stop vidím, jakou rychlostí koně pádili do bezpečí. Nechci za chvíli běžet stejně.

Sotva zmizí město z dohledu, ozáří první sluneční paprsky cestu. Rozepnu zimní plášť a položím se vedle cesty na záda do sněhu. Chvíli nehnutě ležím. Tělo si pomalu zvyká na chlad. Potlačím třes a zklidním dech. Přijímám zimu a stávám se její součástí. Když se zase postavím, je můj plášť polepen zmrzlým sněhem. Je znatelně těžší. A mě je teď o dost těžší na bílých pláních zpozorovat. Naposledy zběžně zkontroluju výbavu a vyrazím dál.

Na své společníky skoro nemluvím. Něčím mi připomínají namyšlené fracky bohatých rodin z domova. Nejsem si jistý, k čemu mi vlastně mají být dobří. Ve třech toho proti lupičům stejně moc nezmůžeme. A jestli jsou v lesích skutečně démoni, jsem tu zbytečný já.

Krví nasáklý sníh a poházené věci vidím už z dálky. Mlčky upozorním společníky a připravím si zbraň. Začíná to být zajímavé.

Frederiku, Lotherde, co děláte cestou?
PJ, jak to tam vypadá? Je tam něco zajímavého?
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

Cesta nic mic, je tu zima a ti dva nevypadají, že by se snimi dalo mluvit o něčem jiném, než o přednostech obouručáku a jak by obstál proti maníkovi s píkou. Až když ten zelenokožec zastaví před místem, kde sníh zrudnul, začíná to být zajímavé.
Z kupců moc nezbylo, zati pro nás to vypadá na pořádnou práci.
"Ať to bylo cokoli, člověk to asi nebyl. Vidím to na nějakého démona lesa, ale ti v zimě spí. Asi vlkodlak se smečkou vlků. Jsou asi hladoví, tak si troufli na člověka. I když není vyloučený ani lešij. Ale to by bylo divné. Ti v zimě nejsou moc aktivní. Nebo něco ze sfér... Teda, ne, že bych o tom něco věděl. Umí někdo číst stopy?"
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Ve vesnici...
Lii na vás koukají dost nedůvěřivě. Hlavně slyšíte z davu, no ti to tak vytrhnou. To se zase vrchnost vysmívá někomu do tváře. Hlavně estli to nebyla ta zelená ropucha. Kdoví, kde ho ta jeho matka ukurvila. Strážný je rozežene máchnutím násady okolo sebe a oni brblající jdou do domů. A z jediného svátku, kdy mohli trochu zapomenout na ten marast tady je den na houby.

Cestou k místu přepadení
Za bránou vidíte rozrytou půdu od povozu a koní, šlápoty lidí. Jak míříte po cestě zpět k lesu tak šlápot ubývá, až zůstávají jen stopy po kolech. Koně museli hnát tryskem. Na kraji lesa je obrovský flek rozhrabaného sněhu. Možná tu někdo spadl, pár skvrnek krve je u kraje mladých stromků. Po asi 40 metrech, kde cesta obchází skalku je ohromná kaluž krve. V malé bystřině tak pět metrů po svahu je vidět asi tělo. Ve zbytcích sněhu jsou různé otisky, šlápoty a většina ukazuje na boty.
Stopování v současné situaci je int-8 past
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

Nevrlý cestujem v modlitbách len zťažka sledujúc, čo sa deje okolo mňa. I napriek tomu, že nie som moc nadšený z úlohy verím a modlím sa za to, aby sme našli spoločnú cestu.

A tak to trvá celú cestu. Vedom si toho, že nie je moc dobrý spoločník, vymenil slasti spoločnej komunikácie a zoznamovania, za ignorovanie strastí - necitlivý ku poveternostným podmienkam a živlom.

Až na mieste prepadnutia sa "zobudil". Môj pohľad sa znovu zaostril a v očiach mi znovu žiari inteligencia a energia sa vleje do tela

Pozriem sa zbežne na stopy...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Připomíná mi to otevřená jatka. Jen zápach je menší a v okolí nepřirozený klid.

Mladší kluk potvrzuje můj dojem městského fracka. Sféry, lešij, vlkodlaci? Čím vším ho asi doma rodiče strašili? Bude se muset dost naučit. "Viděls někdy hladové vlky?" zeptám se. "Víš, jak medvědice brání mladé? A že i medvěd může chytit vzteklinu? Viděls někdy skřety na lovu? Řekl bych, že ne, ne, ne a ne. Tak nemudruj."

Na odpověď nečekám. Nezajímá mne. Soustředím se na situaci. Chápu, že chybí koně a povozy. Tahat kořist sněhem je na nic. Mimo cestu se ale vozy daleko nedostanou, ty určitě najdeme poblíž. Rozhlídnu se po okolí. Místo vozů si všimnu těla v potoce. Jediného. Má jich tu být mnohem víc, krev tomu odpovídá. Tohle už je špatné. Radši nic neříkám a jdu si prohlédnout mrtvolu.

PJ, je skutečně po smrti? Odhadnu ho na někoho z obchodníků, nebo cizince? Je na jeho zraněních nebo výbavě něco zajímavého?
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

... u bystřiny a mrtvoly ?...
Je tu podivné mrazivé ticho. Voda zurčí. Jediný, kdo se rozhlíží je Oku. Všiml si toho nebožáka napůl máčeného ve vodě. Cože on se snad na v reakci hlasy pohnul? Je ho zranění, od nějakého bijce, či hřebů silně krvácí, ale možná byla ledová voda milosrdná.
Určitě to není obchodník, Šrám na hlavě staršího data spíše napovídá na jednoho z doprovodu kupců. Vždy s nimi jeden, dva žoldnéři na sever cestovali. Je i víc snědší než okolní lidé.

Jedny stopy vedou nahoru do skalek, druhé směrem k vesnici. Ty do vesnice se tváří jako jedny, ty do sklaek minimálně čtvery, možná vlčí, psí k tomu, těžko takhle říci...
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

Jdu se podívat na co se Öku dívá.

"Ne, o tom, jak medvědice..."
Pohled mi vyráží dech. Zkrvavené tělo v potoce.
K tomu ještě smrad a zima. Je toho na mě moc. Poodstupuju, předkláním se a lituji, že jsem dneska snídal. Poté co ve mě nic není, se vracím.
"Zatraceně, zatraceně..."

Mysli, a vzchop se. Opakuji si. A pak...

"Toho nebožáka zabilo něco lidského. Stopy vedou k vesnici, ale místní to asi nebyli... ...A ty stopy, co mizí v lese. Začíná to být hodně divné..."

Jen pro sebe v duchu dodám ...a strašidelné.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Skloním se nad mužem a povytáhnu ho z potoku na sníh. Je těžce podchlazený, ztratil spoustu krve, ale ještě se drží. Bylo by zajímavé vidět ho v plné síle.

"Fred, že?" kývnu na kluka. "Ještě jsem s tím nebožákem neskončil. Ale díky. Zabít ho určitě můžu, jinak mu pomoct ne. Můžeš zkusit prodloužit mu trápení. Nebo Loth. Je mi to jedno. Jenom se rozhodněte rychle. Nemá moc času."

Nechám bijce s klukem. Nikomu bych nepřál být v posledních chvílích se mnou. Druhý společník prohlíží stopy. Zatím k nim nic neříkal. Z jeho výrazu tuším, že nemá co říct. Ukážu mu na umírajícího. Komentovat to asi nemusím.

Obejdu si krvavou planinu. Příliš moc stop. Nedaří se mi soustředit na žádné konkrétní. Tohle mi nikdy moc nešlo. A nevadí to, prošlapaná cesta do skal je zřetelná. Kdokoliv odsud odešel, čeká na nás tam.

V zádech ucítím smrt. Připravím si nůž a vykročím ke společníkům.

Frederiku, Lotherde, předávám vám slovo.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

...Nad cestou s místem činu...
Öku, sice ti nic neříkají, ale pocit, že vás sledují tam nad vámi něčí oči tě určitě nenechá chladným. Ten chlápek dole lapá v posledním zápase po dechu, možná je ještě šance, že to přežije, ale cesta do vesnice s ledově mokrým promrzlým umírajícím na zádech bude dost náročná. Možná, když se ti dva k ničemu moc nemaj, se budeš muset rozhodnout ty. Nesnášíš zodpovědnost, ale dohnala tě... ?
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

Sústredím moc, ktorú mi prepožičali bohovia a zosielam na umierajúceho umierajuceho. Vzduch okolo mojich rúk sa začal jemne chvieť a mení farbu na jemne sivú a tmavne. Sivá hmota podobná dymu v jednom okamihu je a v druhom zmizne.

:arrow? Hod na Inteligenciu = 5.
:arrow? Hod na Liečenie = 4.

V poďakovaní skloním hlavu pred svojim bohom a pozriem sa na spoločníkov.

Je váš!

//Ak by bolo treba, zošlem na zlepšenie hodu na neho alebo na spoločníkov kúzlo šťastie...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Ten člověk ze sebe začne chrchlat krev, vypadá to na jeho poslední minutu. Potom se okolo rozprostí to šimravé teplo a on otevře oči. Nejsou ledově kalné, jako mívají mrtvoly či těsně před umřením. Jsou čiré. Muž zalapá po dechu a mírně pootevře ústa. Je sice velimi vážně zraněn, ale neumře.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů