Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Baranica
Příspěvky: 3
Registrován: 7. 9. 2017, 17:45
Bydliště: Bratislava

Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Baranica »

Zdravíčko,

nikdy pred tým som žiadnu RPG na štýl DrD, DnD nehrala. Nepoznám pravidlá, len čo mám napozerané nejaké tie videá a viem zhruba o čo ide. Mám maximálne tak dlhoročnú skúsenosť s post-to-play roleplayom, ktorý bol ale čisto bez pravidiel, komplexných herných mechaník a kociek.
Našiel by sa nejaký tútor, ktorý by mi to celé vysvetlil, najlepšie rovno v praxi, keďže mám dosť problém s mechanickým učením sa pravidiel, bez toho aby som mala názornú ukážku.
Trebárs niekto cez roll20 a discord? Poprípade neskôr aj nejaké to herné stretko pri pive alebo v čajovni ak ste niekto z Bratislavy? Ale na začiatok by tá online komunikácia bola zrejme lepšia.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Ecthelion »

Pokud by ses cítila na skok do hluboké vody, tak můžeš přijet na Podzimní slezinu Fóra. Tam se hraje RPGček dosytosti a rádi vysvětlíme/přibereme tě ke hraní. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Baranica
Příspěvky: 3
Registrován: 7. 9. 2017, 17:45
Bydliště: Bratislava

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Baranica »

Znie to síce lákavo a ako super dovolenka, ale toto je fakt skok do mega hlbokej vody. Potrebujem na začiatok pekne plytčinu pre istotu aj s plávacím kolesom ;D.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Ecthelion »

Plně chápu a rozumím... některá voda může být dost hluboká. $D Ale kdyby se něco změnilo, tak tě samozřejmě rádi uvidíme. V mezičase doufám, že se tu ukážou nějací bratislavští a napíšou. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Baranica
Příspěvky: 3
Registrován: 7. 9. 2017, 17:45
Bydliště: Bratislava

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Baranica »

Ďakujem. Budem na to myslieť ak by som náhodou našla odvahu:)
Ak napíšu aj mimo bratislavský, čo chcú hrať čisto len online tak sa hnevať nebudem . $D
Harug
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 11. 2014, 09:58

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Harug »

Ahoj, pokud bys ráda nějaké info ohledně systému, hodilo by se zmínit jaký konkrétně. Nejhranější je zrovna DnD 5e. V tom směru mohu posloužit, včetně nějaké ukázky na rollu 20. Pokud máš zájem, klidně písni.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od ShadoWWW »

Navíc je tu vlákno přímo s hráči z Bratislavy, co hledají spoluhráče. Ti by určitě ocenili novou hráčku.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Antharon »

Baranica píše: 7. 9. 2017, 17:55 Zdravíčko,

nikdy pred tým som žiadnu RPG na štýl DrD, DnD nehrala. Nepoznám pravidlá, len čo mám napozerané nejaké tie videá a viem zhruba o čo ide. Mám maximálne tak dlhoročnú skúsenosť s post-to-play roleplayom, ktorý bol ale čisto bez pravidiel, komplexných herných mechaník a kociek.
Našiel by sa nejaký tútor, ktorý by mi to celé vysvetlil, najlepšie rovno v praxi, keďže mám dosť problém s mechanickým učením sa pravidiel, bez toho aby som mala názornú ukážku.
Trebárs niekto cez roll20 a discord? Poprípade neskôr aj nejaké to herné stretko pri pive alebo v čajovni ak ste niekto z Bratislavy? Ale na začiatok by tá online komunikácia bola zrejme lepšia.
ahoj, hravame v bratislave obcasne co nam pride pod ruky, prevazne to je dnd5, ale nevyhybame sa ani inym systemom, okrem toho sme vcelku vesela zmeska ludi. ak sa s nami chces stretnut a pripadne si aj nieco zahrat, napis mi na https://www.facebook.com/Antharon ozvem sa hned ako budem k dispozicii, budeme teraz s nasim doskovkovym klubom dva dni na Slnecnom festivale v Senci, tak ak sa nahodou chystate pytaj sa v Gaming Keep stane na Ivana :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Nikolaj
Příspěvky: 18
Registrován: 20. 9. 2017, 20:42

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Nikolaj »

Baranica píše: 7. 9. 2017, 19:45 Ďakujem. Budem na to myslieť ak by som náhodou našla odvahu:)
Ak napíšu aj mimo bratislavský, čo chcú hrať čisto len online tak sa hnevať nebudem . $D
Čus, hele na ten sraz klidně doraz já sem taky nováček a jedu tam ( + X lidí co sou taky naprosto nezkušení)
Jo a na online se hlásím taky, jen je třeba sehnat vypravěče.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Peekay »

Baranica píše: 7. 9. 2017, 19:04 Znie to síce lákavo a ako super dovolenka, ale toto je fakt skok do mega hlbokej vody. Potrebujem na začiatok pekne plytčinu pre istotu aj s plávacím kolesom ;D.
Nebuď mäkká, to dáš - ja už som viackrát dotiahol na Sleziny absolútnych nováčikov a zatiaľ sa nikdy nikto nesťažoval :)

My momentálne nehrávame (barák rozbitý murármi mi seriózne narúša gamemasterský zen), ale ak ti na úvod stačí AMA pri pive/čaji/kofole, rád poslúžim.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Mazdar
Příspěvky: 13
Registrován: 24. 5. 2017, 09:57

Re: Absolútny nováčik hľadá ľudí na hranie

Příspěvek od Mazdar »

Pokial hladate partiu na hranie online tak kludne napiste, momemtalne hravame W40k Rogue Tradera a mame medzi sebou uplnych novacikov.
Sme roztrusena skupina hracov sk/cz, ale ja som vacsinu casu v Bratislave.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 8 hostů