Metal ****!!!

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od OnGe »

Narazil jsem na kapelu Visigoth. Je to trochu jako Sabbaton, ale nejsou tak naspeedovaný a tématicky jsou mi tak nějak bližší. Vypadá, že vydali dohromady jedno album, ale není špatný. Ochutnávka (klip téměř snese srovnání s Call of Wintermoon): https://www.youtube.com/watch?v=qqc1yNuFrps
Ecthelion píše: 7. 3. 2017, 20:56 OK, další post, který začíná THEY ARE BACK!!!

DREAM EVIL - SIX
Jdu bouchnout šáňo.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od OnGe »

Hezky našlápnutej metal s vikingama, sekerama a tak. Z Brazílie.

https://grey-wolf.bandcamp.com/album/glorious-death
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Dream Evil jsou super (hehe, noví Dream Evil vychází podle Wiki stejný den, jako nová placka od Alestorm :)).

Visigoth jsem matně slyšel, přijde mi, že dobře spadají do vlny true/heavy/power metalového revivalu, společně třeba s Grand Magus nebo s Wolf (aby nedošlo k záměně - https://en.wikipedia.org/wiki/Wolf_(band): doporučuji album "Evil Star"). Osobně jsem za to rád, klasického hevíku není nikdy dost :)

Osobně si myslím, že 2017 zatím pokračuje jako dovětek kvalitního trashe z 2016 (po Overkill další super album od Warbringer - zároveň jeden z TOP trashových zpěváků, co jsem slyšel ... Havok se s kvalitou trochu ztrácí, nicméně pořád zajímavý album a dost citelný vliv Megadeth a hlavně: super basové linky).
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

03.04.2017 Atoma Tour, Nürnberg, Hirsch
Omnium Gatherum, Dark Tranquility


DT vydali loni absolutně peckovní album Atoma. Ale neoslavili to samostatnou headline tour a vydali se na tour jako support Amon Amarth. V rámci toho udělali jen realtivně málo headlinových koncertů. Z toho důvodu jsme na ně museli jet až do Norimberku, který je pro nás sice mnohem blíž, než Mnichov, ale spojení stojí za prd. Samotný Hirsh je malá děsivá bouda se strašnou ventilací. Ale DT jsou DT. Absolutní povinnost.

:arrow? Předskakovali finští melodic deathmetalisti Omnium Gatherum. Díky tomu, že byli jediná podporující kapela, dovolili si dlouhý segment, něco přes hodinu. A bylo to dobře. Maximálně profesionální a atmosférický výkon. Mají skvělý zvuk - kombinace temných deathmetalových pasáží s melodickými, až Stratovarius pasážemi zněla výborně. Jediné, co se mi moc nelíbí je zpěv. Antti Filppu zpíval výborně a má k tomu tu správnou barvu hlasu, ale ve většině písniček je strašně monotónní, bez nějakých větších kontrastů nebo něčeho zajímavého. Chápu, že ten monolitický zvuk je záměr a součást jejich zvuku. Ale když se od toho oprostili a přidali víc kontrastních pasáží, jako třeba na Frontiers, tak to znělo mnohem líp. Ale kolem a kolem skvělý výkon, výborná kapela.

:arrow? Dark Tranquility. Masakr. DA jsou jedna z našich nejoblíbenějších kapel, takže to špatně dopadnout nemohlo. Ale i tak to předčilo očekávání.
Personálně měli nového basáka Anderse Iwerse a tour s nimi jede na postu kytaristy jako dočasná náhrada Christopher Amott. Oba zapadli výborně. Setlist byl našlápnutý. Vybírali z toho tvrdšího, co můžou nabídnout, což je logické, sedělo to víc k písničkám z aktuálního alba (a ty naživo zněly fakt výborně). Osobně bych klidně snesl i víc clean vocals, ale to je minipiha. Zahráli i mé oblíbené Wonders at your feet. Zazněly klasické pecky Treason Wall, Final Resistance, ThereIn, Misery's Crown ale třeba i What Only you know.

Ale celkově jsou Dark Tranqulity naživo skvělí. Nepamatuju si kapelu, která by hrála s takovým entuziasmem, nasazením a nadšením jako oni. Zvlášť na Stannem s Amottem bylo vidět, jak si ten koncert užívají. Což je hodně drsné, zvlášť když si člověk vezme, že už to dělají déle než čtvrt století. Mikael prakticky odzpíval poslední písničku v hledišti s diváky. Crowd absolutně šílel většinu koncertu. Kolem mě pařili lidi tak, že celkem nevím, jak mohli druhý den ráno fungovat. Stinnou stránkou tohohle bylo, že se hodně moshovalo, a některé písničky mi dost zkazilo, že jsem musel permanentně odrážet moshaře. Ale tak s tím se musí počítat. Zvlášť u tak malých venue, jako je Hirsh.
Hodně, hodně intenzivní zážitek. Asi tak možná srovnatelný jen s Amorphis nebo Nightwish.

Fotka 1, Fotka 2
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše: 5. 4. 2017, 11:45 tour s nimi jede na postu kytaristy jako dočasná náhrada Christopher Amott.
Dost dobrá náhrada.

Dark Tranquility jsou kvalita. Osobně mi přijdou jako dost podhodnocená kapela, ale zase... mám z jejich věcí i přes to, že se někdy víc snaží experimentovat silný pocit opakování sebe sama (na rozdíl od těch zmíněných Amorphis - zvlášť jejich poslední věci se mi hodně líbí, takový radio-friendly metal, který nepostrádá tvrdost, umění a duši).
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy píše: 5. 4. 2017, 13:07 Dark Tranquility jsou kvalita. Osobně mi přijdou jako dost podhodnocená kapela, ale zase... mám z jejich věcí i přes to, že se někdy víc snaží experimentovat silný pocit opakování sebe sama (na rozdíl od těch zmíněných Amorphis - zvlášť jejich poslední věci se mi hodně líbí, takový radio-friendly metal, který nepostrádá tvrdost, umění a duši).
Tohle asi bude věčná debata, jak se má kapela posouvat nebo nemá. Extrémní případ, vlastně ne tak daleko od Dark Tranquility, jsou In Flames, kteří se posunuli tak, že je všichni nenávidí.

DT my příjdou, že jsou hodně konzistentní, co se atmosféry týče. Ale hudebně experimentovali dost. Zejména s rychlostí a Stanneho zpěvěm. Atoma je pravda tak trochu krok zpátky, kdy syntetizují všechny své přístupy do jednoho stylu. Ale i tak je tam jasný posun směrem k temnosti podání.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše: 6. 4. 2017, 12:07 DT my příjdou, že jsou hodně konzistentní, co se atmosféry týče. Ale hudebně experimentovali dost. Zejména s rychlostí a Stanneho zpěvěm. Atoma je pravda tak trochu krok zpátky, kdy syntetizují všechny své přístupy do jednoho stylu. Ale i tak je tam jasný posun směrem k temnosti podání.
O tom žádná, kvalitní kapela to je po všech stránkách (minimálně když si to člověk rozebere ze všech stránek... a Stanne je nejen v rámci žánru excelentní zpěvák). Tím efektem opakování sebe sama spíš myslím to, když Ti věci od kapely (mimo výjimek) začínají splývat v jednu skladbu a postupně se tak poslech stane nudný - tedy s každým dalším albem víš co čekat a když si pustíš cokoliv (i v rámci nějakého experimentování), představuje to pro tebe pořád jednu a tu samou věc. Je mi jasné, že sebeopakování je u většiny kapel (obecně hudebně, nejen metal), klasický jev; ale je otázka, kdy už je to na škodu a kdy je to žádoucí. Možná to je ale paradoxně efekt té kvalitní kapely, která když vydá cokoliv, může se maximálně vyrovnat tomu, co už vydala - když zůstanu v žánru, takový ten Soilwork efekt :) (u mě tady ale efekt očekávání nebyl u DT nikdy tak velký - v hledáčku je moc nemám).

Ale díky za tip. Někdy DT určitě zase poslechnu (nějaké nové věci), možná v nich najdu zase něco, co mě bude bavit :) (měl jsem krátké období, kdy jsem je poslouchal dost).)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

Lemmy: Jo, tomu rozumím. To je vlastně podobné tomu, co jsem psal k tomu zpěvu Omnium Gatherum. Na první pocit je to takové všechno stejné. Ty věci z toho začnou vylupovat až po několikátém poslechu. Vůbec mám pocit, že tím trpí víc těch severských kapel, napadá mě třeba Insomnium.
Jak je melodeath můj oblíbený žánr, tak většinou nemám problém se přes tuhle vrstvu ponořit a opakovaným poslechem v tom ty věci najít.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

OnGe píše: 4. 4. 2017, 11:43 Hezky našlápnutej metal s vikingama, sekerama a tak. Z Brazílie.

https://grey-wolf.bandcamp.com/album/glorious-death
Pořád na trochu kritické vlně:

Wow, tématicky super (sword and sorcery), líbí se mi ten vliv Manowar, tady dost pozitivní (není to obyčejná kopírka). Hudebně by si to zasloužilo mnohem lepší produkci (zvuk, nějaké ty aranže). Zabíjí to dost ten zpěv.

Když se tu teď objevují Ti Dream Evil:
https://www.youtube.com/watch?v=HRTv_ycvUVk
Takový Book of Heavy Metal 2, akorát (ehm) o něco horší. Přesto pořád hodně dobrý heavy metalový song (nevím tedy u DE o špatném). Tentokrát hezká citace Twisted Sister (Burn in hell, mnohem lepší song). Doufám, že nové album nabídne i kvalitnější věci (ale i průměr DE mě určitě bude bavit :D).

...
A to poslední album Warbringer roste s každým dalším poslechem (fakt mě to hodně baví, výborný trash):
https://www.youtube.com/watch?v=nGl-RT7KX7g
https://www.youtube.com/watch?v=Tr3rmfmzlr4

EDIT:
Mamoth, Mamoth - poslední videa se mi dost líbí, kapelu neznám, ale zřejmě tomu dám nějaký poslech. Posílám jako tip na něco trochu jiného - takový syrovější rock/metal se "starým" soundem. Asi bych to nazval "Dirt metal" :)
https://www.youtube.com/watch?v=jt0LKrO6Q74
https://www.youtube.com/watch?v=HwGZ56Na6lE
https://www.youtube.com/watch?v=Tuoii99oMho
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Ecthelion »

05.04.2017 As the Stages Burn Tour, München, Back Stage
The Haunted, Lacuna Coil, Arch Enemy


Arch Enemy vydávají živák, záznam z jejich War Eternal tour na Wacken 2016 a podporují ho jarním turné, které si udělali jako přestávku v nahrávání nového alba. Koncert byl v tom větším Back Stage. A bylo to husté peklo.

Předskakovali:
:arrow? The Haunted - Kapela založená bývalými členy At the Gates. Hrají drzejší (punkovější) melodeath. Bohužel trpěli na syndrom našeho pozdějšího příjezdu do Mnichova a stání ve frontě. Ale co jsme slyšeli, znělo fakt dost dobře. Víc o tom asi nenapíšu.

:arrow? Lacuna Coil - Lacuna má relativně čerstvě venku skoro-koncepční album Dystopia. Pódiová show tomu odpovídala, pro Lacunu netypicky vystupvali s corpsepaintem a v dost horrorových, na svěracích kazajkách založených kostýmech. Vypadalo to dost cool.
Foto 1
Cristina Scabbia je úplně šílená Italka. Ale na pódiu strašně spontánní a sympatická. Jak mi přijde na studiovkách Andreův spěv celkem otravný a až chvílemi zbytečný, tak naživo to znělo moc dobře a svou logiku to mělo. Ostatní členové kapely nijak moc nevyčnívali z řady. Zanechali za sebou dost dobrý dojem. Člověk by skoro řekl, že to byli headlineři. Teda než jako smršť vlétli na pódium...

:arrow? Arch Enemy - Melodeath legendy. Teď jsme na nich byli potřetí (pokaždé už s Alissou) a ač to pokaždé bylo perfektní, tak se tentokrát ještě překonali.
Alissa je freak of nature. Absolutně nechápu, kolik je v té holce energie. Ta na tom pódiu nechala všechno. Běhala zleva doprava, řvala, skákala a mávala vlajkou. Neskutečné. Ten její growl je výborný, celý večer utáhla v maximální kvalitě a ta její melodičnost se k Arch Enemy perfektně hodí. Loomis s Amottem na kytarách předvedli taky výborný výkon.

Setlist byl oproti turné k War Eternal trochu popřeházený, přibylo dost písniček ze starých alb. Ale i tak nechyběla většina klasický pecek a singlů z War Eternal. Hráli přes hodinu a půl a za tu dobu se v Backstage rozpoutalo metalové peklo. Jednak bylo narváno (vyprodáno), druhak se asi polovina diváků rozhodla pařit jako smyslů zbavená a moshovat jako o život. Vlastně se nadá říct, že by tam byly moshpity, to byl jeden velký moshpit.
To bylo to absolutní šílenství (v tom nejlepším smyslu slova).

Celkově jeden z nejlepších koncertů vůbec. Co se týče energie a paření možná nejlepší. Co se týče emocionálního prožitku, tak je ti DT o den dřív asi o chloupek předčili.

Foto 2, Foto 3,
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od OnGe »

Battle Raider - Hard Flyer
Mexiko

https://www.youtube.com/watch?v=KVe1KJ8EFac
Je to sice břečka, ale docela mě to baví
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Ecthelion píše: 10. 4. 2017, 13:16 Alissa je freak of nature. Absolutně nechápu, kolik je v té holce energie. Ta na tom pódiu nechala všechno. Běhala zleva doprava, řvala, skákala a mávala vlajkou. Neskutečné. Ten její growl je výborný, celý večer utáhla v maximální kvalitě a ta její melodičnost se k Arch Enemy perfektně hodí.
Jsem zvědavý na nové album. Vím, že Alissa musí být naživo super, ale... předchozí album bylo ještě psané na tělo Angele, uvidíme, jak patrný bude rozdíl, když Alissa bude plně v procesu (čisté vokálové linky by byly fajn). Zatím je pro mě Angela Top z vokalistů Arch Enemy... vlastně když nad tím tak uvažuju, tak i Liivův hlas mi seděl víc než Alissy: z jednoduchého důvodu a to je osobitost - jeho barva hlasu má něco specifického a dobře čitelného... hlas Alissy na posledním AE albu je hrozně "generický" a očekávaný.

Jo a tady je nový song od Dream Evil, líbí se mi o hodně víc, než předchozí :):
https://www.youtube.com/watch?v=fVcISveC6gI
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

Dnes vychází nová placka Dream Evil, Dangiz a Alestorm ... Vánoce?
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Metal ****!!!

Příspěvek od Lemmy »

eerieBaatezu:
Abbath je imho nekorunovaný metalový King of fun:
https://www.youtube.com/watch?v=9H6MYFC-f2w
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti