Ekonomie vysokého školství

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Sosacek »

Obrázek
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Invictus »

Mě na tom přijde asi nejvíc brutální to, že někomu prostě vůbec nedochází, že ostatní lidé nemají stejné možnosti a zvýhodňující podmínky. Jakože vůbec nedochází.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od OnGe »

Mno, dost často je to spíš o tom, že lidi nevyužívají možnosti, které mají a spoléhají spíš na naučenou bezmoc. To tahle slečna se rozhodně nebojí využít všechny možnosti :lol:
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Sosacek »

OnGe píše:Mno, dost často je to spíš o tom, že lidi nevyužívají možnosti, které mají a spoléhají spíš na naučenou bezmoc. To tahle slečna se rozhodně nebojí využít všechny možnosti :lol:
Jojo, bootstraps.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Invictus »

OnGe píše:Mno, dost často je to spíš o tom, že lidi nevyužívají možnosti, které mají a spoléhají spíš na naučenou bezmoc. To tahle slečna se rozhodně nebojí využít všechny možnosti :lol:
Wtf? Pokud nemáš matku, která je ochotna tě zaměstnat za nadprůměrný plat, a dát ti zadarmo byt, a k tomu prarodiče, kteří jsou ochotni tě u sebe ubytovat, tak nevyužíváš všechny možnosti? OnGe já jsem si všiml, že máš koníček nesouhlasit se mnou a rejt, jak to jen jde, ale tohle už je nějak mimo škálu.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od OnGe »

Počkej, to jako vážně? :lol:

Hele, vysvětlil bych ti, jak to je, ale asi bych při tom s tebou dostatečně nesouhlasil, tak to radši dělat nebudu. Nechci tě zbytečně stresovat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Invictus »

No já pořád nějak tiše předpokládám, že tvoje aktivity tady nejsou jenom trollování, ale jak tě tak čtu, tak o tom začínám pochybovat. Kdyžtak začni víc používat tohoto smajlíka :wink: , ať příště vím, že se jedná o kokotský příspěvek.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Lemmy »

Invictus píše:Mě na tom přijde asi nejvíc brutální to, že někomu prostě vůbec nedochází, že ostatní lidé nemají stejné možnosti a zvýhodňující podmínky. Jakože vůbec nedochází.
Tohle je často zmiňovaná kritika k podobným článkům, komentářům, apod. o tzv. finanční nezávislosti nebo i rychlém splácení: tedy to, že ti lidé toho mohli dosáhnout jen proto, že mají nějaké zvýhodněné možnosti (velký plat v původním zaměstnání / příspěvky od příbuzných / atp.).
Řekl bych, že to je jedna strana mince. Ta druhá je to, že to může působit i takhle jako pozitivní inspirace (a člověk může trochu přehodnotit svoje hodnoty nebo mu to poskytne jiný pohled, jak to může zúročit ve své situaci).

Pokud jde o tohle rychlé splácení a finanční nezávislosti, asi nejznámější/nejviditelnější je týpek, který si říká Mr. Money Mustache (má celkem úspěšný blog: http://www.mrmoneymustache.com/).
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

PetrH píše:Každý večer jej pečlivě leští. Není to chlouba, ale spíše kalendář jeho vzpomínek.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Fritzs »

Lemmy píše:a člověk může trochu přehodnotit svoje hodnoty
Fajn, tak já nudu načerno vařit fet a roidy, koneckonců mám na to vzdělání, sice nejsem přímo organické chemik, ale absovoval jsem laborek a přednášek z tohodle oboru dost.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od ilgir »

Invictus píše:
OnGe píše:Mno, dost často je to spíš o tom, že lidi nevyužívají možnosti, které mají a spoléhají spíš na naučenou bezmoc. To tahle slečna se rozhodně nebojí využít všechny možnosti :lol:
Wtf? Pokud nemáš matku, která je ochotna tě zaměstnat za nadprůměrný plat, a dát ti zadarmo byt, a k tomu prarodiče, kteří jsou ochotni tě u sebe ubytovat, tak nevyužíváš všechny možnosti? OnGe já jsem si všiml, že máš koníček nesouhlasit se mnou a rejt, jak to jen jde, ale tohle už je nějak mimo škálu.
Já bych to neviděl tak konfliktně. Je potřeba to brát v americkém kontextu. Tam jsou nemovitosti mnohem dostupnější než u nás, takže dostat nějakou od rodičů je spíš pravidlem než výjimkou. Naopak bydlet u příbuzných je obrovské sebeobětování. Jak známo, v tědletěch kapitalismech mají špatné mezilidské vztahy...
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Argonantus »

Co se djěe s tímhle vláknem, to je spíš do depresária. A to je taky off topic.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Lemmy »

Fritzs píše:
Lemmy píše:a člověk může trochu přehodnotit svoje hodnoty
Fajn, tak já nudu načerno vařit fet a roidy, koneckonců mám na to vzdělání, sice nejsem přímo organické chemik, ale absovoval jsem laborek a přednášek z tohodle oboru dost.
Psal jsem pozitivní inspirace $D. A píšeme si o hodnotách ve vztahu ke zdrojům a šetření, ne o morálce jako takové ve smyslu co je "lidsky správné/špatné". A hlavně: psal jsem o zákonné bázi... Občas zapomínám, že když ve Fóru napíšu krátký post, mají ostatní tendenci si to vykládat jinak (ale je fakt, že nemám filtr na trolly):)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Pieta »

ilgir píše:Já bych to neviděl tak konfliktně. Je potřeba to brát v americkém kontextu. Tam jsou nemovitosti mnohem dostupnější než u nás, takže dostat nějakou od rodičů je spíš pravidlem než výjimkou. Naopak bydlet u příbuzných je obrovské sebeobětování. Jak známo, v tědletěch kapitalismech mají špatné mezilidské vztahy...
Co jsem četl, jak to líčí Američané, tak nemovitosti byly snadno dostupné za prarodičů a rodičů, ale kdo je dneska čerstvě ze školy, tak to nemá vůbec snadné (akorát lidé z generace prarodičů a rodičů si o něm myslí, že pokud si nedokáže snadno pořídit vlastní nemovitost, je líný mileniál).
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky nejen z fóra

Příspěvek od Invictus »

ilgir: Asi chápu, co se snažíš sdělit. Mám s tím v zásadě dva problémy, z nichž oba směřují i na ten původní "článek".
1) to, že je něco někde dostupnější ještě neznamená, že to je dostupné pro všechny, včetně kontextu okolo. Pro spoustu lidí, je popsaný scénář zcela nemožný, ve všech uvedených bodech. Toliko k tomu "anyone can do it".
2) odklání to pozornost od systematického problému (a do jisté míry jej banalizuje), kterým je neúnosně drahé vysokoškolské vzdělání v USA, finančně mrzačící celou generaci lidí. Pokud je potřeba aktivovat všechny možné i nemožné zdroje, aby člověk splatil dluh, který mu umožní vůbec nějak udržitelně fungovat na pracovním trhu, tak je prostě něco špatně. Speciálně v zemi, která si může dovolit vysokoškolské vzdělání zdarma (a dříve ho měla), a je bohatá mimojiné právě díky těm vzdělaným lidem.
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pan Bača, Semrush [Bot] a 7 hostů