[AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci-fi

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Eh, hm, no, já teda vůbec, ale vůbec, ale vůbec nic nevím," začne Patlák koktat odpověď. Jeho očka utíkají ze strany na stranu a je jasné, že lže jak když tiskne. "Matlák rozhodně dneska nic neplánoval, zejména nic kolem megatrajlerů! Řek bych, že bude někde v pustině, na hony vzdálenej od Bubnů," dodá ještě a doufá, že tě to uspokojí. A aby bylo mezi váma úplně jasno, nakonec dodá: "A rozhodně mam zakázáno komukoliv říct, kam se půjde schovat po tom vykolejení, se kterým určitě nemá nic společného."

Je ti jasné, že když se vhodným způsobem budeš vyptávat na to, kde Matlák určitě není, nejspíš tě k němu odpovědi nakonec doženou.

Trochu problém je v tom, že když zkusíš pár vět, uvědomíš si, že Patlák právě zatuhnul - z chodeb se totiž zrovna vrátila jedna tvá tanečnice a on má oči jenom pro ní a jazyk až na vestě. Nejspíš by chtěl, abys mu domluvila .. no ... říkejme tomu třeba rande.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Zlatuše »

"Ahá, no jasně, to mě mohlo napadnout, že s tím Matlák určitě nebude mít nic společnýho! A když s tím nemá společnýho, tak určitě nemá důvod se někde ukrejvat, žejo? Určitě by se neukryl třeba...v...", zkusím nadhodit udičku.

MANIPULATE: Zlatuse:2D6+3 → 9(4 +2 + 3)#HOT
- jo, je to marný, čumí prostě na Krystal a ani mě neposlouchá, jak se mu krev odlila z hlavy někam jinam


"Ty, poslouchej, Patlálku, když mi řekneš, kam by se Matlák určitě nešel ukrýt, tak ti zařídím soukromej salónek támhle s Krystal, co ty na to? Na účet podniku, samozřejmě.", mrknu na něj. Jo, to ani kšeftům nijak neublíží, stejně se teď všichni hovádi vyhrnuli někam do háje a Patlákovi bude nejspíš stačit pár minut.
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

"Jo, jasně, Krystal je super, salónek já rád, pak ti hned všechno povím," odpoví ti Patlák a už se k ní hrne. Krystal zas až tak nadšeně nevypadá a hodí k tobě tázavý pohled.

Zlatuše, hodila jsi 9, musíš nejdřív dát službu nebo záruku a teprve pak dostaneš, co chceš.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Dalibor »

... kousek od Daliborky a Černé věže ...
Zasakruji, když mě skoro ochrstne sprška radioaktivní vody, co se sbírala na plachtě a hrozila, že se vlije dovnitř skleníku. Pak se s dokonalým nezájmem rozhlédnu. Ústav šlechtičen byl rozpadlý barák, kde nikdo nebydlel, protože měl poškozenou statiku. Mohl bych se tam podívat, ale už tam někdo běží, tak to pustím z hlavy.

V síči to po vysílání mých zpráv vře. Jaromír se na mě z dálky významně zadívá. Já se významně otočím a věnuji se révě.

Česlave,
Dalibor se chystá ostentativně nic nedělat, nicméně sis všiml podezřelého chování jiných. Nejlíp ho můžeš pozorovat tak, že se vydáš rovnou za ním. Přímo za sebou máš těžký kabát, který mívají ostatní přehozený přes oblečení. Je pro nějakého mutanta, tobě bude tak akorát.

Je ti jasné, že se Ústav šlechtičen nezřítil sám od sebe. Takhle se budova zhroutí, když cíleně hledáš slabé místo struktury a tam udeříš. Chce to ale hodně síly. Pořádného chlapa s bouracím kladivem? Výbušniny (výbuch to ale nebyl) Někoho s augmentovanými pažemi, jako máš ty? Rozhodně to vypadá zajímavě a někdo to udělal naschvál. A rozhodně odtamtud ještě neodešel.

Česlave, nejlepší pozorovací místo je při vchodu do síče, před hospodou. Máš odtamtud skvělý výhled na Dalibora a obstojný na Ústav šlechtičen. Pokud neuděláš nic nepředloženého, tak si tě nikdo nebude všímat.

Co děláš?
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Fiona »

... cestou Keltskou říší k Černé věži ...

"Moudří Jákobové, nositelé prastarých vědomostí, co..."
"Ještě jednou to dneska uslyším, a někomu lištím."
"Tak jo, ale co teď?"
"Jdeme přece na pííííívo!"
"Neslyšel jsi Fionu? Máme jeden den na to ukázat naši moudrost! Na plán máme jenom jediný den, na pivo v něm není místo."
"Na pivo se najde místo vždycky"
"Ale, ale..."
"V hospodě seženeš všechno."

Jákobové vychází z Černé věže, v momentě, kdy se hroutí Ústav šlechtičen.

"Uf, aspoň, že pivo je v bezpečí."
"Žádné pivo, mudrcové. Musíme zjistit, jestli pád toho domu postaveného neumělými postupy někoho neohrozil. Je to naše povinnost."
"Ježíšmarjá, kdo vlastně zval ty keltény?"
"Podle mě na nás mají dávat pozor."
"Doufám, že aspoň nezačnete odhazovat trosky, abyste ještě víc nepoš..."

Keltové se vrhnou na trosky domu, jako by dům šel ještě víc zničit. Ukazuje se, že jde. Odhazují kusy betonu, jako by to byl sádrokartón a nadšeně přitom pořvávají něco v keltském jazyce.

Oh Yeah! Fiona:2D6+3 → 14(6 +5 + 3)#hard

Postupně se prohrabou až dovnitř, navzdory všemu očekávání se dům ještě více nezhroutil. Jákobové z bezpečné vzdálenosti nakukují dovnitř.

"Haló! Haló?"
"Mám z toho špatný pocit"
"Héj, je tam někdo?"
"Víš, že když řveš, můžeš spustit lavinu?"
"Jakože by je to tam zasypalo?"
"HÉÉÉÉÉÉÉJ!!!!!"
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Potomek »

Rozhlížím se, jak proklouznout nepozorovaně dovnitř, ale je tu strašný blázinec. Zevnitř síče se derou ven další lidi, aby se podívali, co tu udělalo ten kravál. Teď se sem ještě hrnou Fionini lidi a začínají ten barák rozebírat na atomy. No je na čase přestat dělat asociála. V hloučku nebudu budit takovou pozornost, jdu se nechat pozvat do hospody. Potichu se mezi troskami proplížím zezadu k hloučku Jákobů. Pak si odkašlu a ušklíbnu se. "Ehm ehm, jestli hledáte hospodu, tak jste tady špatně. Ta je na druhé straně toho, co bývalo kdysi ulice. Zrovna se tam taky chystám."
Naposledy upravil(a) Potomek dne 13. 2. 2017, 11:33, celkem upraveno 1 x.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Zlatuše
Příspěvky: 135
Registrován: 21. 11. 2016, 14:11

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Zlatuše »

... Doupě, Grgopolis ...

No jo, holka, to je život. Kývnu na ní jakože jo, spiklenecky mrknu a naznačím rychlej pohyb dlaní svírající imaginární cosi.
Jestli bude chtít Patlák něco víc, než rychlou ruční práci, ať si hezky zaplatí jako každej. A napřed mi vybleje ňáký opravdu užitečný info. Než se s ním Krystal vypořádá, naleju si dalšího paňáka samohonky a dám tomu pár minut. Jenže pár minut uplyne jako nic a Patlák nikde!

No tak to teda ne, panáčku, to jsme si nedomluvili. Já na tebe jdu po dobrým a ty zneužíváš mojí laskavosti? Vytáhnu z kapsy svojí šťastnou minci, je to stará kovová dvacetikoruna z doby před Apokalypsou. Lev, budu zlá. Václav, budu hodná. Hop...

HOD MINCÍ: Zlatuse:1D2 → 1(1)#Hod mincí, 1=lev, 2=Václav

Fajn! Kopnu do sebe zbytek panáka a vyrazím pevným krokem k salónkům. Stavím se ve vedlejším, co je vybavenej na drsnější hrátky a vezmu si otamtaď pouta a bič. Z toho, kam zaplula Krystal s Patlákem se ozývají divné zvuky.
Vrzání a skřípění nábytku a pak zvuk rozbitého skla.

"Já nechtěl, sorry, fakt..."
"Ty idiote vypatlanej, jauvajs, pomoz mi z toho ven kua!"
"Ééé...možná když..."
"NE! Nehejbej s tím stolkem, je tam...-KŘACH-...lampa..."

Rozrazím dveře a naskytne se mi pohled na podivnou scenérii. Patlák, s kalhotama u kolen, se nějak snaží vyprostit Krystal z postele, do který je podivně zaklesnutá, protože se zřejmě vylomilo několik šprušlí pod matrací.

"Tak už toho mám dost, kua, nemám na tohle celej den!", prásknu bičem, "Patláku, neser mě a vyklop, kde najdu Matláka! A jako správnej džentlmen dámě zacáluj za její čas a rozbitou postel, jinak si tě tu nechám, aby sis to tu odpracoval jako děvka pro mutanty a to teprve tvoje prdel pozná střevověk!"

GO AGGRO: Zlatuse:2D6+2 → 10(4 +4 + 2)#HARD
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Fiona »

... dezerce do Daliborova Dunalandu Daliborka (to je aliterace)...
Jákobové chvilku nevěřícně zírají.
"To dítě má víc rozumu než všichni Keltové dohromady. Boží."

Jákobové se zarazí. Zjevně se v jejich hlavách pere několik protichůdných pochodů. Pak hlavní z nich zavelí:
"Řeklo se na pivo, tak na pivo. Kde jinde řešit nejdůležitější otázku života, vesmíru a vůbec?"
"Třeba u Zdroje, kde máme všechno potřebné zázemí?"
"A máme tam tohle pivo?"
"..."

Spousta Jákobů vezme Potomka mezi sebe a snaží se jej propašovat do hospody, bez toho, aby Jákoby viděli Keltové. Cestou minou nějakého mimozemšťana, který míří na vinice.

Escape hunter, Jakobove:2D6+3 → 9(2 +4 + 3)#cool
Keltové je později chytí u piva.


Uvnitř jim jako štamgastům uvolňují stůl. Barman na ně jenom ukáže nějaké gesto. Jákobové se rozpočítají a několik okamžiků hledí na Potomka. Pak zasignalizují: "42".

Za pár chvil přistanou před každým dvě piva.

Jákobové do sebe okamžitě zaklopí první pivo a při druhém konečně začnou věnovat pozornost nemytému dítěti. Ti, co sedí vedle, chvíli šťouchají hlavního Jákoba loktem, ten se konečně osmělí.

"Nemůžeme se mýlit. Musíš být ona, Boží dítě. Nebo Dítě života, jak by řekla Fiona. Je to pravda?"
Read a person, Jakobove:2D6+2 → 11(5 +4 + 2)#sharp
mluví pravdu? Pokud nebudeš interferovat, Jákobové drží dva holdy


"Je to pravda."
"Ano - nemůžeme se mýlit."
"A na to se napijem."
"Mimochodem, my jsme Jákobové."
"Kult... tebe."
"Už dlouho tě hledáme."
"Já jsem říkal, že v hospodě seženeš všechno."

Když Potomek vypadá, že by rád do zaječích, Jákobové pokračují.

"Neutíkej prosím!"
"Bez tebe nemůžeme najít odpovědi na naše otázky!
"Ještě nemáš dopito!"

Manipulate, Jakobove:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#hot
Když Jákobům pomůžeš odpovědět na jejich otázky, bude to pro tebe cenná zkušenost, jinak si škrtni weird. Odpor je marný. Pokud budeš interferovat, máš to bez expu.


Přenechávám slovo Potomkovi a Česlavovi, kteří se možná taky budou chtít navzájem nahánět.
Uživatelský avatar
Potomek
Příspěvky: 748
Registrován: 21. 6. 2016, 22:17

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Potomek »

... v Daliborově hospodě ...

Chlemtám pivo a přes okraj půllitru sleduju tu bandu. Oni se mezitím už pustili do druhého. Když dopiju, odložím půllitr, nakrčím nos, zašilhám a prstem si setřu pěnu ze špičky nosu.

"Vy se nemůžete mýlit? To je ale novinka. Pokud vím, tak tenhle kult se totálně mýlil minimálně prvních tisíc let své existence. Ale v tomhle jste se zrovna trefili."

Chovají se tak dětinsky. To je jako kvůli mě, nebo je to u nich normální? Každopádně jsem vevnitř, takže tyhle už nepotřebuju, ostatně nevypadají dvakrát užitečně. Hodím na stůl pár vršků na zaplacení a rozhlížím se kudy se nejlépe vytratit směrem k Daliborově laborce. Jákobové mi hned začnou ty vršky vracet, že prý jsem zvána a dál melou a hledí na mě jako na zlaté tele...nebo jako na dvouhlavé tele? ... nebo jako na normální nezmutované tele? Každopádně skoro nadskakují na židličkách vzrušením.

"Tak dobře, zodpovím vám pár otázek, ostatně třeba i vy mi budete schopni říct něco, co nevím. Když už jste prý ti moudří Jákobové a nositelé prastarých vědomostí " nasadím smrtelně vážný uctivý výraz a pak vyprsknu smíchy.
"Nejdřív se tu ale musím nenápadně porozhlédnout. A když už jste ten můj kult, tak byste mi mohli pomoct. Nebo chcete být dál tak dokonale neužiteční, jako jste byli těch tisíc let neužiteční prototypu?"

"Takže, kdyby jste viděli Dalibora, že chce jít k sobě, tak jej nějak zastavte. Zkuste jej tu nějak zakecat. Pokud je alespoň z poloviny tak užvaněný jako býval." sklopím na vteřinku oči, abych zakryla stín smutku. "Tak by to neměl být problém."

"A kdyby mě náhodou chytili, což teda nepředpokládám, tak se za mě nějak zaručíte. Třeba řeknete, že ten nevychovaný zaběhlý spratek" usměju se sebevědomě a pokynu hlavou s gestem šlechtičny "patří vám a že si to s ním vyřídíte později."

Manipulate: 2d6+2 = 9
Pokecám si s nimi, ale chci, aby mě kryli, když se budu pokoušet získat sošku.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy
Uživatelský avatar
Česlav
Příspěvky: 865
Registrován: 23. 6. 2016, 14:13

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Česlav »

Dál obezřetně sleduji, co se bude dít. Dalibor, zdá se, nemá žádný konkrétní cíl. A u sesunuté budovy...to jsou Keltové? A Jákobové. Zajímavé. Delší dobu se nic zvláštního neděje, pak Jákobové kolem mě projdou dovnitř, do síče. Zvláštní, jdou v dost těsném hloučku. Chvíli po nich dorazí i Keltové, ostražitě se rozhlížejí. Ale nepátrají po mě. Mluví mezi sebou polohlasně a z jejich rtů zaslechnu to slovo. Beathag.

To mě donutí zbystřit a náhle si uvědomím, že Jákobové kolem mě prošli podivně shluklí, ale já tomu nevěnoval pozornost. Vyrazím proto dovnitř do Síče. Vera! Vypadá skoro tak jako před tisícovkou let. Sedí spolu s Jákoby a mluví spolu...nastražím uši. Ovšem. Chce se tady porozhlédnout. Proč asi?

Vyčkávám, až vyrazí a pak jí chci sledovat, nenápadně, jako stín...

DO SOMETHING UNDER FIRE: Ceslav:2D6+3 → 5(1 +1 + 3)#COOL
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 18:59

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Dalibor »

... ve vinicích svatého Václava ...
"Udělal jsem, co jste chtěli, Jaromíre, máš pro mě na oplátku ty přístroje?" říkám, zatímco zkoumám hrozny ze skleníku. Pár jich ochutnám. Velmi pozdní sběr, většina už je dávno zpracovaná. "Ale víc po mně prosím nechtějte. Bojoval jsem proti několika totalitám a stačilo mi. Vždy, když jsem se do něčeho zapojoval aktivně, tak to skončilo katastrofou. Teď je to na vás, na lidech a retikuláncích."

Finger in every pie, Dalibor:2D6+3 → 12(5 +4 + 3)#hot
mám v laborce weird ass electronica


Převezmu od něj retikulánský datapad a prohlédnu si dokumentaci. "Díky, to je přesně to, co jsem potřeboval. Víš, vždycky jsem tak trochu trpěl spasitelským syndromem. Mám ale dost vlastních problémů a navíc tuhle pozici už zabral Česlav. S vaší výbavou budu moct znovu poskládat Vlčí esenci, i přes stínění s ní radiace trochu zamávala. Škoda, že už jsem nedokázal pomoct Veře. Ale možná je to nakonec dobře. Čím víc jsem o tom přemýšlel, tím víc si myslím, že dát jí původního Vlka by byl špatný nápad. Něco tam nesedělo. Ale pořád nevím co. Co bych ti ale povídal. Už jsi to slyšel tolikrát."

Ještě bych rád nasbíral víc hroznů, ale v síči je nějaký rozruch. Vezmu, co jsem stihl nasbírat, ale pomalu vyrazím nazpět.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 18:24

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Fiona »

... v Černé věži ...
Přemýšlím nad tím, co mi řekli Jákobové. Vládnout celému světu? Zajímavá myšlenka. Obejdu svou říši a prohlédnu si cestou k Jeskyni i okolní svět. Jestli je opravdu o co stát.

Ještě ale ne. Co Síň léčení? Něco se mi na ní nelíbí. Může to souviset s tím, že hradiště, ke kterému náležela, zasáhlo zničení nejvíce? Řeknu své nejvěrnější družině, ať ustoupí, a otevřu svou mysl.

Otevření mysli, Fiona:2D6+3 → 6(2 +1 + 3)#weird
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... na hřebenu Ďáblického vrchu ....

Grgure,

Je jich asi pětadvacet a je to jeden plecháč vedle druhého. Docela nesourodá skupinka různého stáří, tvaru či opotřebovanosti, někteří jsou výrazně robusnější konstrukce, zřejmě určeni na těžkou práci či boj, jiní jsou drobnější postavy. Dokonce zahlédneš jednoho čtyřnohého, který z dálky připomíná velkého psa. Podobně nejednotné je jejich vybavení - několik jich má pušky nebo pistole, pár nějaké sečné zbraně, zbytek je vyzbrojen zcela provizorně.

Nezdá se, že by je měl někdo přímo pod kontrolou, ale štíhlý, poměrně nově vypadající droid s jedním okem, který kráčí mezi prvními vypadá, že mezi nimi má nějakou autoritu. Tu také podtrhuje plamenomet na jeho zádech.

Když mrkneš na oblohu, zjistíš, že mraky ještě víc narostly a potemněly. V dálce zahlédneš blesk, ale je to tak daleko, že zvuk hromu k tobě nedolétne. Tohle nebude jen přeháňka, ale pořádná radioativní bouře. A ani ty nechceš být venku, až to vypukne.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Uživatelský avatar
Grgur
Příspěvky: 664
Registrován: 10. 6. 2016, 21:56

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Grgur »

Plecháči. Dokonale neužiteční. Co jen tu můžou chtít? Navíc ten způsob, jakým se ta jednooká plechovka pohybuje je mi nějak povědomý.

Přivřu oči a zkusím na skupinu nahlédnout skrze Vír.
OYBGrgur:2D6+3 → 12(3 +6 + 3)

Jakmile mi do zorneho pole naskočí Vírové glyfy a zároveň se mohou přiblížit to bezprostřední blízkosti, je mi jasné, s kým mám tu čest. Jasna. Zdá se, že se přestala převtělovat do dívek a rozhodla se svou duši uložit do robota. Proč? Že by jí neustále změny těla začaly otravovat? Už je unavená z neustálých hormonálních změn v ženských tělech?

Jako je to pochopitelné - ženské mají co dělat s tím, aby zvládly cyklus měsíčky - ovulace - měsíčky - ovulace. A teď si představte, že v dlouhodobém horizontu jedete stále dokola další, ještě náročnější cyklus puberta - přechod - puberta - přechod. To prostě je na palici.

Co je ale nepochopitelné, je že zvolila zrovna cestu robotizace. Vždyť se mohla vydat za mnou v nějakém vhodném období - třeba jako mladá šťabajzna - a nechat se ghůlifikovat. Cyklus by se zastavil, ohnivání se dá řešit parfémem a chlapům to nevadí, vždyť u Zlatuše v Doupěti dělají přinejmenším dvě nemrtvé a je pravda, že jsou levnější než živé holky, ale přiznejme si - lidi mají hluboko do kapsy a v dnešní době nejsou příliš vybíravý a možná právě kvůli tomu maj tyhle dvě holky největší obrat.

No, ale ona Jasna byla vždycky trochu divná. Každopádně je potřeba zjistit, co tu chce. Nastartuji jednokolku a obezřetně přijedu blíž. Už zdálky hulákám: "Jasnóó, kamarádko. Pamatuješ si, jak jsme spolu stáli po krk ve Vltavě v záplavách? Zdá se, že nás osud stále svádí dohromady. Co se tu tady s plech ... tady s dalšími mechanickými občany Pustiny chystáte provádět? Myslel jsem, že od té doby, co si Vukmar zřídil pod kopcem tu svou koupalištní show, tě tenhle kopec pustil.... Můžu pro tebe něco udělat."
Manipulate: Grgur:2D6+1 → 10(6 +3 + 1)
Nevím, jestli zapůsobil můj šarm nebo má pověst, ale Jasna mi nejspíš všechno poví. Když odpovídá, hltám a analyzuji každé její slovo.
Read a person: Grgur:2D6+2 → 10(6 +2 + 2)
* Mluví pravdu?
* Co by chtěla, abych udělal?
1 HOLD si nechám
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 14:12

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní »

... před Daliborkou ....

Česlave, pomalu a nenápadně sleduješ Jákoby až před Daliborku. A pak, v moment, kdy přemýšlíš jak nejlépe vklouznout dovnitř, přijde krátký ale prudký závan větru, nejspíš první poryv nastupující bouře a strhne ti roušku, kryjící tvůj obličej.

Díky tisíci letům zkušeností s dobrodružstvím nepanikaříš a volným pohybem ruky, abys nevzbudil žádnou pozornost, chceš vzít uvolněný pruh látky. Lidé před Daliborkou ti nevěnují ani kousek pozornosti, nejspíš tě i s tvým pronikavým stříbrným zrakem považují za nějakého odvržence z enklávy, který byval kdysi bohatý. Už jsi přesvědčen, že ti to vyjde, když se ve dveřích objeví retikulánská hlava a obří oči ti pohlédnou do očí.

Dokončíš zakrytí obličeje a retikulán opět zmizí vevnitř. Ale v koutku tvé psionický nadané mysli se objeví odezva retikulánské myšlenky. Víš, že on ví.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů