[AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci-fi

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Odpovědět
Grgur

Re: [AW-Epocha] 70. léta 21. století - Postapokalyptická sci

Příspěvek od Grgur » 11. 2. 2017, 21:54

... na staveništi rozšířené Grgaráže ...

Vír sílí a já se zaposlouchám do jeho šelestu, zda náhodou nemám být někde jinde.
Grgur:2D6+3 → 8(4 +1 + 3)#Bonefeel
* Držím jedna

Cítím v kostech, že mě bude dnes někde potřebovat, ale ten správný moment ještě nenastal. Seběhnu k provizorní garáži postavené z vlnitého plechu vedle výkopu a protáhnu se úzkou škvírou ve vratech dovnitř. Vybrat vozidlo na průzkum není jen tak.

Minicrawler, je nenápadný, mrštný, ale pomalý. Levitační dron se také nehodí - podle hlášení se jedná o droidy a k takovým není radno se přikrádat s komplexní technikou, ještě by mi mohli dron hacknout. Projdu mezi nohama obřího mecha a protáhnu se kolem přerostlých kol mamootha. Příliš agresivní stroje, mohly by vyvolat konflikt jen tím, že se objeví. Transportní bus, limuzína a vzducholoď tak strašidelně nevypadají, ale nejsou nenápadné. Krtek nenápadný je, ale zase z něj není vidět. Takže zbývá jednokolka a spider. Bude to chtít rychlost. Hýknu na Lenku, polokostlivou děvu, co se mi o stroje tahá a ona otevře vrata a malým vozíkem vytlačí jednokolku před provizorní garáž. Zkontroluju eleriový generátor pod spoilerem a vedení k elektromotoru. Všechno je jak má být.

Nasednu a vyrazím k nemrtvé policejní hlídce u vstupu do podzemní části Grgopole. Chce mi ohlásit něco o nepokojích v Doupěti, ale skočím mu do řeči: "Zlatuše to zcela jistě zvládne, jako vždycky. Ale já teď potřebuju něco vhodného do pustiny - co třeba nějaká puška s optikou?"
Grgur:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#FuckingCops
Nemrtvák pokýve hlavou, zasalutuje a potvrdí, že ji kdesi ve skladištích mají a nebude trvat déle než den nebo dva, než ji najde. Zvednu si klobouk, abych ho mohl zpražit pohledem a pak vyštěknu: "Tak obyčejnou pušku a dalekohled." To už ve strážní budce má.

Naložím je do postraních brašen a vyrazím po staré pěšině na dřívější Ďáblický vrch. Většina stromů je holá a ty, které mají slisty jsou všelijak pokroucené a pokřivené, stráň tak neskrývá žádný velký úkryt. Proto zastavím kousek pod hřebenem, vytáhnu dalekohled a přikrčený se vydám až nahoru. Jak se terén zlomí, začnu se rozhlížet a hledat ony droidy.
Grgur:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#ReadASitch
* Kde je pravá poloha nepřítele?
* Kdo je má pod kontrolou?
* Co je tu nejnebezpečnější pro Grgopoli?
Potřebujete útočiště a nemáte na zaplacení nic než své tělo? Chcete se stát hrobníkem? Potřebujete si najmout nemrtvé? Grgur, nemrtvý šerif s Mrtvopolí, k službám.
Deník postavy

Tibor

Příspěvek od Tibor » 11. 2. 2017, 22:07

... v Pustině, někde za hranicemi enklávy Nova Praga ...

Ve velkých příbězích to většinou hrdina, který se vrací z cest, nemá jednoduché. Jsem jako Robin Hood, který se vrátil z křížové výpravy a na své první obchůzce po Šervůdu potkal poskoky Notinghamského šerifa a nenapadlo ho nic lepšího, než předstírat, že patří k dřevorubcům. A mým spoluzbojníkům se to moc nelíbí, začíná to mezi nimi bublat.

Jenže jestli udělají něco zbrklého, tak z nich ten obří mech udělá fašírku. A ze mě taky. To by Robin Hood teda nedopustil. Musím honem něco vymyslet. Zatímco dokuřuji cigárko, prohlížím si mech, strážce z enklávy, jejich těžké zbroje i své následovníky s lopatami a krumpáči. A také okolí.

Tibor:2D6+3 → 13(5 +5 + 3)#ReadASitch
* Jak přimět ostatní, aby nejen předstírali dál poklidně kopání, ale ještě odvedli pozornost?
* Jak se nejlépe zmocnit mecha?
* Svět by se měl dozvědět o činech maskovaného hrdiny, ale přitom se nesmím dát poznat. Jak to nejlépe zařídit?
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy

Potomek

Příspěvek od Potomek » 11. 2. 2017, 22:53

... v polorozpadlé barabizně nedaleko Daliborova hostince ....

Uvědomím si s údivem, kde vlastně jsem. Zase tady straším. Ale určitě ne kvůli Daliborovi, jsem tu přece kvůli sošce, která mi patří - dospělá, nedospělá, vyspělá, nevyspělá - ať je to, jak chce. Nejsem malá holka, nebudu se tu schovávat a očumovat zmateně a vystrašeně z nějaké rozpadlé ruiny. Chystám se vykročit k hospodě, ale začne mrholit, zalezu trochu hlouběji dovnitř barabizny, kde ještě střecha není úplně zhroucená, takže mě ochrání před deštěm. Lezu obratně sutinami jako ještěrka, ničeho se zbytečně nedotýkám a ani kamínek se mi pod nohou nehne. Ono taky jakákoli neopatrnost by mohla mít za důsledek jedno boží dítě rozmačkané na kaši pár tunami sutin.

Sednu si na zem, přitáhnu si nohy k tělu a bradu položím na svá věčně odřená kolena, škrábe mě do tváře zaschlý strup na jednom z nich, odrýpnu ho a strčím do pusy. Snažím se otevřít mysl, zkouším to tak, jak to dělala Vera, zkouším zavřít oči, vyčistit si mysl od myšlenek. Nic. Zkouším se soustředit na dech. Nic. zkouším otevřít oči a zírat na rozbitou zeď přede mnou a nechat fantazii, ať dokresluje smysl těm šmouhám, flekům a prasklinám, třeba se k ní Vír přidá. Nic. S pocitem prohry zašeptám: "Matko, poraď mi, prosím, jak najít sošku a dýku."
Jako odpověď uslyším jen: "Buď trpělivá, Dítě, ještě není správný čas."
Cítím, jak mě začíná ovládat vztek, vyskočím na nohy a zasyčím: "Podle tebe nebude správný čas nikdy! Nebo kolik tisíc let musím mít, abych byla podle tebe dospělá? Já už tisicíleté zkušenosti mám a furt je ti to málo! Nebo mi jen lžeš a nebudu připravena nikdy?"
"Matko...?"
"Matko...???"
Vztekle praštím zaťatými pěstmi do zdi. Ruce mi projedou zdí a ta se začne celá s příšerným randálem sesouvat. Obrátím oči poplašeně ke stropu. Na stropě se objeví obrovská prasklina.

Open your brain: 2d6+3 = 12

Všechno se zpomalí, kusy betonu se snáší pomaleji než peříčka. Zdeformuje se perspektiva, všechno se protáhne, strop i s padající sutí je najednou výš, než ve starých katedrálách a stále stoupá, až se změní v jediný neskutečně vzdálený bod. Obrátím pozornost jinam, nekonečně daleko vzdálený strop už mě příliš nezajímá. Vidím neskutečně ostře každý detail této budovy, sama se deformuje a kroutí tak, aby mi mohla nejlépe ukázat to, na co zrovna zaměřím pozornost. Mě ale tenhle barák nezajímá, zajímá mě ta dýka. Barabizna se celá kolem mě stočí a sroluje sama do sebe, aby mi nezacláněla ve výhledu.
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy

Dalibor

Příspěvek od Dalibor » 12. 2. 2017, 11:11

... před Daliborkou ...
Zamračím se.

"Přátelé, poslouchejte."

Rally, Dalibor:2D6+3 → 15(6 +6 + 3)#hot
půjdou do ošetřovny, dodají komunitě lékařské zásoby za jeden barter

"Ten váš Tyran počká. Pamatujte, proč tady jsme. Roznášíme civilizaci nezávisle na Dominionu. Pokud padne, dobře pro nás." Povzdechnu si. "Není ale důvod, proč byste měli zanedbávat své povinnosti. Přišel radioaktivní déšť. V první řadě je potřeba se před ním skrýt, v druhé řadě zkontrolovat, jestli nenapáchal nějaké škody. Nezvládli jste ani první krok. Teď mazejte na ošetřovnu, pod dekontaminační sprchu. Dochází nám chelatační činidla, doufám, že po kapsách nějaká máte."
-1 dávka z anděla

"Jdu zkontrolovat vinice."

Nasadím si těžké boty kvůli radioaktivnímu bahnu, hodím přes sebe těžkou verzi filtršatů, kterou jsem vyvinul pro podobné případy, a vyrazím ven.

A zatímco si zavazuji boty, něco si pro sebe mumlám. "Mé jméno je Legie, protože nás je mnoho. Často nás poutali okovy i řetězy, ale řetězy jsme ze sebe vždy strhali a okovy rozlámali. Nikdo nemá sílu nás zkrotit."

Breaking now, Dalibor:2D6+3 → 12(3 +6 + 3)#sharp
Útok probíhá z mé laboratoře vybavené transmitters & receivers, přes mimozemskou informační síť

Když bylo předchozí pirátské vysílání konečně potlačeno, síť Dominionu zahltila druhá vlna útoku. Prošla kolem obran vztyčených proti prvnímu útoku, vyhnula se nástrahám, do kterých padla první. Zaťala hluboko do skrytých archivů Dominia a ukradla tak velké kusy dat, jak to jenom šlo.

Maska mezitím mluvila o totalitě, o útlaku, který český národ zažil pod nacismem, za komunistů, i dříve či později. Dominion je jenom další z řady útrap, které přežijeme.

První ohromné balíky dat se začnou distribuovat skrze síť. Bude potřeba je interpretovat, ale už teď je jasné, jaký byl cíl útoku.

Kde je Tyran/Protektor a co se chystá dělat?
Kde je archon Gabryas a co se chystá dělat?
Kdo je pro-dominionský velící Mozek retikulánců, kde je, a co se chystá dělat?
Odpovědi na tyto otázky budou znát všichni.

...
Už ve dveřích se nadechnu vzduchu. Přes filtry to není moc cítit, ale po radioaktivní bouři vždy vzduch obzvlášť prostupuje ozón. Vykročím, abych z částí skleníku, které byly poškozené a teď jsou jenom překryté plachtou, dostal pryč radioaktivní vodu.

Nerad bych, aby mé dlouho budované útočiště zasáhlo cokoliv z venčí.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy

Česlav

Příspěvek od Česlav » 12. 2. 2017, 12:13

Dalibore, asi to zaskočí nejen tebe, ale i tvé posluchače...

Podle posledních záznamů měl být Tyran v paláci, ale není tam. Kde je, o tom nejsou žádné záznamy. Ne, že by byly odstraněné nebo tak něco, ale zkrátka ani Domonion to neví. A co se chystá udělat? Podle všeho vůbec nic! Nejsou záznamy o žádných rozkazech, pokynech, směrnicích. Žádné proslovy, žádná komunikace s Archony nebo vedením. Ticho po pěšině. Nezájem. Jako kdyby se Tyran už před nějakou dobou rozhodl uzavřít do sebe a přestal na Dominion dohlížet.
Podle všeho měl vystoupit Tyranův dvojník s nějakým projevem...ale teď budou všichni vědět, že je to jen dvojník.

Archon Gabryas je ve svém paláci, který se nachází z části nad Matkou a z části přímo v Matce. Chystá se pořádat další z řady dekadentních opulentních večírků, kterými je mezi Dominionskou smetánkou proslavený. Večírku se bude účastnit řada vysoce postavených činitelů, zastaví se tam možná i některý z ostatních Archonů. Podle všeho se Gabryasovy síly nechystají k žádným významným operacím, mimo ostrahy samotného outpostu a paláce.

Za současný Mozek je považován jeden z posledních ethereálů, jeho jméno je, tak jako Jaromírovo, jen těžko přeložitelné, proto používá titul - Komandant. Opravdové Mozky byly jen dva a oba byly, podle všech informací, zničeny během Druhé Invaze. A co se chystá dělat Komandant? To by asi měl doplnit laskavý MC.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy

Fiona

Příspěvek od Fiona » 12. 2. 2017, 12:42

... v Ilionu ...
S nejvyšší vážností je vyslechnu. Toto je posvátný moment, a zákony samotné jsou posvátné. Platí pro všechny.

"Jákobové. Rónane. Váš spor je vážný. O to víc, že nezasahuje pouze tento okamžik, ale celou věčnost, která je nám přislíbená. V naší skryté říši můžeme vydržet na věčnost, živeni Ciaranovým nápojem. Pokud by nám země byla malá, můžeme otevřít brány ke hvězdám a osídlit jiné světy, naše kouzla dokáží to a mnohem víc. Pokud se ukáží staré legendy pravdivé, a hvězdy se přemění v kov, můžeme mezi nimi žít po věčnost v druidských tělech. Nebo snad zažehnout jiskru nových světů. Tolik toho ještě neznáme!"

"Musíme hledat moudrost i být trpěliví. Rozhodla jsem proto následovně:"

Povstanu.

"Jákobové i Rónan si svůj ordál zvolili sami. Budu jejich volbu respektovat. Jákobové vyrazí dokázat svou moudrost ven, mimo nezdolné hranice naší říše. Jejich pomocníky bude jejich moudrost a ti z vás, kdo stojíte na jejich straně. Než si zvolíte stranu, pamatujte: mluvíme o Beathag. Odchytit se ji snažili vaši předchůdci a to byl počátek jejich pádu. Jestli ji chcete přivést, udělejte to po dobrém. Jestli jí byť jen zkřivíte vlas na hlavě, budete čelit mému hněvu."

Osm keltských bojovníků z celého Ilionu přestoupí na stranu Jákobů. Ostatní se na ně dívají s náznakem opovržení. Oni zachovávají kamennou tvář.
Fiona:1D30 → 8(8)#podpora_gangu

"Rónane, ty sis také zvolil. Budeš trpělivý. Říkáš, že jsi připraven čekat po statisíce let, dokaž, že dokážeš čekat jediný den. Pokud Jákobové neuspějí, nenaleznou moudrost a já nenajdu spojence, uzavřeme se zcela vnějšímu světu, jak mnozí z vás chtějí, a zůstanou po nás jenom legendy."

Naznačím, ať mi podají mé zbraně.

"Protože já teď odcházím do pustiny nalézt ty, kteří právoplatně patří do naší říše. Děti druidů, kteří byli zrozeni během trvání Mezisvěta, Sólase, a zbytek našeho lidu, který neodpovídá na volání druidů. Pokud budu odmítnuta, bude po tvém, Rónane, na věčnost. Tak jsem rozhodla."

Otočím se vstříc Ciaranovi "veď náš lid, dokud se nevrátím, moudrý druide."

Vkročím do nehybného jezírka a stříbřitá voda začne vzlínat po mém těle. Než ale zmizím, otevřu svou mysl.
Open your brain, Fiona:2D6+3 → 11(5 +3 + 3)#weird
Jak Zdroj odolal příchodu nového světa?

Zatímco kráčím k Mohyle, cítím Jákoby, kteří vyrazili za mnou. Než se naše cesty rozdělí, ještě se jich zeptám: "Jákobové, vím, že dlouhé odloučení od lidu způsobilo, že se s ostatními často neshodnete, ale přesto mi prosím poraďte - můj hlas musí dosáhnout ke všem dětem druidů. Jak toho můžu dosáhnout?"
Jákobové musí odpovědět upřímně.

V Mohyle také otevřu svou mysl.
Fiona:2D6+3 → 10(6 +1 + 3)#weird
Jak Mohyla odolala příchodu nového světa?

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 12. 2. 2017, 13:39

Dalibore a všichni poslouchající.

Komandant zavětřil příležitost. Pochopil jako první, že Tyran je nepřítomen, ale zatím záměrně nechává události běžet a občas i tu a tam postrčí události, aby naplno propukly nepokoje a stabilita Dominionu byla ohrožena. Až se dají věci do pohybu, má v plánu přidat se na vítěznou stranu a upevnit pozici retikulánů ve společnosti, ne-li rovnou převzít vládu.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 12. 2. 2017, 13:50

... v hrouticích se troskách nedaleko Daliborky ....

Potomku, chvíli to trvalo, ale tak dlouho jsi vracela čas tam a zpět a hledala nějaké znamení, až jsi našla ten správný moment. Je to opravdu jen desetina sekundy, kdy chaos valících se trosek získá pevný tvar a formu.

Z cihel a kamení a prachu se vytvoří jakýsi dóm s výklenky. Uprostřed je něco mezi oltářem a operačním stolem. Na něm ležíš ty. Nebo některá z Potomků. To není jisté.

V ruce svírá dýku.

Okolo se utvořilo 16 výklenků. 13 z nich je prázdný. Ve dvou stojí postavy s křídly. Není těžké je poznat. Holub Janek. A ibis Jákob. Třetí postava je taková nedmrlá, nedotažená. Jako by její symbolika nebyla zcela zachycena. Vrabčák. Dalibor.

Od každě z těchto postav míří vzduchem jako tkanice tenký proužek prachu k ostří dýky. Dva provázky jsou pevné - ten z Janka a Jákoba. Třetí, mířící o Dalibora je tenký a přerušovaný. A míří jen na hrot, zbytku ostří se nedotýká.

Můžeš se dál kochat tímto okamžikem a zkoumat je, jak dlouho si jen budeš přát.
Pokud ještě něco dalšího, nového objevíš, napiš nám co.
Až tě to omrzí, prostě odejdeš a zbytky stavení se zhroutí za tebou v oblaku prachu.

Co uděláš?

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 12. 2. 2017, 15:43

.... v pustině, někde za hranicemi enklávy Nova Praha ....

Tibore,

Nejlepší by bylo prostě před ně předstoupit jako správný předák pracovní skupiny a připomenout jim, proč tady vlastně jsou a co mají dělat. A měl bys pečlivě formulovat, aby oni správně pochopili, co po nich chceš a současně aby strážci nepojali podezření, že je něco špatně.

Získat mecha, jo? Malý jen ten, kdo má jen malý cíl. Ale proč ne? Odklízíte vchod do podzemí, které je někde pod vámi. Místy je to, po čem šlapete docela zprohýbané, můžeš zkusit mecha nalákat na nějaké takové chatrné místo a pak se uvidí.

Pro příště, pokud tedy budeš používat maskování, tak by se možná hodilo mít pár dronů s kamerami a protlačit to do vysílání přes toho V jako Vendeta chlápka. Dnes ale nezbude než nepřátelům imponovat nebo je vyděsit natolik, že sami budou o tobě mluvit a šířit tvou slávu. Samozřejmě to předpokládá, že je všechny nepozabíjíte.

Co uděláš?

Tibor

Příspěvek od Tibor » 12. 2. 2017, 15:48

Típnu cigáro a vyrazím ke svým brblajícím hrdinům.

"Hej, chlapi, dost bylo divadýlka, teď je na čase, abyste začali předvádět práci, za kterou jste placený," oslovím je. "Pamatujte si, podzemní čistění je potřeba provádět rázně. Ale nezapomeňte na svůj výcik. Dovedete si představit, jak by tady páni ochránci pořádku zuřili, kdyby někdo z vás podkopal terén pod místem, kudy chodí tamten mech a té mašině uvízla noha?"

Tibor:2D6+3 → 11(3 +5 + 3)#RallyToTheCause
* Zalezou do podzemí, pod mecha
* Zahájí útok podkopáním

Doufám, že můj hlas je při předávání instrukcí dost pevný a jistý ...
Advanced Tibor:2D6+2 → 14(6 +6 + 2)#DoSomethingUnderFire
Pěvec, se stal opravdovým hrdinou.
Deník postavy

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 12. 2. 2017, 16:45

... na cestě z Ilionu ...

Fiono,

na první pohled cítíš Zdroj i Mohylu jako pevné kotvy v neustále se točícím a vířícím Víru. Zánik Mezisvěta ani nástup Nového světa jim neublížil. Když už chceš svou mysl uklidněně uzavřít, uvědomíš si ale něco jiného.

Zdroj i Mohyla se ti zdají připravené. Jako by účel, za kterým byly uzamčeny, byl již téměř dokončen. Po světě už nekráčí svobodní Vlci, radiace je zahubila. Máš pocit, že je čas vše završit.

A pak, z nějakého důvodu, vyloupnou se nad oběma kotvami malé glyfy s postupujícími linkami. Progressbary. Rychle se plní a glygy nad nimi, reprezentující dokončení díla, se rychle protáčí. Tvá mysl, která si už přeci jen trochu zvykla na moderní uvažování, podvědomě převádí tvary na čísla.
01%
14%
31%
72%
86%
99%
99.9%
99.99%
99.999%
99.9999%
99.99999%
...

Progressbar je plný, ať už se se Zdrojem a Mohylou dělo cokoliv, má už to být hotové. A přesto jako by něco, nějaká malá, nedotažená drobnost, bránila zakončení.

Jákobové se k tobě otočí a pak pronesou:

"Rozsoudilas nás po svém způsobu. Nyní nás žádáš nás o radu. Zkusíme ti tedy oplatit stejnou mincí. Poradit ti po tvém způsobu. Tvůj lid ti říká Sidheag a tys to jméno nosila hrdě. Stalo se ale prázdnou skořápkou. Už není Vlků, ke kterým by Vlčice patřila. A už není vůle keltů, kterou Vlčice musela poslouchat a které se potřebovala vzepřít. Ty jsi teď vůle keltů."

Mluví všichni najednou, skoro unisono.

"Tyranův trůn se uvolňuje. Chceš oslovit všechny své lidi? Můžeš. Začni ale přemýšlet o změně jména. Je tu mezi námi jedna, která si začala říkat Doileag. Myslím, že to byla chyba. To jméno patří tobě. S ním bude snadné oslovit kohokoliv v Novém světě. Vezmi si to jméno. A usedni na trůn. Rychleji, než se zhroutí. Bude snažší Nový svět opravovat, než jej stavět znovu z prachu a popela."

Co uděláš?

MC-AW-Nesmrtelní

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 12. 2. 2017, 17:19

... kousek od Daliborky a Černé věže ...

Dalibore, Česlave,

právě se zřítilo jedno z opuštěných a polorozbitých křídel bývalého Ústavu šlechtičen.

Česlave, zmatek ze spršky, zpráv, Daliborovy rozkazy i řítící se budova vyvolaly natolik velký zmatek, že se svým klidem se dokážeš protáhnout či vetřít nepozorován kamkoliv kolem Daliborky. Better outcome.

Potomek

Příspěvek od Potomek » 12. 2. 2017, 18:58

... ve vizi v rozpadajícím se Ústavu šlechtičen...

Procházím fascinovaně tím dómem s očima rozšířenýma úžasem. Víš kam si můžeš pro příště Matko strčit ty své rady a vodění za ručičku?

Ať už jsem na tom stole já nebo jiné Dítě, nevypadá, že by bylo starší než já teď. Sáhnu Potomkovi z vize na tvář a oddrolí se tím z ní trochu prachu a omítky. Dýka také není tak dokonale temná a světlopohlcující, jako si pamatuju z Veřiných vzpomínek. Přejdu k postavám ve výklencích. Ještě 13 a půl výklenků je třeba naplnit. No to s tím První teda moc nepohnul. Když procházím skrze tenký pramínek prachu vedoucí od Jákoba k dýce, na malý okamžik ucítím v sobě jeho schopnosti, znalosti a sílu. Otřesu se a další prachové proužky radši opatrně podlezu, už tak mám v hlavě dost velký bordel. Možná Matka až tak nekecá, že nejsem připravena. Chvíli si ty tři postavy prohlížím a pak se otočím a vyrazím k východu. Jakmile vyběhnu ven, celá barabizna se za mnou s neuvěřitelným randálem sesype. Hm, hlavně nenápadně.

Act under fire: 2d6+3 = 14
Než se usadí zvířený prach, znova se skryju za pár větších kamenů. Přejedu si dlaní přes tvář, promnu si oči a otřepu se jako pes, abych dostala z vlasů, kůže a oblečení prach. Vykouknu, co se děje u Daliborky. Sakra, Dalibora znám jako Veřiny boty, nemůže být takový problém u něj doma najít sošku a Vlčí krev. Pokud samozřejmě Vlčí krev není zničená.

Read a sitch: 2d6+2 = 9
Jak se nejlépe dostat dovnitř?
Nová, zdokonalená verze Potomka, která se zkouší vyrovnat se vzpomínkami svého předchůdce. Deník postavy

Česlav

Příspěvek od Česlav » 12. 2. 2017, 20:22

... kousek od Daliborky a Černé věže ...

Nikým nepozorován a nepodezírán se vmísím mezi otrhané zástupy obyvatel komunity a návštěvníků. Dalibora ani nemusím hledat, jako vždy se sám učiní středem pozornosti. Skryt anonymitou davu, poslouchám mlčky jeho slova a rozhlížím se po komunitě. Najdu si dobré místo, odkud mám přehled, kdo přichází a odchází. Ta hroutící se budova - ta nespadla sama od sebe. Obrátím svou pozornost tím směrem...

ADVANCED READ A SITCH: Ceslav:2D6+4 → 12(2 +6 + 4)#SHARP
- Co se Dalibor chystá dělat a jak ho při tom mohu nejlépe sledovat?
- Kdo nebo co způsobilo pád budovy a kde se to teď skrývá?
- Jak se nadále vyhýbat pozornosti, aniž bych ztratil možnost sledovat dění okolo Dalibora?

Zatím nemám nic konkrétního v plánu. Jsem zkrátka jen upřímně zvědavý, co se tady bude dít...

Zatím jen vyčkávám a sleduji dění, zapojím se, až uznám za vhodné a nebo si to vynutí okolnosti.
Znovuzrozený Krkavec Víru.
Deník postavy

Zlatuše

Příspěvek od Zlatuše » 12. 2. 2017, 23:13

... Doupě, Grgopolis ...

"Kurva, podívejte se na sebe, vy hovada zmutovaný! To se teď v nejdebilnější chvíli chcete vrhnout proti Dominionu jako zasraný lumíci a chcípnout??" zaječím a když zjistím, že mě nikdo neposlouchá, vystřelím do stropu, abych si zjednala pozornost., "No proto."

Stoupnu si na barpult a spustím:

"Dobře poslouchejte, magoři, trvalo hafo roků, než Vé sjednotil a zkoordinoval rebelský buňky po celým světě, aby přišel tenhle den - den, kdy padne Dominion. A já se kurva nebudu dívat, jak tyhle roky příprav promrháte a necháte se zbytečně postřílet. Co si sakra myslíte, že se stane, když naběhnete vojákům přímo do rány, he? Ještě není ten správnej čas, jasný? Dneska je TEN DEN, ale TEĎ ještě není TA CHVÍLE, oukej!? Ještě se toho musí hodně stát, než bude ta pravá chvíle. A pamatujte si - Rebelie není o tom rozmlátit všechno na sračky a zničit poslední zbytky civilizace! Naopak, my civilizaci zachráníme před dekadencí a totalitním útlakem. Lidi uvnitř Enklávy, drtivá většina z nich nejsou naši nepřátelé, jsou to právě ty lidi, za který bojujeme. Lidi, co chceme osvobodit a probudit, aby se postavili útlaku. I mezi vojákama jsou takový lidit, kurva, i mezi papalášema Dominionu se takový najdou! Buďte trpělivý! Ten správnej moment přijde a vy ho poznáte. Ta chvíle, kdy se Dominion octne na hraně. Kdy se k němu masy nerozhodných otočí zády. Kdy se k němu otočí i dosavadní podpůrci. Tohle bude konec režimu, revoluce a změna, ne začátek války, co se potáhne bůhvíjak dlouho. Takže...žádný sebevražedný útoky, žádná magořina, jasný? Buďte ve střehu a buďte připravený, ale pamatujte - ještě není ten správnej okamžik. Teď je čas na průzkum a infiltraci, zaujmout pozice, vmísit se mezi obyvatele Enklávy. Abyste byli připravený, až ta pravá chvíle přijde, ju? Tak šup. A ty půlitry a tága tu nechte, jinak vám je naúčtuju!"

MANIPULATE: Zlatuse:2D6+3 → 10(2 +5 + 3)#HOT

Ufff. Tak to bylo sakra těsný. Vé to asi trochu přehnal a podcenil jak moc jsou některý lidi nažhavený k revoluci. Aspoň tady. No dobrý. Tihle se nepůjdou nechat zabít. Hned. Sakra, kéž bych tak měla víc informací o tom, co se chystá! Do prdele, jsem tady jedna z nejdůležitějších spojek Rebelů a stejně nemám doopravdy šajn, co bude dalším krokem.

Dojdu si za bar nalít panáka poctivý domácí pálenky z radioaktivní mandragory, co roste na hřbitově nad náma. Kopnu to do sebe, zapálím si předválečnej doutník ze zásob proviantu a přemejšlím, co udělám dál. Mám taky prostě čekat na ten správnej moment a nebo se do toho mám vložit a ten správnej moment vyrobit? Jak tak zvažuju svoje možnosti, můžu buď kontaktovat Vlaštu, Dalibora a nebo zkusit vyčmuchat nějaký můj Rebelský kontakt, co mi předává info od Vé (Vé jako Vedení) a vymáčknout informace z něj. No, Vlašta si jezdí bůhvíkde, Dalibor bude mít určitě pořád chandru...tak zkusíme třetí možnost. Rozhodím sítě a nechám svoje lidi, aby prošmejdili Grgopoli a zařídili, aby se v Doupěti ukázal Matlák, chlapík co cestuje od osady k osadě jako odborník na různý manuální práce a techniku. A zároveň je to agent Vedení.

FINGERS IN EVERY PIE: Zlatuse:2D6+3 → 8(3 +2 + 3)#HOT

Jenže Matlák nikde. Místo něj se ukázal jaho brácha Patlák. Trochu zmateně se rozhlíží, než se odváží k baru, kde už žmoulám v prstech poslední dva cenťáky doutníku. Povytáhnu jedno obočí, prohlídnu si ho od hlavy k patě a pak kývnu na svý lidi, že jako dobrý. Gestem Patlákovi naznačím, ať jde blíž a nakloním se přes bar.

"Hele, co víš vo tom, co Vé na dnešek chystá? Víš vo tom vůbec něco? A kde je kurva Matlák? Potřebuju ňáký info, kruciprdel!"

READ A PERSON: Zlatuse:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#SHARP
• Is your character telling the truth?
• What does your character wish I’d do?
• How could I get your character to —? (aby mi řek' víc, jestli ví a nebo mi řek' kde je Matlák)
Extravagantní "umělkyně", která už má plné zuby Bohů, Vlků intrik a soupeření mezi Nesmrtelnými.

Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“