Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
( :arrow? anotace v Databázi RPG)
Dračí Hlídka je komunitou vypilovaná hra mocných válečníků velících spojencům v boji, obětavých kouzelníků chránící vesničany poutem života a trhlých alchymistů metajících blesky pomocí svého prstenu. Hlídka je duchovním nástupcem Dračího Doupěte, je ale mnohem víc než to, neboť postavám dodává velmi široký rozsah schopností i dovedností, ze kterého je možné vybírat. Používá seznam logických dovedností, které se mohou naučit všichni hráči a kromě několika moderních mechanik (výhoda / nevýhoda k hodu) si zachovává své kouzlo a charakter středověkého/fantasy RPG pomocí mnoha skvělých ilustrací a drsných pravidel, jako je velmi pomalé léčení spánkem.
Tohle je obecná diskuze k dračí hlídce. Máme ještě jednu diskuzi, kde se babráme v detailech a čísílkách:
:arrow? Dračí Hlídka – Kritická analýza

Odkazy:
:arrow? Domovská stránka
:arrow? Skavenova recenze betaverze
:arrow? Jersonova recenze na Kostce
:arrow? Youtube kampaně klanu Zephyra
:arrow? Recenze na Games Tiscali
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Quentin »

PardGalen píše:
Předpokládaný průběh questu (jedna z možností) (Jen pro PJe !!!)
Pargalene nebuď krutý :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak hoši, je to venku, přiznejte se, kdo z vás tady žárlí?
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od PetrH »

Pockam az si prectu pravidla, ted je brzo soudit, ale naznaky klise jsou. To dobrodrzustvi na me ousobi rozpacite. Vic nevim, kdyz dam stahnout ios ukaze ze soubor z adresy donwload/file?1-1 je cisi 20b no name bdz obsahu a niceho...
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2116
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od PardGalen »

Quentin píše:Pargalene nebuď krutý
Si to přečti.

Petr Vařeka se jako korektor moc nevyznamenal.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já se těším, až si ta pravidla přečtu. Zajímá mě, jak provedly systém.
Fritzs píše:Proč další generic fantasy projekt, když existují tisíce variant?
Proč točit furt další akční filmy, nahrávat další black metalová alba... pointa je jasná, ne? Přesto, že máš tolik edic DnD, tolik starých edic a jejich retroklonů, tak každý je v něčem jiný, a různí lidé dávají přednost různým pravidlovým detailům a řešením.
Když to někoho baví, investuje do toho svůj čas, není IMO důvod to nějak kritizovat, oni se zase najdou lidi, co udělají úplně jiné typy rpgéček...
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Naoki »

Na druhé straně konzumní rychlost u filmů a hudby je mnohem rychlejší než u stolních RPG...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Možná by stálo za to na tohle téma založit taky vlastní vlákno, aby se tím nemusela plevelit diskuze pod každým RPG, co se objeví a je, nedej bože, česky, co?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Quentin »

PardGalen píše:Si to přečti.
Wow, takhle naskriptovanou hru jsem ještě asi neviděl :D

Ale netroufám si to víc kritizovat, je to na mě příliš ukecané/detailní.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Jerson »

Fakt by mě zajímalo, jak to testovali a jestli se nějaká skupina dostala k Beholderovi sama, nebo jí tam museli natlačit. Řekl bych "railroad jak prase", ale řada poměrně důležitých pasáží začíná slovy "Pokud ...", takže si vůbec nedovedu představit, jak by tohle hráči dokázali zvládnout.
Nehledě na logiku celé věci - Beholdera, který se pár století živí z magického zřídla a rozvíjí své schopnosti má sejmout skupina pěti postav na 6. úrovni, zvlášť když má možnost je ovládnout?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše:Fakt by mě zajímalo, jak to testovali a jestli se nějaká skupina dostala k Beholderovi sama, nebo jí tam museli natlačit.
Jestli tě to fakt zajímá, proč se nezeptáš jich? Třeba ti prozradí i kde je v trpasličím skladišti vodovod :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ugy
Příspěvky: 32
Registrován: 24. 11. 2016, 09:56
Bydliště: Perníkov

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Ugy »

No tak po přečtení dobrodružství z toho mám taky pocit dost solidního railroadu. Plus mě vůbec nesedí forma zpracování striktní nalinkování událostí a velké množství informací, které pokud PJ nenastuduje tak je bude muset dost často při hře dohledávat jak co vlastně bylo (což mě osobně při hře ruší).
Zároveň mi tam dost chybí něco co by mělo hráče přimět se vůbec zajímat o tenhle problém. Na začátku je sice zmíněno že si PJ má motivaci pro hráče vymyslet sám, ale pár příkladů možných zapojení družiny by se asi hodilo.
Rozhodně mi to nepřijde jako šťastná volba na první zveřejněné dobrodružství. Volil bych spíš něco přímočařejšího s jasným cílem pro postavy a jasnými motivacemi.
Co hodnotím pozitivně jsou některé mapky jejichž zpracování se mi líbí (obvzláště pak vesnička). Moc jsem ale nezkoumal jestli jsou originální nebo "vypůjčené" jako beholder.
momentálně hraju SWN: http://uh-42.wikidot.com/
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ugy píše:Moc jsem ale nezkoumal jestli jsou originální nebo "vypůjčené" jako beholder.
Tak hlavně to "vypůjčení" je nelegální, žejo. Pokud si tam navíc hodí všechna práva vyhrazena a ještě za ty knížky budou chtít prachy, tak je to regulérně porušení práva, ale on to v Americe stejně nikdo nikdy nezjistí. Nebo mají WotC nějakou evropskou pobočku? :D

A hlavně pokud se takhle pohodově staví k intellectual properties ostatních, tak už se těším na alchymistu s lektvary růdého kříže, pyrofora s lektvarem chodce jana a mířenejma rachejtlema a theurga s astronem, bhůtama a sférou Jéliel... a Bouchiho, co je pozve k soudu. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Destandazi a vlažný přístup k duševnímu vlastnictví jdou tak nějak ruku v ruce. Popravdě jsem si myslel, že to byl důvod, proč se po Destandazi a TORCH pár let zpátky slehla zem (v průběhu let se tam objevovala různá grafika "co internet dal", v paměti mi utkvěly ikonky z warcrafta). Zjevně za tím byl ale jiný důvod :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od PetrH »

na obranu autorů na můj dotaz na fb:
Lem obrázku, který standardně používáme, vytvořila Jana Šouflová a máme svolení pro toto využití grafiky. Středový obrázek je z internetu. Nejde o komerční produkt, takže se dočasně neřešil. V současné době se pracuje hned na několika questech a v březnu budou mít všechny originální grafiku (včetně Prokleté jámy) ;-)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od crowen »

OnGe píše:Obrázek
LOL OnGe, tak toto bola pecka :-)
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti