Tvorba fantasy města!

Tvůrčí sekce zabývající se designem, rozborem RPG her, ale i jejich samotnou tvorbou. Zamyšleními nad pravidly a jejich vlivem na hru, způsobem psaní knih, tvorbou ilustrací, atd. V neposlední řadě naše rozpracované projekty.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10407
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion » 3. 1. 2017, 00:00

Tvorba fantasy města!
Pojďme společně vytvořit fantasy město! Na základě projektu Jasona Morningstara, který proběhl na Storygames nás napadlo dát dohromady naše vlastní fantasy město a použít ho do výročního 60. čísla Drakkaru, které vyjde v únoru. Jak se připojit? Snadno – stačí si z mapy níže vybrat písmeno a popsat zmíněnou čtvrť, či oblast.

Obrázek
(hrubá skica mapy – pro článek v Drakkaru ji dokreslíme a doladíme do finální podoby)
Zabraná písmena píše: A - Narnas - Citadela
B - Quentin - Brokátová čtvrť
C - Crowen - Zlaté nábřeží
D
E - Ecthelion - Slatina
F - boubaque - Koliště
G
H - Plž - Zelená pevnost
I - PetrH - Dobytčí trhy
J
K - eerieBaatezu - Všelátná čtvrť
L - Vallun - Doky
M - Ilgir - Malsterovo pole
N - Hike - Kapitulní škola svatého Leonarda
O
P - Sarsaparillos - Rybářská vesnice Sharprock
Q - Skenderax - Jižní pevnost Nomam
R
S - Arten_CZ - Stoky
Æ - Cor - Ægirsker
Œ - Lorwyn - Cobhamův útes
Pravidla:
1) Město je fantasy a doba a doba odpovídá zhruba rané renesanci - po vynálezu knihtisku, ale před vynálezem muškety (takže z palných zbraní píšťaly a hákovnice). Obývají ho pouze lidé, neměly by se v něm vyskytovat žádná monstra a magie smí být pouze jemná a utajená.
2) Abychom udrželi společný charakter, používejte prosím jména z následujícího seznamu (jsou použity z projektu Chrise Laninga).
3) Vyberte si písmeno z mapy a popište zajímavou lokaci, která se tam nachází. Používejte materiály a prvky z již vytvořených částí města a nepopírejte, co již bylo vytvořeno.
4) Pokud máte pokušení si z toho udělat legraci, pak mu prosím odolejte.
5) Autoři budou určitě rádi za zpětnou vazbu a nápady, ale prosím vás, abyste neposílali destruktivní kritiku typu "to je blbost", "takhle to nikdy nebylo" a "kde tam máš vodu". Autoři mohou na základě komentářů své příspěvky vylepšit, pokud o to budou stát.
6) Každý smí popsat pouze jednu lokaci (vybrat si jedno písmeno)!

Pozn. – Pár písmenek z abecedy nám ještě zbylo (úmyslně si je držím v zásobě), tak kdyby vás napadlo něco, co není označené, tak dejte vědět a můžeme tomu písmenko přiřadit.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10407
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion » 3. 1. 2017, 00:01

E) Slatina
Čtvrť postavená na bývalém močálu, kde neplatí zákony města a zdejší obyvatelé si vytvářejí svá vlastní pravidla. Změť přístavišť, rybáren, náleven, skladů překupníků, nevěstinců, obchůdků s pašovaným a kradeným zbožím.

Za severními hradbami Starého města se přístavní uličky zužují a zamotávají, přičemž ústí do labyrintu průchodů, můstků, schodů a úzkých koridorů, jež vytvářejí Slatinu. Tato čtvrť je z velké části postavena na bývalé mokřině, do které se celá pomalu potápí. Je tvořena na sebe namačkanou změtí přístavišť, náleven, skladů překupníků, obchůdků s pašovaným a kradeným zbožím a nevěstinců. Městská stráž se většinou do zdejších uliček odváží jen málokdy. A to vždy jen ve velkých počtech a za denního světla, kdy je doprovází temné pohledy přihlížejících. Místní si dělají vlastní pravidla a odpovědí na otázky strážců zákona je jen zaryté mlčení. I pro náhodného návštěvníka to může být nebezpečné místo, kde si musí dávat pozor. Každý, kdo překročí nepsané zákony, dostane jen jedno varování. Další prohřešek většinou znamená, že provinilec prostě zmizí a už ho nikdo neuvidí. Šušká se, že takoví skončí pohřbení pod základy domů, které se propadají do mokřadů, případně zatížení kameny shození do moře kus od břehu.

Slatina je domovem rybářů, psanců, uprchlých otroků, říčních tuláků, cizinců, kterým je zapovězen vstup do hradeb, pirátů a pašeráků. Celá čtvrť smrdí sušícími se rybami a sítěmi, ale kromě právě rybaření mají místní největší zisky z pašeráctví. Slatina poskytuje lodím přístaviště ještě před řetězem, který chrání vjezd do přístavu. Umožňuje jim tak vyhnout se placení mýt a cel. Vyložené zboží je pak pašováno dál do města v barelech s rybami, tunely (jejichž existence a umístění je tajemství známé jen málo lidem), případně za bezměsíčných nocí na vozech po cestách dál.

Nekorunovaným králem celé čtvrti je Gilbert Ayleward, který má pod palcem většinu obchodu s pašovaným zbožím. Ve Slatině se nic nepohne, aniž by o tom Ayleward věděl, případně to schválil. Jeho muži s červenými šátky na pažích vybírají poplatky od překupníků, hostinských a nevěstek a dlouhými holemi udržují ve čtvrti pořádek. Samotného Aylewarda lze s jeho kapitány většinou najít v zaplivané taverně U Oběšence, odkud řídí svoji živnost. Těsná a zakouřená nálevna, do které se nevejde víc než několik dlouhých stolů, u kterých se mačkají námořníci a rybáři, podle knih patří tlustému hostinskému Gobberdovi. Ten sice leští sklenice u baru, všichni ale ví, že o všem v hostinci i celé čtvrti ve skutečnosti rozhoduje nenápadný muž v rohu místnosti, jehož oči bystře sledují nově příchozí.

Zápletky:
- Postavy ve Slatině někoho hledají (Snad přítele? Protivníka? Uprchlíka, který se tu skrývá a platí si za ochranu?), ale odpovědí na otázky je jim nevraživé mlčení. Místní se nebudou bavit s cizinci, kteří navíc mohou být špehové městské stráže. Dalším vyptáváním mohou také přijít k úrazu, družina ale potřebuje nutně danou postavu najít. Odváží se tedy oslovit Gilberta Aylewarda? Bez jeho souhlasu se ve Slatině prý nepohne ani myš, takže určitě něco ví... je ale otázkou, jaká bude jeho cena za odpověď.
- Několik holek od Šilhavé Ellen (jednoho ze slatinských bordelů) osloví ve městě nejistě postavy a nabídnou jim práci. Bohatý šlechtic z Brokátové ulice si zaplatil za čas s Margery, jednou z nich – ale v jejím pokoji ji omráčil a zohavil. Dívky se také dozvěděly, že Margery nebyla první napadenou. Zkoušely se obrátit na městskou stráž, ale kvůli pár zohaveným děvkám se nikdo nepostaví proti důležitému členovi Hanzy. Pokud ale dívky nemohly dostat spravedlnost, spokojí se s odplatou - přestože nejsou bohaté, složily se na odměnu, pokud někdo zvráceného šlechtice zastaví.
- Postavy potřebují dostat z města dceru významného šlechtického rodu, která chce utéct před nerovným manželstvím, do kterého je nucena. Kvůli poplachu ve městě ale nemohou dámu dostat přes brány ani přes řetěz a městská hlídka začíná prohledávat domy v oblasti, kde se ukrývají… a jako jediná možnost se rýsuje kontaktovat pašeráky ze Slatiny.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1165
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Skenderax » 3. 1. 2017, 09:41

S radosťou sa pridám :-). Len si neviem vybrať písmeno :-(.

Už to mám, beriem si Q ak ešte môžem :-D.
Naposledy upravil(a) Skenderax dne 5. 1. 2017, 21:17, celkem upraveno 1 x.
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5261
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od boubaque » 3. 1. 2017, 10:48

F) Koliště (cvičiště pod hradbami)

Na pláni pod hradbami se nachází cvičiště a střelnice městské stráže, jednou ročně se zde koná střelecká soutěž. Kapitán Beer vítá dobrodruhy jako cvičné protivníky, pokladník stráže Felbrigg kšeftuje se střelným prachem.

Od malé, tzv. Zelené brány v západních hradbách Starého města vede cesta k Zelené pevnosti (H), jež získala své jméno podle nazelenalé břidlice, z níž je vystavěna. Pod hradbami a podél cesty se pak rozkládá pláň zvaná Koliště. Nachází se zde cvičiště městské stráže a téměř pod svahem Zelené pevnosti také střelnice pro městské lukostřelce a kušiníky.

Na střelnici se jednou ročně tři dny před letním slunovratem pořádá lukostřelecká soutěž o ceny, které nemají příliš velkou hodnotu, ale dobré umístění většinou znamená, že se seznámíte s vlivnými lidmi ve městě. Naopak při prvním sněhu (anebo tři týdny po zimním slunovratu) se postupně celá hlídka na střelnici vystřídá, aby si každý člen připomněl anebo se naučil střelbu z hákovnice a píšťaly – trénovat přesnost střelby by postrádalo smyslu, a tak jde jen o to, aby obránci města dokázali zacházet i s těmito novotami.

Na cvičišti se téměř každý den aspoň pár hodin pohybuje kapitán Mathias Beer, aby cvičil členy stráže. Připojit se ale téměř vždy můžou i dobrodruzi, protože jsou vítanými cvičnými soupeři a kapitán Beer se rád přiučí leckteré fintě – a když má dobrou náladu, může leccos naučit i dobrodruhy. Stejně jako na "plac", můžou dobrodruzi i na střelnici, ale zde se smí používat pouze městské šípy a šipky, které prodává v malé kanceláři u Zelené brány pokladník stráže Edmund Felbrigg. Střelivo není drahé, ale vzhledem k tomu, že není povoleno šípy sbírat, hlídka si tímto způsobem přilepšuje rozpočet. A občas si prodejem střeliva (nejen obyčejného), či dokonce střelného prachu vylepšuje rozpočet sám Felbrigg. Beer to nevidí rád, ale pokud se neprodává velké množství, přivírá oči. Proto tímto způsobem běžně získáte nejčastěji 5–10 dávek do houfnice a je (téměř) vyloučeno dostat víc než dvoulibrový balíček.

Pokud hledáte nějakého dobrodruha, chcete se seznámit s někým z městské hlídky nebo se toužíte naučit novou bojovou fintu, je Koliště vaše místo. Pokud je vaším záměrem pořídit nějaké šípy nebo trochu střelného prachu, vyhledejte Felbrigga ... a nachystejte si pár mincí, ať ho jen neurazíte.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3298
Registrován: 11. 9. 2004, 11:51
Bydliště: bb [svk] / dublin [irl]
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od crowen » 3. 1. 2017, 11:30

Rezervacia pre C, este uvidim, co tam napisem :-)

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10407
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion » 3. 1. 2017, 12:18

Skenderax píše:S radosťou sa pridám :-). Len si neviem vybrať písmeno :-(.
Tak rychle vybírej - nebudou, nebudou! $D
crowen píše:Rezervacia pre C, este uvidim, co tam napisem :-)
C máš zarezervováno. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4698
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od PetrH » 3. 1. 2017, 12:21

I - dobytčí/farmářské trhy ?
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
-----------------------------------------------------------
http://www.kouzlemamecem.cz

Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 799
Registrován: 27. 8. 2011, 09:15

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Sarsaparillos » 3. 1. 2017, 12:28

Rezervoval bych si P - Rybářská vesnice a okolí.

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10407
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion » 3. 1. 2017, 13:34

C, I a P jsou rezervované... doufám, že to nečte nikdo v Ostravě. :>;o)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 16148
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Jerson » 3. 1. 2017, 13:37

Řeka tam je, jsem bez práce.

Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 07:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Plz » 3. 1. 2017, 14:03

Zkusím - H) Zelenou pevnost
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.

Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 879
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Cor » 3. 1. 2017, 15:42

Rezervuju Æ (a jdu rovnou psát)

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 24975
Registrován: 14. 5. 2008, 09:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Vallun » 3. 1. 2017, 17:13

Přehledník:
A
B
C - Croven - ???
D
E - Ecthelion - Slatina
F - boubaque - Koliště
G
H - Plž - Zelená pevnost
I - PetrH - Dobytčí trhy
J
K
L
M
N
O
P -Sarsaparillos - Rybářská vesnice
Q
R
AE - Cor - Ostrovní svatyně
OE

Klidně to přetáhněte do prvního příspěvku:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

trajda
Příspěvky: 587
Registrován: 1. 6. 2015, 21:11

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od trajda » 3. 1. 2017, 17:42

u G je zvláštní číslo, je špatně napsané...

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 24975
Registrován: 14. 5. 2008, 09:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Vallun » 3. 1. 2017, 17:44

trajda píše:u G je zvláštní číslo, je špatně napsané...
odvozuji,že jde o číslo 5 - předměstí;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host