Počty příspěvků na rpgf v čase

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Ecthelion »

York píše:Přidávám hlas k žádosti, aby Sosáček dostal aktuální data. Výsledky mi přijdou zajímavé a je škoda komukoliv bránit, když má chuť něco dělat pro ostatní.
Jéžišmarijá, chlapi. S tím, že Sos ty data dostane, už všichni souhlasili a dokonce jsem už vzbudil Alefa ze zimního spánku a on slíbil, že se na to podívá. Takže nikdo nikomu nebrání, visí to prostě na Alefovi, až se nějak se Sosáčkem domluví (já ty data vyexportovat neumím, takže to musí udělat on).

Sosi, už se ti Alef ozval?
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Sosacek »

Nope.

Plus potrebuju trochu jina data nez minule, pokud chceme delat takove cool analyzy jako "jde podle pouzitych slov poznat autor" nebo udelat generator prispevku Yorka nebo tak :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od York »

Ecthelion (Nepřihlášen) píše:Takže nikdo nikomu nebrání, visí to prostě na Alefovi, až se nějak se Sosáčkem domluví (já ty data vyexportovat neumím, takže to musí udělat on).
Tohle je ale součást problému. Vážím si toho, že se Alef o tyhle věci stará (například ty šílené lagy fóra nakonec zdárně vyřešil a ani jsme mu za to pořádně nepoděkovali), ale není úplně dobré, aby to viselo na jednom člověku - už proto, že pak se z toho pro něj stane skoro povinnost a to je dost demotivující stav.

Na jednu stranu trochu chápu vaši tendenci obecně nevěřit Sosáčkovi, na druhou stranu nechápu vaši tendenci nevěřit zrovna právě Sosáčkovi ve věci správy IT systémů. Fórum technologicky katastrofálně zastarává a vy odmítáte pomoc od člověka, kterej se těmahle věcma živí a je v tom oboru prokazatelně velice úspěšný.

Možná nakonec opravdu zjistíte, že se se Sosáčkem domluvit neodkážete, ale přijde mi škoda to aspoň nezkusit.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od OnGe »

Sosáčka živí dost jiné věci. Ne že by si s tím nedokázal poradit, ale pro pořádek.

Tenhle problém jsme řešili už v době krátkého půlročního výpadku. Nejsou lidi a ty lidi, co jsou, nechtějí pomoc, protože takhle je to super a vždycky to fungovalo. Jediný způsob, jak se dá RPG fóru pomoct, je vyvěštit si z dostupných informací, kde by mohl být problém, připravit řešení, počkat, až se na to Alef podívá a buď to implementuje, nebo ho to navede k opravdickému řešení. Takto vznikl filtr bránící registraci robotů.

Je celkem zřejmé, že je to dost náročné pro všechny zůčastněné, pro pomáhající to místy připomíná hacking a některé věci se tak ani moc řešit nedají. Navíc, to riziko, že horko těžko uděláš řešení, které pak nikdo nepoužije, nebo se na něj ani nepodívá, to úplně neláká.

Tak to holt moc nefunguje. Ale fakt bych se divil, kdyby se to změnilo zrovna teď, když žádná katastrofa neprobíhá.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Ecthelion »

York: Neudelals nekolik myslenkovych parakotoulu najednou? Abys mohl nejakou pomoc odmitat, musi ti ji nekdo nabidnout. Sosacek chce data na analyzy (porotze pohrabat se s datama je to co ho bavi, zajima a ted dela vic) a dostane je. O nicem jinem rec nebyla, takze jsme dost dobre jeho pomoc nemohli odmitnout.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od OnGe »

Já bych mohl aktualizovat fórum. Dokonce bych mu mohl dát i responsivní šablonu. Chcete?

Jinak o pomoc se dá i požádat, to není žádná hanba. Je to léty prověřená praxe.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Sosacek »

OnGe ono je yo o tom, ze jenom Crowen a Alef maji hwsla od hostingu, zbytek jsou admini na foru, ale na filesystem nebo do db se nedostanou. Takze oni stokrat muzou chtit, ale pokud typci nereaguji, tak maji smulu stejne jako kdokoli jiny.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od OnGe »

Já vím, ale Ecthelion říkal, že jim pomoc ještě nikdo nenabídl, tak třeba teď přístup dají.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Ecthelion »

Onge: Cool.
Vecer ti hodime PM.
Treba se to podari zorganizovat.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Argonantus »

No, aby se to teda nezakecalo, Sosáček nabízel massivní pomoc, ba přímo revoluci a vedla se o tom debata
viewtopic.php?f=54&t=12554

takže lze vyčíst Sosáčkovi všechno možné ( často právem), nicméně neodvážil bych se tvrdit, že žádnou pomoc nenabízel.
Nabízel a byl vyfakován (nebo jak to říci slušně).
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Ecthelion »

Argo: Pravdu dis. Ale mluvil jsem o dnesku. A dnes uz ta nabidka (pokud se nemylim) na stole nelezi. Za rok a pul se situace zase vyvinula na obou stranach. Jestli zacnes vytahovat krivdy co bylo a kdy bylo, tak si tady muzeme rovnou hodit harakiri, neb se nikam nedostaneme.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Argonantus »

Já jsem to nevytahoval z hlediska kriminologického či penologického, nebo dokonce historického, ale z hlediska věcného. Nesdílím jistotu, co v této otázce přesně leží na stole.
Doporučuji proto tuto věc řešit se Sosákem.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od York »

Argonantus píše:No, aby se to teda nezakecalo, Sosáček nabízel massivní pomoc, ba přímo revoluci
Tak. A taky teď nabízel, že si ta data sám vytáhne z databáze.

Ecthelion (neprihlasen) píše:Onge: Cool.
Vecer ti hodime PM.
Treba se to podari zorganizovat.
Super! Přeně něco takového jsem doufal, že bych mohl tou poznámkou vyvolat. Držím palce, ať to dospěje do zdárného konce.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Sosacek »

Argonantus píše:Nesdílím jistotu, co v této otázce přesně leží na stole.
Doporučuji proto tuto věc řešit se Sosákem.
Typci maji pravdu.

Historie byla takova, ze jsme s Alefem meli ten upgrade fora v zasade pripraveny, a pak pribehl Markus a rekl "nenene, mrdat, jsem nejdulezitejsi". Tak jsme chvili cekali, pak zahodili rozdelanou praci, a pak si rekli, ze nejlepsi bude dal nedelat nic. To bylo naposledy, co Alefa videl.

Moje snaha se prohrabat daty z rpgf je jenom moje aktivita pro zabavu, ktera se nejakych modifikaci rpgf nijak netyka.
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Počty příspěvků na rpgf v čase

Příspěvek od Argonantus »

Aha. Tak další moje iluze padla.
Pak byl můj vstup venkoncem zbytečný, jak se mi snažili týpci naznačit.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Eleshar_Vermillion, Joe a 8 hostů