Kouzlem a mečem

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi

Na letošní podzim chystáme vydání subtilní fantasy hry na hrdiny pro rolovými hrami nedotčené hráče a milovníky "old school" hraní. Naším cílem je vydat kompaktní až minimalistickou hru, která bude:

a) jednoduchá na pochopení
b) rychlá na přípravu

Herní systém vychází z minimalistického rpg Dungeon Squad, na jehož vydání se nám podařilo ujednat licenci. Systém je lehce rozšířený, ale zachovává si podobnou míru abstrakce jako předloha.

Aby hra byla dobře použitelná, vyjde jako boxík obsahující všechny důležité doplňky a vychytávky, včetně sady lehce zdobených kostek.

V současné chvíli probíhá testování pravidel, ladění výchozích dobrodružství a práce na grafice. Pakliže by se kdokoli měl zájem na vývoji podílet, rádi pomoc uvítáme. Název produktu momentálně není definitivně stanoven (pracovně tomu říkáme "Brutální řežba" 8) ), v záhlaví této diskuze je umístěna anketa současných nejzajímavějších návrhů. pokud máte jiný nápad, sem s ním!
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 10. 2010, 10:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od York »

PetrH píše:Jelikoz ted se mi klmolikuje program, nabizim 4 mista. Pbo kouzlem a mecem zde
WTB Google translator z PetrHštiny do nějakého trochu rozšířenějšího jazyka ;)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

Play by post, kam, zde
(Sorry to novy jabko ma trosku jinak klavesnici, nez jsem zvykly z 6ky)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

Posledni vyzva, nez pujdu zkusit stesti na d20
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od eerieBaatezu »

PetrH píše:Posledni vyzva, nez pujdu zkusit stesti na d20
Nějaké detaily? Kde jsou k mání pravidla nebo tak...
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

Hledam 3-4 hrace na klasickou kampan v lehce generickem fantasy. Kolonizace pred par lety byla dokoncena a zacinaji se objevovat rany z minulosti. Cisar vladne tvrde, cirkev rovnez, mocenske boje jsou v zemi znat, ale tady v zapadlem Chribskem zemanstvi na same Hranici s dovocinou jsou treba resit jine problemy, zatim.
Pravidla muzu zajemcum zaslat v psf, jinak je to klasicke dungeon squad - preklad zde: http://rpg.irkalla.cz/mecem_a_kouzlem.pdf (link prekladu Richarda Faly)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Sparkle »

PetrH píše:Hledam 3-4 hrace na klasickou kampan v lehce generickem fantasy. Kolonizace pred par lety byla dokoncena a zacinaji se objevovat rany z minulosti. Cisar vladne tvrde, cirkev rovnez, mocenske boje jsou v zemi znat, ale tady v zapadlem Chribskem zemanstvi na same Hranici s dovocinou jsou treba resit jine problemy, zatim.
Pravidla muzu zajemcum zaslat v psf, jinak je to klasicke dungeon squad - preklad zde: http://rpg.irkalla.cz/mecem_a_kouzlem.pdf (link prekladu Richarda Faly)
Napiš jak a kdy to chceš hrát, a kontakt, rozpošlu to po známých. Bereš i děcka?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

Na play by post na rpgf je jedno kolik komu bude...
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

Decka priznejte se, kdo to hraje:) nabiram hrace hrani zde ci zive praha/okoli
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Jarxes »

PetrH píše:Decka priznejte se, kdo to hraje:) nabiram hrace hrani zde ci zive praha/okoli
Ty máš už zkušenosti s hraním PbP tady na fóru... Taky uvažuju, že začnu, protože nemůžu nějak dohnat grupu ke srazu, buď nemám čas věčně já jako Vypravěč, nebo nemůže čtvrtina Pražáků, nemluvě pak o mimopražských co sem nabral nedavno.
Jaký máš zkušenosti s PbP? Je občas problém to udržet při živu, nebo to docela většinou jede? Případně reagují ostatní když se to pokusíš občas trochu oživit, zdramatičnit aby vyprodukovali nějakou aktivitu? S internetovým hraním, třeba přes chat mám takovou zkušenost, že to hrozně pomalu ubýhá, a to co zahraju napřímo s grupou za hodinku po netu na chatu trvá tak 3-4 hoďky, docela se bojim, že přes PbP to bude ještě zabitější a dá se dohromady tak jedno sezení přes celej týden...
Dal bys radu do začátku?
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

prvni rada nebat se a cekat, ze se muze stat, ze dopadne s jako ja a na pbp kampan se ti misto 4 nahlasi dva. nebo nikdo.
druha. necekej 20 postu do hodiny kazdy o 3 odstavcich. pocitej, ze to je vice pribeh jak boj, boj zde nejde svizne delat.
jake mas plany ?
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Jarxes »

PetrH píše:prvni rada nebat se a cekat, ze se muze stat, ze dopadne s jako ja a na pbp kampan se ti misto 4 nahlasi dva. nebo nikdo.
druha. necekej 20 postu do hodiny kazdy o 3 odstavcich. pocitej, ze to je vice pribeh jak boj, boj zde nejde svizne delat.
jake mas plany ?
No pokusim se to i tak nějak skloubit, aby sem něco z bojového hraní zachránil, je to přecejen podstatná část hry, a stavební kámen původní Fantasy RPG...

Jaké mám plány...
Hlavně oživit dění ve skupině co jsem dal dohromady na hraní, od začátku jsme v necelým počtu odehrály jednu hru na Facebooku a od té doby to stagnuje, doufal jsem, že situaci trochu usměrním tím, že vezmu Pražskou část hráčů a udělám s nima aspoň úvod naživo, u zbytku by pak nebyl takový problém pokračovat, jedná se totiž sice o hru v high fantasy světě, ale postavy budou součástí jimi obnovovaného starého řádu (takový fantasy Řád Jedi :D ), takže není takový problém, kdyby se hráči přidali na dobrodružství když mají čas, dohráli svou kapitolu / své jedno dobrodružství, a zase se věnovali po čas pro ně závažnějším věcem, po čase se zase zapojili, atd...
Jinak rád bych přes PbP teda případně udělal postupně celou kampaň, skrze střípky dobrodružství, kapitol a hromady vedlejších questů, případně to proložil pár živými sezeními v Praze, když bude konečně čas... A pak by se vidělo, kdyby vzniklo něco jako druhý Vukogvazd líbal bych i zadel vesmírnému osudu, protože se mi družiny poslední roky střídali a rozpadali kvůli návalu povinností po jejich maturitách závratnou rychlostí, a ve výsledku jsem si za minulé dva roky moc nezahrál.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

něco málo o trolech v kam. http://www.kouzlemamecem.cz/post/trol
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

Něco malinko z našeho mlýna do bestiáře z poslední hry pro takový ty lehký začátky, než přijde na řadu kosení hradů, boření měst a obracení kosmu naruby... https://www.kouzlemamecem.cz/post/lesni-zvirata
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Kouzlem a mečem žije! Pojďte zabřednout do draftu druhé verze pravidel, přidejte své komentáře (prosím přímo do sdíleného dokumentu na Dropboxu - vyberete texty -> kliknete na ikonku komentáře a voila...), pomozte testovat! Jsem otevřen všem nápadům, radám, tipům, poznatkům:

:idea: Veřejný draft pravidel

Buďte v komentářích prosím konstruktivní, v rámci možností slušní a shovívaví.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Paul »

Moc se mi nelíbí ta střelba, když mám hodit třeba 6+ a trefit se, tak to je vlastně jenom na 6 na k6, 6 a 8 na k8, 6; 8 a 10 na k10 a 6; 8; 10 a 12 na k12.

Což mi přijde celkově jako hodně zmenšené šance na úspěch. Jediná výhoda střelby tak je v tom, že jsem vetšinou krytý... :think:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti