Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od York »

mal.kin píše:DrD je pro mě celý život pojem a je mi zkrátka srdcem nejblíže.
V tom případě naprosto nechápu, proč hraješ dvojku. S Dračím doupětem má společné jen to, že z komerčních důvodů exploitnula stejný název.
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od mal.kin »

Jen ne prosím další flame na téma proč trvám na DrD 2. Prostě ho hraju, smiř se s tím a hrát ho chci. Svou aktivitou a komunikací zde, bych se rád jednou dočkal vylepšení a naučil se systém, kterému jsem dal už dost úsilí. Nezatracuji jiné systémy, ale má mozková kapacita, časová kapacita a chuť tak tak stačí na DrD 2. Navíc jsem šťastný, že nám družina šlape, jsme spokojení s DrD 2. Poukazuji na věci, které máme odehrané a jak to subjektivně cítím. Hráči si téměř na nic nestěžují. Ještě aby si stěžovali, když 90% práce na hře odvádím já.
To je asi tak, jako by se mě někdo ptal, proč se učíš angličtinu, když si maturoval z němčiny? měl si tam lepší základy a předpoklady, docela ti to i šlo a místo toho ses vrhl od nuly na angličtinu. Ostravák by odpověděl něco ve smyslu bo bagr neplave. Ne zkrátka jsem se tak jednou rozhodl, protože jsem chtěl.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od York »

Já ti nevyčítám, že hraješ dvojku. Je to tvoje rozhodnutí a pokud tě to baví, tak tím líp. Pokud jsi ale tak trpěl kvůli tomu, "že je pro tebe Dračí doupě celý život pojem", tak je mi tě fakt líto, protože jsi obětí klamavé reklamy a komerčního podvodu. Bouchi ti prodal pod známou značkou úplně jiný produkt (a tohle mě fakt štve, ne že ne).
jedle
Příspěvky: 81
Registrován: 2. 2. 2015, 20:19

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od jedle »

mal.kin: Myslím, že bychom oba ocenili, až se objeví tohle: viewtopic.php?f=262&t=12812. Věřím, že to ulehčí práci PJům, kteří nemají tolik času věnovat se tvoření. Mělo by se to objevit někdy snad na podzim, ale víme, jak je to s termínama a jejich dodržováním.

york: reklama a název určitě může být zavádějící, ale z mého pohledu je dvojka přesně ten pokrok, který jsem od původního drd chtěl. Možná to odpovídá tomu, jak hráči (a tvůrci) stárnou. ;)
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od mal.kin »

York píše:Já ti nevyčítám, že hraješ dvojku. Je to tvoje rozhodnutí a pokud tě to baví, tak tím líp. Pokud jsi ale tak trpěl kvůli tomu, "že je pro tebe Dračí doupě celý život pojem", tak je mi tě fakt líto, protože jsi obětí klamavé reklamy a komerčního podvodu. Bouchi ti prodal pod známou značkou úplně jiný produkt (a tohle mě fakt štve, ne že ne).
Asi ano prvotní impulz mohl vzejít tímto způsobem, ale pořád má na to právo, pokud vlastní tuto značku. Každopádně ten způsob hraní se mi brzy začal líbit, ta otevřenost a volnost také. Jen jsem tehdá nevěděl, že skončím jako vypravěč. Takže jsem za ty peníze dostal, co se mi líbilo, i když dnes po hlubším zkoumání narazil na to, že se v tom systému občas ztrácím, což je výrazně ovlivněno mou nekoncentrovaností a trošku nešikovně sepsanou příručkou. O své úrovni chápání návodů ani nemluvím.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od York »

jedle píše:Možná to odpovídá tomu, jak hráči (a tvůrci) stárnou. ;)
Neřekl bych. Já a moji spoluhráči stárneme úplně stejně a milióny hráčů Shadowrunu, DnD, Pathfinderu a podobně taky zrovna nemládnou.

Prostě se ti to trefilo do preferencí, což je samozřejmě fajn. Neznamená to ale, že by to mělo obecnou platnost.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od Pepa »

Přijde mi, že mal.kin je jediný člověk, kterého znám, který si RPG hru nevybral na základě doporučení, anotací, pokecu s přáteli či reklamě, ale on si ji vybral na základě rozhodnutí. :?: :!:

Asi jako kdybych do seznamu všech RPG her zabodl tužku a řekl si, že tu hru, na kterou to ukáže, budu hrát ať to stojí cokoliv. Což mi přijde docela jako zvláštní přístup. Takový neústupný, tvrdohlavý, skoro až předurčený...

Nebo jako kdybych si ve dvanácti letech "prostě řekl", že se stanu atletem. A po mnoha letech práce, dřiny a tréninku bych se možná nějakým průměrným stal, ale pak bych se možná taky sám sebe ptal: Stálo mi to za to?

Prostě poměrně zvláštní přístup... :think:
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od mal.kin »

A víš, že si mě docela vystihl? Nic jsem si o DrD 2 nepřečetl. DrD 1.6 jsem hrál všehovšudy 2x. Zkoušel jsem Shadowrun 2e, ale byli jsme děcka. Věřím, že by mě to i dnes bavilo.
Je to přesně jako v té reklamě. Když jsem se v 15 rozhodoval co dál dělat...
Asi už chápeš, proč se necítím tak, že bych tu zrovna zapadal do konceptu běžného RPG hráče.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od Jerson »

mal.kin píše:Asi už chápeš, proč se necítím tak, že bych tu zrovna zapadal do konceptu běžného RPG hráče.
Na druhou stranu ale píšeš
Když jsem to (začít s DrD2 s podporou zkušenějšího hráče) zvládl já, tak musí každý.
Když to porovnám s úsilím, o kterém píšeš, přijde mi to jako dost nebezpečný postoj v případě, že bys Dvojku doporučoval nováčkům.
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od mal.kin »

Mám v práci mimořádně čas a občas mám slabší chvilku a jsou tady i tací, se kterými si rád popovídám :)
Nováčkům tuto hru doporučuji. Nedoporučuji ji začínajícím vypravěčům, kteří nikdy nic nehráli a nemají v družině alespoň jednoho hráče, který už pravidla zná.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od Jerson »

A kolik členů vaší skupiny vzdalo hraní v průběhu těch dvou či kolika let?
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od mal.kin »

První skupina se rozpadla, protože každý z nás chtěl hrát jinak. To jsme hráli pár měsíců. Pak byla pauza 2 roky a nyní hrajeme ve skupince 3+1. 3 členové odpadli. Jedna holčina z důvodu časových možností. Druhé holčina odešla sama dobrovolně, že jí to nebavilo a poslední člen odešel sám, protože na to neměl čas a systém mu nevyhovoval.
Jiné zkušenosti nemám.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od Argonantus »

z mého pohledu je dvojka přesně ten pokrok, který jsem od původního drd chtěl
.
To je docela jasné vysvětlení.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od Jerson »

Mno, pokud po takové vlastní zkušenosti DrD2 doporučuješ komukoliv, a dokonce i nováčkům, tak to nepovažuju za dobrý přístup, ale těžko s tím budu něco dělat.
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Příspěvek od mal.kin »

Popsal jsem myslím jasně, že DrD 2 nedoporučuji komukoliv.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů