Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Jak budete vylepšovat postavu?

1. Upřednostňuji úrovně v povolání (+ zvláštní schopnost povolání), zdroje (+rasové schopnosti) si dám jen výjimečně
33
72%
2. Chtěl bych postavu vylepšovat vyrovnaně
12
26%
3. Upřednostňuji zdroje (+rasové schopnosti), v povolání (+ zvláštní schopnost povolání) si dám jen výjimečně
1
2%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od Lemmy »

Vzhledem k tomu, že jsem u přestupu postavy na novou úroveň, uvažuju o tom, zda ji dám bod do zdroje a zvláštní schopnost rasy nebo úroveň a zvláštní schopnost povolání.

Jelikož okolo vyrovnanosti těchto voleb se trochu diskutovalo, napadla mě další anketa, která ukáže, jak toto vypadá v reálu.

Vyberte prosím jednu možnost, do příspěvku můžete uvést proč.

Průvodci hrou samozřejmě mohou taky volit (přece jenom je jich tu zatím většina, viz jiná anketa :D), jak by to dělali u své hypotetické postavy.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od Lemmy »

Za sebe jsem zadal - zdroje (+rasové schopnosti) jako upřednostnění.
Moje postava je na začátku (Bojovník 2, Kejklíř 1), jsme před prvním přestupem...

V družině budu odhaduji výjimka (a v anketě tuším taky), ale řekl jsem si, že když každý bude vybírat úroveň, mohl bych si vzít naopak zdroj. Jelikož jsem jediný bojovník v družině (který je navíc trochu horká hlava, pokud jde o bojové výzvy), je pro mě vysoká hodnota těla důležitá. Vím, že do budoucna postavu nechci zatím směřovat do stávajících pokročilých povolání - a pokud ano, zatím na to nespěchám. Určitě povolání zvednu (pro mistra zbraně je důležité být hodně schopný bojovník a nejlépe mít i nějakou schopnost válečníka) ale důležitější pro mě budou patrně zdroje (rasové schopnosti jsou pro mě vedlejší, ikdyž taky hodně dobré).

EDIT: Možná by bylo vhodnější zvolit pro mojí postavu vyrovnanou volbu. Uvidím, jak ji budu směřovat časem, ale zatím vedou zdroje. :)
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od Fafrin »

Anketa mi příjde trošku matoucí, protože je možné si dát Zdroj + ZS povolání, které už máš.
Já osobně bych asi z počátku preferoval úrovně povolání, postava začíná být v povolání silná až od 3, 4 úrovně. (Kvůli bonusu za hod.)
Do zdrojů jdu ve chvíli, kdy se pro používání nějaké schopnosti nedostává.
Poměr bych viděl tak 3/1, později asi 2/1 a pak (v době nástupu pokročilých povolání) zase 3/1 ve prospěch úrovně. Rasové schopnosti za celou kariéru tak maximálně 2-3, pokud by se neobjevil nějaký herní prvek "Osobní ZS", kdy dostanež ZS vážící se ke konkrétním prodělaným zážitkům postavy. (Ty by imho měli být spojeny se zvyšováním zdrojů).
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
werksoltan
Příspěvky: 290
Registrován: 10. 8. 2011, 09:32

Re: Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od werksoltan »

imho

U těch, kteří cílí na pokročilé povolání s důležitými vyhrazenými dovednostmi (čaroděj, druid) je určitě lákavé nejdříve dojít k pokročilému povolání a otevřít si tak vyhrazené dovednosti a poté zvyšovat hranici a zvyšovat tak možnost jejich použití.

U těch, kteří cílí na pokročilé povolání, které není ve vyhrazených dovednostech tak zásadní (válečník) bude zase lákavé zvyšovat si spíše hranice.

:wink:
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od Lemmy »

Fafrin píše:Anketa mi příjde trošku matoucí, protože je možné si dát Zdroj + ZS povolání, které už máš.
Dopr...práce, jsem už deb.. $D
Aneb jak mi zase dokáže při vytváření ankety něco uniknout.
Díky za upozornění, snad to ale bude uchopitelné, co je tím myšleno :)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od Lemmy »

Zatím mi z ankety vychází pouze to, že volba - Zdroj (+ zvláštní schopnost) je vnímána většinou anketářů - dvěma třetinami - spíš jako doplňková. Jedna třeti dává pro vyrovnanost postavy jak zdroje, tak úrovně v povoláních.
Pouze já jsem zvolil zdroje (a navíc to možná časem nebude pravda a přejdu k možnosti vyrovnanosti).

...
Jsem zvědavý, jak se bude anketa projevovat časem. Možná přinese nový podnět na nějaké house rule (např. dva zdroje + zvláštní schopnost, namísto jednoho zdroje)*.

* nebo volba ze tří možností - dva zdroje / zdroj + schopnost / úroveň + schopnost
dd

Re: Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od dd »

Ono lze pri prestupu na vyssi uroven si pribrat druhou ZS rasy?
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Pravidla str. 216 píše:Postava si zvýší hranici některé ze svých vlastností (Tělo, Duše či Vliv) o 1 a zároveň získá novou zvláštní schopnost své rasy či některého z povolání, které již ovládá alespoň na první úrovni. Tato možnost představuje všeobecné zocelování a trénink postavy.
+ Ten rámeček na vrchní části stránky.
orbidlo
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 2. 2016, 09:07

Re: Anketa - Jak budete vylepšovat postavu?

Příspěvek od orbidlo »

V naší družině máme houserule, že každý 3. (nebo 4.? teď nevím) level dáváme bod do zvýšení hranice místo do povolání.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti