Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Lemmy
Master Discussion Killer

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy » 10. 2. 2016, 02:38

Vsuvka...

Rapovou muziku prakticky neposlouchám (když už rap, musí to být flák s tvrdším beatem a ideálně ještě 80´s oldschool, než šel žánr do televizního mainstreamu; neuznávám glorifikaci tzv. "gangsta rapu" a chování + životní styl performerů tohodle sub-žánru rapu, které je často provázané s kriminalitou a násilím) + i když prostředí černošského ghetta v kombinací s akcí může být kvalitně vykresleno (Training day), nebývá to film, který by mě vyloženě lákal ke shlédnutí.

Straight outta Compton byla výjimka. A paradoxně se mi film líbil. Hodně.
Ice Cube je asi hodně dobře vykreslený svým synem. Nenašel bych vyloženě slabé výkony i od dalších herců zobrazujících členy NWA. I přes brutální stopáž mě film bavil celou délku.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 10. 2. 2016, 10:54

https://youtu.be/Eb0VNtNZQUc
dvě a půl hodiny rozhovor s režiséry: Alejandro G. Iñárritu (The Revenant), Tom McCarthy (Spotlight), Adam McKay (The Big Short), George Miller (Mad Max: Fury Road), and Ridley Scott (The Martian)

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 11. 2. 2016, 08:17

Revenant, upřesnění názoru pokusných subjektů viewtopic.php?p=464828#p464828
- podle mne se Di Caprio zase nedoplazí ani náhodou. Zabrání mu v tom hodně nedopečený scénář, se spoustou hluchých míst, dementních postav (Indiáni!!) a podivných uměleckých vsuvek na dvě vteřiny.
Dvě hvězdy, otravoval jsem se. A ani Hardy mne zas až tak neuchvátil, má mnohem lepší role.

EDIT: A po zkoumání csfd jsem lehce v šoku; zase jsem úplně mimo trendy. Verbal to napsal dost dobře i za mne.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 13. 2. 2016, 16:34

Byl jsem na Deadpool a dostal jsem presne to co mj slibil trailer - akce, hlasky, rozbiti ctvrte zdi, narazky na pop kulturu, mutanty... jo, dobrej film, bavil jsem se, rad jsem na to sel do kina takze davam 4 hvezdy ale snadno nekteri daji 5.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Blaine

Příspěvek od Blaine » 14. 2. 2016, 20:11

Deadpool - opakuji to stejne co rekl Naoki. Dostal jsem presne to co jsem chtel dostat, kdyz oznamili (konecne), ze Deadpool bude. Oslovovani divaka, blbe vtipy, chytre vtipy, slusnou akc. Jop, dobrej komiksak, kterej se drzi komiksovyho zakladu. Mimochodem prekladatel, ktery delal titulky se fakt snazil. To ze prelozil pop-kulturni narazky, ktere Cech proste nemuze pochopit k necemu, k cemu my mame vztah bylo super.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 23. 2. 2016, 17:49

“This new Dungeons & Dragons will be a Guardians of the Galaxy-tone movie in a Tolkien-like universe. Because when you think of all the Hobbit movies and The Lord of the Rings, they have an earnestness to them, and to see something fun, a Raiders romp inside that world, I feel is something the audience has not seen before.”

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 23. 2. 2016, 19:26

eerieBaatezu píše:“This new Dungeons & Dragons will be a Guardians of the Galaxy-tone movie in a Tolkien-like universe. Because when you think of all the Hobbit movies and The Lord of the Rings, they have an earnestness to them, and to see something fun, a Raiders romp inside that world, I feel is something the audience has not seen before.”
Éeee... takže v překladu stejná chujovina, jako Dungeon and Dragons z roku 2000?
To bylo taky "boom fantasy se zábavnými momenty" :D

Co jsem ale koukal, scénář už je prý hotový (prostředí Forgotten Realms) a dělali na něm stejní lidé, co dělali třeba na V zajetí démonů (neviděl jsem, ale slyšel jen chválu) a obecně mají průpravu v hororových scénářích (což není na škodu - viz Peter Jackson, Del Toro). Je to prý hodně prioritní projekt pro Warnery: ani se nedivím, pokud nebude Batman vs. Superman úspěšný jako komiksárny od Marvelu (což možná podle nějakého infa, které se už dostalo ven nebude - ale na kvalitě filmu někdy moc nezáleží, pokud je okolo velký hype); Warneři by v případě kvalitního nového Dungeon and Dragons mohli rozjet filmovou sérii, která se může tak trochu snažit konkurovat (a stejně jako u komiksů přinést vlastní univerza - světy Forgotten Realms, Dragonlance, Dark Sunu, atd... a jejich známé postavy). I tak, komiksy mají větší fanouškovský záběr, než Dungeon and Dragons (které je v podstatě dobře známé jen v US a pouze u rolleplayerů/fantasy fandů jinde ve světě).

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 2. 2016, 14:49

Když je o tom řeč, z Dračího Doupěte (alias Dungeons and Dragons) jsem před pár dny viděl asi minutu a přinutilo mě to televizi znechuceně vypnout.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 24. 2. 2016, 15:03

Jerson píše:Když je o tom řeč, z Dračího Doupěte (alias Dungeons and Dragons) jsem před pár dny viděl asi minutu a přinutilo mě to televizi znechuceně vypnout.
Byla to hrůza, no.

Blaine

Příspěvek od Blaine » 24. 2. 2016, 15:36

Mnohem zajimavejsi zpravy:

Wolverine, poslední s Hughem Jackmanem bude mit rating R a pravdepodobne bude inspirovany pribehem Old Man Logan. Jaj.

Pacific Rim 2 se zda, ze bude. Mozna. A ma rezisera. Toho typka, co delal Daredevila, serial. Jaj.

A pak dalsi mainstream barevne akce maji potencial stat se R-rated filmy, diky uspechu Deadpoola. Jaj.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)

Tadeas

Příspěvek od Tadeas » 29. 2. 2016, 06:06

Schálne som si vyčkal na ten nočný duel, bola to celkom nakládačka:

Revenant:
-Najlepšia kamera
-Najlepšia réžia

Mad Max: Fury Road:
-Najlepšie kostýmy
-Najlepšia výprava
-Najlepšie masky
-Najlepší strih
-Najlepší zvuk
-Najlepšie efekty

Najlepší film:
Spotlight

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe:
Leonardo DiCaprio - Revenant

(standing ovation)
Obrázek

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe:
Brie Larson - Izba

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe:
Mark Rylance - Most špiónov

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe:
Alicia Vikander - Dánske dievča

Tiež ma pobavila perlička narážajúca na bojkot oscarov pre absenciu čiernych nominantov :)

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 29. 2. 2016, 06:33

Ach jo...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 29. 2. 2016, 07:49

Hm, tak jsem zjevně prohrál. Di Caprio se úspěšně doplazil. Ještě v cíli blábolil cosi o globálním oteplení.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 6. 3. 2016, 22:16

Profesionálové (1966)

Hustě star trekovskej western. Chytrej děj, zajímavý postavy a výborný dialogy.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 18. 3. 2016, 09:11

Warcraft - TV Spot 2
Tohle vypadá o dost líp jak první trailer.

Odpovědět

Zpět na „Kultura“