Proč nemám rád Dračí doupě...

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Eleshar_Vermillion píše:A DnD za zabíjení taky zkušenosti přiděluje, kolonka XP za zabití tam u příšer prostě JE...
Nejde o to, za co se zkušenosti dávají, ale o to, za co se nedávají... (když už teda sem budeme tahat zkušenosti - podle mně jsou zkušenosti nejmenší problém).
Eleshar_Vermillion píše:Jediné, s čím mohu srovnávat, je ADnD 2nd Edition, a s tím ty rozdíly fakt nejsou tak velké. Mág zůstane mágem, bojovník bojovníkem. Maximálně si to můžeš nakombinovat multi/dual classnutím, ale jinak je to sevřené úplně stejně. A shánět k DnD další a další "ultimativní příručky"... hm... někdo se tu oháněl tím, že DrD je uděláno jen na rýžování prachů...
No jo, no... ADnD 2e... ale i ADnD má kity a takové věci... Co má sakra dračák. Velké kulové... Vybereš si jedno z pěti povolání pak se rozhodneš v jedné ze dvou možnosti a to je vše. Sorry, ale to je houby růst to je nalajnovaná čára života...
K DnD (d20 systému) prostě jsou příručky naprosto pro cokoliv. Na tom je postavená filosofie OGL. Je to filosofie neomezených možností... Zatímco dračák vydává jen Altar ten pochopitelně vydá jen omezené množství alternativ. Jasně, že každá sranda něco stojí... s cenama jsi se tady začal taky ohánět ty... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Drizzt píše:Mno, jde o to, ze Asterion byl vyvinut az po "vzniku pravidel", coz, jak to tak vypada, u tebe nesplnuje pojem defaultni setting...
Hele to není "můj pojem". Jak víš, že není defaultní třeba Tarie nebo dvanáct sošek Almiru? Nevíš, protože se k žádnému z nich pravidla neodkazují třeba v příkladech... U DnD je to jasné. Ale jak říkám, to je marginální problém... v Dračáku jsou jinčí problémy...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Odpoved na Sosackovo rypani:
Sosacek píše:vono je to ted in, pac to dela alnag. takze to delaji vsichni $D
Sosi, sosi, ty jsi nekdy opravdu neuveritelne ho*ado a rejpal. Nechci te v zadnem pripade urazet, ale nevidim duvod, proc by ty jsi mel urazet nas nesmzslnymi narcenimi a podobne. Takze, prosim, si pro priste nech takoveto poznamky od cesty a poradne si promysli, co kde napises..

Nejde o to, ze bysme vsaichni DrD nesnaseli, pouze jim nekteri pohrdame, jini ho nepovazujeme za plnopravny setting a podobne. Celkove se to projevuje neochotou, az uminenou, o nem mluvit, pripadne, kdyz uz o nem mluvit musime, tak neprilis slusnymi, casto az velmi sprostymi, vyrazy castujeme jeho skutecnost, budoucnost, autory a dalsi...
Vice v topicu, ktery zalozil Alnag...
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

kaslete na zkusenosti. ja chci definici dracakovskyho mysleni $cry$

ehm. drizzte to byl vtip. alnag nevypada ze by ho to urazilo, ani nikdo jinej krom tebe. tim bych to uzavrel.

EDIT: a taky bych rad videl ty nemarginalni problemy. tohle neni ironie, skutecne mne to zajima, pac udelovani zkusensoti je jeden ze spusobu jak smerovat zpusob jakym se povede hra a dost na tom zalezi v jakym stylu ta hra bude. mne osobne naopak pripada ze nemoznost udelat si rekvalifikaci na maga je v porovnani s tim podruzna.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 13. 2. 2006, 21:58, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Drizzt »

Alnag píše:
Drizzt píše:Mno, jde o to, ze Asterion byl vyvinut az po "vzniku pravidel", coz, jak to tak vypada, u tebe nesplnuje pojem defaultni setting...
Hele to není "můj pojem". Jak víš, že není defaultní třeba Tarie nebo dvanáct sošek Almiru? Nevíš, protože se k žádnému z nich pravidla neodkazují třeba v příkladech... U DnD je to jasné. Ale jak říkám, to je marginální problém... v Dračáku jsou jinčí problémy...
Ja jsem nerekl, ze je to tvuj pojem. Uvedl jsem, ze to podle me u tebe nesplnuje pojem...

Taria je soucasti Asterionu, pokud se nepletu... Je to jeho severni cast [ale fakt si ted nejsem jisty, opravte me prosim, pokud se mylim] a 12 sosek Almiru je dobrodruzstvi...
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Myslím si, že DrD je lepší než nic. Kdyby nevzniklo DrD, není ŽADNÁ rpg komunita.
ADnD má své obrovské množství příruček, ale to prostě... tady nelze, tady se musíš spokojit jakž takž s málem. Nebyli lidi, co by mohli psát další a další příručky.
Uznávám, že tam je jistá nalajnovanost, třeba co se dovedností týče, ale v ADnD hraničář taky neotevře zamčené dveře, protože je prostě hraničář a dveře otvírají zloději. Ano, DrD je svázanější než ADnD, ale není to zase tak strašně katastrofální rozdíl. Myslím si, že to bylo asi to nejlepší, co tady mohlo vzniknout.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:to je dost dobre mozny. zvlast kdyz je ten clovek reality frek ala Jerson :)
Sosacek píše:Tri slova.

Upadlo ti mejdlo.

$D
To by asi vysvětlovalo zvyšující se Fortitude...
Sosacek píše:Tohle mne zaujalo. Muzes zkusit nejak definovat dracakovsky mysleni?
PJ má vždycky pravdu, krom případů, kdy ji nemá...
Alchymista je týpek co sosá magenergii.
Hraničář a jeho pes.
Magický souboj vůlí.
TA Charisma.
Blesky všech barev, chutí a vůní...
Není to komplexní přístup, spíš taková tříšť myšlenek... Spíš bych ti mohl říct, když to uvidím... nějak smysluplně to uchopit se mi teď nedaří.

PS: Jak si teď stojí v ringu?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Návštěvník

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Návštěvník »

zkušenosti za příběh tam možná jsou, ale jen tak na okraj (a10 let tam nebyli až po nátkaku to tam altar - bouchy dal..přesvětšoval ho myslím wulf) .. a pokud chceš vidět systém kde se zkušenosti neopřidělují za zabití, mrkni na Shadowrun :)

DrD je fakt pokřivenej systém a dokud jsem se zněho nevymotal tak jsem byl slepej ..alespoň co se týče volnosti hraní a vedení , hraní RPG a vůbec..rychlosti hry a tak :)
To že nemá kloudnej setting.. je jasné... jim jde především o to aby něco vydávaly a o prachy... :) což se jim daří stejěn jako telekomu a Microsofru a podobným :)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Kolikrát jsem četl v pravidlech pro DrD, že to není žádné kolbiště mezi hráči a postavami?

Alchymista sosá magenergii... no a co? v tom problém nevidím

Hraničář má psa, je to nejbližší našemu kulturnímu podnebí a je na settingu, jestli tma budou hraničáři se psy nebo s velkými zelenými koulemi slizu vrhajícími bleděmodré plamínky

Magický souboj vůlí - co s ním? mentální souboj mi nepřišel špatný

TA Charisma? na to si nepamatuju, ale pokud to tam je, tak je to trestuhodný omyl... viz mé poznámky k World of Darkness a jejich užívání například latiny...

Blesky všech barev - no a co zas? tak prostě modré, červené,... černý jsem nikdy nepochopil, přiznám se, ale zase nevidím problém

addendum: a už mě nechte, chci se koukat na film
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Já osobně jsem pravidla DrD pomáhal tvořit.. ale potom co jsem viděl jak marná je moje snaha, aby to vypadalo alespoň trochu systémově a koncepce byla vyváženější a použitelnější, tak jsem stím raději praštil.

V DrD se nejedná ani moc o RPG.. tam velice rychle sklouznete k jeno sběru zkušeností a tím pádem záskávání lepších schopností....

je to ale složité popsat... co je špatné na DrD protože toho je toli a vpodstatě je to ztráta času to definovat... každej kdo by mi jen trochu věřil ať zkusí zahrát něco jiného.. aspoň párkrát.. a uvití rozdíl... snad ho přesvětčí... ale doporučuji aby hrál s jinejm a lidma než stěma co hraje DrD protože jinak to asi ztrácí efekt... :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Alnag »

Drizzt píše:Taria je soucasti Asterionu, pokud se nepletu... Je to jeho severni cast [ale fakt si ted nejsem jisty, opravte me prosim, pokud se mylim] a 12 sosek Almiru je dobrodruzstvi...
Měl jsem dojem, že Taria je vlastní svět, ale možná to sloučili s Asterionem, kdo ví... 12 sošek tě protáhne přes půl nějakého světa, takže je to docela i setting. Viz Almir na d20, kde si ho jeden DM dopracoval...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:To by asi vysvětlovalo zvyšující se Fortitude...
:s_grin:
PJ má vždycky pravdu, krom případů, kdy ji nemá...
Alchymista je týpek co sosá magenergii.
Hraničář a jeho pes.
Magický souboj vůlí.
TA Charisma.
Blesky všech barev, chutí a vůní...
Není to komplexní přístup, spíš taková tříšť myšlenek... Spíš bych ti mohl říct, když to uvidím... nějak smysluplně to uchopit se mi teď nedaří.
hmm. hele slanej blesk je hustej! ale je fakt ze ve WoD magach bylo o tom ze magove nemusi ty aury jen videt, muzou je i vnimat jinak - takze se tesim az najkymu hraci oznamim ze magicka aura toho predmetu je trosku do slano-zeleno-d moll $D

to jen tak na okraj. zajimalo by mne vic prikladu - hlavne abych si mohl overit jestli to na mne ncehalo nasledky nebo ne :)
PS: Jak si teď stojí v ringu?
neco jako ve futurame, kdyz se dva vedci prezentujici bojovy roboty zacali hadat a pozdeji mlatit mikrofonama ci robot je ultimatnejsi ... a ty dva roboti na to koukali a pak jeden rika "jak zbytecny konflikt." ten druhej na to "jo. pojdme radsi do kina" a ruku v ruce odjeli.

tohle je podobny. boxeri se prestali mlatit, prinesli si fajfky a zacali intelektualni diskusi $D

...

a eleshar ma opet pravdu :) hranicari jsou skoropsohlavci, alchymista je typ co neco nekde kuti ala rabi lev (at uz se to pise jakkoli) a souboj vuli najdes jako soucast magickyho duelu i ve WoD.

koukam ze tuhle diskusi rozuzleni asi neceka.

...

hadam ze by z toho mohlo plynout pouceni o tom ze nenavidet neco jenom proto ze to znam z drd a ne z dnd je nesmysl. ale pouceni? na rpgforu? haha $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nemám rád Dračí doupě...

Příspěvek od Drizzt »

Alnag píše:
Drizzt píše:Taria je soucasti Asterionu, pokud se nepletu... Je to jeho severni cast [ale fakt si ted nejsem jisty, opravte me prosim, pokud se mylim] a 12 sosek Almiru je dobrodruzstvi...
Měl jsem dojem, že Taria je vlastní svět, ale možná to sloučili s Asterionem, kdo ví... 12 sošek tě protáhne přes půl nějakého světa, takže je to docela i setting. Viz Almir na d20, kde si ho jeden DM dopracoval...
OK...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Eleshar_Vermillion píše:Myslím si, že DrD je lepší než nic. Kdyby nevzniklo DrD, není ŽADNÁ rpg komunita.
ADnD má své obrovské množství příruček, ale to prostě... tady nelze, tady se musíš spokojit jakž takž s málem. Nebyli lidi, co by mohli psát další a další příručky.
Uznávám, že tam je jistá nalajnovanost, třeba co se dovedností týče, ale v ADnD hraničář taky neotevře zamčené dveře, protože je prostě hraničář a dveře otvírají zloději. Ano, DrD je svázanější než ADnD, ale není to zase tak strašně katastrofální rozdíl. Myslím si, že to bylo asi to nejlepší, co tady mohlo vzniknout.
Tak to sorry... ale kdyby nevzniklo DrD pravděpodobně by se tady dneska hrál víc Shadowrun a možná třeba GURPS nebo tak něco... I když to není srovnatelné podívej se do Polska nebo Maďarska kde DrD nemají. A po pádu želežné opony tam RPGčka taky frčí... kdepak... to jenom tady je to tak šíleně zazděný...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Eleshar_Vermillion píše:Kolikrát jsem četl v pravidlech pro DrD, že to není žádné kolbiště mezi hráči a postavami?

Alchymista sosá magenergii... no a co? v tom problém nevidím

Hraničář má psa, je to nejbližší našemu kulturnímu podnebí a je na settingu, jestli tma budou hraničáři se psy nebo s velkými zelenými koulemi slizu vrhajícími bleděmodré plamínky

Magický souboj vůlí - co s ním? mentální souboj mi nepřišel špatný

TA Charisma? na to si nepamatuju, ale pokud to tam je, tak je to trestuhodný omyl... viz mé poznámky k World of Darkness a jejich užívání například latiny...

Blesky všech barev - no a co zas? tak prostě modré, červené,... černý jsem nikdy nepochopil, přiznám se, ale zase nevidím problém

addendum: a už mě nechte, chci se koukat na film
To není o tom, že je na tom "něco špatně". To je o tom, že hraní Dračáků vám pak dává určitý pohled na svět, pro který nevidíte (nebo hůř vnímáte) alternativy. BTW: Ano TA charisma zlikvidovala češtinářsky celou jednu generaci mladých lidí.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů