[staré, nedokončené, ne-DnD] Jeskyně a Draci - starší projekt

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[staré, nedokončené, ne-DnD] Jeskyně a Draci - starší projekt

Příspěvek od RPG Fórum »

Upozornění: Tahle diskuze se týká jiného projektu, než je stejnojmenná česká adaptace páté edice D&D: Jeskyně a draci. Tenhle projekt mu předcházel, po jeho zrušení byl původní název použit pro úplně jiný projekt (asi protože je cool).
Naposledy upravil(a) skaven dne 20. 2. 2016, 22:43, celkem upraveno 10 x.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od Pepa »

@EerieBaatezu: Zpráva o DrD+ 2 je k nalezení tady. Webové stránky jim už chvíli běžely, teď ale neběží.

@OnGe: Prostředky a možnosti tu prostě jsou. Pokud ti lidé nějakou implementaci udělají, bude to moc fajn, pokud ne, tak nutit je samozřejmě nikdo nemůže.

@Vallun: Co se mi na Fateu líbí, viz výše. Jenom bych chtěl upřesnit, že moje příspěvky nejsou ani tak o podpoře Fateu, ale spíš o nepodpoře tvorby x "stejných" systémů...
York píše:Nejblíž je asi DrD+, to se ale zase odklání opačným směrem.
Jakým opačným směrem? Vždyť to je gamistická fantasy kampaňovitá hra, nebo ne?

Kdybych byl na vašem místě, Yorku a Skavene, tak bych:

(a) Počkal na vydání Končiny. Protože co když bude dobrá a bude přesně o tom, co vy hledáte? Pak nebude třeba tvořit už cokoli dalšího se stejným tématem. Bude dobré Končinu podpořit a netříštit hráčskou pozornost.

(b) Nebude-li splňovat Končina vaše představy a budete-li stále cítit díru na trhu, tak se spolu dohodněte, co chcete vydat. Buďto Dakaru, nebo Jeskyně a draky. Vydat (a vyvíjet obojí) dle mého názoru není moc dobře.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od skaven »

Pepa píše: Kdybych byl na vašem místě, Yorku a Skavene, tak bych:

(a) Počkal na vydání Končiny. Protože co když bude dobrá a bude přesně o tom, co vy hledáte? Pak nebude třeba tvořit už cokoli dalšího se stejným tématem. Bude dobré Končinu podpořit a netříštit hráčskou pozornost.

(b) Nebude-li splňovat Končina vaše představy a budete-li stále cítit díru na trhu, tak se spolu dohodněte, co chcete vydat. Buďto Dakaru, nebo Jeskyně a draky. Vydat (a vyvíjet obojí) dle mého názoru není moc dobře.
Já se teď hodlám primárně zabývat Kouzlem a mečem - chystám už rok nové vydání. Chtěl bych se v rozšíření zaměřit na kamaňovitost a znovhratelnost. Budu teď porovnávat rozsahy Jad a Kam co do variability volby schopností a pokud se ukáže, že by se dalo dosáhnout podobné komplexity a přitom zbytečně hru nezabalastit, možná se podaří vytvořit pěknou alternativu k Drd pro začátečníky.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od Pieta »

Tadeas píše:chvili jsem si myslel ze tohle je tema o JaD.
Ono je tu z toho už delší dobu debata o lecčems úplně jiném, ale chápu tvou jemnou narážku a ve věci 4e budu pokračovat tady. (:
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od eerieBaatezu »

@ Pepa: Díky za odkaz!

Hned jak jsem viděl
jerryred píše:mechaniky systému jsou pro podporu příběhu
tak už mám zase pocit, jak moc to bude dračák a jako moc zase něco, co se tak jen jmenuje.
Obrázek
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od skaven »

Kratičká novinka - měl jsem teď zase pár dnů roupy a vrátil jsem se k dva roky staré rozpracované verzi, sjednotil jsem mechaniky podle enginu AGE (Dragon Age rpg a další), neboť se mi podařilo splašit svolení k jejich užití. Hra vypadá moc pěkně a mám s ní další plány.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od PetrH »

Fajn a da se k tonu někde dostat?
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od skaven »

PetrH píše:Fajn a da se k tonu někde dostat?
napiš mi prosím mailem, můžu ti poskytnout aktuální verzi, ale je na tom ještě dost práce...
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od PetrH »

skaven píše:
PetrH píše:Fajn a da se k tonu někde dostat?
napiš mi prosím mailem, můžu ti poskytnout aktuální verzi, ale je na tom ještě dost práce...
MS to tam:)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jeskyně a Draci

Příspěvek od PetrH »

na prvni rychle cteni to vypada celkem fajn. citim tam drd stopu a citim tam i stopu Legend, KaM atd... az proctu vytistene tak poslu feedback (pristich 14 dni si v nemocnici poctu:) ) Rozhodne misto kriseni drd, kdy mnoho lidi ho nechce vubec reinkarnovat, mnoho lidi nevi jak ho chce repasovat toto by mohlo byt dobrou alternaci, navic mas Skavene podporu z tisku a vseho jinych porjektu. A pokud to bude zase v sikovnem formatu (B5) v krabicce atd... Dle me place nahoru.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mrakomrak a 8 hostů