Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
eerieBaatezu

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu » 19. 1. 2016, 13:32

jjelen píše:Jak jako novej? Já chci víc kung-fuhrera :lol:
SPOILER ALERT :!:

HITLER ŽIJE! $lol$

/SPOILER ALERT :!: :D

Tadeas

Příspěvek od Tadeas » 19. 1. 2016, 19:17

na Kung Fury bezela kampan na kickstarteru nekde kolem roku 2012 a puvodne to mel byt stopazi celovecerak. bohuzel to nevyslo. ted se to tvurci tym pokousi napravit.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 22. 1. 2016, 08:25

Zprostředkovaná zpráva pokusných subjektů - Revenant prý zase až takový zázrak není. Čísi prostořeká poznámka, že je to o tom, jak se Di Caprio plazí pro Oscara, je prý dokonale trefná.
A subjekti jedovatě dodávají, že by je nepřekvapila pointa, kdyby Oscara dostal nakonec Hardy za vedlejší roli.

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 26. 1. 2016, 10:34

Blade Runner 2 !!!

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/ ... y-20160125

Teď nevim, jestli se mám bát nebo ne. Jednička byla opravdu HODNĚ dobrá. Takovej ten film, co člověka donutí přemejšlet o daném tématu už navždycky (mimochodem dost možná přesně téma, které budeme za našich životů ještě muset řešit).

No a teď tedy dvojka. Autor nezní tak špatně a vrátit se má i Harrison Ford. Hm.
Secrets are power.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 26. 1. 2016, 14:13

Tak jako normálně řeknu tohle, přestože je to tady nerdí doupě, dal jsem si Blade Runnera a po hodině jsem to vypnul. Zbytek někdy dokoukám jen proto, že to má status kultovní klasiky... A taky jsem teda zvědav, jestli tam bude něco zajímavýho, zatím ale kýbl nudy. Estetika vítězí v plné čáře nad obsahem.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 26. 1. 2016, 14:34

Blade Runnera miluju od první chvíle, kdy jsem ho uviděl, a považoval jsem ho dlouho za nejlepší film v této a jakékoli jiné galaxii, tedy alespoň co do scifi. Plyne odtud moje setrvalé nadšení pro Harrisona Forda (který mne ve Star Wars moc nezaujal), Hauera a Darryl Hanah.
Teď už ne, protože mi déle vydrželo vy víte co. Takže Blade Runner bude asi tak druhý nebo třetí.
Rozhodně hlavní důvod, proč se mi Scott dostal do top tenu nejlepších režisérů (další důvody jsou Thelma a Luisa, Rivalové a Vetřelec, v tomto pořadí).
Ale o těch želvách tu občas poznámka padne. Hlavně od Sosáčka.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 26. 1. 2016, 14:46

Volné pokračování Blade Runnera je s dovolením píčovina, ale tak dnes už ěm v oblasti rejžování prachů nepřekvapí nic. Kdyby radši udělali konečně nějakej pořádnej film z W40k, třeba zpracovali Horus Heresy. Ale to ne, radši budou vyhrabávat mrtvoly.
A taky jsem teda zvědav, jestli tam bude něco zajímavýho, zatím ale kýbl nudy.
No tak on ten film má takový zvláštní tempo a nemá tendenci moc ti dávat vysvětlení přímo na talíři, takže jo, můj dojem v první hodině byl taky nedaleko od nudy. Vizuální to je dost, měl jsem z toho takový impresionistický dojem i z děje.
Každopádně je třeba zajímavý je podívat na roky 1980-83, jaký věci vznikali blízko sebe ve sci-fi:
http://www.csfd.cz/zebricky/specificky- ... rm_=charts
Iron Within
Iron Without

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 26. 1. 2016, 14:51

Invictus:
ten seznam je jak ilustrace k mému článku o cyberpunku; je tam hned několik velezásadních jmen, nejen Blade Runner. Videodrom!!
A díky za připomenutí Smrti v přímém přenosu, to mne tehdy úplně uchvátilo (a nevím, jak bych se tvářil dneska; asi bych brblal o divných tempech).
No a pak Připoutejte se prosím - to je něco úplně jiného. I když taky vynález.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 26. 1. 2016, 16:10

Tak jsem to dokoukal. Ten film má témata, ale vůbec je neprozkoumává, příběh je docela nuda a žádná hustá filosofie se nekoná. Vizuál to má dost dobrej, ale to je tak všechno. Nezlobte se na mě, ale připadá mi, jako by mě někdo chtěl opít rohlíkem. Pořád jsem čekal na nějakou tu hustou myšlenku, na hustej dialog, monolog, a ono prd. Těžké zklamání a rozčarování.

Třeba taková Ex Machina je o několik řádů lepší film, bych řekl až neporovnatelně lepší.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 26. 1. 2016, 16:19

Ani závěrečná lekce života ve strachu nic?
Škoda. Už jsme asi nesdělitelní.

Způsob vyprávění je navlas podobný tomu Maxovi. Nic se neděje a nikdo nic neříká. Teda skoro. Většina sdělení spočívá v tom, že někdo umře.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 26. 1. 2016, 16:28

Argonantus píše:Ani závěrečná lekce života ve strachu nic?
Škoda. Už jsme asi nesdělitelní.
Jenže ta scéna moc nefungovala, protože to prostě kecl, věta na pár vteřin, místo toho o tom mohl bejt celej ten film, kde se hodinu nic neděje, celý to mohlo být o Deckardově strachu, pak by to mělo dopad, jenže on tu větu řekne po několikaminutový honičce bytem a po střeše, hm... Celej film není žádnej děsnej strach cítit, takže pocit velkýho kulovýho.
Argonantus píše:Způsob vyprávění je navlas podobný tomu Maxovi. Nic se neděje a nikdo nic neříká. Teda skoro. Většina sdělení spočívá v tom, že někdo umře.
To mi připomíná Tvé oblíbené filmy, které jsou o úmrtí protagonisty. $lol$

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 26. 1. 2016, 16:37

Na mě fungovala výtečně. Ta honička je samo sdělení. Jak vypadá takový život na 4 roky.
A pokud mohu posoudit z těch pár letmých nahlédnutí, tak přesně tak to skutečně vypadá.
Začne se zrozením a matkou a skončí se smrtí. Mezi tím je jen strach a útěk. A sem tam taky bolest.
Evangelium beznaděje. Další opak Vesmírné Odyssey.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 26. 1. 2016, 16:46

Tak to je škoda, že to tam není vidět. Replikanti totiž hlavně někoho mlátí nebo rovnou zabíjí. Nebo někoho hledají a když ho najdou tak ho zabijou...
Celej ten film mohl bejt děsně hustej, ale bylo tam hlavně prázdno. Myslím, že dvojka není zas tak blbý nápad, třeba to udělají nějak pořádněji.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 26. 1. 2016, 16:49

Resurrection píše:Jednička byla opravdu HODNĚ dobrá. Takovej ten film, co člověka donutí přemejšlet o daném tématu už navždycky (mimochodem dost možná přesně téma, které budeme za našich životů ještě muset řešit).
V tomhle je to značné rozčarování, v tom filmu není moc o čem přemýšlet. Kde je ta hustá filosofie, na kterou jsem čekal?

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 26. 1. 2016, 17:53

Replikanti totiž hlavně někoho mlátí nebo rovnou zabíjí.
Přesně. Akorát ten detail, že je to celé úplně obráceně, jak pochopíš až v té ježíšoidní scéně na té střeše.
Hustá filosofie? No, neprojevuje se žvaněním. Ukazuje.
Co bys dělal, kdybys měl poslední hodinu života? Zkusil bys to vysvětlit?

Odpovědět

Zpět na „Kultura“