Používání manévrů

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Nuloen
Příspěvky: 200
Registrován: 21. 9. 2015, 15:14
Bydliště: Irdorath

Re: Používání manévrů

Příspěvek od Nuloen »

cokoli do mužských kulatých orgánů
je lstivě, protože to radikálně zvyšuje ohrožení
náraz do hlavy je bolestivý a na chvíli dezorientuje
náraz do druhého orgánu který používáme k myšlení(a tím nemyslím žaludek)
je taky bolestivý a bolestivý a dalo by se to už pokládat za vyřazení z konfliktu
takže buď mocně nebo lstivě
přesně se záměrem zvýšit ohrožení bych řek "dal sem mu přímo do k..í"

stačí se vžít do situace a řídit se podle logiky a nebo se tím nemusíš vůbec zaobírat a brát to jen jako mechaniku
mířím někam a pak zaútočím jinde, bum lstivě (přesně takhle funguje kopí)
přehodím kopí do pákovýho stylu a džobnu ho z vrchu(to že sem útočil z vrchu, by mohlo být lstivě, ale může to být jen vedlejší efekt manévru mocně a do mechaniky se to vůbec nemusí počítat)
opřu si kopí o štít aby se mi tak netřáslo, bum přesně
původně sem jenom útočil kopím, běžný výpad proti nepříteli, ale během vyhodnocování se může fikce přetvořit, ale nemusí
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Používání manévrů

Příspěvek od Pepa »

Já bych řekl, že slova přesně, mocně, lstivě jsou pouze názvy manévrů a k fikci se nijak nevážou. (Protože se v různých situacích mohou projevovat naprosto různě.)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Používání manévrů

Příspěvek od MarkyParky »

Je to přesně tak jak píše Pepa. Jsou to jen názvy.



Pokud někdo chce vytvořit vazbu mezi manévry a fikcí, protože ho takové popisy baví, pak k tomu může přistoupit tak, že si uvědomí, jaký mechanický efekt manévr má a přidá k tomu adekvátní popis.

- přesně popíšete tím, že zdůvodníte proč máte větší šanci uspět
- mocně popíšete tím, že zdůvodníte proč je pro protivníka obtížnější se vyhnout neúspěchu
- lstivě popíšete tím, že zdůvodníte proč to pro protivníka dopadlo hůře*, než původně čekal

*tady je nutné být opatrný - je to citlivé místo. Popisujete totiž v době, kdy už máte se soupeřem "dohodu" o tom co ho čeká - jaký neúspěch jste mu vnutili. Proto by byl podraz, najednou mu za lstivě popsat něco jiného a poražený by se právem mohl ozvat, že kdyby tohle věděl, tak se vyčerpal a že jste tenhle záměr mohli popsat od začátku.

Příklady:
- ANO: Akce= Vyrazím ti meč z ruky a odkopnu ho stranou, Lstivě=Odkopnul jsem ho dál, než jsi čekal.
- NE: Akce= Vyrazím ti meč z ruky a dokopnu ho stranou, Lstivě=Vyrazil jsem ti ho a pak jsem si ho sám sebral.

- ANO: Akce= Obviním tě z krádeží v hospodě, Lstivě=a ještě k tomu přidám nařčení z dalších dvou vykrádaček.
- NE: Akce= Obviním tě z krádeží v hospodě, Lstivě=a nasadím ti rovnou náramky.

- ANO: Akce= Proběhnu bránou kolem strážných, Lstivě = a zasprintoval jsem, takže jsem získal obstojný náskok.
- NE: Akce = Proběhnu bránou kolem strážných, Lastivě = a schovám se do rigólu, takže mě nikdo nevidí


Ta hranice, kde to ještě lidé berou jako fluf a kde už jim to vadí, jako vyjebávka do ucha (TM), je dost tenká. Proto s tím zacházet opatrně. Někdo má radši barvité popisy i za cenu že to odskáče, jiný chce hodně spravedlnou hru.

Taky může být občas, kde to skupina čeká, řešení s tím zacházet asymetricky. Ve směru HP=>CP klidně trochu víc prasit, CP jsou stejně spotřební, ale v opačném směru být konzervativní.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Používání manévrů

Příspěvek od Fafrin »

lapivorax píše:
Fafrin píše:To co uvádíš v bodě tři je nedovolené použítí manévru lstivě. Manévr lstivě nemůže změnit charakter či následek akce, může ho pouze navýšit - pokud jsem hlásit Ohrožení, měním Ohrožení, pokud jsem dělal výhodu, dávám výhodu, pokud jsem dělal Jizvu, dělám Jizvu.
To nejde. To nejde. To nejde? ...

@Fafrin: ono by to šlo, ale nikdo to nezkoušel a my to zkoušet v družině nebudeme, protože manévry jsou pro většinu mých hráčů neuchopitelné už tak (používá se leda Přesně, občas Rychle či Obrana - ti zkušenější si vezmou občas Rozsáhle).
To víš, že se nad tím uvažovalo (rozložení efektu(následku akce) zvýšeného manévrem lstivě do dvou následků), ale ukázalo se to jako pro hru nevhodné z mnoha důvodu: 1) Příliš to posiluje manévr lstivě, 2) Absolutně to likviduje možnost "na tuto akci nebudu reagovat, protože hlášený mechanický následek mi nevadí", 3) Též to může dosti bourat soulad deklarovaného fikčního a mechanického následku., 4) Přidává to do hry v konfliktu další moment taktického rozhodování což dále zadírá hru v době, kdy by se věci měli dít svižně.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti