[Bez spoilerů] Neklidný Tauril - obecná diskuse

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od MarkyParky »

York píše: To je ovšem ukázkový způsob jak odradit dobrovolníky, kteří by ti třeba mohli chtít i poradit, poskytnout nezaujatý pohled na věc, nebo říct něco užitečného. Sice ti naprosto rozumím a taky občas některé debaty nesu dost těžce, ale tohle bych fakt nikde nahlas neříkal.
Debata s dobrovolníkem, který "člověče nezlob se" nehraje a přitom nezaujatě vyjadřuje pochybnosti nad tím, zda bude snímání balíčků karet vhodná mechanika pro večerní posezení u skleničky vína je .... no prostě rád takovému dobrovolníkovi znovu vysvětlím, že v "člověče nezlob se" se netahají karty nýbrž se háže kostkou. A možná mě to přiměje i zkontrolovat manuál ke hře, jestli tam někde karty nejsou omylem zmíněny. Ale víc asi ne, byť hrozí, že pak o toho dobrovolníka přijdu.... ušetřený čas s o to větší intenzitou věnuji připomínkám těch, co člověče hrají a hrát budou a není jim jasné, zda se po hozené šestce, když máš figurku v domečku, nasazovat může nebo musí.

Ale prosím, pokud fakt chceš (já nutně nemusím), pojďme to diskutovat vedle a neunášejme Sparkle vlákno.
Arten_CZ píše: jen bych chtěl poprosit, aby se Tauril nevydal cestou "slovanství" a pojmenovával postavy i místa nějakými rozumnými neutrálními fantasy jmény.
Mám za sebou asi 7 testovacích sezení a zatím jsem na slovanské jméno ani příšerku ze slovanské (pseudo)mytologie nenarazil, takže asi budeš vyslyšen ;o)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

MarkyParky píše:Obávám se, že jsi minul pointu.
Možná. Ale zase jsem pěkně a výstižně sdělil pointu svou... :)

EDIT 2MarkyParky: Tak jako třeba hry z RPG Kuchyně se také hodnotí (a radí se, jak by bylo dobré je vylepšit), aniž by je kdokoli v praxi stihl (ode)hrát...
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Sparkle »

Slovanství v Taurilu momentálně vůbec není. Jako že vůbec vůbec. Není to můj šálek kávy. Nebráním se tomu dohodit na mapu jednu kvazi slovanskou lokaci, která ale nebude v základní příručce rozpracovaná na víc než pár řádků - jen kvůli tomu, aby lidi co chtějí mít slovanský jméno postavy, měli zdůvodnění, že takový jméno někde existuje.

Pokud časem můj manžel bude mít víc času a udělá svoji vysněnou morbidní lokaci dle slovenských Dobšinského pohádek, tak ji do nějaký další příručky připíchnu. :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Fafrin »

Podotkl bych, že "slovanství" dvojek je dáno nejen jmény, ale popisem prostředí a magie nebo třeba dost bestiemi.
Takže od setingu očekávám kromě zápletek a jmen také prostředí, bestie, CP a třeba i nějaké ty artefakty.
A zřejmě, když na to příjde tak i nové rasy a národy s novými ZS.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

Ještě mě napadlo, že by bylo docela dobré udělat to tak, jako v Asterionu. Tedy hlavní text modulu by byl samostatná knížka bez jakýchkoli odkazů na systém a pak by k tomu byla samostatně Aplikace pravidel na ... (dosaď systém).
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od OnGe »

Pepa píše:Ještě mě napadlo, že by bylo docela dobré udělat to tak, jako v Asterionu. Tedy hlavní text modulu by byl samostatná knížka bez jakýchkoli odkazů na systém a pak by k tomu byla samostatně Aplikace pravidel na ... (dosaď systém).
Tohle je super, ale je hrozně těžké něco takového udělat, aby to fungovalo, pokud tam máš něco, co potřebuje speciální pravidla.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Sparkle »

Pepa píše:Ještě mě napadlo, že by bylo docela dobré udělat to tak, jako v Asterionu. Tedy hlavní text modulu by byl samostatná knížka bez jakýchkoli odkazů na systém a pak by k tomu byla samostatně Aplikace pravidel na ... (dosaď systém).
Mně by se to taky líbilo, ale udělat to stejným formátem jako Asterion (víc sešitů v papírovým obalu) by to zřejmě prodražilo a taky by to zřejmě měli knihkupci problém vystavit. Bouchi rozhodl, že to bude knížka stejného formátu jako knížka k Drd2, teď jen řešíme na kolik by vyšel fullcolor.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

OnGe píše:Tohle je super, ale je hrozně těžké něco takového udělat, aby to fungovalo, pokud tam máš něco, co potřebuje speciální pravidla.
Tak to už je pak otázka. Potřebuje Tauril nějaká speciální pravidla?

Sparkle: Tak ani ten Asterion neměli knihkupci problém vystavit, takže to bych se asi nebál. (A to vlastně v novějších modulech byla ta Aplikace pravidel na přiloženém CD...) Každopádně bude-li to jedna kniha, asi bych ji vnitřně na dvě části rozdělil...
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Sparkle »

Pepa píše:Tak to už je pak otázka. Potřebuje Tauril nějaká speciální pravidla?
Minimálně NPCčka potřebujou staty, když už nic jinýho.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od OnGe »

Pepa píše:Tak to už je pak otázka. Potřebuje Tauril nějaká speciální pravidla?
Pokud tam bude něco, co se vymyká běžným situacím, tak asi jo. Kdyby tam nic takového nebylo, tak se asi jakékoliv pravidlové věci stejně omezí nejvýš na staty NPC nebo předmětů. A to je asi něco, co nepřekáží a za oddělování nestojí.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

Tak ty byly v Aplikaci taky. Stejně jako bestiář, mechanické popisy artefaktů, zvláštních míst atd.

OnGe nejspíš myslí na něco jako že: Fikční popis světa a jeho mechanické vlastnosti/pravidla od sebe nepůjdou snadno oddělit.

Podle mě půjdou.

EDIT: Nějaké mechanické "hry s emocemi" tam tedy asi nebudou, takže oddělit staty atd. nejspíš půjde. A bylo by to dobré udělat hned ze tří důvodů:

(a) Kvůli vyhledávání. Až budu vyhledávat nějaké staty, nemusí se to třeba hledat v celé 200stránkové příručce, ale stačí hledat jen ve 20ti stránkové aplikaci.

(b) Na Tauril se těším a moc rád si ho přečtu. Nechci ale, aby mě při čtení "rušily" nějaké manévry, Tělo, Duše, Vliv, zdroje a vyčerpávání...

(c) Vy to v Končině máte také rozdělené zvlášť na Svět a na Pravidla, tak nepoučuj :-)=
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Sparkle »

Když budou pravidlový žblebty v rámečcích, bude se ti to jednoduše očima filtrovat.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od OnGe »

Ani né tak popis světa, jako fungování některých věcí. Když pak chceš vysvětlit jak jsou ty mechaniky propojeny s tím, jak to funguje, stejně tam tu fikční část musíš napsat a mít to na dvou místech je trochu riskantní.
Pepa píše:(c) Vy to v Končině máte také rozdělené zvlášť na Svět a na Pravidla, tak nepoučuj :-)=
To je ale jednak trochu něco jiného, druhak to tam moc nefunguje a třeťak Končinu stejně vytahuješ jenom proto, že ti došly argumenty :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

To je ale jednak trochu něco jiného, druhak to tam moc nefunguje a třeťak Končinu stejně vytahuješ jenom proto, že ti došly argumenty :)
Tak pořád mi ještě nikdo nevyvrátil argumenty (a) a (b)...

Grafické rozlišení do rámečků - nevím. Ale jelikož je jasné, že stejně si tu Aplikaci pravidel pro Fate (minimálně pro sebe) uděláš, můžeš to s Aplikací pravidel pro DrD II udělat také tak.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

Nějaké nové nápady po pátečním srazu?
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti