Příprava 48. čísla Drakkaru

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

Takže se to vlastně moc neprojevuje :)

Já si myslím, že by nemuselo být od věci to po těch mnohatýdeních spožděních o měsíc posunout. Že na přípravu bude víc času, víc lidí něco napíše a třeba se to v termínu i stihne.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Ecthelion »

OnGe píše:Takže se to vlastně moc neprojevuje :)
A jak víc by se to ještě mělo projevovat? :think:
OnGe píše:Já si myslím, že by nemuselo být od věci to po těch mnohatýdeních spožděních o měsíc posunout. Že na přípravu bude víc času, víc lidí něco napíše a třeba se to v termínu i stihne.
Osobně bych číslo nerad posouval, případně měnil rytmus vydávání časopisu (protože mi připadá, že teď to pěkně sedí třeba na číslo před Vánoci). Uzávěrka článků je teď v neděli, doufám, že se nějaké články podaří sehnat... a pokud ne, tak se nad tím po víkendu můžeme zamyslet.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

Ecthelion (neprihlasen) píše:A jak víc by se to ještě mělo projevovat? :think:
Přeci vznikem článků :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Wild West

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Wild West »

No, padla tu otázka pana A. na povídku, nabízející alternativu A (nezná nikdo) nebo B (zná Raven), s nevyslovenou, leč možnou variantou C, totiž nic, nemáme zájem.
Odpovědí je kupodivu D, které je nutno s ohledem na defaultní nastavení chápat jako C.

Děsivé pochyby může odstranit pouze redakce, tím, že něco konečně řekne.

Taktéž pánové Faskal a Bifi vyslali na oběžnou dráhu texty svých oblíbenců, čímž se ovšem vyhnuli nevyhnutelnému článku k danému tématu. I v této věci vládne příšerné, možná až rouhavé mlčení.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Ecthelion »

Wild West píše:Děsivé pochyby může odstranit pouze redakce, tím, že něco konečně řekne.
Ah tak, já se omlouvám. Já jsem to pochopil tak, že to není otázka na nás, ale spíš záleží na Argovi, co zvládne dodat a připravit. O povídku samozřejmě stojíme a moc rádi ji zařadíme (já jsem s ní takřka napevno počítal).

Kterou... to bohužel teď nemůžu říct... bohužel nemám tušení, jak vypadá ani jedna z možností. $D Buď to bude na Argovi se rozhodnout, nebo ještě napíše na PMku (nebo sem, pokud to není tajné) nějaké info, co ty volby znamenají.
Wild West píše:Taktéž pánové Faskal a Bifi vyslali na oběžnou dráhu texty svých oblíbenců, čímž se ovšem vyhnuli nevyhnutelnému článku k danému tématu. I v této věci vládne příšerné, možná až rouhavé mlčení.
Bifi slíbil do tohoto čísla článek o Howardovi a snad by jej měl i stihnout. Faskal je teď bez internetu, takže se do něj obtížně šťouchá virtuálním deštníkem. Ale učiním, co bude v mé moci. :-)=
boubaque nepřihl.

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od boubaque nepřihl. »

Wild West píše:No, padla tu otázka pana A. na povídku, nabízející alternativu A (nezná nikdo) nebo B (zná Raven), s nevyslovenou, leč možnou variantou C, totiž nic, nemáme zájem.
Odpovědí je kupodivu D, které je nutno s ohledem na defaultní nastavení chápat jako C.

Děsivé pochyby může odstranit pouze redakce, tím, že něco konečně řekne.
Tak jo: Pro povídku pana A. jsem. Jen vzhledem k jeho obavám se (už po třetí za posledního půl roku) ptám - jak je to dlouhé?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

Čím delší, tím lepší! Alespoň pro nás čtenáře :-)=

Pokud to chápu dobře, že je na tom redakce nedobře...zkuste nadhodit téma. Možná bych zkusil do neděle něco kraťoučkého vypotit...pokračování lodí ani téma do speciálu o zombie apo to nebude - ty mám příliš rozmyšlené, abych to stíhal dát nějak rozumně do kupy...

Respektive - filatelie by asi nikoho nezaujala, co? Nad vztahem a využitím v RPG přemýšlím i já... :think:
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Pepa »

Tak tam dejte ty MarkyParkyho analýzy :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od MarkyParky »

Pepa:
Hm, jako vtip dobrý ... ne vlastně ne, špatný ... i jako vtip je to špatný :/
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Věc se má tak, že je to dávno napsané; řeč je o vydání doposud nevydaných Argonantovin, které za vydání stojí a jeví se být technicky myslitelné rozměrem.
Těmto podmínkám vyhovují přesně dvě.

A) číslo 56, zvané různě složitě, nejčastěji známé pod populárním názvem O Myši, 65.000 úhozů s mezerami, tedy velké jako kráva, přesahující i Confessio (kde je k vidění začátek téhož), přesto zajímavá možnost pro celkově prázdnější číslo. K mému mírnému překvapení si to získalo svoje fanoušky (jeden se tu už dokonce hlásil). Já si toho cením docela dost, ale připouštím, že je to trochu podivnost.

Že je to taky challenge pro sazeče, to nemá smysl skrývat, protože jsou tam spousty formálních vychytávek (dokonce původně i obrázek ve formátu T602, z hvězdiček, plusů a teček). Nic nebrání to poslat.

B) číslo 74, čili Andersenův duch, čili vlastně jedna z novějších věcí (přímo zaviněná Goranem), 41.000 úhozů včetně mezer, což je taky hodně, ale zase o dost méně, a vychytávky skoro nejsou, krom standardních Argonantových neodůvodněných a přemrštěných požadavků. Význam této věci je střední; přežiju, když to nikdo nikdy nevydá, ale na druhou stranu, stojím si za tím, že to vydat lze. Asi jako Sal Borelli.
Rovněž nic nebrání to poslat.

Ale proč to posílat, když redakce rovnou může říci, že se na to necejtí, nebo nějakým jiným vhodným způsobem naznačí C.

P.S. Ten Marky Parky - četl jsem to, a není to špatné pojednání. Fakt nechápu, proč ten týpek dávno nepíše do Drakkaru.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od MarkyParky »

On by to ten típek třeba i napsal, ale v současném stavu je to do toho fakt příliš daleko a nedopadlo by to dobře.

- v první řadě mi došlo, že se v tom vlákně mísí 3 samostatné problémy, které je vhodné oddělit, ale je to obtížné (a sám jsem na to přišel až v průběhu diskusí):
i) herně-designérský náhled na užitečnost pojmenovávání dvou těch dvou přístupů k mechanikám
ii) překladatelsko-RPGteoretický oříšek výkladu Forge definic TR/CR a klíčová otázka, zda popisují i) nebo ne...
iii) a zkoumání historického vývoje termínů TR/CR, včetně případného posunu nebo včetně vývoje výkladu ii)

Osobně se cítím na to dotáhnout do konce i) + snažit se vnést trochu světla do ii). Ale iii) je obávám se mimo moje kapacity a i když by to asi mohlo mnohé dovysvětlit, nějak se mi úplně nechce se do něj pouštět. Zvlášť protože z toho, co jsem zatím četl kde po různých blogách a článcích po světě, to má globální přesah a ten vývoj (ať už byl jakýkoliv), se odehrál napříč komunitou všude možně..

- ta myšlenka z bodu i) je pořád ve stádiu vývoje (jen v rámci toho vlákna jsem musel minimálně 3x revidovat a opravovat své prvotní závěry) - a nějaké shrnující povídání bych se cítil sepsat až ve chvíli, kdy budou takovéhle mouchy vychytané...

- a v neposlední řadě, aby to šlo dotáhnout do konce, tak by to chtělo silnou peer-review - zkrátka pár komunitních parťáků, co se mi to pokusí rozcupovat. Ale zároveň takovou, která opravdu byla ochotná se oprostit od toho začít bodem iii) a vše vykládat v historickém kontextu. Potřeboval bych oponenta, co to se mnou odspoda, nejprve od korektního vydefinování problému i), pokud se tam uspěje tak nalezením vztahu k Forge definicím ii) a teprve pokud i tohle bude vyřešené, tak se podívat, jestli to nějak pasuje nebo nepasuje do obrazu historického vývoje těch pojmů.

Zkrátka napsat to teď, smíchané dohromady, rozpracované napůl a bez pořádného oponenta, fakt není dobrý nápad.

Jo a jinak jsem taky hroznej grafoman, tak aby mi pak Drakkar stačil :P
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Marky Parky:
No, jak to popisuješ, je to docela štěpné téma na článek.
- v první řadě mi došlo, že se v tom vlákně mísí 3 samostatné problémy, které je vhodné oddělit, ale je to obtížné
Jasně. Téma článku si vymezuje autor; námitka, že měl napsat něco jiného o něčem jiném je vždy neplatná.
Že je to obtížné; no, velké výzvy nás nutí k velkým věcem.
/Právě píšu román, na který nemám./
Ale iii) je obávám se mimo moje kapacity
Rozjel jsem téma scifi, první díl, starší období, a nemám na pokračování, novou vlnu, cyberpunk a tak, neb jsou v tom daleko sečtělejší a znalejší borci. Možná se někdo chopí nahozeného tématu a dodělá mi scifi druhou část, a tobě část III problému.
Nebo ne; to už půjde mimo nás.
- ta myšlenka z bodu i) je pořád ve stádiu vývoje
To je taky věčné dilema; dotáhnout myšlenku k dokonalosti, nebo to napsat hned, s rizikem, že to ještě není zralé?
Je snadné padnout do obou extrémů; kdyby Tolkiena neprudili kamarádi nakladatelé, nedočkal by se svět ani Hobita, ani Pána prstenů.
Kdyby naopak Martin nebyl splašenej a vydal by Píseň najednou, zjistil by, že to má tři díly a mohl ušetřit tuny papíru a světové lesy. A paradoxně by byl už dávno na konci.
- a v neposlední řadě, aby to šlo dotáhnout do konce, tak by to chtělo silnou peer-review -

A on se třeba někdo najde, kdo tomu trochu rozumí. Zatím se vždycky našel. Důvěřuj houbě, totiž redakci.
Jo a jinak jsem taky hroznej grafoman, tak aby mi pak Drakkar stačil

Zatím si Drakkar na grafomany vůbec nestěžuje.
Raven stanovila pravidla rozměrů článku /a právě je hodlám drasticky překročit, viz výše; ale je důvod/
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od MarkyParky »

Ok, nahlodal jsi mě.

Ale určitě ne do 48. čísla :D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Ecthelion »

Argo: Díky za info, poradím se s Bubákem co a jak a ještě dneska dáme vědět. :wink:
Vallun píše:Respektive - filatelie by asi nikoho nezaujala, co? Nad vztahem a využitím v RPG přemýšlím i já... :think:
Něco krátkého o filatelii by asi ničemu nevadilo. Pokud do toho nějak dostaneš i to RPG, tak by mě to dost zajímalo.
Pepa píše:Tak tam dejte ty MarkyParkyho analýzy :)
A když už jsi tady, nechceš napsat něco krátkého o vznešené hře v šach? :wink:
MarkyParky píše:Ok, nahlodal jsi mě.
Ha, pro příští číslo s tebou počítám. :>;o)
Mě osobně by tvůj závěr z té debaty taky zajímal, protože jsem vás docela sledoval, ale pak jsem se totálně ztratil, když jste začali řešit věci, které podle mě odbíhaly od podstaty problému.
Wild West

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Wild West »

něco krátkého o vznešené hře v šach
?

To je vskutečnosti to číslo 74 - vysloveně fanovská povídka pro šachisty, kteří si vezmou v jistém bodě ke čtení šachovnici, hrají a žasnou.
Akorát to není krátké. Krátký byl Trpaslík, a to se prý v dohledné době nebude opakovat.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů