RPG Kuchyně 2015

RPG Kuchyně proběhla 21. 2. - 8. 3. 2015
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Sparkle »

Co to konkrétně obnáší?

Přečíst si to a napsat k tomu názor na rpgf a poslat tomu nějaký hodnocení, s tím nemám problém. Kdyby se po mně chtělo to hodnocení ještě nějak stylisticky vyšperkovávat, nebo něco překládat do AJ, to už bych asi nedala.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Nekra »

Pepa: Hlavně, že jsme si to ujasnili. Dělalo to na mne dojem, že si moje příspěvky někdo vyložil tak, že bráním ostatním, aby se posílaly jejich hry, což není pravda. Nebo že když se tu asi 5 lidí (možná trochu víc) vyjádřilo, že to chtějí, tak je mi podsouváno, že to musím chtít taky.

Tak vzhledem k tomu, co psal Onge, tak by to dávalo smysl (tunitelnost - jestli to myslíš tou techovatelností? Protože mne taky napadlo to chápat jako "sázení v Texu", což se čte "techu"). Když na to bude 9 dnů místo 14ti, tak ti pilnější autoři (s touhou po tunění) mohou za těch 5 dnů ještě něco vymyslet, otestovat atd. Věřím předpokladu, že za víc času to lze dotáhnout do lepší podoby.
To nahrazení Kuchyně a Sběru Game Chefem jsem tedy chápal, že pojímá obě ty hlavní činnosti - vytváření i vylepšování.
Tedy že Game Chef nějakým způsobem autory více motivuje k tomu, aby hru poté upravovali.
Proto jsem se na to ptal - protože autory s touhou po expanzi to třeba nějak vážně motivuje.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Cor (nepřihlášen)

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Cor (nepřihlášen) »

A je velký problém to propojit s GameChefem a mít dva typy účastníků a nakonec i dva žebříčky?

1) Oficiální - plní do 9ti dnů, postupuje se dle GameChef pravidel, jdou "ven z komunity", výsledky na Game Chef webu atd.

2) Neoficiální - plní do 16ti dnů (např.), nikam nepostupují, formálně se neúčastní GameChefa, v "neofiko" žebříčku jsou porovnáváni spolu s "oficiálními účastníky", výsledky budou jen pro RPGF, pravděpodobně (kvůli delšímu deadline) i o něco později, než výsledky oficiální soutěže

Koza se nažere a vlk zůstane celý.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Naoki »

By porotci museli číst a hodnotit hry ve dvou různých temrínech? :-) To mi jako dobrý kompromis moc nepříjde.

Jinak jak jsem se vyjádřil už vedle: jsem pro Game Chef. Dělám si iluze že větší konkurence povede k lepším produktům (s plným vědomím své katastrofy) a ono i docela přeju aby tu místní výherce prorazil do světa.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Pepa »

Sparkle píše:Přečíst si to a napsat k tomu názor na rpgf a poslat tomu nějaký hodnocení, s tím nemám problém.
Ono ale asi půjde o to přečíst třeba pět her za pět dní a k nim něco napsat. A to už je tak trošku challenge. Víc ale upřesní Ecthelioni.

Cor: To je zajímavý nápad. Prostě kdyby v průběhu tvorby někdo viděl, že nestíhá ten první deadline, tak by prostě "přepadl" do druhé soutěže. To by možná taky šlo... :think:
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Nekra »

Corův nápad je geniální :D, škoda, že mne to nenapadlo.

I když jak Naoki vhodně připomíná, tato pro soutěžící nejpřívětivější varianta by byla pro porotce nejnáročnější.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od morech11 »

ak sa bude "prepadávať" do druhej súťaže, tak to poriadne nikto nespraví do tej prvej

som na jeden skúšobný ročník za zlúčenie s gamechefom, kto nebude chcieť byť preložený, odovzdá buď nesúťažne, alebo ho v poradí proste preskočíme (a som si celkom istý, že takú variantu nad-orgovia schvália, dokonca by som veril tomu, že podobne sa to občas v iných mutáciách stáva.)
imho to za to zviditeľnenie českej scény stojí a súťaž bz dávala zmysel aj iným, ktorí sa doteray nezapájali, lebo "to nemalo zmysel"

nekra - mrzí ma, že za podmienok gamechefa neodovzdáš, ale asi platí, že sa nedá vyhovieť všetkým a väčšina tu je za to, aby sa to spojilo. v najhoršom to nebude fungovať, poučíme sa a narok obnovíme RPGK tak, ako ju poznáme (a ty povieš "I told you so")
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Nekra »

morech11: Tak ti, co by o expanzi stáli, by to dělali do té první (při možnostech přepadávání).
Dále mi připadá, že si trochu protiřečíš - kromě nesoutěžního odevzdávání uvažuješ o možnosti, že kdo nebude chtít "být přeložený" (jestli to myslíš v tom smyslu "jeho hra"), tak bude v pořadí přeskočen. Pokud tím nemyslíš to, že se to tedy bude vybírat jen z těch, co o to stojí, tak vůbec nechápu, jak to myslíš.

Pokud si tvůj druhý odstavec vykládám správně, tak při aplikaci toho, že se moje hra překládat a mimo RPGF posílat nebude nemám problém. V takovém případě by na tom byl nejvíc bit Onge, protože pro něj je to zkrácení doby na 9 dní výrazně více omezující než pro mne.
Netvrdím, že vám to nemůže fungovat. Kuchyně v dosavadní podobě mi vyhovovala, takže se mi nelíbí, že by se mohla "rušit". (Game Chef <> RPG Kuchyně)
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od morech11 »

naoyaj sa stane, že keď sa dajú dva dátumy uzávierky, všetko príde až v ten druhý. a ja potom poviem "I told you so"
takže ako jediné riešenie vidím toto
Pepa píše:
Nekra píše:Vážně v použití modelu "pošle se tam něco z množiny her od autorů, kteří o to mají zájem" nevidím problém.
Přesně tak to myslím. Prostě vyhraje-li někdo, kdo do dalšího kola nebude chtít postoupit, nabídne se to dalšímu v pořadí. Tomu bych ani neříkal "manipulace s výsledky", takže ono to, OnGe, není zase tak palčivé...
a áno, najviac utrie OnGe, ktorý bude mať primálo času
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od OnGe »

morech11 píše:naoyaj sa stane, že keď sa dajú dva dátumy uzávierky, všetko príde až v ten druhý. a ja potom poviem "I told you so"
Jinými slovy říkáš, kratší termín je málo času pro každého, nejen pro mě, viď ;)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od morech11 »

ani nie, na nedostatok času sa večne sťažuješ iba ty ;)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od OnGe »

Když to, jak říkáš, nikdo nestihne v tom devítidenním termínu, jak jinak si to vysvětlit než tím, že je málo času?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od morech11 »

niekedy by som ocenil, ak by si čítal celé posty, alebo aspoň celé citácie, ktoré postuješ. a ak to robíš, tak sa nauč funkciu súvetí v jazyku (skúsime to znova, podstatné vyfarbičkované)
morech11 píše:naoyaj sa stane, že keď sa dajú dva dátumy uzávierky, všetko príde až v ten druhý. a ja potom poviem "I told you so"
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od OnGe »

Aha, tak jo. A čím si tedy vysvětluješ, že to nikdo nestihne v tom devítidenním termínu? Mě jako nejrozumnější vysvětlení připadá, že je to málo času.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: RPG Kuchyně 2015

Příspěvek od Nekra »

morech11 píše:naoyaj sa stane, že keď sa dajú dva dátumy uzávierky, všetko príde až v ten druhý.
No, já to chápu tak, že morech11 se obává, že se všichni budou utěšovat tím "když to nestihnem v první termín, máme ještě druhý" případně "proč bych se měl hnát to udělat za 9 dní, když jich můžu mít 14".
Tam se neprojeví pouze efekt "9 dnů je pro mne málo" ale i efekt "mám to kam odkládat, tak to odložím".
Prostě motivace odevzdat po 9 dnech se sníží, když lidi VĚDÍ, že to není definitivní konec a pořád mají příležitost to odevzdat.

Co mne tak napadá "příklad z praxe", tak poslední den (a možná i předposlední) při kontrole pro postup do dalšího ročníku je na studijním hrozný nával. Vážně myslíš, že všichni ti studenti udělali poslední zkoušku/zápočet den předtím?

Edit: Jo když teda dvoutermínovka nefunguje (jakože se to zatím tváří, že obecně nefunguje), dá se to nějak skloubit, aby si i OnGe přišel na svý? (A pak budou všichni šťastní :D.)
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host