Příprava 46. čísla

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Wild West

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Wild West »

Blíží se ten napínavý okamžik, kdy bude nutno vydat 3. pokračování historické fikce. Což je asi nejtěžší a nejodpovědnější ze všech argonantních žánrových pitev, zastiňující ještě Strašidla 2.

Otázka je, zda se to stihne do dalšího čísla. A zda se z toho nezdrhne rozdělením na dva díly (znáte to).
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Faskal »

Tak Dunsanyho Babbulkund je oficiální; poslal jsem to jako exkluzivní early-beta kamarádovi na korektury, pak to pošlu do žernovu Drakkaru, s první zastávkou asi u Argonanta.

Ten space Hulk zní lákavě
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Ecthelion »

WW: Ok, uvidíš, jak to půjde... budeme se těšit. :wink:

Faskal: Perfektní! Z Dunsanyho mám opravdu radost, zařadím moc rád.
Někdy bychom měli ještě přeložit The Hoard of the Gibbelins, to je taky taková zásadní Dunsanyovka (kratičká a myslím, že česky nikdy nevyšla).
The Gibbelins eat, as is well known, nothing less good than man. Their evil tower is joined to Terra Cognita, to the lands we know, by a bridge. Their hoard is beyond reason; avarice has no use for it; they have a separate cellar for emeralds and a separate cellar for sapphires; they have filled a hole with gold and dig it up when they need it. And the only use that is known for their ridiculous wealth is to attract to their larder a continual supply of food. In times of famine they have even been known to scatter rubies abroad, a little trail of them to some city of Man, and sure enough their larders would soon be full again.
Space Hulk určitě pošli, už mám příspěvky od Skenderaxe a pár dalších lidí už slíbilo, že pošlou. Podle mě by to mohl být moc pěkný článek.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Faskal »

Ten podle všeho přeložený byl.
Ale zkus to sehnat.
http://www.legie.info/povidka/3502
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Ecthelion »

Ha, vidíš, to jsem nedohledal. První překlad dokonce 1911, to jsou mi věci...

Je ale pravda, že je z autorova díla dost zásadní, takže jsem to měl čekat. I tak je už ale prakticky nedostupná k přečtení. Alternativně je ještě dost podobná The Quest of the Queen's Tears z Book of Wonders. Uvidíme, uvidíme.
Wild West

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Wild West »

Ta Legie mi ukazuje asi pět povídek v češtině; to je mnohem horší, než jsem čekal.
Dunsany je znám zřejmě spíš z teoretických pojednání, než že by ho někdo opravdu četl.
To je jak s tím Machenem.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Faskal »

Slyšte, a povím vám tajemství.
Na Dunsanyho by se zapomnělo úplně, kdyby nebylo Lovecrafta, a obzvlášť té jeho eseje. V zásadě až s ní se o něj zase někdo začal zajímat.

Moje srdcovka je The Gods of the Mountain, ale to je skript k divadelní hře 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Ecthelion »

V příštím čísle by se zřejmě mělo objevit něco o Vukogvazdu, stay tuned. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Jerson »

Mám otázku - měli byste zájem o článek popisující, proč by jednotlivé fáze planetální invaze ve stylu Space opery nemohly reálně fungovat? Jako základ by mi posloužil článek Ecthelionů.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17481
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od York »

Jerson píše:Mám otázku - měli byste zájem o článek popisující, proč by jednotlivé fáze planetální invaze ve stylu Space opery nemohly reálně fungovat? Jako základ by mi posloužil článek Ecthelionů.
Ano.
Wild West

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Wild West »

Určitě.
I když je otázka, zda se to narve do 46. čísla.

Věc se má totiž tak, že Raven jakožto motivátorka zvítězila a bude i klasická scifi na způsob "zlatého věku" a těsně po něm. Řekl bych, že Jersonův článek vypadá jako duchovní bratr, který na to jde z jiného konce, ale míří tím samým směrem.
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

Argo: Ha, tak to bude se Space Hulkem pěkně sci-fi číslo. $D
Jerson píše:Mám otázku - měli byste zájem o článek popisující, proč by jednotlivé fáze planetální invaze ve stylu Space opery nemohly reálně fungovat? Jako základ by mi posloužil článek Ecthelionů.
Já se přiznám, že bych dal přednost článku, jak by to mohlo fungovat v "realitě podle Jersona"... ale když se nedá, tak to snad taky zkousnu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od Jerson »

Nevím zda to stihnu přímo do 46. čísla.

Ecthelion - budu trochu spoilovat, ale ten článek by měl ukázat, že planetární invaze má tolik potíží, že by k ní reálně nikdy nemohlo dojít.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše:Mám otázku - měli byste zájem o článek popisující, proč by jednotlivé fáze planetální invaze ve stylu Space opery nemohly reálně fungovat?
Protože to je jako vést útok pod rouškou denního světla rovnou skrz minové pole? Jestli tam máš něco víc, tak piš :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Příprava 46. čísla

Příspěvek od ilgir »

Ecthelion - budu trochu spoilovat, ale ten článek by měl ukázat, že planetární invaze má tolik potíží, že by k ní reálně nikdy nemohlo dojít.
Tak na to jsem zvědav. Pokaždé, když slyším "nejde, nemůže", tak z toho kouká něco zajímavého.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů