Zlepšování Drakkaru

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

Odpovědět
Faskal

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Faskal » 4. 9. 2014, 10:32

No, bez soukromého dotazu na velkého Alnaga bych tu diverzní akci neprováděl.

Mnou navrhnuté řešení mi přijde jako relativně nevýbušné. Sirienův hate mě nezajímá, jestli si to tam přečtou nějací čtenáři, tak to budu spokojený.

Ale popravně, myslím si, že bod 3) bude klíčový; hlásím se jako dobrovolník.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II.

York

Příspěvek od York » 4. 9. 2014, 10:33

Faskal píše:Ale popravně, myslím si, že bod 3) bude klíčový; hlásím se jako dobrovolník.
Jo, to zní jako velmi dobrý nápad.

Wild West

Příspěvek od Wild West » 4. 9. 2014, 10:39

No, já myslím, že by tě Sirienův hate měl zajímat značně, stejně jako Alnagův.
A myslím, že když se s ním otevřeně promluví, tak to není zdaleka bez šancí.
Připadá mi to mnohem méně toxické, než ho prostě ignorovat.
Ona většina lidí není ráda, když je někdo obchází a ignoruje.
A Sirien, když je nerad, tak si toho zaručeně všimneš.

V celé této záležitosti mám tak nějak pocit, že některým reakcím těch dvou rozumím lépe, než zdejší evangelizační skupině. Budíte můj obdiv a zároveň obavy. Já bych se na to určitě vykašlal.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 4. 9. 2014, 10:40

Faskal, s ambasadorom suhlasim za podmienky, ze ambasador sa najprv poradi s ludmi okolo Drakkaru predtym ako za kolektiv odpovie na D20, aby bol naozaj ambasadorom, a nie len jedinym hovorcom s patentom na pravdu a nazor.

York

Příspěvek od York » 4. 9. 2014, 10:50

Wild West píše:No, já myslím, že by tě Sirienův hate měl zajímat značně, stejně jako Alnagův.
A myslím, že když se s ním otevřeně promluví, tak to není zdaleka bez šancí.
Připadá mi to mnohem méně toxické, než ho prostě ignorovat.
Ona většina lidí není ráda, když je někdo obchází a ignoruje.
A Sirien, když je nerad, tak si toho zaručeně všimneš.

V celé této záležitosti mám tak nějak pocit, že některým reakcím těch dvou rozumím lépe, než zdejší evangelizační skupině. Budíte můj obdiv a zároveň obavy. Já bych se na to určitě vykašlal.
O ignorování nebyla řeč. Já se ostatně jsem schopen se Sirienem normálně bavit, když to teda není na téma Fate ;-)

Wild West

Příspěvek od Wild West » 4. 9. 2014, 11:12

Já myslím, že Faskal mi rozumí a tato poznámka je zbytečná; ale vzhledem k jeho minulé formulaci bych VELMI nedoporučoval zeptat se Alnaga a neptat se Siriena.

A pročetl jsem si posledních pět stran té slavné debaty, od klíčového Ilgirova vstupu, a znovu se přesvědčil, jak je neporozumění na internetu nebezpečná věc. Celé to vzniklo nepochopením stavu věcí, že plno lidí v debatě se cítí uražených a naštvaných.
A zdaleka nešlo jen o Alnaga a Siriena, to bych rád zdůraznil. Podařilo se tam urazit docela dost těch "běžných uživatelů" D20, kterými se tu York ohání, a kteří údajně chtějí články z Drakkaru.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 4. 9. 2014, 11:38

Faskal píše:3) doporučil bych zvážit založení funkce ambasádora na kostce, který by jako jediný z užšího kruhu drakaru komentoval diskuze; tohle samozřejmě neplatí pro autory, ti tam můžou diskutovat, jak budou chtít
Nerad bych ti kazil nadšení, ale jsi si jistý, že to úplně pomůže?

Minule nám debatu o Drakkaru smazali, protože se vyhrotila debata s uživateli, kteří v té době do Drakkaru přispívali jen jako autoři a na přípravě časopisu se jinak nepodíleli... za redakci tam tehdy nebyl přítomen nikdo. Takže jestli přišlo smazání poté, co tam Drakkar obhajovali autoři, kteří do něj přispívají/čtenáři... nejsem si jistý, jestli nějaký ambasador bude co platný. :think:

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 4. 9. 2014, 11:46

Kdyžtak použijeme ambasadora ruského vzoru, ne?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Wild West

Příspěvek od Wild West » 4. 9. 2014, 11:56

Minule nám debatu o Drakkaru smazali, protože se vyhrotila debata s uživateli
To je řeč o té několikrát odkazované, kde vizí ten zákaz, a nebo ještě nějaké další?

Raven

Příspěvek od Raven » 4. 9. 2014, 12:14

Já si taky myslím, že na d20.cz by mohla být řada potenciálních čtenářů, ale je otázka, jestli chceme podstoupit ty věci kolem, co by to obnášelo
Předem se zříkám funkce ambasadora - sice mám hádám nejvíc času, ale vzhledem k tomu, že začnu vidět rudě ze všech nejrychleji, nebyla bych dobrá volba 8)
R
"Make BDSM, not war, sister."

Faskal

Příspěvek od Faskal » 4. 9. 2014, 12:14

Je fakt, že ty smazané diskuze jsem nečetl a nemám nejmenší ponětí, co bylo jejich obsahem.

Wild West

Příspěvek od Wild West » 4. 9. 2014, 12:25

Já vycházím z toho konfliktu, co tam stále ještě visí a každý si ho může prostudovat ( a IMHO je to drasticky jinak, než jak to vnímá tehdy absentující York), ale pokud byly ještě další veselice, tak je asi třeba vědět, o co šlo.

Faskal

Příspěvek od Faskal » 4. 9. 2014, 17:22

Až budete někdo přehazovat vydání čísel z různých dropboxusercontent na oficiální stránky, tak tam prosím přihoďte i tohle: z "37. číslo vydáno" je tam: http://drakkar.rpgplanet.cz/download/vy ... _duben.pdf a nejde mi to stáhnout.

Edit:
Je to o to větší šprým, protože (mi) jde stáhnout jen to aprílové číslo s "neviditelným inkoustem".

Edit2:
Beru zpět, na stránkách je to správně, ale v diskuzi byl špatný odkaz (ten nahoře), už jsem to opravil.

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 4. 9. 2014, 22:53

Ušetřím vám nervy ve vysílání ambasadorů a naprosto obskurním plánování (přečetl jsem si teď několik stránek téhle diskuze směrem dozadu a víte, mám pocit, že kdyby to četl někdo neznalý kontextu, myslel by si svoje) jak na "administrátory D20".

Takže za mne asi takto:
- Pokud chce nějaký autor publikovat své texty na D20 a ještě v Drakkaru (nebo Pevnosti nebo jakémkoliv jiném médiu), tak je jeho svaté právo a já jsem ten poslední, kdo by mu v tom bránil. Pokud si chce do patičky napsat ("Publikováno také v Drakkaru" nebo něco podobného) tak je to jeho svaté právo. Podtrhuji slovo autor, myslím, že nikdo jiný by o osudu článku v tomhle kontextu rozhodovat neměl CC nebo neCC.

- Svatým právem administrátorů D20 je zase pro změnu článek schválit k publikaci nebo taky ne. Článek, který bude mít formu odkazu na Drakkar PDF bych považoval za podivnost. Takže na D20 jako text. Jinými slovy, já taky diskuzi o formě nepovedu.

- Vzhledem k zaměření webu (které tady tolik podtrhnuje Argonantus) některé články dávají na D20 smysl víc než jiné, ale je to opět na zralé úvaze autora.

- Diskuzi / propagaci Drakkaru na D20 opravdu nemíním povolit, pokud se tam neustálé někdo cítí dotčený, uražený a já nevím jaký ještě. Už je to opravdu únavné. Kdybych byl přesvědčený, že unesete kritiku, budete s ní umět pracovat, asi bych se na to díval jinak. Reakce z pár dnů zpět na Kostce mne o tom bohužel stále nepřesvědčují. (Ano, je to můj subjektivní názor, ale konec konců taky je to můj web.)

- Osobně Drakkar moc v lásce nemám, to je pravda a asi ještě dlouho bude, ale dokážu rozlišovat mezi svou antipatií a něčím, co je smysluplné pro záměr webu. Pokud si budu myslet, že to je smysluplné, budu to podporovat. I tahle diskuze má za mne žel příliš mnoho momentů, kdy ego trumfuje nad dobrem celku. Měli byste víc koukat na Star Trek nebo tak něco.

- Výše uvedené je jen můj soukromý názor. Vzhledem k tomu, že se zhruba během roku se chystám svou kariéru admina D20 ukončit záleží zřejmě více na sirienovi, jaký k tomu zaujme postoj, protože tomu to zůstane v rukou. Na druhou stranu, pokud budu přesvědčený o tom, že je to správná věc budu za to lobbovat i u něj. Závěry si z toho učiňte jaké jen chcete.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

York

Příspěvek od York » 4. 9. 2014, 23:08

Alnag: Díky za vyjádření.

Podtženo a sečteno jsem se ve svém odhadu trefil naprosto přesně.

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“