[Little Wars] SpRLW

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6949
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Antharon »

zabudol som link

http://www.wargamesfactory.com/webstore ... rue-bundle

objavil som túto firmu a 12 koníkov za 3,60 dolárov
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Antharon: Nice. Já se teď asi přidržím papírových, ale tyhle jsou pěkné.

Tak, přidám panovníky království Ruritanie a velkovévodství Graustarkského (ať víme, za koho bojujeme):

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Pomalu stříhám figurky, takže doufám, že v dohledné době to vyzkoušíme a dáme vědět (pokud možno battle-report s fotkami, ale uvidíme, jak to vyjde).

Zjistili jsme, že pěšáci nevypadají vytištění tak dobře, jak jsem doufal, že budou... ale našel jsem pěšáky stejného druhu, jaké mám jezdce. Takže jestli nás Little Wars budou bavit, tak pak někdy udělám druhou verzi figurek ke stříhání. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od morech11 »

v prvom rade vyzerá hlúpo, že spredu je postavený úplne inak ako zozadu - hlavne tie rozkročené nohy sú problém
Uživatelský avatar
Belden
Příspěvky: 214
Registrován: 28. 2. 2012, 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Belden »

Taky mi příjde, že by bylo lepší nenechávat mezi jednotlivými figurkami mezery... takle je toho mnohem více na stříhání
Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku – zdravím vás!
George Orwell – 1984
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

morech11: To je dané tím, že prostě nejsou obrázky zepředu a zezadu (nějak na nás hračičky ilustrátoři napoleonských válek nemyslí). Ale přiznám se, že mi to nijak zásadně nevadí. Vždycky vidíš jen jednu strane najednou... takže, že druhá je lehce změněná... mě asi tolik netrápí.

Belden: Jo, to máš rozhodně pravdu. Jak to teď postupně stříhám, tak si dost nadávám, ale došlo mi to až se zpožděním.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od morech11 »

vidíš, ja by som to radšej strihal presne, nie na štvorčeky, keby bola možnosť ;) (to zasa neznamená, že sú škaredé tie postavičky ^_^)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Konečně se na Slezině podařilo zrealizovat to, co jsem doufal zrealizovat již dávno - hrály se Little Wars! Juch! :dance:

Když jsem se Keltona snažil navézt do hraní se slovy... "Keltone, chci tě přemluvit, aby sis se mnou zahrál jednu obskurní a podivnou hru." ... odpovědí bylo "To bývá málokdy problém." $D

Obrázek

Popravdě jsem si vůbec nebyl jistý, jestli se hra bude vůbec dát hrát, ale byla to hrozná legrace. Fotka je pořízena z mé strany bojiště ještě poměrně zpočátku hraní (vpravo jsem měl Boot Hill, vlevo obávaný průsmyk Dungeon World), předtím, než mě Kelton rozstřílel. $D Hrál jsem za Graustark, Kelton za Ruritánii... a od začátku bylo hodně blbé, jak jsem rozmístil terén... protože jsme v podstatě jen nosili ze všech stran cizí knížky a nějak je házeli na podlahu... takže vznikla situace, kdy jsem postpoval otevřeným terénem proti Keltonem obsazeným kopcům. :>:o/

Kelton mě drtil děly a pravé křídlo mé armády v podstatě eliminoval, postřílel mi taky posádku dvou děl. V té chvíli mi bylo jasné, že nemám dost sil na vítězství a zorganizoval jsem fighting retreat - vojáci, co byli moc daleko a skosila by je palba, zahodili zbraně (a Kelton za ně dostl jen polovinu bodů než kdyby je zabil), jedno z děl se mi ještě podařilo odvézt do bezpečí, ale druhé jsem musel nechat na bojišti (což zamrzí, protože dělo je za 10 bodů).
Ztráty Graustarku (celkem ztraceno 97 bodů):
31 jezdců zabito, 3 zajati
36 pěších zabito, 9 zajato
1 dělo ztraceno

Ztráty Ruritánie (celkem ztraceno 52 bodů):
27 jezdců zabito
13 pěších zabito
Na jízdu jsme dopadli se ztrátami podobně, ale zatímco Keltonovi se podařilo drtit i moji pěchotu, tu svoji nechal schovanou za kopci, takže jsem mu způsobil ztráty na pěšácích jen náhodnými zásahy. Taky jsem přišel o dělo, takže výsledné ztráty jsem měl 2:1. Nic ale ještě není ztraceno - ješte nejde o ztráty tak katastrofální, abych kvůli tomu prohrál válku (v Little Wars se body počítají na celou válku, můžeš prohrát bitvu, ale vyhrát válku... což je přesně to, co hodlám udělat :>;o) ). Takže, Keltone... do roka a do dne! O-)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Vallun »

:clap:
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Belden
Příspěvky: 214
Registrován: 28. 2. 2012, 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Belden »

Pěkné!

A jak jste nakonec získali/vyrobili děla?
Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku – zdravím vás!
George Orwell – 1984
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Belden: Meli jsme LEGO dela a vojacky ty papirove, kteri tu jsou o par stranek driv ke stazeni (Ruritanie a Graustark).

Fungovalo to dobre, LEGOprojektily z del kosily protivniky pekne (Kelton dokonce zacal neferove pouzivat taktiku, ktera se v realite skutecne pouzivala a to, ze miril na zem pred nepratelskou jednotkou misto primo na ni, protoze projektil se odrazil a skosil vic vojaku), jen s papirovymi vojacky jsme meli trochu potize. Rozlozili jsme se totiz na docela frekventovane misto, takze se tam porad nekdo snazil projit a vojacci byli porad na zemi. Jsou totiz dost lehci a daji se tak odfouknout. Kelton si stezoval, ze pulku casu hry jsme je staveli zase ze zeme do vzprimene polohy. :D To prehanel, dalo se to hrat v pohode i takhle, ale obcas bylo to padani k vzteku. :)

Zvazovali jsme, ze do priste by to chtelo poridit takove ty plastove stojanky na vojacky (odstrihnout jim ty “chlopne” na kterych stoji ted a vsadit je do stojnaku), aby staly a nepadaly… a pripadne poridit jeste dalsi dela. My jsme tentokrat meli jen dve fyzicke, ale ve hre mela kazda strana dela tri. Takze jsme vzdycky po odstrileni z jednoho mista museli delo odmontovat z “lafety” (LEGO kostka, kterou jsme vyznacovali polohu dela) a presunout ho na dalsi “lafetu”. Fungovalo to bez problemu, ale uplne elegantni to taky nebylo.

Jinak ale vse fungovalo prekvapive dobre a nemeli jsme zasadni technicke obtize (zminene jsou spis prkotiny)… coz me dost prekvapilo, ale zaroven velmi prijemne potesilo. $lol$

:arrow? Bavili jsme se na ceste ze Sleziny s morechem, ze by bylo fajn udelat to hrani skutecne jako kampan… kdyby treba byla jedna sada Little Wars v Praze (premyslel jsem idealne treba nad Mephitem, kde by se to dalo pujcit), tak by se dalo hrat i mimo Sleziny… a udelat velkou kampan s mapou… sipkami s postupem jednotlivych generalu, tazeni… pridavat bitvy a zapisy z nich… a podle bodu pro Graustark nebo Ruritanii resit jak se vyviji valka… jak znam lidi z Fora, tak by se tomu pridalo trochu roleplayovani… a mohla by z toho byt moc pekna vec. :D
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Skenderax »

Nedávno som si kúpil Little Orc Wars, čo je hra na motíve Little Wars a nadšencov by mohli zaujať fantasy figúrky na stránke:

http://rpg-inspiration.tumblr.com/post/ ... is-for-rpg
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od morech11 »

Ecthelion (neprihlasen) píše: :arrow? Bavili jsme se na ceste ze Sleziny s morechem, ze by bylo fajn udelat to hrani skutecne jako kampan… kdyby treba byla jedna sada Little Wars v Praze (premyslel jsem idealne treba nad Mephitem, kde by se to dalo pujcit), tak by se dalo hrat i mimo Sleziny… a udelat velkou kampan s mapou… sipkami s postupem jednotlivych generalu, tazeni… pridavat bitvy a zapisy z nich… a podle bodu pro Graustark nebo Ruritanii resit jak se vyviji valka… jak znam lidi z Fora, tak by se tomu pridalo trochu roleplayovani… a mohla by z toho byt moc pekna vec. :D
delá na pražskú kampaň sú v štádiu hľadania, figúrky sú vymyslené (vytlačiť na výkres, "chlopne" podlepiť tenkým kartónom a postupnezmenšovať, kým sa nedostaneme na požadovanú stabilitu), so sparkle som sa o tom rozprával, nemá problém nechať to v mephite, E2 dúfam ukecám, aby zobrali hlavy štátov a trochu sa nám miešali do frontov nezmyselnými príkazmi a tak (ak teda nechceme jednohoz nich zavraždiť, aby sa odštartovala vojna... :))

hádam jediné, čo teraz potrebujeme, je aby sa hlásili generáli a vojnoví korešpondenti na nejaký ten zeitung :) (nie je nutné, aby to bola tá istá osoba :))

inak prečo ešte nie som na oficiálnom zozname vpredu? :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

morech11 píše:delá na pražskú kampaň sú v štádiu hľadania,...
Já se ješte porozhlédnu po internetu a případně ještě napíšu Conlaiovi, jestli nám nepřenechá ty, které pro Little Wars zakoupil a nevyužívá je.

:arrow? Nemáte někdo doma LEGO děla, která vám leží ladem a mohli byste nám je přenechat/které bychom mohli případně odkoupit?
morech11 píše:...figúrky sú vymyslené...
Já ještě opravím ten template, co je ke stažení, aby ses s tím tolik nenařezal... případně můžu ještě upravit pěšáky, aby seděli k jezdcům (podklady jsem našel, takže by mohli být stejným stylem, teď se dost odlišují). Co myslíš, to by asi stálo za to...
morech11 píše:...(vytlačiť na výkres, "chlopne" podlepiť tenkým kartónom a postupnezmenšovať, kým sa nedostaneme na požadovanú stabilitu),...
Podlepení kartonem jsme taky s Kryštofem zvažovali... ale mám obavy, aby pak nebyli příliš těžcí a LEGo dělo je porazilo... budu muset udělat nějaký test a uvidíme. Ale snad to problém nebude. Můžu taky napsat skavenovi, jestli by nám na 200 plastových stojánků na figurky nedal nějakou množstevní slevu. $lol$
morech11 píše:...so sparkle som sa o tom rozprával, nemá problém nechať to v mephite,...
Perfecto! :clap:
morech11 píše:...E2 dúfam ukecám, aby zobrali hlavy štátov a trochu sa nám miešali do frontov nezmyselnými príkazmi a tak (ak teda nechceme jednohoz nich zavraždiť, aby sa odštartovala vojna... :))...
Tady je otázka, jak se ta kampaň zrealizuje... možností je hromada...

- Minimální varianta by byla udělat mapu a nějaký blog, kam by se postupně dávaly bitvy lidí, kteří by hráli proti sobě (podmínkou by bylo zaslání nejméně jedné fotky bojiště a krátké zprávy z bitvy, nejméně odstavec nebo dva)... s tím, že by se body z bitev započítaly do celkového stavu... bitva by se zaznamenala do mapy a celková situace by se proměňovala podle počtu bodů.
- Šlo by i vypracovat nějaká jednoduchá pravidla, kdy by se mapa rozdělila na čtverce a generálové by postupovali o určitý počet čtverců (víc, když by obsadili železnici) a hrálo by se hlavně o obsazení nepřátelských hlavních měst... s tím, že po porážce by se generál musel stáhnout... daly by se řešit i jednotlivé armády a jejich velikost/posily/etc. K tomu by ale podle mě bylo potřeba častějšího hraní...

Já se zatím přikláním k minimálnímu řešení... s tím, že by se bitvy prokládaly zprávami z novin (Züricher Zeitung)... a podobě... případně nějakou odehranou RPG hrou z Graustarku/Ruritánie. :D... a uvidíme, jak to půjde. Když se moc lidí ochotných hrát nenajde, bude se hrát co půl roku na Slezinách... bude to i tak každopádně na dlouhé lokte... s tím, že kampaň dřív než za rok nebo dva nedohrajeme. Ale je to k debatě... nápady?
morech11 píše:...hádam jediné, čo teraz potrebujeme, je aby sa hlásili generáli a vojnoví korešpondenti na nejaký ten zeitung :) (nie je nutné, aby to bola tá istá osoba :))...
Vidíš, to je dobrý dotaz... jestli by se vůbec našli velitelé ochotní zkřížit meče... doufám, že ano, ale přeci jen...

:arrow? Měli byste zájem si Little Wars zahrát, kdyby byla hra k zapůjčení v Mephitu?
morech11 píše:...inak prečo ešte nie som na oficiálnom zozname vpredu? :)
Toto trestuhodné opomenutí bude večer, až se dostanu domů, v cuku letu napraveno. $D
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od morech11 »

Ecthelion (neprihlasen) píše:
morech11 píše:...figúrky sú vymyslené...
Já ještě opravím ten template, co je ke stažení, aby ses s tím tolik nenařezal... případně můžu ještě upravit pěšáky, aby seděli k jezdcům (podklady jsem našel, takže by mohli být stejným stylem, teď se dost odlišují). Co myslíš, to by asi stálo za to...
yay! and yay! again :)
Podlepení kartonem jsme taky s Kryštofem zvažovali... ale mám obavy, aby pak nebyli příliš těžcí a LEGo dělo je porazilo... budu muset udělat nějaký test a uvidíme. Ale snad to problém nebude. Můžu taky napsat skavenovi, jestli by nám na 200 plastových stojánků na figurky nedal nějakou množstevní slevu. $lol$
ja si v skutočnosti myslím, že kartón bude lepšia voľba. také to, ako sa používa na chrbát skicákov a tak. stabilitu vieš práve narozdiel od plastových nožičiek tuniť tým, že skracuješ po milimetroch nožičky, až kým nepadá tak, ako by si chcel (+ dalsie vychytávky, ako napríklad zaoblené rohy a tak podobne)
Já se zatím přikláním k minimálnímu řešení... s tím, že by se bitvy prokládaly zprávami z novin (Züricher Zeitung)... a podobě... případně nějakou odehranou RPG hrou z Graustarku/Ruritánie. :D... a uvidíme, jak to půjde.
+1

edit: ono to ani s tymi generalmi nie je take strasne
vytvaranie a zanikanie frontov nam celkom dava potrebnu flexibilitu :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů