Kolik by mělo stát RPG?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od ShadoWWW »

Ve vlákně o Kouzlem a mečem jsem naťukl poměrně zajímavé téma: Kolik by podle vás mělo stát RPG? Schválně tuto otázku nijak nespecifikuji, i když by se dalo: české, anglické, základní pravidla, vše včetně modlů, různý počet stran, pevná vazba/brožovaná vazba/PDF, "základní set příruček" (v D&D nejspíš základní PHB+MM+DMG, v DrD+ nejspíš PPH, příručky povolání a PPJ).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od PetrH »

Osobne bych rad aby rpg bylo jedna zakladni kniha a za tu bych dal do 499:) format b5 tlouska 300 stran max? Pribehy to dost splnuji, drd2(?) ? Za to ze master je dalsi kniha
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od Bouchi »

DrD II má 320 stran, formát B5 a vázaná stojí 499, takže až na pár stran navíc splňuje, ne?
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od Pieta »

Já fandím hrám za 0, s takovýma jsem si užil spoustu zábavy. (-:

Samozřejmě se to dost liší podle charakteru hry. Indie hry zdarma, nebo hry z Bundle of Holding, kde za 300-400 Kč je několik her, často ve velmi slušné kvalitě a velkém rozsahu, jsou něco úplně jiného, než 4e, kterou hrajeme s dost omezenou množinou knih, což znamená pro hráče osm příruček, pro GM ještě o pár víc, a mít tohle všechno doma je úplně strašně drahé.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od Quentin »

Obecně to mám tak, že za hru, kterou bych jen přečetl nebo hrál jednou nedám víc než 100kč. Za hru, kterou vím, že budu dlouhodobě hrát dám až 3000 (když ty knihy budou aspoň vzdáleně tu hodnotu mít). Vesměs ale nekupuju nic, co jsem si nemohl prvně upirátit a vyzkoušet.

Přesto by pro mě ideální formát byl spíš tohle:
  • Úplně všechno pohodlně na jedněch oficiálních stránkách
  • Základní pravidla html a pdf zdarma
  • Oficiální fórum
  • Doplňující materiály odemykatelné v html a pdf za nějakou cenu odpovídající rozsahu (raději menší kusy, než větší. Např jednostránková potvora s ilustrací nebo sofistikovaná tabulka ke generování hospod 10kč, menší dungeon za 20kč, sbírka magických předmětů 50kč, obrovský hexový geografický modul 1000kč)
  • Doplňující materiály od uživatelů (zase nejlíp html i pdf), kteří by si sami mohli určit cenu (takže i 0) a šel by k nim všechen případný zisk.
  • Ke všem doplňkům nějaký rating systém/komentáře, vyhledávání podle kategorií etc.
Všechny pdf print friendly.
Základní pravidla a specifické velké doplňky klidně i jako normální knihy za peníze odpovídající rozsahu (třeba i lehce předražené, když je to spíš jen takový luxus)
Naposledy upravil(a) Quentin dne 28. 4. 2014, 19:58, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od ShadoWWW »

Co musí splňovat příručka, abych si ji koupil? Z hlediska kvality:
- Pevná vazba, formát ideálně B5
- Ideálně barevné ilustrace; ilustrace nemusí být nutně barevné, ale potrpím si na kvalitní (ze současné české produkce např. Roman Kýbus nebo Jan "Merlkir" Pospíšil, ze zahraniční např. Todd Lockwood nebo Howard Lyon).
- Systém mě musí natolik zaujmout, že si řeknu: toto chci hrát! A musím vědět, že si k hraní dané hry chci udělat čas v nejbližším roce a že se mi chce do přesvědčování kámošů, aby si to zahráli se mnou. :-)
- Jsem tradicionalista, takže spíš mě zaujme systém ve stylu DrDo či D&D (od old-schoolu až po Next) než originální systém. I když třeba The One Ring se podařilo mě zaujmout, i když jde o Fateovou hru.
- Ideálně by mělo být dostupné i PDF. Když je dostupné legálně a zaujmou mě recenze, zpravidla si ho koupím. (Mám i PDF DrD2 BTW.) Pokud není, hledám obvykle pirátské PDF. Přiznám se, že bez nahlédnutí do PDFka je má vůle koupit si jakékoliv tištěné RPG mizivá. (Hodněkrát už jsem se spálil.) Cena legálního PDF pro mě není důležitá, ale samozřejmě max. za cenu tištěné knihy, ideálně do 50% ceny tištěné knihy.

Pathfinder nastavil standard, který teď bude nejspíš kopírovat i D&D Next, tedy jedna základní kniha se vším všudy v pevné vazbě, 500-600 stran, za 50$/1000 Kč. Musím říct, že tento model se mi zamlouvá.

Má ochota koupit si nějaký doplňkový modul v pevné vazbě je tak 2x za rok, PDF max. 1x za měsíc. Doba, kdy jsem kupoval 2-3 knihy pravidel měsíčně, je definitivně pryč.

Asi nejsem typický příklad hráče RPG.

Quentin: Kdyby tu šly dávat "lajky", dal bych ho tvému příspěvku. :-)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od Sparkle »

Když vyjde něco, pro co mám v srdci slabost, dám za to klidně i 2000 kč nebo i víc. Ale musí to být opravdu něco, co má pro mě osobně speciální hodnotu.

To se nemusí krýt s tím, že hru reálně hraju. Často hraju to, co určí GM. V takovým případě fyzickou knížku koupím jen kvůli usnadnění hry (rychlejší listování méně zabíjí imerzi) a pokud už to přestanem hrát, snažím se ji prodat. Takhle dopadly GURPSy a DnD 4e.

V mé domácí RPG knihovničce momentálně jsou:

FAE: protože to překládám
Fate system Toolkit: protože mi to muž koupil k vánocům (nějak přeslechl, když jsem mu říkala, že jsem v pdf verzi nenašla reálný využití a že si chci počkat na tištěný Fate Freeport)
Fate Worlds 1. díl - Worlds on Fire: protože je tam ten minisetting s požárníky, a setting z nemagické současné reality je něco, na co jsem čekala léta jako na smilování
Fate Freeport: protože to je momentálně moje top 1 věc. Hraju to, protože chci
Abney Park's Airship Pirates: protože mám ráda tu kapelu a chtěla jsem ji podpořit. Jestli bude někdy v CZ koncertovat, chci si to tam od ní nechat podepsat. Neplánuju to hrát.
Neuroshima: protože to kamarád kdysi dovezl z Polska jako artefakt, je to v polštině.
ČaroDej - protože to vytvořil kamarád

Co si chci pořídit domů, až vyjde:

Mutant Chronicles RPG - protože tento setting je moje srdcovka, pravidla jsou mi ukradený

Co bych si stopro pořídila, kdyby vyšlo:

RPG ze settingu staré počítačové hry Albion
RPG pro úplné nováčky z řad průměrných lidí (i cena by musela odpovídat cílové skupině)
RPG s tématikou mých oblíbených kapel
RPG vydané mými kamarády
RPG, na jehož tvorbě jsem se hodně podílela
RPG, který budou využívat moje děti
Další supplementy k Fate v žánru fantasy nebo naopak mundane realita

a dál už asi fakt nevím, co by mě přimělo koupit si RPG.

(hry do krámu neřeším. Co je v regálu na prodej, vůbec neotvírám, abych to neupatlala a nepoškodila.)
Naposledy upravil(a) Sparkle dne 28. 4. 2014, 22:24, celkem upraveno 2 x.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od Aljen »

Co na taku blbu otazku mozem odpovedat ... blbu z mojho pohladu preto ze rozne RPG kupujem z roznych dovodov :D
Najdrahsie som takmer kupil zberatelsku verziu DCC za 45 Evri (vypredali skor ako som stihol objednat, alebo ani nedoviezli ... polske obchody su polske) a to som to ani nemal v umysle hrat - videl som knihu u Bifiho a sa mi pacila, chcel som ju aj kvoli tomu ze je to uplne iny a svojsky styl so svojou (ako vravi Bajo) estetikou :P

Kupil som si Dark Heresy aj ked tu hru asi nikdy hrat nebudem - strasny system, ale kniha je nadherna (a mam takmer celu Black)
a naopak za niektore hry by mi bolo aj 1 Euro vela (nebudem spominat vytvory Prazdnoty)
---

Podporil som zatial 4 Kickstartery a okrem Dark neviem ci daco budem z toho hrat.

Realne ma najviac zaujima obsah. Pekna kniha v ktorej ma nic nezaujme nema pre mna hodnotu.
Pekna kniha ktoru sice nepouzijem ale je to zberatelska zaujimavost CoC7, Traveller5 ci zmienene DCC by som si kupil aj za vyssiu cenu.
Na druhej strane za pdfka by som neplatil - pretoze ma zaujima fyzicky objekt.

Z inych systemov mi stacia zase PDF aj preto ze sa mi lahsie citaju a preto ze fyzicka kniha je predrazena hlavne dovozom.

Za sorcerera update by som dal bez vahania 30Euro, Dread som si kupil pdf za 5 aj ked mam knihu a pdf nepotrebujem - chcel som proste podporit autora. Tak som si kupil viacere indies ktore uz mam davno upiratene.
Kedze mam 250+GB Rpgciek (a to som WoTC okrem Conana nebral) tak to nikdy ani neprecitam.

Kurnik neviem vlastne odpovedat.
Maximum asi 50 Euro za 1 knihu a podstatnby je obsah ktory na mna zakrici: To je cool a to chcem hrat!

A kupovat doplnky? Mno za seriu Haarlocks Legacy pre Dark Heresy by som dal max 10 Euro a to obsahuju aj celkom pekne rozsirenie settingu, nielen vlacik

BTW v 2002 ci 2003 som si v Brlohu kupil DnD 3.5 PH za 1200-1500Sk tiez hlavne preto ze som si chcel urobit radost z niecoho co sa mi pacilo. Bez ambicie to hrat (nepoznal som vtedy RPG nadsencov v BA)

edit: Jo a spalil som sa xkrat ...
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od Alef0 »

20 eur bezna prirucka (DrD2, Fate Core), 5 eur PDF, 40 eur nejaka top hi-fi prirucka typu D&D Player's Handbook ci Pathfinder.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Quentin píše: Přesto by pro mě ideální formát byl spíš tohle:
  • Úplně všechno pohodlně na jedněch oficiálních stránkách
  • Základní pravidla html a pdf zdarma
  • Oficiální fórum
  • Doplňující materiály odemykatelné v html a pdf za nějakou cenu odpovídající rozsahu (raději menší kusy, než větší. Např jednostránková potvora s ilustrací nebo sofistikovaná tabulka ke generování hospod 10kč, menší dungeon za 20kč, sbírka magických předmětů 50kč, obrovský hexový geografický modul 1000kč)
  • Doplňující materiály od uživatelů (zase nejlíp html i pdf), kteří by si sami mohli určit cenu (takže i 0) a šel by k nim všechen případný zisk.
  • Ke všem doplňkům nějaký rating systém/komentáře, vyhledávání podle kategorií etc.
Všechny pdf print friendly.
Základní pravidla a specifické velké doplňky klidně i jako normální knihy za peníze odpovídající rozsahu (třeba i lehce předražené, když je to spíš jen takový luxus)
Myslím, že se dočkáš... :-D
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Kolik by mělo stát RPG?

Příspěvek od Fritzs »

Tolik co stojí stejně tlustá kniha, se stejnou vazbou, vytištěná na stejně kvalitním papíru ve stejném množství barev a se stejným množství ilustrací. )
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů