[Fate 4.0] Čtvrtá edice Fate - obecná diskuze

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[Fate 4.0] Čtvrtá edice Fate - obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

ObrázekObrázekObrázekObrázek
( :idea: Anotace v Databázi RPG)
Fate je univerzální, žánrově orientovaný systém s jednoduchými, ale komplexními pravidly nabízejícími bohatou paletu možností. Je vytvořený s důrazem na snadné úpravy a přizpůsobení, ať už hernímu prostředí, zvolenému žánru nebo stylovým preferencím vaší skupiny. Základem Fate jsou aspekty - krátké fráze, které fungují zároveň jako herní popisy a zároveň jako mechaniky. S jejich pomocí Fate udržuje soulad mezi tím, co říkají pravidla, a tím, co se děje ve fikci. Na aspekty je dále navázaný jednoduchý systém dovedností (či přístupů nebo profesí) a triků (speciálních či unikátních schopností). Tyto prvky dohromady tvoří jednoduchá, ale robustní a velmi silná pravidla vhodná pro jednorázové hry i dlouhé kroniky.
4. edice Fate existuje v několika různě komplexních variantách. Seznam produktů najdete pod jejím záznamem v databázi. Za vypíchnutí stojí:
:arrow? Fate Core - defaultní základní pravidla
:arrow? Fate Accelerated - zjednodušená verze
:arrow? Fate Condensed - jiná zjednodušená verze
:arrow? Fate Rozcestí je česká varianta Fate Accelerated

Tohle je obecná diskuze pro případy, kdy máte jen nějaký stručný postřeh/dotaz a nechcete mu zakládat novou diskuzi. Obšírnějším tématů se nebojte založit vlastní diskuzi s tagem [Fate 4.0], případně ji některý z moderátorů oddělí.
Naposledy upravil(a) fenikso dne 5. 12. 2013, 09:37, celkem upraveno 18 x.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: FATE Core

Příspěvek od Aljen »

Sirien a budes casom prekladat aj Priklady a riesit Layout pre FC?
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: FATE Core

Příspěvek od Dukolm »

Odpovím za siriena než se k tomu dostane, jo plánuje cca potom co přeloží FAE, tedka máme čas na komentáře a připomínky a v budoucnu plánuje i systém tolkit
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od sirien »

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: FATE Core

Příspěvek od sirien »

...as he sad.

Překlad FAE jsem zveřejnil dneska, teď se chci věnovat korekcím ke Core, které mi poslal York (a případně dalším, pokud se najde ještě někdo ochotný) a až dodělám korekce, půjdu přeložit příklady a tím to dát do kompletu.

System Toolkit bude následovat, až budou aspoň nějak dodělané Core a FAE.

Aktuálně to vypadá, že Core a FAE by mohly být koncem dubna. Asi. Toolkit pak v alfa versi koncem května / začátkem června a když ochotní korektoři dají, tak finální verse koncem června.
Celkově chci mít hotovo nejpozději na konci srpna, ideálně ještě na konci června, ale ty blízké deadliny se teď narozdíl od deadline Core natvrdo říct neodvážim, protože mě čekají VELMI náročné 4 týdny a čert ví, jak v nich budu nebo nebudu mít čas, takže tentokrát ty deadliny prosím s rezervou...

Až budou nějak udělané příklady a korekce k Core, začnu řešit věci jako grafiku, uzavření do PDF, vytvoření e-booků atd. (tj. pro Core a FAE nejdřív kolem května, pro System Toolkit nejdřív v červnu) - dělat to dřív by mi přišlo nesmyslné mrhání energií vzhledem k tomu, že se ty texty budou proti zveřejněné beta versi 0.1 ještě dost lišit (gramatika, větné stavby, sem tam přepsání celého odstavce...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od Pepa »

Už jsem se ptal ve vlákně o Rozcestí, ale tam mi nikdo kvalifikovaný nepomohl, tak se zeptám tady.
FAE, strana 37 píše:If the task is extremely difficult, pick Great (+4).
Jde mi o to, že postava s použitím skillu a jedné přípravy (akce create an advantage) na bonus (+4) dosáhne poměrně snadno. (A to nemluvím o případných bonusech za spolupráci postav.) Tedy nic "extrémního" na takto nastavené obtížnosti jakoby ani není...

Má to tak být? Neměly by být obtížnosti nastavovány trochu výš? Nebo se (příliš) nepočítá s tím, že postavy budou vytvářet výhody?
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2116
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od PardGalen »

Ono to tak možná vypadá, ale když jsem naposledy hrál dával jsem obtížnost +2 a hráči to čistě hodili jenom jednou. Na zbytek si museli pomáhat aspekty, přijmout neúspěch nebo to přineslo další komplikace. Jednou jsem dal +4 a hráč musel použít dva aspekty, jinak by skončil pod koly auta nebo omotaný okolo nejbližší palmy.

Ale ano. Počítá se s tím, že postavy budou vytvářet výhody. Jenže na to je potřeba také hod. A když musíš překonat další +4 abys mohl zdarma vyvolat aspekt tak to není jen tak. A pokud to nehodíš může být tebou vytvořený aspekt být zdarma použit proti tobě. Užijte si to. :wink:
Always bring a gun to a puppet fight
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od Pepa »

PardGalen píše:Ono to tak možná vypadá, ale když jsem naposledy hrál dával jsem obtížnost +2 a hráči to čistě hodili jenom jednou.
Tak to asi jenom hráčům hodně nepadalo, ne? Nebo kde byl jejich bonus za skill/approach?
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2116
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od PardGalen »

Pepa píše:Tak to asi jenom hráčům hodně nepadalo, ne? Nebo kde byl jejich bonus za skill/approach?
Většinou padala nula. Takže průměrné hody? A ne vždy šlo využít nejsilnější bonus, takže to byly často remízy a to je úspěch s komplikaci. Ne vždy na to chceš přistoupit a tak raději použiješ aspekt aby to byl čistý úspěch.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od Sparkle »

Taky mám zkušenost, že ne vždycky vyvaříš nějakou výhodu. Já většinou pokud by to mělo mít menší DC než 4 už ani moc nechci házet, protože to bejvaj dost banální věci co neposouvaj příběh, takže se to dá uznat rovnou.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od Aljen »

Core na to hovori ze pokial je DC o 2 vyssie ako skill postavy tak zrejme bude potrebovat Fate point na uspesne prekonanie DC ...

DC4 mi teda pride celkom dost a aj v nasich hrach to veru banalita nebola
Aj pri vyske skillu 4 je sanca na neuspech.
CA nemozes pouzivat uplne ako chces. Musi davat pribehovy zmysel (fakt nemozes riesit contacts uprostred boja, pretoze najst niekoho relevantneho medzi znamymi je otazka hodin az dni)
Naposledy upravil(a) Aljen dne 1. 5. 2014, 11:12, celkem upraveno 1 x.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: FATE Core

Příspěvek od Skenderax »

A ďalší príspevok na Game Geeks. Tentoraz o FATE Freeport Companions. Osobne mám tento setting veľmi rád. Systém vlastností, veľmi pekná mágia, mental a physical stress. Niečo medzi FAE a CORE.

Obrázek

https://www.youtube.com/watch?v=ddXsUt0JRHk
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od Sparkle »

FAE bylo v hlavních zprávách na ČT :D

od 04:01

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1000100418
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od Aljen »

dobreee ... a blisol sa tam aj Fate Core
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od York »

Pěkné :-)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: FAE - Fate Accelerated

Příspěvek od sirien »

(btw. se to doneslo i k Fredu Hicksovi který to komentoval na svém G+ profilu)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti