Hrstka

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Vallun »

Heslo, které by mohlo pomoci ohledně žen v RAF je WAAF:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Aljen »

Osobnost
– Určuje sílu jeho osobnosti, výřečnost a celkově popisuje jeho šance mimo kokpit.
Voják
– Určuje jeho zdatnost ve vojenských záležitostech. Patří sem nejen střelba, boj a vyhýbání se zajetí, ale také všechna vojenská administrativa, hlášení, pohybování se ve vojenském prostředí, velení vojákům na základně, znalost protokolu, taktik a podobně.
Mam dojem ze to velmi nevyvazene rozdelenie. Osobnost teda pripadne do uvahy iba pri baleni zien?
Vsetky akcne sceny kde sa akokolvek pouziva telo je vojak. Vsetky vojenske sceny kde sa akokolvek riesi vojenskost, povysovanie, regule je vojak. Velenie a planovanie, vojenske hlasenia ... to vsetko je vojak.

Tym padom je jasne ze postava pocas vojny, ktora je clenom vojenskej jednotky a ktora sa casto stretava s akcnymi scenami (nalet, bitka v bare, utek zo zajatia ci pred MP) by mala mat vojaka co najvyssieho a osobnost moze oprdiet kedze 80% pokryje jednym statom.

Zaujimavejsie delenie by bolo skor typu FA/NFA.
Boj, agresivita, vydrz, odhodlanie, obratnost by boj Vojak (stat zameriavajuci sa na samotnu postatu a Fyzicky Boj)
Presibanost, vyrecnost, odolavanie vysluchu, charizma, velenie znalosti zase Ne-Vojak (stat zameriavajucu sa na to ako postava interaguje s okolim a Mentalny Boj)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Vallun »

Aljen - pokud si sám vybíráš, zda budeš příběhy z fáze Základna situovat do civilního nebo vojenského prostředí, tak mi to přije jedno, voják se asi víc uplatní při pobytu na úzmeí nepřítele, ale i tam to jde zaonačit na řešení jinými prostředky - třeba zbalit toho fešného důstojníka SS:D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Ecthelion »

Aljen: To rozdělení je teď ještě takové nejasné, je pravda, že by to chtělo upřesnit. :think:

:arrow? Jinak se musím podělit o odkaz na velmi zajímavý článek o morálce pilotů za druhé světové, s důrazem na piloty naše.

„Zdá se, že piloti všichni jsou trochu již přelétáni. I takový tvrdý Jícha si »by the way« postěžoval: »Cítímse trochu unaven. Člověk není ze železa. Už jsem přežraný toho kyslíku. Ono to síly nepřidá. « »Tak si tedy odechni, dej si pohov,« radí kamarád. »Ne, to by vás bylo o jednoho méně a což, kdyby se zase nějaká mela strhla. Pak je tam dobrý každý jedinec.« […] Takové řeči lze nyní občas zaslechnout. Jsou to sice jen řeči, ale nejen, že na nich je leccos pravdy, znamenají hlavně, že piloti jsou skutečně již trochu unaveni a přelétaní a potřebovali by alespoň malý odpočinek.“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Ecthelion »

The Few
Winston Churchill, 13 May 1940 píše:I have nothing to offer but blood, toil, tears, and sweat.

Obrázek

S radostí vám můžeme oznámit, že jako malý vánoční dárek si můžete stáhnout anglickou verzi Hrstky! Rozházeli jsme odkaz na anglická fóra, tak uvidíme, jestli se bude líbit.

Chtěli bychom opravdu hrozně moc poděkovat Markusovi, který celý text sám a bez nároku na odměnu přeložil do anglického jazyka, crowenovi, který nám udělal anglické korektury, a Bubákovi, který jej pak zasázel. Díky, kluci, bez vás by tahle verze nebyla! :clap:

:arrow? Stáhnout si ji můžete zde.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od York »

Krásný vánoční dárek!

Ani ne tak v tom, že bych Hrstku chtěl hrát, natož z anglické verze. Ale ta průkopnická odvaha, pustit se do bitvy o získání zájmu anglicky hovořících hráčů, mi na chvíli úplně zahnala předvánoční chmuru.


Pár připomínek:

- Nadpisy bez prvního velkého písmene na mě působí dost rušivě, zvlášť když jsou to jen některé.

- Prokládání dobovými fotografiemi, obrázky letadel a podobně, je výborné. Přijde mi ale škoda, že to celé je na bílém podkladu. Všechny vaše ostatní publikace jsoum vizuálně působivé hlavně kvůli grafickému zpracování stránky, to mi tady strašně chybí. Možná by stačil podklad připomnající stránku dobových novin, nebo tak něco.

- Stojíte o připomínky k předkladu? První, na co jsem narazil, byl název dovednosti Shooting. Střelbě z dopravního prostředku se imho říká spíš Gunnery, alespoň Shadowrun to tak má. Úplně na konci pravidel je nadpis "Akce". Asi toho bude víc, nepročítal jsem to celé.
Naposledy upravil(a) York dne 22. 12. 2013, 16:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od boubaque »

York píše:První, na co jsem narazil, byl název dovednosti Shooting. Střelbě z dopravního prostředku se imho říká spíš Gunnery, alespoň Shadowrun to tak má. Úplně na konci pravidel je nadpis "Akce". Asi toho bude víc, nepročítal jsem to celé.
Myslím, že Shooting je lepší překlad, piloti opravdu jen střílejí, a nemusí se moc zabývat tím, jak kulomet funguje, jak o to správně pečovat, jak to vylepšit nebo která zbraň se jim bude víc hodit v které situaci. Ostatně...
wiktionary píše:Noun
gunnery (usually uncountable, plural gunneries)
-- (uncountable) The science of guns and gunfire including aspects of bullet flight and impact.
-- (uncountable) The design and manufacture of guns, particularly those of a large caliber.
-- (countable) A place where guns are tested, or where people are trained in their use
Ten nadpis Akce je zapomenutý mnou při sazbě, opravím to a až budou E2 online, vymění soubor.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Ecthelion »

York píše:Ani ne tak v tom, že bych Hrstku chtěl hrát, natož z anglické verze. Ale ta průkopnická odvaha, pustit se do bitvy o získání zájmu anglicky hovořících hráčů, mi na chvíli úplně zahnala předvánoční chmuru.
Moc díky za podporu. My už to chystáme dlouho, Hrstka nám přišla ideálním formátem, který se ještě dá přeložit, i obsahem, který by mohl zaujmout anglofonní publikum. Uvidíme, jak se to vyvine.
York píše:- Prokládání dobovými fotografiemi, obrázky letadel a podobně, je výborné. Přijde mi ale škoda, že to celé je na bílém podkladu. Všechny vaše ostatní publikace jsoum vizuálně působivé hlavně kvůli grafickému zpracování stránky, to mi tady strašně chybí. Možná by stačil podklad připomnající stránku dobových novin, nebo tak něco.
My jsme tady volili střízlivý layout, jednak aby byl obsah čitelnější a jednak jsme chtěli, aby tím víc vynikla atmosféra z fotografií (proto i trochu netradiční formát).
York píše:- Stojíte o připomínky k předkladu? První, na co jsem narazil, byl název dovednosti Shooting. Střelbě z dopravního prostředku se imho říká spíš Gunnery, alespoň Shadowrun to tak má.
Ono Gunnery zní lépe, ale souhlasím s Markusem a Bubákem, že Shooting asi lépe sedne na překlad... :think:
Boubaque píše:Ten nadpis Akce je zapomenutý mnou při sazbě, opravím to a až budou E2 online, vymění soubor.
Soubor vyměněn, díky za rychlý hotfix. Už by to mělo být v pořádku. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od York »

Ecthelion píše: My jsme tady volili střízlivý layout, jednak aby byl obsah čitelnější a jednak jsme chtěli, aby tím víc vynikla atmosféra z fotografií (proto i trochu netradiční formát).
Měl jsem namysli něco takového:

Obrázek

Možná bez toho ozdobného rámečku.

edit:
Jo a odkazy ke stažení si vyloženě říkají o umístění v záhlaví diskuse, jinak mívají tendenci beznadějně zapadnout :)

edit2:

Případně něco ještě střízlivějšího:

Obrázek
Uživatelský avatar
Zob
Příspěvky: 170
Registrován: 16. 9. 2010, 20:25
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Zob »

Kus krásné práce. Doufám, že překlad do angličtiny přivede ke hře spoustu lidí i mimo český rybníček.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Ecthelion »

York: Hotovo. Už jsem na tom pracoval, ale nejdřív jsem ještě chtěl nahodit novinku na portál. $D

Zob: Díky. Uvidíme, jak to vyjde. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od PetrH »

Hosi toto je pro me pocin smelych hrdinu a pilotu z hrstky. Rozhodne si myslim, ze to uspech mit bude a je to velika sance a ja vam hosi e2 verim a drzim palce.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Sparkle »

wau, výborný nápad přeložit to do AJ, držím palce.

Jen mě napadlo, že možná RPG kuchyně by spíš měla být RPG Cuisine než RPG Kitchen, ne?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Tadeas »

E2: doufam ze zde uverejnite i pripadne reakce, strasne me totiz zajima jak si prelozena Hrstka povede a nechce se mi samemu po tom patrat :) samozrejme drzim taktez palce a doufam ze ohlasy budou co nejpozitivnejsi. sam se pokousim druzinu ukecat na par sezeni v oblacich :)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [RPG Kuchyně 2012] Hrstka

Příspěvek od Pepa »

Že by se další dogfight letěl se skutečnými anglány? :)

Well done, Sirs :clap:
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti