[DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Dungeon World a jeho hranie cez fórum
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sogard
Příspěvky: 190
Registrován: 12. 8. 2013, 20:14

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Sogard »

"Pockaj Ys," zastavil som ju na odchode "ten chlap ma nejake problemy aj s obycajskymi strazami. Pomoc pri vyjednavani hadam neodmietne."
Poobzeral som sa po okoli a dreveny klatik na ktorom sedaval zrejme Hansov zamestnanec dozerajuci na spodne balkony vyzeral dokonale.
Zdvihol som ho a prikrocil k zabradliu "Neboj Ys, ma prilbu nic hrozne sa mu nestane. Nechceme predsa zbytocne zranenych ze?" a pustil som klanik na hlavu najblizsieho strazcu co blokoval paladina. Stihol som si este pomysliet ze aj ked Tadeas prilbu nema tak bude dostatocne tvrdohlavy ak stale v toho Worrocha veri ... a klatik s zuchnutim dopadol.

2d6=4
Naposledy upravil(a) Sogard dne 20. 11. 2013, 14:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Rudiger »

S uspokojením sleduji jak se lidé vrhají na peníze. Během chvilky je tu hotový blázinec, nejvyšší čas zmizet. Ostatní už jsou také na odchodu a Thaddeus konečně také dostal rozum a snaží se odtud dostat.
Seběhnu dolů, vyhnu se skupince otrapů kteří se hadají o těch několik minci, které se jim podařilo ukořistit a zamířím k východu. Než se tam dostanu málem vrazím do chlapů kteří sebou táhnou omámeného Mora.

Rychle se stáhnu za sloup. Nechci být tolik vidět a pozoruji je. Jako stráže nevypadají, což je divné. Nejspíš jde o něco jiného, ale netuším co.

Když se trochu vzdálí opatrně se za nimi vydám abych je měl na dohled a neztratili se mi někde v davu.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

Thaddee, kus dřeva upuštěný Sógardem jen těsně minul hlavu strážného, a zasáhl ho do ramene. Svalil se na zem, i když vypadal spíš překvapený, než vyřazený.

Druhý strážný sebou trhl, podíval se nahoru na Sógarda a zpátky na Tebe. "Takhle že bojují vyvolení bohů? Šipky s jedem a kamarádi na únikovou cestu?"

Kopí nezklopil, ale ustoupil Ti z cesty. "Tak si zmiz, ty zbabělá Korvinská špíno." Odplivl si ti k nohám. "Neboj se, že do zítra nebude celé město vědět, co jsi zač a kdo Ti pomáhá."

Dveře jsou otevřené. Stačí jen stáhnout ocas mezi nohy a vypadnout.

Co děláte?

Rudigere, chlápci Mora táhnou ven, tam na ně čeká vůz. Nikdo si skupinky nevšímá, možná jsou bezvědomí cikáni běžní, nebo vypadají jako by pomáhali zraněnému kamarádovi, kdo ví. Nakládají Mora na vůz, a vypadají, že se chystají odjet. Jsou od tebe dobrých patnáct kroků na ulici, a kolem je hromada lidí, jak lůzy, tak šlechticů nastupujících do kočárů.

Co děláš?
Uživatelský avatar
Rudiger
Příspěvky: 173
Registrován: 11. 8. 2013, 16:49

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Rudiger »

Čekám až Mora naloží. tady se do nich pouštět nebudu. Příliš mnoho lídí, příliš mnoho očí. Vzbudil bych rozruch a to si teď nemůžu dovolit. Ne, když mám kapsy plné kořisti z lupu.

Vůz se pomalu rozjede, ale než za ním mohu vykročit z brány vyběhnou stráže. Trvá to jenom okamžik než si mě všimnou a rozběhnou se za mnou.

Do pekel s nimi. Tohle mi dost kazí plány. Těžko budu nenápadně sledovat únosce když mám za zády vyjící hordu, která lační po mé krvi. Hans se asi musel zmátořit nebo co.

Nedá se nic dělat a běžím pryč v úzkých uličkách se jim snadno ztratím. Mor se o sebe musí postarat sám, ale dávám mu ještě naději. Kdyby ho chtěli zabít udělají to na místě a nedají si takovou práci s jeho únosem. Trochu toho mučení zvládne. Teď se hlavně musím sejít s ostatními a povědět jim co se stalo. Sógard třeba bude vědět kam Mora uklidili.

Jakmile zvuky pronásledovatelů utichnou zamířím zpátky do hostince.
Vysoký šermíř se zdobeným kopím oblečený do zbroje.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

More, probral ses na studené zemi. Rány Tě bolí méně, než by měly, ale možná se to ještě zhorší.

(Uzdrav si 10 hp, někdo do tebe nalil lektvar.)

Místnost je temná, osvětlená jen čtveřicí pochodní. Podlaha je ze dřeva, i když studí jako kámen, stěny jsou z kamene, s dvojicí těžkých závěsů zakrývajících okna. Zbytek nábytku tvoří židle umístěná u jedná z kratších stěn místnosti. Sedí na ní mladý muž a vypadá zamyšleně, u nohou má položený meč. Kousek od tebe leží hromada věcí, které vyhodnotíš jako tvoje, včetně zbraní, jedů, a bývalého Hansova majetku. Máš je blíž, než muže na židli.

Za Tebou jsou dveře, ale nevidíš pod mini žádný proužek světla, nebo něco takového, takže asi nevedou přímo ven. Vzduch je těžký a vydýchaný. I když místnosti chybí dobré osvětlení, a jakékoli ozdoby, napadne Tě, že vypadá jako trůnní sál.

Muž si ještě nevšiml toho, že ses probral. Co děláš?
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Thaddeus »

Zatímco jsem čekal, jestli mi stále zůstala autorita daná od samotného Worrocha, jednoho ze strážců zasáhl kus dřeva padající z balkónu a já zahlédl mizejícího Sógarda.
Další, kdo se mi v dobré vůli snažil pomoct a zklamal. Je to jisté - milosrdný Worroch, si nepřeje, aby Hans dnes zemřel. Proč ale Ámon při bohoslužbách tak horlivě kázal proti Hansovi a dovolával se Worrochova hněvu? Bez toho bych se sem nevypravil. Ano, vím, neřekl jsem mu, že se sem vydám, to ale nevysvětluje, proč se mě dnes formálně zřekl. A proč najednou Hanse bránil.

Když jsem se takto ztratil v myšlenkách, strážný ztratil veškerou úctu k bohům a poplival mé jméno. Ale těžko jsem se mohl bránit.

" 'Hřích oslepil jim oči a zatvrdil srdce, takže neuvidí očima a srdcem nepochopí,‘ praví se ve Svaté knize, Hlídači. Nemůžu vysvětlit, co se dnes stalo, nepochopil bys," řekl jsem a sklonil zrak k zemi.

"Ale odhalím pravdu, Hlídači. Ať se ten, kdo je mě dnes zradil a poslal na smrt, modlí k Worrochovi, protože on je milostivý. Také toto všem rozhlaš," řekl jsem, ale dobře mi u srdce nebylo.

Odešel jsem. Krvácející, popálený, bez citu v pravé ruce a vyčerpaný tak, že možná cestou omdlím.
To se ale rychle zpraví. Horší je má pošpiněná čest.

Myslel jsem, že se dokážu čarodějnic v tomto městě zbavit sám. Zatím jsem zničil jednu, a to jedině s pomocí Ysoldy. Sám bych to nedokázal. A ostatní mi potom zachránili život. Musím je požádat o pomoc.

Přidám do kroku.
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Mor »

Chvíľu som uvažoval, či je to len sen, alebo som sa už ocitol v podsvetí, ale rana v chrbte stále bolela hoci už nekrvácala. Niet pochýb, že som sa len prebral s účinkov nejakej drogy či tagitského oleja. Ten by bol samozrejme lepší prípad. Nie je pochýb, že keď doznie jeho účinok, netreba sa obávať žiadnych dlhodobejších následkov. Ak to bolo niečo iné, vskutku nemôžem ani tušiť, na čom som.

Celé toto miesto ma plnilo podivnou zmesou zvedavosti a strachu. Bol by som hlupák, keby som sa v tejto chvíli nebál. Myšlienky sa mi rozvírili v zbesilom prehľadávaní spomienok na príbehy, krčmové drby či nekonečené rozhovory mojich niekdajších pasažierov. Kto je ten muž predo mnou? Nezdá sa mi, že sme sa niekedy stretli, ale v tomto slabom osvetlení sa môžem mýliť. Každopádne ma zrejme nenávidí ešte viac ako Durgo, keďže som stále živý. Alebo má iný dôvod, aby mu záležalo na mojom živote? Sedí tu neohrozene a sebaisto, i keď mu musí byť jasné, že by mi nerobilo najmenší problém schmatnúť kord a prehnať mu ho hruďou skôr, ako by povedal "Dobré ráno." Vyžaroval z neho zvláštny kľud vyvolávajúci vo mne takmer obdiv a záujem.

Nie, to nemôže byť len tak niekto.

Spout Lore: 2d6+0Int+1(criminal activities)=3
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

I když jsi napínal paměť, na nic jsi si nevzpomněl.

Muž se pomalu usmál, a až pak se na Tebe podíval. "Nekoukej tak překvapeně, nejsi za Černými branami," řekl. Světlo pochodní mu osvítilo tvář, a odhalilo, že je to půlelf, proto vypadal mladě.

Posunul se na židli, a pohodlně se opřel. "Mám pro Tebe návrh.

Napřed se ale musím omluvit, že jsem Tě sem nechal takhle dopravit. Bál jsem se, že bys mě jinak nebral vážně, a mohlo by dojít k nějakým nepříjemným nedorozuměním."

Má Korvinský přízvuk.
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Mor »

Vstal som pomaly a opatrne. Netrúfol som si hádať, akým spôsobom s týmto mužom jednať. Či sa mu ukloniť a honosne ho titulovať, alebo nasadiť masku chladného zločinca. Alebo či si smiem dovoliť prostú úprimnosť. Prešiel som k svojim veciam pomaly, pripravený zastaviť sa, ak by ma k tomu muž vyzval.

"Počúvam," vyslovím som vážne a snažím sa z neho nespúšťať oči. Ak celá táto akcia mala mať za následok, že polelfa budem brať vážne, tak sa mu to podarilo. Ale som presvedčený, že to mohlo ísť aj miernejšie. Nebránim sa obchodným návrhom, pokiaľ to sľubuje rozumný zisk. A podľa toho, že moje veci ostali nedotknuté, zdá sa, že peniaze neznamenajú pre neznámeho až tak veľa.
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

Půlelf přikývne.

"Jsem tu ve Vaharíně nový, jak Ti asi už došlo. Tohle město má velký potenciál. Trpaslíci, seveřani, lidi z Korvinu, elfové, to je zajímavá společnost. Ale do teď si každý hrál na svém písečku. Nebyla tu žádná spolupráce.

Já bych tohle město chtěl někam posunout. Něco z něj udělat. Něčeho dosáhnout. A pro tenhle účel sháním talentované lidi." Oči mu jiskří, když to říká, snad je to jen hra pochodní.

"A podle mých informací by ses na tuhle práci mohl hodit." Usměje se. "To jsem si myslel předtím, než jsem zjistil kolik máš u sebe zlata. Když jsem si uvědomil, odkud je, nemohl jsem se přestat smát.

To mi připomíná, mám pro Tebe dárek," natáhne se za "trůn", a hodí Ti něco k nohám. Nepříjemný pocit z toho máš ještě v letu, ale až když se to přestane kutálet, poznáš Durgovu hlavu. Prázdné oči se na Tebe dívají trochu vyčítavě.

"Zkusil Tě okrást, i když jsem mu výslovně řekl, ať to nedělá," vysvětlí půlelf, a v jeho hlase není ani stopa po vzteku, lítosti, nebo jiných emocí.

Znovu se opře v křesle, a dá si nohu přes nohu. "Myslím, že už máš dost informací, aby ses mohl rozhodnout, jestli se mnou chceš spolupracovat, nebo ne. Nechci, aby sis myslel, že Tě budu nějak vydírat, nebo nutit, potřebuji se na své spolupracovníky spolehnout. Pokud nemáš zájem, nedá se nic dělat."

Když domluví, uvědomíš si, jak je místnost tichá. Možná je noc, možná tlusté závěsy tlumí zvuky zvenku, možná ani nejste ve Vaharíně, ale v nějakém venkovském stavení. Jeho rysy jsou Ti povědomé. Jsou si půlelfové podobní, nebo je to něco víc?
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Mor »

Ten muž vo mne vyvolával stále väčší záujem. Durgova hlava ma zamrzela, lebo kde v kútiku svojej cigánskej duše som veril, že mu ju z toho krku zložím sám. Ale možno budem mať takto príležitosť venovať sa užitočnejším záležitostiam.
Netušil som, čo by sa mohlo stať, ak by som ponuku odmietol. Nemám v úmysle ho podraziť, ale svoju vernosť nesľubujem ľahko.
"Ak chceš poskoka či strážneho psa, budeš sa musieť poobzerať inde. Slúžim len tým, ktorí si moju oddanosť zaslúžia svojimi schopnosťami alebo cieľmi. Tie tvoje v skutočnosti nepoznám. Ale mohol si ma okradnúť a zabiť a neurobil si to. Takže by bolo nevďačné otočiť sa chrbtom.
Ak stojíš o pomocníka a radcu, nájdeš ho vo mne, kým tvoje sny a plány nenarazia na moju česť, alebo sa neskrížia s plánmi a snami mojich blízkych, ktorí si moju vernosť a oddanosť zaslúžili. Ale nech by sa stalo čokoľvek, nepodrazím ťa, ani sa nepostavím proti tebe bez varovania a za tvojim chrbtom. To ti môžem sľúbiť na cigánsku česť a na meno mojich otcov."
Stiahol som si koženú rukavicu a pristúpiac k nemu som k nemu vystrel ruku.
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

Půlelf vstal. Meč nechal ležet na zemi vedle židle.

"Kdybych chtěl psa, a ne člověka schopného samostatně myslet a jednat, neměl bych tu Tebe. To, že máš v batohu Hansovo zlato, zrovna v den, kdy ho přišel soudit Worrochův paladin, to jasně ukazuje."

Udělal krok dopředu, a stiskl Ti ruku. "Budu se těšit na naši spolupráci, More.

Pokud jde o mé cíle, doufal jsem, že je bude stačit naznačit, ale dobrá. Trpasliči triády, Saarové, elfská ... šlechta ... a to co zbylo po baronově říši, mi překáží. Chci Vaharínu. Pro sebe."

Poodešel, a znovu se posadil na židli.

"Místní o mně mluví jako o Korviňanovi. Kdybys to někde slyšel. Teď pro Tebe asi nemám žádnou práci, jsem ve fázi sbírání talentu, a informací, takže pokud nemáš nějaké dotazy, nebudu Tě dál zdržovat." Z náprsní kapsy vytáhl zapečetěný svitek, a hodil Ti ho. "Tady je návod, jak se můžeme kontaktovat. Za dveřmi po schodech dolů a doprava je východ. Můžeš si vzít ten kočár, co tam stojí, původní majitel ho nezačne hledat dřív, než ráno."
Uživatelský avatar
PbP GM
Příspěvky: 87
Registrován: 14. 11. 2013, 22:53

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od PbP GM »

Z Hansovy pokladnice jste si odnesli:
- sbírku dopisů
- 450 mincí v měšcích
- 1500 mincí ve špercích a drahých kamenech
- elfský meč, foukačku, kuši na ruku, palcát, luk
End of Session

When you reach the end of a session, choose one of your bonds that you feel is resolved (completely explored, no longer relevant, or otherwise). Ask the player of the character you have the bond with if they agree. If they do, mark XP and write a new bond with whomever you wish.

Once bonds have been updated look at your alignment. If you fulfilled that alignment at least once this session, mark XP. Then answer these three questions as a group:
•Did we learn something new and important about the world?
•Did we overcome a notable monster or enemy?
•Did we loot a memorable treasure?

For each “yes” answer everyone marks XP.
Uživatelský avatar
Mor
Příspěvky: 132
Registrován: 4. 9. 2013, 14:40

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Mor »

Alignment: Áno (do Hansovho domu i do pokladnice)
1. Áno. (bosorky zo "spolu madam Vivien" kolaborujú s pánohladovskou sektou; Korviňan)
2. Áno. (čároška, golem a Zubatá)
3. Áno. (Ou jé!)
Šľachovitý starý cigán, ktorý za celý život nevidel nič iné ako svoje mesto.
charsheet
Uživatelský avatar
Thaddeus
Příspěvky: 93
Registrován: 1. 10. 2013, 12:27

Re: [DW-IC] Session 3: Hansova pokladnice

Příspěvek od Thaddeus »

Alignment (Deny mercy to a criminal or unbeliever.) Ne, i když jsem se opravdu snažil.
1) Ano, informace o Covenu a Pánu hladu
2) Ano, čarodějnice je mrtvá, snad už zbývá jenom jedna
3) Ano, že se ptáš.

Resolvuji bond s Ysoldou - zjistil jsem, že Ysoldino "misguided behavior" má svůj důvod a není to proto, že byla součástí těch "zlých čarodějnic". Jak se mi ulevilo!

Resolvuji bond s Morem - poslední chvíle Soudu s Hansem ukazují, že tomu chlapovi se rozhodně nedá plně věřit, jak jsem si původně myslel. Nicméně je jasné, že jeho morální kompas má jasný směr, díky kterému koná dobré skutky. Zajímalo by mě, co jej žene vpřed.

Rudiger zůstává pořád můj vzor, i když mě kdysi málem zabil.

Se Sógardem jsem si nestihl promluvit. Ačkoli mi kodex z nějakého důvodu přísně zakazuje bránit mluvčím Pána hladu, myslím, že si Sógard zahrává s vlastní duší.
Svatý bojovník s modře zářícíma očima, jeho krejčí je kovář.
(Charsheet)
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post Dungeon World“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů