DrD 1.7?

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Jerson »

York píše:Co se systému týče to mám dost podobně, snažím se adresovat styl hry, kterým už dlouhou dobu hraju, ale žádná pravidla ho pro mě uspokojivě nepodporují (bez rozsáhlého houserulování, které ale funguje jen díky tomu, že se spousta věcí "nějak odhadne"). Spousta existujících systémů je nepochybně mnohem lépe odladěna na to, co dělají, ale žádný z nich není odladěný na to, co od systému chci.
Přečetl jsem si tvůj manifest požadavků a ptám se sám sebe, v čem ti nevyhovuje CPH. Jestli chceš ještě něco jiného, co jsi nenapsal ...

Nicméně mám dojem, že bys byl překvapen, kolik lidí by ocenilo zrovna takové univerzálně použitelné doplňky. Pokud je nechceš vytvářet, tak to nedělej, ale neříkej, že víc lidí ocení nový systém.
onge píše:Píšeš, že potřebuješ víc než jednu skupinu, aby ti to fungovalo, ale ne tolik - kolik skupin asi tak bude hrát jakékoliv česky psané RPG šířené čistě elektronickou formou? Tolik zase ne... V této rovině tedy nevidím rozdíl.
Co se týká obdoby, tak mě Omega přijde svou formou dost podobná jakémukoliv příběhově orientovanému systému. Nenapadá mě nic, proč by to nešlo hrát jako FATE. Her se zaměřením na nácky a paranormální šaškování kolem bude kotel a stačí si tedy vybrat. Tady také nevidím rozdíl.
Nešířím jí jen elektronickou formou. Zadruhé, na rozdíl od Yorka dělám hru pro sebe, a tahle hra by měla zahrnovat víc skupin, více spolupracujících GMmů a různé skupiny hráčů. To že někdo pravidla případně setting použije pro své vlastní nezávislé hry je potěšující přidaná hodnota, ale nikoliv hlavní záměr. Opravdu znáš tolik RPGček, které o takové možnosti vůbec uvažují, natož aby jí nějak zpracovávaly a ještě v daném settingu? Jmenuj mi nějakou.
Z celého tohohle elaborátu mám pocit, že tvé rady jsou dobré pro všechny - jen ne pro tebe :think:
Samozřejmě, protože dávám rady lidem, kteří své hry chtějí dostat mezi ostatní hráče. To nikdy nebyl můj primární cíl (i CPH jsem dělal jen pro svou skupinu a na fórum jsem přišel proto, že sem o nich napsala moje tehdejší slečna a dostala tolik otázek typu "proč děláš nová pravidla, když existuje DnD?", že jsem musel přijít je obhajovat.) Kdyby York dělal pravidla jen pro sebe a nesnažil se udělat další verzi Dračáku, nenapíšu k tomu víc než dva posty.
Aljen píše:Fiha zeby to teda nakoniec bolo funkcne na rozdiel od tej verzie co som s tebou hral (lebo ta fakt funkcna nebola)?
No sup-sup napisat a uploadnut :)
Však víš, vyvíjím hru postupně. Nicméně základ pravidel sepíšu.
York píše:Ne, to odpovídám na otázku, proč to dělám (a proč dělám zrovna tohle a ne něco jiného). Pořád mi přijde, že tu většina lidí nerozlišuje mezi autorem a nakladatelem. Nakladatel potřebuje vydělat, autor potřebuje motivaci k tomu, aby to, co dělá, dělal dobře (a aby to dotáhnul do konce). Často se to neslučuje, takže komerčně vycházejí mizerné věci a dobré věci zapadají.
Většina lidí se ptá, proč by měli tvoje pravidla číst a vyjadřovat se k nim, proč by si je měli zkusit zahrát a tak dál. Jestli máš motivace jako autor nebo nakladatel je jim celkem jedno. Nicméně to že chceš udělat novou verzi Dračáku svědčí spíše o jiné motivaci a neděláš pravidla pro sebe. Nebo ano?
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Sparkle »

York píše: Jinak těch resourců skutečně je strašně moc (taky jsem tomu nějaký čas věnoval při hledání vhodných modulů k testovacím hrám), problém ale je, že mají dost různou kvalitu a použitelnost. Jako líný hráč/GM bych strašně ocenil nějakou autoritu, která by mi to profiltrovala a sesumarizovala tak, abych měl jistotu, že cokoliv si od ní stáhnu/koupím, bude skutečně použitelný a kvalitní materiál. Ostatně na tom přesně stojí Paizo, že.
http://www.rpgarchive.com a dej si filtr podle hodnocení. Já to jedu od nejlépe hodnocených dolů, momentálně jsem někde u známek 7/10 a stále jsou to pěkné a použitelné kousky.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Pepa »

boubaque píše:
Pepa píše:Česká fantasy kampaňovitá hra na českém trhu neexistuje.
Co si představuješ pod "kampaňovitá hra" a co pod "existovat na českém trhu"? Na FantasyObchodu se dají v současnosti pořídit DrD2, DrD+ a Hrdinové fantasy; někde by se ještě mohly najít výtisky DrD 1.6 a Stínu meče; fantasy kampaň se dá hrát i ve Fate, i když je to univerzální systém, ale zato dostupný česky.
A ještě jsi nejspíš zapomněl na Astrální doupě. Já jsem zase zapomněl dodat "kvalitní". (Omlouvám se všem lidem, kteří na tom pracovali, ale nejsem úplně přesvědčen, že Astrální doupě, Stín Meče, Hrdinové fantasy a DrD+ jsou kvalitní hry. Reakce na tyto hry jsem slyšel spíše vlažné...)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše:Nešířím jí jen elektronickou formou. Zadruhé, na rozdíl od Yorka dělám hru pro sebe, a tahle hra by měla zahrnovat víc skupin, více spolupracujících GMmů a různé skupiny hráčů. To že někdo pravidla případně setting použije pro své vlastní nezávislé hry je potěšující přidaná hodnota, ale nikoliv hlavní záměr. Opravdu znáš tolik RPGček, které o takové možnosti vůbec uvažují, natož aby jí nějak zpracovávaly a ještě v daném settingu? Jmenuj mi nějakou.
Omegu elektronickou formou skutečně nešíříš :)

Otázce asi nerozumím (nebo mi alespoň uniká její smysl). Jestli znám hru, kterou když někdo použije pro své vlastní nezávislé hry je potěšující hodnota, ale nikoliv záměr? Třeba Astrální doupě. To je dle mého tvořeno přesně s touto myšlenkou a proto, ačkoliv existuje 136 výtisků, neexistuje možnost jak se k nim dostat. Jestli myslíš aby tam byli paranormální náckové, tak to nevím (daný žánr mě neazjímá), ale vzhledem k paranormální formě pravidel by to bylo jenom o tom dopsat ty nácky. Prostě doplněk :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Jerson »

nevím zda nerozumíš záměrně - znáš hru, která je založená na spolupráci různých skupin - které se ani nemusí potkat - na jednom společném příběhu?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Sosacek »

To neni ani nahodou vlastnost hry.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Jerson »

ani když pravidla počítají s tím, že různě skupiny můžou plnit různé, občas i protichůdné cíle, a pravidla řeší kdo svůj cíl splní dřív?
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Sparkle »

Jerson píše:nevím zda nerozumíš záměrně - znáš hru, která je založená na spolupráci různých skupin - které se ani nemusí potkat - na jednom společném příběhu?
Teď na Gameconu budou Ecthelioni něco takového zkoušet s Příběhy Impéria.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od OnGe »

Aha. Tak tomu se říká multikampaň a dá se hrát s jakýmikoliv pravidly. Nicméně třeba 3. edice GURPSu má ve sloupku u Tvorby navazující kampaně "Sdílení kampaně a cestování mezi kampaněmi" (i když mě se zrovna to co tam píší moc nelíbí).
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Aljen »

ani když pravidla počítají s tím, že různě skupiny můžou plnit různé, občas i protichůdné cíle, a pravidla řeší kdo svůj cíl splní dřív?
To moze byt tvoja dvojmetrova aura autora. Az ked to bude napisane tak sa bude dat posudit nakolko sa tento zamer podaril.

Mari sa mi ze Houses of the Bloodied sa takto hralo v nejakej ultra multi kampani priamo pod Wickom
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: DrD 1.7?

Příspěvek od Alef0 »

* Oznam o Hrdinoch Fantasy II si zaslúži separátnu tému *
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host