Domácí doplňky

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od Charles »

Jenom upozorňuji, že jakmile se podaří nahodit pořádně nové stránky DrDII (doufám, že začátkem ledna - už finišujeme), tak jedna z prvních věcí, které máme připraveny (díky Aradraugovi) je pdf vyplňovací rozšířený deník (ten z krabicové verze), kde po výběru povolání automaticky naskočí seznam jeho dovedností a po výběru ZS automaticky naskočí její stručný pravidlový popis. To by mohlo pomoci dnešním mlaďochům, kteří už rukou skoro psát neumí.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od Fafrin »

A vleze se to na ten deník když mám 6 povolání?
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od aradraug »

Co se týče názvu povolání a úrovně, je tam prostor na pět povolání z DrDII + možnost přidat jedno vlastní. Nicméně pro vlastní povolání už na deníku není prostor pro dovednosti a zvláštní schopnosti.
Hups...
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od Aljen »

velmi by som uvital ak by autor mohol vsetky policka spravit editovatelne.
Takto som si to musel spravit sam a nie je to dokonale
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od PotulnyDruid »

Před časem jsme řešili zajímavé, řekněme paradoxy. Moje družina již začíná s propojováním více povolání najednou a zjišťujeme, že co se týče jednotných surovin, není to úplně ideální.
Například náš válečník s mastičkářem, má jednotné suroviny na výrobu mačů i mastí? A podobně. Tak jsme trošku upravily pravidlo o surovinách. Třeba někomu přijde užitečná tato změna.
P.s.: V tabulce jsou zahrnuta i povolání které jsem vytvořil v ramci svého homemade steampunk rozšíření. Když vymažete Kutila, Vyšetřovatele, Mnicha, Lékaře a Technomága získáte úpravu pro standartní pravidla.

Nový systém dělení surovin
Suroviny se dělí na několik kategorii podle toho, k čemu se dají využít. Různá povolání pracují s různými skupinami surovin. Se surovinami z určité skupiny se pracuje stejně jako dřív. Tedy 1 surovina = 1 groš. U schopností, které vyžadují, určitý počet surovin se nic nemění. To, kterou surovinu použijete, se dozvíte tak, že se podíváte do tohoto jednoduchého přehledu, s kterými surovinami pracuje povolání, které platbu vyžaduje.

Běžné suroviny: Lovec, Kutil, Hraničář, Válečník, Vyšetřovatel, Mnich
Léčitelské suroviny: Mastičkář, Lupič, Šaman, Lékař
Kouzelnické suroviny: Zaříkávač, Druid, Čaroděj, Mág, Technomág
Okultní suroviny: Vědmák
Naposledy upravil(a) PotulnyDruid dne 30. 1. 2013, 15:41, celkem upraveno 1 x.
under construction
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od vzteklina »

PotulnyDruid píše:Před časem jsme řešili zajímavé, řekněme paradoxy. Například náš válečník s mastičkářem, má jednotné suroviny na výrobu mačů i mastí? A podobně.
Objevení ameriky, bych řek. Jednoznačně odlišuju suroviny pro jednotlivá povolání a jen některé lze brát jako zaměnitelné - hlavně u pokročilých povolání vycházejících ze společného základního.
Naposledy upravil(a) vzteklina dne 31. 1. 2013, 16:23, celkem upraveno 1 x.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od MarkyParky »

Pro inspiraci dávám výcuc našeho systému "rozdělených surovin".

Lovecké suroviny
 Výroba: Lovecké pasti
 Podoba: kolíky, tyčky, špagáty, lanka, dráty, hřebíky
 Dostupnost k nákupu: téměř všude
 Dostupnost k nalezení: kde jsou alespoň stromy či křoviny
 Velikost: 5 surovin je náruč nebo menší pytel
 Přeprava: jakkoliv, bez nebezpečí
Mechanické suroviny
 Výroba: Mechanické pasti, zámky
 Podoba: kolečka, šroubky, pružinky, táhla
 Dostupnost k nákupu: kováři, hodináři, zámečníci, dílny
 Dostupnost k nalezení: nikde
 Velikost: 5 surovin je hrst nebo váček
 Přeprava: V krabičkách či váčcích, křehké, mohou se rozbít/rozdrtit
Mastičkářské suroviny
 Výroba: Lektvary, jedy, omamné látky, kontaktní jedy
 Podoba: Sušené byliny, kořeny, vnitřnosti a části těl, houby
 Dostupnost k nákupu: Kořenářky, léčitelé, mastičkáři a felčaři
 Dostupnost k nalezení: z bylin, hub a mrtvých bězných tvorů
 Velikost: 5 surovin se vejde do flakónu
 Přeprava: Ve flakónech či váčcích, citlivé na vlhkost
Magické suroviny
 Výroba: Magické obrazce, elixíry, umělý život
 Podoba: Šedomodrý magický prášek
 Dostupnost k nákupu: Magické guildy, kořenářky, čarodějnice
 Dostupnost k nalezení: zřídla
 Velikost: 5 surovin se vejde do krabičky od zápalek
 Přeprava: V menším množství váčky a flakóny, ve větším olověné truhličky (nebezpečí
vedlejších efektů z koncentrované magie)
Alchymistické suroviny
 Výroba: Třaskaviny, žíraviny, otravné plyny
 Podoba: Prášky, oleje, krystaly, kyseliny
 Dostupnost k nákupu: Alchymistické dílny
 Dostupnost k nalezení: Ve specifických místech, jako jsou doly, horké prameny a pod, z trofejí z netvorů a běsů
 Velikost: 5 surovin se vejde do flakónu
 Přeprava: Ve flakónech či pevných krabičkách, nebezpečné když se nekontrolovaně
promíchají
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od crowen »

Ja som to sem pisal, neviem, preco mi prispevok zmizol, tak este raz:

Suroviny boli imho zavedene ako zjednodusenie uctovnictva, a toto delenie ide proti tomuto zjednosuseniu. Proste "obycajne" suroviny nerieste, vedte si zaznamy iba o specialnych tazko dostupnych surovinach: mithril, dracie srdce, krv, oci, supina, jazyk, zub...
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od PotulnyDruid »

crowen píše:Ja som to sem pisal, neviem, preco mi prispevok zmizol, tak este raz:

Suroviny boli imho zavedene ako zjednodusenie uctovnictva, a toto delenie ide proti tomuto zjednosuseniu. Proste "obycajne" suroviny nerieste, vedte si zaznamy iba o specialnych tazko dostupnych surovinach: mithril, dracie srdce, krv, oci, supina, jazyk, zub...
Já tohle sice chápu, ale pak se musíme složitě vymýšlet která věc z těch těžko dostupných surovin je na co atd. Mě a mé družince se rozdělení na 4 kategorie zdálo mnohem jednoduší a vše dává symsl.
under construction
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od vzteklina »

crowen píše:Ja som to sem pisal, neviem, preco mi prispevok zmizol, tak este raz:

Suroviny boli imho zavedene ako zjednodusenie uctovnictva, a toto delenie ide proti tomuto zjednosuseniu. Proste "obycajne" suroviny nerieste, vedte si zaznamy iba o specialnych tazko dostupnych surovinach: mithril, dracie srdce, krv, oci, supina, jazyk, zub...
Hele nekecej nám do naší hry!! :-D
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od MarkyParky »

crowen píše: Suroviny boli imho zavedene ako zjednodusenie uctovnictva, a toto delenie ide proti tomuto zjednosuseniu. Proste "obycajne" suroviny nerieste, vedte si zaznamy iba o specialnych tazko dostupnych surovinach: mithril, dracie srdce, krv, oci, supina, jazyk, zub...
Však naprostý souhlas.

Tohle je houserule pro lidi co mají rádi účetnictví a chtějí se vyhnout WTF momentům typu "Zrovna jsem si od babky kořenářky koupil za pět grošů bylinky, to bych s nimi mohl proti těmhle dveřím namontovat pěknou šipkovou past". :D
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od Aljen »

WTF je to iba vtedy pokial ho tam hladas ;)
Pokial nechces taku mieru abstrakcie aku riesia Suroviny tak samozrejme houserule.

A samozrejme nevidim dovod preco nesuhlasit s upravou na Zoznam ak vam to tak viac vyhovuje
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Narnas
Příspěvky: 147
Registrován: 27. 9. 2011, 12:31

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od Narnas »

V tomhle případě vidím velkou výhodu v posílení pravomocí hráčů. Není důvod to řešit nějak centrálně. Pokud to hráče baví a PH s tím nemá problém, tak si může vést své účetnictví a zbytek může být nedotčen. Řekněme, že v družině budeme mít někoho kdo se vyžívá ve výrobě všeho. Pro něj to může být fikčně nezbytné, aby si užil hru. Pak je takováto úprava ideální, ale není potřeba, aby třeba lovec co jednou za 10 dobrodružství udělá past měl nějak rozepsané suroviny dle druhu.
Elen síla lûmen omentielvo.
<Hvězda svítí na hodinu našeho setkání.>
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od Fafrin »

Jako, vypadá to fajn, dokud nezjistíš, že potřebuješ suroviny pro opravení lodě, nebo zbroje.
Nebo zašití šatů, to děláme hodně často.
Suroviny dělíme adhoc, podle potřeby. Náš Pyromanický válečníko čaroděj má Suroviny/vybavení hořlaviny - můžeš tam najít olej do lucerny a je na tobě, jestli jím na zem namaluješ ochranný kruh, nebo jestli ho rozleješ po zemi a zapálíš (což je skoro to samé, ale používáš úplně jiné dovednosti :D )
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od PotulnyDruid »

Já a moje družina jsme při hraní došli k problému. A to, že deníky jsou velice nevyhovující svojí velikostí a v malém měřítku i obsahem. Tak jsme si udělali vlastní, chtěl bych se o ně podělit, třeba to někdo ocení. :)

Můj domácí deník
Můj domácí deník pro pomocníky
Můj domácí deník pro CP
under construction
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti