Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Bouchi »

Roubíček píše:Z hlediska chyb také velké zlepšení - zatím jsem viděl nějaké čtyři a to už jsem ha půlkou.
Pokud si jeste vybavis o jake slo, mohl bys mi je pls napsat do vzkazniku? Fixnul bych je v e-verzi.
Dik.
Obrázek
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Alef0 »

Zatiaľ som si prečítal úvodnú časť o konfliktoch a tá je skvelá, v kombinácii s radami pre rozprávača zo základnej príručky je to náklad.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Charles »

Roubíček, Alef0: Díky za pochvalu. Nechali jsme na tom s Maugirem, Ectheliony a Rimbem skoro rok života, tak nás moc těší, že vám Bestiář udělal radost. Na úvodní kapitole se určitě kladně podepsalo intenzivní testování, které jsme prováděli s Maugirem a které nás o konfliktech a jejich vedení hodně naučilo. Jinak mě osobně se v úvodní části hodně líbí kapitolka Prostředí, kteoru psal Maugir - přijde mi, že i když je každý typ krajiny popsaný jen krátce, tak je v tom jediném odstavci vždycky spousta inspirace na zápletky.
Návštěvník

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Návštěvník »

bude v e-verzi i Vesnická coura (varianta: přenašečka syfilidy)?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Pieta »

Přišel mi bestiář. Vypadá hezky. Nějak nemám sílu ho znovu číst. (-;
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od PotulnyDruid »

Po dočtení mě napadá pár věcí, které mě mrzí. Jako příklad uvedu, že v bestiáři není bratr Rohatého, Palaj.

Ale jinak musím znovu poblahopřát, je to nádherná a hlavně univerzální kniha, která by neměla chybět ve sbírce každého hráče RPG her.
under construction
Uživatelský avatar
Roubíček
Příspěvky: 104
Registrován: 25. 8. 2011, 21:59
Bydliště: Jihlava

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Roubíček »

Bouchi píše: Pokud si jeste vybavis o jake slo, mohl bys mi je pls napsat do vzkazniku? Fixnul bych je v e-verzi.
Dik.
Bohužel, nezapisoval sem si je. Omlouvám se. Jestli ještě u posledních pár potvor na nějaké narazím, písnu to sem.
sq

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od sq »

Takže bestiář jsem přelouskal a je to velmi dobrý počin. Řekněme, že mírně naprůměrné texty (sem tam z nich ční, jakoby byly napsány/editovány na tu nejposlednější chvíli) víc než o úroveň pozdvihují ilustrace. Rimbo dělá pro DrD2 stejnou službu, jakou udělal pro DrD T. Kučerovský.
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Arten_CZ »

Po přečtení jsem z bestiáře nadšen. Dokonce jsem tak nadšen, že naše družina svolila na mé přemlouvání a zkusíme dračí doupě ještě jednou hrát.
Mé nadšení pramění z několika věcí, seřadím je dle jejich vlivu od nejsilnějšího.
1) Ilustrace - každá z ilustrací je příběhem sama o sobě, kolem kterého by šlo postavit celé dobrodružství.
2a) Neobvyklé nestvůry - už se těším, až překvapím naši družinu novými nestvůrami, které za ty roky, co hrajeme fantasy dobrodružství, ještě nikdy nepotkali.
2b) Doprovodné texty - velice mě potěšilo, že na nestvůry se nepohlíží jako na terče, ale bestiář jim vtiskává vlastní život v rámci příběhů a legend. Jsem rád, že žádná z nestvůr v bestiáři není stvořena jen proto, aby ji postavy popravily, ale naopak je tvořena k interakci a odhalování jejího tajemství.
3) Zpracování - stejně jako pravidla v pevné vazbě, i na bestiáři je cítit, že se jedná o knihu, se kterou se má pracovat, a podle toho je zvolen i materiál. Cena je za v podstatě sešitovou knihu o něco vyšší, ale za knihu, tištenou na kvalitním křídovém papíře, vázanou v pevných deskách, si rád připlatím.
Uživatelský avatar
Číňan
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 11. 2012, 16:26

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Číňan »

Mám dotaz asi na Bouchiho. Zakoupil jsm si bestiař ještě před tím než se s tím odesílaly kódy k e-verzi. Na mail mi nic zatím nepřišlo. Tak se ptám. Musím někde o ten kód žádat, nebo mám jen trpělivě čekat? Děkuji.
DaveN řečený Číňan
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Bouchi »

Jeste pls vydrz (max. tyden), delaly (a patrne jeste budou) se nejake upravy a obesilat tu hromadu lidi, co si tisteny Bestiar do te doby koupili, dvakrat, bych casove nezvladal.
Obrázek
Uživatelský avatar
Číňan
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 11. 2012, 16:26

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Číňan »

Rozumím...v pohodě.
DaveN řečený Číňan
vtipoman
Příspěvky: 4
Registrován: 5. 12. 2012, 18:26

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od vtipoman »

Tak konečně mám bestiář. Zdá se mi to občas až hodně krvavé (co byste od člověka,co sleduje My little pony čekaly že?),ale líbí se mi ikonky a například i nápověda,co lze do prostředí zasadit. I prastaří se mi zdají rozmanití. Už se těším,až při příštím sezení šoupnu družince nějakou zajímavou potvůrku. :)
PS: asi jsem poleno,ale bestiář se v měkké vazbě nevyrábí?
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Allathay »

prave idem po bestiar, hned sem napisem sem aj svoje prve dojmy :>;o)
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Bouchi »

vtipoman píše:bestiář se v měkké vazbě nevyrábí?
Nevyrábí. Jednak si myslíme, že Bestiář si už vzhledem ke své celkové podobě pevnou vazbu zaslouží. A druhak by to bylo vzhledem k tomu, že startovní náklad byl menší než u základní příručky, finančně náročnější.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů