Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Maugir »

BasilisK píše:Prošel jsem si zatím jen ilustrace (Melkir je machr)
Merlkir rozhodně je machr, ale pro pořádek dodám, že od něj je jen obálka - vnitřek ilustroval Rimbo (který je taky machr;))
(Je tradicí DrDII, že obálku dělá někdo jiný než vnitřek :>;o) )
Obrázek
BasilisK (nepř)

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od BasilisK (nepř) »

tak to jsem nevěděl. Některé obrázky skřetů vypadali jako od Rimba aniž bych věděl že je jejich autorem... Respekt a slávu všem autorům.
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od PotulnyDruid »

Chtěl bych se zeptat, jak je to tedy s těmi tištěními a PDF verzemi. Jak kterou můžu získatm jsou na sebe nějak vázané?
Ja bych totiž rozhodně moc rád obě. Ale na stránkách altaru je jen předobědnávka (předpokládám na tištěnou verzi) jak se tedy dostat k PDF? Popřípadně jak získat oboje najednou? Děkuji za odpoveď
under construction
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Aljen »

Knizku uz mam v rukach aj ked zatial som nemal cas citat.
Rychlo som prelistoval strany, kukol obrazky a ...
Kokso tie su uzasne!
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Aljen »

no jo double post

Som sice este len na 20 daco strane ale musim pochvalit snahu objasnit core pravidla v tom Ako vies konflikt, pouzivat sudbu a riesit fuzzy situacie.

super
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Maugir »

Díky, ačkoli si nejsem jist, nakolik jde o pochvalu a nakolik o upozrnění, že je třeba "core" ještě stále vysvětlovat:)
Obrázek
Uživatelský avatar
jefri1241
Příspěvky: 221
Registrován: 13. 8. 2009, 17:00
Bydliště: nenapíšem

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od jefri1241 »

Zdravím.
Nevie niekto kedy bude beštiár v predaji aj na slovensku, v Brlohu?
Ešte nemajú dokonca ani možnosť predplatenia.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Bouchi »

S Brlohem je to slozitejsi, Bestiar jsem jim samozrejme nabizel, nicmene dovedel jsem se toto:
"siet obchodov Brloh sme v novembri predali ceskej spolocnosti Game Czech a. s., ktora v Ceskej republike prevadzkuje siet obchodov s hrami JRC (donedavna GAME)."
Dostal jsem kontakt na obchdni oddeleni noveho majitele, psal jsem jim, ale zatim zadna odpoved. Jeste tam zavolam, tak uvidime.
Nicmene Bestiar by mela na Slovensku mit jeste jina sit, na jejiz jmeno si ted bohuzel nevzpomenu - jeden z nasich distributoru do ni dodava DrD II, tak predpokladam ze jim doda i Bestiar.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Sparkle »

jefri1241 píše:Zdravím.
Nevie niekto kedy bude beštiár v predaji aj na slovensku, v Brlohu?
Ešte nemajú dokonca ani možnosť predplatenia.
Pokud jsi z Košic, umím to tam dovézt, kdyžtak napiš PM
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Aljen »

Bestiar - prve dojmy

Vyslovne pozitivne :)
FAKT sa mi velmi pacia criepky a zarodky pribehov pri kazdej novej potvore. Aj ked potvora nemusi byt az taka uzasna sama o sebe, tieto male pribehy hned vyvolaju v mojej hlave ohnostroj napadov ako ju pouzit (alebo aspon jednu petardu).

V podstate vsetky nove potvory boli zaujimave... az na dive prasa so zalubou v kulinarstve. Kedze som odchovany na divokych prasatach v Pendragone, tento vas koncept mi absolutne nesedi (vedel by som si kulinarstvo predstavit viac trebars u jazveca ked uz. U diviaka mi viac sedi brutal agresia, odhodlanie a nezlomnost)

Tiez sa mi velmi paci neciernobielost potvor a pribehov. Nezahatali ste cestu k ziadnemu vylozeniu a pouzitiu a to je len super. Takyto koncept bestiara som veru este necital. Nie je to hotove nemenne jedlo ktore nemusi kazdemu chutit, ale skor kucharka s jednohubkami, ktoru moze kazdy vyuzit na svoje potreby a to aj pre uplne ine systemy!
Tesim sa na dalsi doplnok k DrD2 chlapci. Len tak dalej!
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Fingalen »

jefri1241 píše:Zdravím.
Nevie niekto kedy bude beštiár v predaji aj na slovensku, v Brlohu?
Ešte nemajú dokonca ani možnosť predplatenia.
Skús Panta Rhei: http://www.pantarhei.sk/knihy/neuveden/ ... ii-bestiar
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Bouchi »

Jo, to by mohl byt ten nezev na ktery jsem si nemohl vzpomenout.
Dik.
Obrázek
vtipoman
Příspěvky: 4
Registrován: 5. 12. 2012, 18:26

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od vtipoman »

Ahoj,můžu se zeptat,kdy nám bestiář přijde? (máme ho na dobírku)
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Bouchi »

Kdy prijde, to je otazka na Ceskou postu. Kdy byl odeslan, to byste meli vedet z infomailu o aktualizaci stavu objednavky. Vzhledem k tomu, ze v poslednich dnech se kazdy den nejake Bestiare na dobirku posilaly, tak nic blizsiho napsat nedokazu, to bych musel znat aspon cislo objednavky.
Obrázek
Pepa

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Pepa »

Moje první reakce na bestiář byla: "Absolutní bomba." Vážně si nepamatuju, kdy jsem naposled nad listováním nějaké knížky tahle žasnul. (Snad asi někdy v dětství...) Stačilo mi sledovat obrázky, číst názvy nestvůr a semtam začátek nějakého odstavce a byl jsem absolutně ztracen...

Začátek knihy popisuje nové "schopnosti" nestvůr (a připomíná i ty staré), představuje prastaré netvory, jsou zde k nalezení popisy nejrůznějších prostředí, jsou tu i kapitolky, které se zabývají bojovou taktikou, jak bytosti hrát, jak bytosti tvořit, pravidla pro hejna a další zajímavé vychytávky... Po této úvodní části následuje samotný bestiář rozdělený na kapitoly Lidé, Zvířata, Nemrtví a oživení, Běsi a Netvoři. Pro jednotlivé nestvůry tu jsou popsány jejich možné role v příběhu, rady, jak nestvůry hrát, jejich bojové taktiky i jejich příbuzné varianty. To vše doplněné nádhernými ilustracemi. Malíři mají můj obdiv.

Jste-li PJové libovolného fantasy systému (nebo sběratelé :) ), pak je Bestiář prostě "must have" záležitost. Já už sice nejspíš DrD 2 hrát nebudu, ale nestvůry se hodí vždy :) Je tu prostě opravdu mnoho a mnoho nejrůznějších zápletek, zajímavých "použití" nestvůr v příběhu a to nemůže zůstat opomenuto. Chce se mi říct, že tento Bestiář je pro celou českou RPG mnohem větším počinem, než je samotné DrD 2 (!!!) Víc napíši až po přečtení, ale zatím maximální spokojenost...
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů