World of Tanks a War Thunder

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Jerson »

hraje někdo tanky? Občas si rád zahraju, ale hrát se čtrnácti náhodně vybranými jedinci bývá frustrující, zatímco hrát s jedním či dvěma kamarády bývá obvykle mnohem účinnější a taky větší zábava.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 16. 6. 2014, 21:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: World of Tanks

Příspěvek od Raven »

Hm, Jersone, u nás doma se jako o život hrají jedině TANKI ONLINE. Mimochodem, změnili grafiku, třeba by se ti to líbilo, rozhodně ji změnili kvůli tomu, aby designově stačili World of Tanks.
http://tankionline.com/en/wp-content/up ... m1_eng.jpg (nový design zbraní)

A jaký je princip World of Tanks? (a nevykrádají náhodou ve skutečnosti jenom ty Rusáky s cool americkou variantou?)
Kdybych měla čas, strašně ráda bych si s tebou tanky zahrála, ale momentálně jsem vytížena tunou knih
Jo a když chceš hrát s přáteli, přidej se do klanu :wink: Na tankionline jich je spousta
R
Přílohy
1.jpg
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

já je zkoušel, ale není to ani trochu podobné, jiná fyzika, jiné boje.
Kromě toho v klanech jsou hráči s nejlepšími tanky, tak vysoko ještě nejsem a preferuju hrát s kamarády místo abych se z neznámých lidí snažil dělat kamarády jen kvůli hře.

Jinak nevím kdo koho kopíruje, WoT funguje asi dva roky a už nějaký čas předtím ho vyvíjeli.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Pieta »

Jerson: A nechtěl bys třeba stručně napsat, proč bychom to mohli chtít hrát? (-: Jaké to je, atd?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Vallun »

Já o tom slyšel dost dobrého, takže bych to asi byl ochoten zkusit, ovšem o taktice tanků a pozemního boje vůbec mám jen kusé představy...letadla nebo bitevní lodě mne baví víc:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

Tak tedy stručně - on-line takticko bojová hra. Tvůrci tvrdí, že lepší než WoW, ale to bych nesrovnával - prostě si hráč kopí tank (začínají lehké prvoválečné tanky) a může bojovat v bitvách 15 proti 15 s ostatními náhodně vybranými hráči. Je možnost mít v týmu druhého kámoše, s placeným účtem i celkem tři lidi.
V Bitvách získává zkušenosti k jednotlivým tankům, které odemykají různá zlepšení - lepší dělo, motor, věž, pásy - a taky dostává peníze, za které jednak opravuje tank a nakupuje munici, a kupuje si i lepší výbavu.
Jsou celkem čtyři národy, v každém je linie lehkých tanků, středních, těžkých, stíhačů tanků a samohybných děl, pro někteér nároy jsou linie zdvojené, a po každé se dá postupovat jako po levelech.
V tancích lze cvičit posádky a lze jednotlivé vojáky i přesouvat do jiných tanků, i když přeučení na jiný typ stojí peníze (100% přeučení stojí reálné peníze).
Dřív jsem za to příležitostně zaplatil, teď hraju bez placení, takže postupuju asi o třetinu pomaleji a dostávám o třetinu méně herních peněz, ale jde to.

Jinak pořád čekám, že zavedou i bitvy rozdělené podle národů - zatím hraje kdokoliv s kýmkoliv (samozřejmě jsou omezené levely tanků, obvykle +-2 levely, u děl +-4 levely).
Pak je i "kampaň" - hráči v klanech můžou bojovat o sektory v Evropě a jejich udržení.

vše důležité je na stránkách WoT

Při hře je poměrně omezená možnost domluvy - chat a signály, ale s kamarády máme puštěný skype, takže se domlouváme operativně a není až tak neobvyklé, že ve dvou nebo ve třech zlikvidujeme polovinu nepřátelské skupiny, tedy třebe 8 tanků.
Jinak to není úplně věrné - jsou tam i prototypy a tanky, které byly jen na papíře, případně i poválečné tanky, ale je to jakž takž vyvážené.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: World of Tanks

Příspěvek od morech11 »

otázka dňa: pobeží mi to na mojom netbooku? (1.8 GHz intel Atom, 2 GB RAM, integrovaná grafika)
nikde som totiž nenašiel relevantný zdroj minimum requirements :(

ak áno, rád sa pridám :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

popravdě, nevím. Při stažení na minimální detaily to běží na ledasjakých strojích, ale teď vydali nový design a herní fyziku,tak si nejsem úplně jistý.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: World of Tanks

Příspěvek od Sosacek »

Takze ... kdo to hrajete?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Vallun »

já ještě ne, ale WoW mne momentálně nebere, OTTD mám dost a The West změnili tak,že se v tom nevyznám:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: World of Tanks

Příspěvek od Tadeas »

morech11 píše:otázka dňa: pobeží mi to na mojom netbooku? (1.8 GHz intel Atom, 2 GB RAM, integrovaná grafika)
nikde som totiž nenašiel relevantný zdroj minimum requirements :(
s integrovanou grafikou zrejme tazko. ostatne zodpoveda minimu. dolezite poznamenat ze hra nadalej vyuziva len jedno jadro procesora i ked v buducnu sa planuje podpora viacjadrovych.

osobne to teraz hram tiez na 1,8GHz, 2GB ramky a ati mobility radeon 2400. hra sa na tom aj s minimalnou grafikou katastrofalne. uz sa tesim ako upgradujem pc.


este by som rad doplnil Jersona o par postrehov:
-hra je kompletne lokalizovana do cestiny i s dabingom hlasok v bitve
-narodov je celkom 5, dnes pribudlo 22 novych tankov v novom vyskumnom strome Velkej Britanie (cize na hre sa stale pracuje, pribudaju nove mapy, stroje a moznosti. v sucasnosti sa da vybrat z ruskych, nemecky, americkych, britskych a francuzkych strojov. kazdy narod ma svoje charakteristicke tanky a specifika).
-nejedna sa o tazku simulaciu, je to skor takticka arkada. i ked parametre a podoba jednotlivych strojov (plus trajektorie a fyzika strelby) je dost slusne zachytena, a samozrejme obcas posunuta kvoli hratelnosti (malokoho by bavilo hrat s hufnicou ktora nabija na jeden vystel 3 minuty a podobne).
-je to free to pay. cize hranie je zdarma. za cash sa ovsem daju dokupit rozne serepeticky od plechovky coca-coly, cez premiove ucty az po premiove tanky. ovsem tady je to genialne: az na par nestastnych vynimok tieto veci nemusia ovplyvnit priebeh bitvy. balanc siaha dost hlboko a tak treba premiovy ucet vam ponuka len o 50% vacsie zisky skusenosti a penazi za bitvu a niektore malickosti navyse, vase bojove vykony nijako neovplyvni. taktiez premiove tanky niesu parametrovo vyrazne lepsie ako tie obycajne, ba casto to je skor naopak.
-vozidla su rozdelene do niekolkych tried (light, medium, heavy, tank destroyer a artilery) z ktorych kazda sa hra trochu odlisnym sposobom.
-je to vysoko navykove pretoze hrac stale nieco ziskava, skuma, kupuje. navyse co mesiac ci dva pribuda novy obsah. takze uz to hram asi rok a nemozem si vynachvalit. sice som este nedosiahol na najvyssie urovne tankov, zasa tolko casu u toho netravim, ale myslim ze odskusat by to mal kazdy kto sa ako maly hraval na piesku s vojacikmi a modelom tanku.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

posledních pár her mě naštvalo, že i při někdejším zamíření střílím s houfnicí do prázdna a pak mě sejme rychlý průzkumník, kterého se mí spoluhráči neobtěžují zastavit, takže jsem dal tanky na čas k ledu.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Vallun »

Tak to stahuju....

Jersone, když mne to naučíš, tak Tě budu klidně krýt:) Pokud to vychází z reality, tak baterie dobře ovládaných houfnic dokáže leccos:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Vallun »

Stáhnuto, ale ať to instaluji kamkoliv,t ak to píše invalid folder...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

s tím ti těžko poradím, já to instaloval do nabízené složky.
A až tak podle reality to není, přesněji řečeno to ber raději jako tankovou arkádu s vlastním souborem pravidel, předejdeš řadě zklamání.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů