[01a] Jak bytosti číst

Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

[01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Charles »

Základem kapitoly bude text z pravidel, doplněný o vysvětlení sekce Snový svět, nové "obecné" zvláštní schopnosti, vysvětlení ikonek prostředí, případně další...
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Charles »

Maugir doplnil:
+ kouzlo tajemna: podobnosti, záměny, nejistoty -
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Maugir »

Odstraněno z obecného úvodu ke zvířatům:

Zvířata jako pomocníci
Je mnoho způsobů jak vyhledat zvířecího pomocníka a připoutat si jej. Jezdecký kůň může být koupen za těžké groše, věrný pes zachráněn před rasem, lovecký sokol ukraden ptáčníkovi, vlčí mládě nalezeno v kleci s alchymistovými pokusnými zvířaty, zraněný kolouch objeven v pytláckém oku a kočka se k vám jednoho dne zatoulá. Co však mají zvířata jako pomocníci společného, je forma platby. Kromě toho, že se průběžně musí krmit, je nutné s nimi trávit čas, cvičit je a pečovat o jejich zdraví. Tu a tam je potřeba nakoupit pamlsky, nové podkovy, obojky, dečky, byliny proti parazitům či zaplatit léčitele. Výdaje s tím spojené závisí na velikosti zvířete, obvykle se budou pohybovat v rozmezí jeden až dva groše za jednu platbu pomocníku.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Pieta »

Ty nedávné debaty nad platbama by se daly shrnout do rámečku na téma "Co jí můj pes, když se nevyčerpal". Co myslíte?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Maugir »

Pieta píše:Ty nedávné debaty nad platbama by se daly shrnout do rámečku na téma "Co jí můj pes, když se nevyčerpal". Co myslíte?
Myslím, že je to skvělý název rámečku:)
Na Charlesův podnět sem kopíruju příklady jak zplést postavy do konkrétního dobrodružství (zde se jedná o moment, kdy je ve městě na spadnutí pogrom proti trpaslíkům):
družina si tam chtěla zrovna odpočinout a že by se kolem vraždilo se jí nemusí líbit/ během prvních šarvátek je napaden i trpaslík - člen družiny/ trpaslíci postavám zaplatí, aby očistili jejich jméno/ vládce podsvětí zaplatí, když nafingují trpasličí útok, aby se pogrom konečně rozjel/ purkmistr zaplatí, když se situace urovná/ když vzplanou nepokoje, bude příležitost si beztrestně vyrabovat pár trpasličích truhlic/ atd.
Obrázek
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Maugir »

Jakou roli má v příběhu:
- zápletka
- - možné rozvinutí zápletky (můžete a nemusíte jej zapojit jako pokračování první odrážky)
- - - možné rozvinutí navazující na předchozí rozvinutí
- druhá zápletka
- - možné rozvinutí druhé zápletky
- - alternativní rozvinutí druhé zápletky (nenavazuje na předchozí rozvinutí, můžete použít jedno z nich)

Poznámka bokem
Použité symboly jsou dočasnou improvizací; počítáme s tím, že bude nalezena nějaká estetičtější varianta.
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Charles »

Zmínit stručně, jaké bytosti jsou obsaženy v bestiáři v pravidlech + případné modifikace, pokud nějaké shledáme nezbytnými (např. ZS Zhouba drakovi apod.).
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Charles »

ZS Místní autorita - vlivová verze Oživlé hory. Bude i nějaká duševní? Jakože něco proti magii, např. Bystrozor? :wink: Nebo proti léčkám, např. Skvělý postřeh nebo Nevěřící Tomáš? :think:

Zmínit, co vše patří do kategorie Lidé..
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Maugir »

Zaniká pouto se smrtí, nebo přetrvává dokud není vyčerpáno?
- Věrný kůň utíkající x věrný kůň bránící mrtvolu x věrný kůň aktivně napadající vrahy (aneb co na to Bodláček?)
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Charles »

Práce se zápletkami - Maugirův příklad se zápletkou u mavky.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Charles »

Vložil jsem upravenou verzi "rejstříku výskytu" na dropbox. Je tam pro Jirku vepsaná prosba (byť se tváří jako úkol).
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Ecthelion »

Tak, konečně jsem se k tomu dostal, tak sem přihodím ty věci k Prastarým (vyhodil jsem od Pavoučice):
Zmizení místních běsů je tak většinou první známka toho, že se v okolí objevil některý z Prastarých.
Prastaří, kteří přežili až do dnešních dnů, také často pokračují v dávných válkách, které spolu vedli před dávnými věky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Charles »

Na dropboxu je pracovní verze úvodní kapitoly. Na úvod jsem vložil obsah (teď jde především o strukturu kapitol), zbytek je naprostý běs, jsou tam jen zkopírované různé věci z našich zdejších debat, co jsem si uložil. Připomínky vítány, chceme to hloubkově probrat s Jirkou na GC.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Maugir »

Charles píše:Vložil jsem upravenou verzi "rejstříku výskytu" na dropbox. Je tam pro Jirku vepsaná prosba (byť se tváří jako úkol).
Matematická pravidelnost bohužel nebude možná. Rád bych každému tvoru přidělil dvě hlavní prostředí, ale máme tam i úzce profilované druhy, jejichž ekologická valence to nedovoluje. Typicky jsou to vodní organismy, které mohou mít pouze jedinou ikonku prostředí (voda). Ikonkou vzduch se situace pro mnohé zlepšuje, pro jiné naopak zhoršuje (rád bych je viděl ve dvou prostředích a jedno je třeba zaměnit za vzduch).

Takže ve výsledku bude mít každá bytost 1 až 2 ikonky.

Edit.: A uvažuji i nad ikonkou "Podzemí" pro permoníky, olgoje a možná ještě někoho. (Mohli bychom "jeskyně" přesunout ze "skal" do "podzemí".)
Obrázek

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“