Dračí doupě II právě vyšlo!

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od ilgir »

Fakt povedené. $D :clap:
papague

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od papague »

A já už jsem se lekl, že nějaký rozzuřený člověk hacknul web a hodil tam oscanovanou verzi. $D
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Jerson »

Aljen píše:Nemozem, tam mam zakaz vstupu.
Pardon ... bolo mi odporucene neprispievat
Jednak jsi klidně přispět mohl, a druhak svou rakci klidně můžeš poslat sem. I když mám dojem, že tu není téma o všeobecných zkušenostech s DrD2 po hraní - jen po přečtění a pak jednotlivá témata. Ale i tak myslím, že někam tu odpověď napsat můžeš.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Bouchi »

Jezto ma server nejake hardwarove problemy, davam piratskou verzi provizorne ke stazeni i sem.
Přílohy
drd-ii_piratska-verze.pdf
(1.52 MiB) Staženo 74 x
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Aljen »

tu je tema len Napsali o DrD2 do ktorej by taketo vacsie recenzie patrili. Pre pripadnu diskusiu by sa vsak zisiel iny thread, kedze Napsali... je zrejme len zhromazdisko liniek.
Okrem toho vacsina bodov s ktorymi v recenziach nesuhlasim bola komentovana do aleluja na d20. Nemam potrebu tam to iste pisat opat kedze to ocividne nepadlo na urodnu podu
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od vzteklina »

To je zákon schválnosti, sem strávil dva dny sepisováním výcucu z pravidel, jen aby se tohle vzápětí objevilo O-)
Ale nestěžuju si! :-)
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od PetrH »

takze muj poled na "piratskou verzi": kompaktni, ucelene a rekl byhc presne to co se zbytecne slozite popisuje v mega knizce drobnym fontem se zde veslo prehlednym velikym fontem na 12 a4... trosku mi je lito rikam uprimne, ze jsme si nepockal az na tuto verzi, cte se mnohem lepe a konecne jsme pochopil i jiste veci z pravidel... takze piratska verze ma u me po precteni 100% kolik bude mit po pripadnem hernim testu se uvidi casem...
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Lemmy »

Pirátská verze je skutečně víc než dobrá :clap:
A pirátská družina celkem originální :wink:

Mám takový marketingový dotaz, zatím asi hodně předčasné (počítám, že budou nejspíš nějaké rewrity pravidel, vzhledem k masivním výtkám u hráčských recenzí na téma nepřehlednost textu):

Je v plánu vydat hra i v jiné jazykové verzi?
(Když, tak předpokládám angličtinu, možná němčinu a polštinu)
Docela by mě zajímalo, jak by se na hru dívali hráči v jiných zemích.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od PetrH »

ja bych mel k piratske verzi vytku. proc je pdf cernobile? proste me irituje, ze obrazek na obalce ztraci kouzlo a ze text neni jako v knize nahnedly... v dnesni dobe levneho barevneho tisku... ?
druhy dotaz: bude existovat i napr. archeologicka verze (de facto toto je male dobrodruzstvi, par postav a to me bavi) - mysleno vykradac dungeonu? nebo detektivni verze...
skoda, ze toto nebylo pred pravidly. nu coz.
/silne to muze vyvolavat flame/
a dotaz k vydavateli: budete nejak resit web drd2, neb je ostuda misto fotek autoru videt 404 ze skladu obrazku, obcas nejaka pdf se linkuji do webu "krys", obcas na drd2, obcas jinam... to je proste marketingova ostuda, spise to rika, ups vstoupili jste na spatny studentsky blog, kde nic neni a kdyz je, jsou to dve vety a link na nejaky pdf. chtelo by to zapracovat, pravidelne aktualizovat. tady se proste ukazuje naprosta amaernost produktu a zelbohu, ze to nezvlada ten co to plati tak to vrha stin i na dalsi cleny tymu (neb tahate za jeden provaz). v dnensni dobe, kdy svet je masirovan weby nacancanyma tohle neni ani popelka. a spolehat, ze cilovy fanousek, ktery je ochoten podporovat drd2 se bude chodit, i kdyz konkurence ma weby mnohem lepsi (myslim napr. wizards, ale i napr. http://www.mongoosepublishing.com/ ...)
Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 996
Registrován: 14. 4. 2009, 11:47
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Merlkir »

Piráti holt nemají na barevnou kopírku. ;)
--------------------------------------------------
moje portfolio: https://www.janpospisilart.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Bouchi »

PetrH píše:ja bych mel k piratske verzi vytku. proc je pdf cernobile? proste me irituje, ze obrazek na obalce ztraci kouzlo a ze text neni jako v knize nahnedly... v dnesni dobe levneho barevneho tisku... ?
Protoze je to verze ktera vysla v Pevnosti a Pevnost je cernobila.
Krome toho kniha ma sice text a obhazky nahnedle, presto se ale jedna o jednobarevny tisk. Coz ale pro zobrazeni na monitoru neni tak jednoduche vyrobit. Respektive je celkem jednoduche to udelat s textem, ale podsttane narocvnejsi s obrazky. Takze aktualne dostala prednost rychlost pred barevnosti.
PetrH píše:druhy dotaz: bude existovat i napr. archeologicka verze (de facto toto je male dobrodruzstvi, par postav a to me bavi) - mysleno vykradac dungeonu? nebo detektivni verze...
Pokud ji nekdo napise...
PetrH píše:a dotaz k vydavateli: budete nejak resit web drd2
Ano.
PetrH píše:zelbohu, ze to nezvlada ten co to plati tak to vrha stin i na dalsi cleny tymu (neb tahate za jeden provaz).
Je to trochu slozitejsi, ale tady to rozpitvavat nebudu.
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od PetrH »

Merlkir píše:Piráti holt nemají na barevnou kopírku. ;)
skoda, kdyz maji tak nadherne udelane texty a cely ten kouske je fakt luxusni...
Uživatelský avatar
Timiren
Příspěvky: 18
Registrován: 10. 8. 2011, 00:31
Bydliště: Třebíč

Re: Dračí doupě II krabicová verze?

Příspěvek od Timiren »

Nechci otravovat, ale už je listopad. Jak to vypadá s krabicovou verzí? :wink:
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Bouchi »

Je ve vyrobe.
Obrázek
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Korhul »

Tak, dnes v noci jsem představil DrD II partě dračákistů ze svého okolí na našem miniconu (ve skupině byl 13 letý kluk i zkušený odchovanec DrD od verze 1.0). Ohlasy jsou pozitivní. Zaujal systém povolání, dovedností a zvláštních schopností.

Rozdělení bojových schopností na různé druhy protivníků přijali bez dalšího jako logickou věc (včetně tolik omílaného zvěd vs. lovec při střelbě apod.). Panovala nedůvěra v to, že není tabulka zbraní, ale výklad o manévrech ji odstranil. Jenom se pořád ošívali, že jim chybí životy. Ale když pak probíhal zápas v tom ukázkovém dobrodružství, tak se snad podařilo ukázat, jakým způsobem jsou nahrazeny vyčerpáním.

Celkově si myslím, že se pravidla vyvolala velmi pozitivní dojem.

Po této krátké několik z nich prohlásilo, že uvažují o koupi ;-)
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů