Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Za jaké povolání DrD2 hrajete?

Bojovník
32
13%
Lovec
21
8%
Kejklíř
28
11%
Mastičkář
24
10%
Zaklínač
23
9%
Válečník
6
2%
Hraničář
8
3%
Vědmák
9
4%
Čaroděj
13
5%
Zvěd
6
2%
Lupič
8
3%
Mág
6
2%
Šaman
4
2%
Druid
3
1%
Alchymista
7
3%
Jiné
7
3%
Průvodce hrou
44
17%
Za tato povolání hraji proto, že jsou potřebná pro moje zvolené pokročilé povolání
3
1%
 
Celkem hlasů: 252

Uživatelský avatar
Roubíček
Příspěvky: 104
Registrován: 25. 8. 2011, 21:59
Bydliště: Jihlava

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Roubíček »

Rauksul píše: Flegmatický inkvizitor, bomba... "Ale jo, tak ho teda upalte..."
Přesně tak! To bych si užíval. :)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lemmy »

S dosavadními výsledky ankety mě vycházejí věci, které jsem čekal a naopak některé, co dost překvapili.

Nejoblíbenější povolání - bojovník, kejklíř (v naší družině pěti hráčů je pouze jeden, který nemá úroveň v kejlklířovi - přesto má jednu z kejklířských schopností).
Překvapil lovec, který u anketárů není tak hratelným (a pokud ano, podle výsledků ankety většina lovců jde na hraničáře).
Naopak u mastičkáře jsem čekal menší výsledek (myslel jsem si, že bude nejméně hratelné povolání s markantním rozdílem).
Nejhranější pokročilé Hraničář, Lupič a Mág (přepokládám, že většina zvolených Mastičkářů jde na Lupiče, Kejklíři na Lupiče, Mágy a sekundárně Válečníka a nejméně hraní Zaklínači na Mága).
Vědmák a Čaroděj jako další nejhranější nepřekvapují.
Absolutně překvapil zatím pouze jeden hlas v možnosti - Za tato povolání hraji proto, že jsou potřebná pro moje zvolené pokročilé povolání. Čekal jsem o hodně větší výsledek.
Jiné pokročilé povolání - také překvapivý výsledek. Docela dost.

Počet anketárů - vypravěčů: z tohodle by se zatím mohlo teoreticky usuzovat jen to, že aktivní diskutující na fóru ohledně DrD2 jsou převážně vypravěči.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Vallun »

Já osobně jsme předpokládal, že si všichni budou brát bojovníka a pak mastičkáře kvůli jednání s lidmi. Naštěstí Vědmák je tak slabý, že to mco lidi neláká:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lemmy »

Vallun píše:Já osobně jsme předpokládal, že si všichni budou brát bojovníka a pak mastičkáře kvůli jednání s lidmi. Naštěstí Vědmák je tak slabý, že to mco lidi neláká:)
Osobně bych si vybral Mastičkáře jen právě kvůli jednání s lidmi (a nevybral, protože se mi nechce babrat v jedech apod.).
Zatím mě výsledky ankety trochu odrazují od toho, že je málo lidí, co hrajou za kombinaci skupinový léčitel + skupinový vyjednavač zároveň (pokud byl jen jeden hlas udělen možnosti - hraju za povolání proto, že je potřeba na pokročilé - domníval jsem se, že u Mastičkáře tohle bude podstatnější než u ostatních povolání, pro jeho "podporující charakter" - že si ho hráči budou hrát jen právě jako dodatek pro možnost hrát Vědmáka a Šamana), ale zdá se, že lidé, kterým vyhovuje tahle kombinace podporující družinu (myslel jsem si, že nebývá moc dobrovolných "družinových léčitelů" či "družinových vyjednavačů") jsou a není to minimum.

Na druhou stranu... něco mi říká, že kdybych si za Mastičkáře zahrál, bavilo by mě to o hodně víc, než za jiná, dovednější základní povolání $D
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Resurrection »

Jenom bych dodal, ze zcela neprekvapive prakticky nikdo nehraje saman/druid/alchymista... Alchymista i pres spoustu dobrych napadu porad neni dostatecne "situacni" povolani. Druid byl opet navazan hlavne na les a prirodu a ani ten priklad s vezenim tomu moc nepomohl a saman je v prime konkurenci s carodejem... Ackoliv ten me prekvapuje z te trojice asi nejvic, protoze metamorfoza do zvirat atd. mi vzdycky prisla zajimava. Mozna by to chtelo trochu vic postrcit ty schopnosti k pravidlovym vyhodam jako zmena v selmu -> manevr zdarma ci tak neco. Obecne mi prijde, ze druid/alchymista jsou spis NPC nez hracske postavy. Mno nic, snad brzo doplnim i svoji sestavu az provedeme konverzi. :D

EDIT: A takhle zpětně si myslím, že Žrec by bývalo bylo dobré lepší jméno pro povolání než druid, protože by se to aspoň zbavilo nánosu stereotypu a lidi by k tomu přistupovali jinak.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od ilgir »

Jenom bych dodal, ze zcela neprekvapive prakticky nikdo nehraje saman/druid/alchymista...
Netřeba vyvozovat ukvapené závěry. V obou hrách, které jsem nedávno vedl, se šaman vyskytoval.
Uživatelský avatar
Roubíček
Příspěvky: 104
Registrován: 25. 8. 2011, 21:59
Bydliště: Jihlava

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Roubíček »

Ano, ano, taky šamana máme.
Jinak u nás je nejčastější povolání lovec.¨
2x bojovník, lovec
lovec, mastičkář
lovec, zaříkávač
a pouze jednou kejklíř, mastičkář.
Takže máme lovce 3, ale 1x je to pouze nutný doplňek (druid).
Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Ocho »

Já tu hlasoval jen za sebe :-) Tj. v jedné skupině PH a v druhé jedeme od píky = lvl 3 bojovník a hodlám další 3 lvly jít do zaříkávače a pak do čaroděje.
Jinak první skupina - samé lvl 3 postavy ( a nově zvolený PH :-) ). Od každého polvolání lvl 3 jen jeden je bojovník 2 a mastičkář 1 (PH+5hráčů).
Druhá skupina:
lovec 2 + mastičkář 4 + šaman 2
bojovník 5 + mastičkář 1 + vědmák 1
bojovník 4 + lovec 2 + hraničář 2
kejklíř chyběl, nemá ještě předělanou postavu podle úplných pravidel (ale tuším je hlavně kejklíř a pak lovec)
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Vitus »

Resurrection píše:Jenom bych dodal, ze zcela neprekvapive prakticky nikdo nehraje saman/druid/alchymista... Alchymista i pres spoustu dobrych napadu porad neni dostatecne "situacni" povolani. Druid byl opet navazan hlavne na les a prirodu a ani ten priklad s vezenim tomu moc nepomohl a saman je v prime konkurenci s carodejem... Ackoliv ten me prekvapuje z te trojice asi nejvic, protoze metamorfoza do zvirat atd. mi vzdycky prisla zajimava. Mozna by to chtelo trochu vic postrcit ty schopnosti k pravidlovym vyhodam jako zmena v selmu -> manevr zdarma ci tak neco. Obecne mi prijde, ze druid/alchymista jsou spis NPC nez hracske postavy.
Já jsem na to dneska myslel, že zrovna druid a šaman jsou skvělé follow-up povolání pro někoho, kdo začíná směrem na hraničáře a pak se chce dál rozvíjet krapátek jiným směrem - obdobně asi do kategorie followupů zapadnou podle i mne i alchymista a možná i vědmák :D .
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lorwyn »

Já sice za nic nehraju, ale mám tři hráče...z toho jedna míří k druide a druhá k šamanovi...:-)
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od ilgir »

Ha! To abychom založili "Ligu na podporu šamanství a druidství"!
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Lorwyn »

Faktem ale je, že moje družiny se dost často pohybují divočejšími méně obydlenými oblastmi, v oblasti kde se nacházejí je to zatím situace :dobývání území "barbarů" vyspělou říší šířící pořádek a pokrok jak jinak než mečem...A pro ně jako pro původní obyvatelstvo má tahle volba smysl. Kdyby byli v centru říše,asi si druidy a šamany nevyberou...
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Maugir »

Druid i šaman jsou hrozně zajímaví a rád bych si je někdy zahrál, jenže jsme s mojí sestrou právě přečetli desátý díl knížky Hraničářův učeň, takže jsme oba lovec + kejklíř :wink: (v těch knížkách jsou hraničáři celkem přesně to, co v DrD II zvědi).

Dál máme ve družince kombinace bojovník + kejklíř, bojovník + mastičkář a bojovník + lovec. (Dva ze tří si dali bojovníka proto, že neměli přečtená pravidla a zdál se jim nejjednodušší :>:o/ .)

EDIT: Tak už nějakou dobu za postavu nehraju a dělám jiné skupince PH.
Naposledy upravil(a) Maugir dne 2. 2. 2012, 09:35, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od Rauksul »

Já bych rád zkusil Ďábelskou kombinaci šaman+vědmák... až nebudu PH ;-)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
MetaMeta

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od MetaMeta »

Kdybych ve své skupině nehrál Průvodce hrou (protože to ostatní vůbec neumí), určitě bych si zvolil čaroděje nebo druida (miluju živelnou manipulaci).
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů