Asterion - v jakém systému?

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 7671
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od Quentin » 19. 1. 2010, 21:50

Nemohla by mi nějaká dobrá duše napsat nějaký souhrn hevrenů? Co jsou zač, jakou maji kulturu a tak; případně nějaký odkaz, jestli je o nich někde něco na síti. Svoji krabici s Dálavou jsem dávno někde ztratil.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Uživatelský avatar
Tejlian
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 1. 2009, 14:13
Bydliště: malá díra jménem Bulhary v překrásném jihomoravském kraji

Re: Asterion?

Příspěvek od Tejlian » 20. 1. 2010, 22:42

Quentin píše:Nemohla by mi nějaká dobrá duše napsat nějaký souhrn hevrenů? Co jsou zač, jakou maji kulturu a tak; případně nějaký odkaz, jestli je o nich někde něco na síti. Svoji krabici s Dálavou jsem dávno někde ztratil.
Severoameričtí indiáni se vším všudy, včetně boje proti bílím kolonistům. Silně spjatí s koňmi, divocí a svobodní jezdci. Mocní šamani, averze vůči magii, pomalu vymírají (boj s kolonisty). jazyk podobný španělštině.
Uff, myslím že víc už to moc zkrátit nešlo :D
Není to v jednotlivých součástkách, ale v tom, jak do sebe zapadají.

Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 7671
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od Quentin » 21. 1. 2010, 11:20

Dik :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Uživatelský avatar
Milosh
Příspěvky: 2
Registrován: 8. 11. 2009, 23:02

Re: Asterion?

Příspěvek od Milosh » 3. 3. 2010, 14:49

SOUTĚŽ S ASTERIONEM:
Chystáme pro vás nový herní modul, tentokrát zaměřený na vojenství a umění.

O názvu zatím není rozhodnuto, o jeho podobě můžete do konce března hlasovat v diskuzním fóru: http://asterionrpg.cz/

1.4., na apríla, vybereme tři názvy, které se nám budou nejvíce líbit a následující měsíc pro ně necháme hlasovat v anketě.

Autor vítězného návrhu získá modul (počítáme, že by mohl vyjít kolem Vánoc).

Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1112
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od skaven » 24. 9. 2010, 13:37

Název modulu bude Pro smrt a slávu a vyjde z jara příštího roku, tentokráte u nakladatelství Mytago.

Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4721
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Asterion?

Příspěvek od PetrH » 24. 9. 2010, 13:40

skaven píše:Název modulu bude Pro smrt a slávu a vyjde z jara příštího roku, tentokráte u nakladatelství Mytago.
me se nelibi:) chtel jsme muj inter arma silent musae :)

Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 673
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Asterion?

Příspěvek od BasilisK » 24. 9. 2010, 14:12

Me napadlo neco ve stylu: Harfou a mecem nebo tak neco. Planujete nejake zmeny ve zpracovani modulu (cleneni knih, prilohy apod.) nebo to nechate tak jak to je?
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 3697
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od Antharon » 24. 9. 2010, 15:53

obálka je krásna ale nepamätám si správne že draci sú tam tí najväčší borci vyvolení bohmi?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3329
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Asterion?

Příspěvek od Sparkle » 16. 12. 2010, 21:48

Dneska jsem zavitala na stranky Asterionu abych se neco dozvedela o tom svete, a nedozvedela jsem se prakticky nic. V sekci "o asterionu" je pouze obecne pojednani co je RPG a pak uz jsou tam jen seznamy knizek s jednovetnym popisem co knizka obsahuje. Byl by nekdo tak hodny a povedel mi nejake overview toho sveta? Jak vypada ta planeta, na co je svet orientovany, jakou to ma zhruba technologickou uroven, jake jsou tam rasy, cim je to hlavne inspirovane, cim se to lisi od jinych znamych svetu jako Forgotten realms atd?
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
Cenis
Příspěvky: 12
Registrován: 24. 1. 2009, 14:01

Re: Asterion?

Příspěvek od Cenis » 17. 12. 2010, 10:01

Sparkle píše:Dneska jsem zavitala na stranky Asterionu abych se neco dozvedela o tom svete, a nedozvedela jsem se prakticky nic. V sekci "o asterionu" je pouze obecne pojednani co je RPG a pak uz jsou tam jen seznamy knizek s jednovetnym popisem co knizka obsahuje. Byl by nekdo tak hodny a povedel mi nejake overview toho sveta? Jak vypada ta planeta, na co je svet orientovany, jakou to ma zhruba technologickou uroven, jake jsou tam rasy, cim je to hlavne inspirovane, cim se to lisi od jinych znamych svetu jako Forgotten realms atd?
stranky zrovna prechazeji prestavbou, zrovna ta stranka O co jde patri bohuzel k pametnikum webu, ma za sebou uz snad 8 let zivota. nejaky prehled se tam jiste casem objevi. na strance http://asterionrpg.cz/index.php/dosud-vyslo.html staci kliknout na obalku kazdeho modulu a otevre se stranka s ukazkou textu z nej
Antharon píše:obálka je krásna ale nepamätám si správne že draci sú tam tí najväčší borci vyvolení bohmi?
a nebo nejvetsi hajzli, bohy potrestani ;-)
BasilisK píše:Planujete nejake zmeny ve zpracovani modulu (cleneni knih, prilohy apod.) nebo to nechate tak jak to je?
V modulu Pro smrt a slavu jeste vlastne ani ne, ale druhy dil modulu Krajiny za obzorem, by mel byt zajimavym tvurcim pokusem o jine podani informaci o světě

jinak se všem omlouvam za pozdni odpovědi, ale nikdo z nas na RPGforum moc pravidelně nechodí, proto jelepší využívat k dotazům a podnětům naše vlastní diskusní fórum http://asterionrpg.cz/forum/

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 3346
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion?

Příspěvek od ShadoWWW » 17. 12. 2010, 16:46

Asterion je určitě nejpropracovanější český fantasy svět. Svou propracovaností připomíná právě Forgotten Realms (ale samozřejmě v menším, "českém" měřítku, jako když srovnáš nejprodávanější DnD s nejprodávanějším českým DrD).

Základní body Asterionu, které si sám na začátku vytyčil jsou:
* Inteligentní nemagické bytosti jsou vždy pouze humanoidní. Pokud má být inteligentní jakýkoliv jiný tvor, musí se jednat o bytost ze Stínového světa. Pomocí magie lze vytvořit jen omezenou náhražku či simulaci myšlení, musíme se tedy rozloučit s mluvícími knihami, sochami či ústy ve zdi.
* Veškeří magičtí tvorové jsou myšlenkové bytosti. Jediný způsob, jak se na Asterionu může objevit taková nestvůra, je její příchod ze Stínového světa.
* Skřeti jakožto nejrozšířenější "nepřátelská" rasa nejsou samostatnou odrůdou, ale vznikají přeměnou z lidí a jiných ras, konkrétně z jejich nejzvrhlejších příslušníků. To je třeba brát do úvahy hlavně při tvorbě skřetů jako cizích postav (bývají mimo jiné silnější a schopnější než průměrný člověk a než průměrný fantasy skřet). Nejschopnější "dobří" tvorové jsou naopak hrdinové. O dracích platí zhruba totéž (jsou dobří i zlí).
* Z hráčských postav se teoreticky mohou stát skřeti či hrdinové. K tomu by ale nemělo dojít v normální družině, která nesměřuje za určitým velmi vyhraněným cílem. Velmi by to totiž přeměněné postavy zvýhodnilo a porušilo rovnováhu ve hře.

Ještě poznámka: myšlenkové bytosti jsou umělé bytosti ze stínového světa, které přichází na svět pomocí silných emocí. Mohou být dobré i špatné, ale nejsou přirozené. Stínový svět je něco jako Astrální moře v DnD. Zde byla snaha přidat do Dračího doupěte další sféry (roviny světa), podobně jako je v DnD Astrální moře, Chaos živlů, Propast apod.

Svět je popsaný v modulech, byly vydávány dva typy modulů: geografické a tématické. V geografických byla popisována vždy nová oblast světa. Tématické se zaměřovaly na nějaké specifické téma (nemrtví, peníze a poklady, bohové, magie apod.)

Svět se skládá ze dvou blízkých kontinentů: severní Lendor a jižní Tara (neplést s jiným světem pro DrD -Taria). Většina událostí s dopadem na postavy se odehrává na Taře. Na Lendoru jsou čtyři spolu soupeřící království (ala rozvinutý středověk), Tara je nově objevovaný kontinent, na kterém kdysi bývala mocná říše (ala Atlantýda), kterou vyhladili skřeti. Proč nevyhladili i severní kontinent, je dodnes sporná otázka, oficiální důvod je, že tomu zabránilo magické zemětřesení (které z jednoho kontinentu udělalo dva).

Jak už jsem psal, veskrze vše se odehrává na Taře a většina věcí v tropickém nebo subtropickém pásmu, z čehož plynou specifické situace a prostředí. Na Taře také nejsou (až na výjimky) psi. Elfové nejsou klasičtí tolkienovští, ale spíš nomádi (na poušti), nebo vyhnanci, na které se všichni dívají skrz prsty. Ten svět má ještě další specifika (týden má 10 dní, každý den má vlastní název atd), ale ty už nejsou tak podstatné.

Podstatné je srovnání třeba právě s Tariou. Taria jsou výborné moduly od Charlieho (který spolupracuje i na DrD2). Taria je hlavně o dobrodružství, svět kolem je jen taková kulisa a vše se odehrává na relativně malém území. Dobrodružství jsou typická vesnická fantasy (plné nadsázky a žádných velkých hrdinských akcí). Asterion je obrovský projekt, který se snažil přesunout hraní Dračáku na novou úroveň. Z hraní dungeonů k hraní v propracovaném otevřeném světě. Asterion představuje svět propracovaný do posledního detajlu. Ať se postavy přesunou téměř kamkoli a zeptají se téměř na cokoli, skoro vždy na otázku existuje odpověď v některém z modulů. Nově vznikají také romány z prostředí Asterionu, které ten svět ještě více propracovávají.

Ono je otázka, nakolik ta propracovanost je důležitá. Geografické moduly obsahují takové podrobnosti, jako jsou mapy měst, jméno starosty, jména důležitých osob, popis mnoha zvláštních míst, politickou situaci na pozadí, historii na několik set let nazpátek... Historie je vůbec nezvykle propracovaná. A zajímavostí je i to, že se ten svět vyvíjí. V každém modulu je svět o několik let dále a popisuje, co se nového mezitím kde stalo. Na stránkách Asterionu si lze přečíst některé události z kroniky a něco vychází i v Dechu draka. Ten svět je živý a neustále se vyvíjí.

Naproti tomu tématické moduly se snažily rozvíjet samotné Dračí doupě (aspoň mi to tak přišlo). V modulu s nemrtvými byly noví nemrtví a představen propracovanější systém nemrtvých, než byl v DrD 1.5 Modul o ekonomice zase přinášel propracovaný ceník, nový měnový systém, popis, jak funguje ekonomika, ale třeba i základní obrysy právního systému. Falešná apokalypsa přinesla propracovaný systém magie, jak funguje a nové povolání Psionika. Vzestup temných bohů zase přinesl do DrD aktivní bohy a povolání kněze.

Asterion je typický Sandbox. Snaha původních autorů byla vydat podobně propracovaný svět, jako vyšel pro ADnD, kde vyšly světy jako Forgotten Realms, Mystara, Dark Sun, Dragonlance aj. Dnes už je design RPG trochu někde jinde. Propracovaný svět se už tak neřeší, jako dřív. Ono to souvisí i s tím, že papírové hry na hrdiny už nehraje tolik lidí, co dřív. A nováčci, kteří začínají hrát, nechtějí trávit hromadu času čtením pravidel. Počet hráčů stolních RPG celosvětově upadá a komunita se navíc drolí do stále nově vznikajících her. Proto se spíš jde k tomu, vydat více méně propracovaných settingů, než několik hodně propracovaných.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3329
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Asterion?

Příspěvek od Sparkle » 18. 12. 2010, 11:00

ShadoWWW: diky moc, presne tohle jsem potrebovala vedet. :clap:
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

gothwyn
Příspěvky: 1
Registrován: 13. 3. 2011, 16:40

Re: Asterion?

Příspěvek od gothwyn » 13. 3. 2011, 16:43

Zdravím, nájde sa niekto kto hráva Asterion v Bratislave? Zháňam družinu, ku ktorej by som sa mohol pripojiť. Ide mi o hranie na tomto svete nezávisle od toho aké pravidlá používate.

THNX

lorddaren
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 5. 2011, 17:41

Asterion-Stinový drak

Příspěvek od lorddaren » 11. 5. 2011, 21:31

Zdravim vsetci hraci a hracky Rpg hier,
mal by som k vam mensiu prozbicku,
hrame z druzinov uz asi pol druheho roka a po vela bojoch, intrigach, utekoch ale aj slavnych vytazstvach sa Veterny draci rozhodli ze na tohtorocnu dovolenku vyrazia do Umrcieho kralovsta. Ja viem s tym je spojenych vela komplikacii ale je to fakt dobra druzina (s dobrymi kontaktami) a hned sa rozhodli ze pojdu vycmuchat preco sa vsetci toho Tienoveho draka tak boja alebo ci je to len legenda.
Nemohli by stemi vy slavny drzitelia Vienovych klucov priser dat v kradkosti popis toho draka?
P:S:Dufam ze som to tentokrat zaradil spravne. :wink:

Rauksul
Příspěvky: 298
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Asterion-Stinový drak

Příspěvek od Rauksul » 10. 8. 2011, 20:27

zkus to spíš na http://asterionrpg.cz/ ;) Tady se Asterion velké popularitě netěší... :-(
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů