25. číslo vydáno

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

25. číslo vydáno

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

Vychází 25. číslo Drakkaru s tématem revoluce

Nalaďte si televizi, co vidíte? Revoluci. Podívejte se do novin, co vidíte? Revoluci. Vyhlédněte z okna, co vidíte? Revoluci zatím ještě ne, ale ani to nepotrvá dlouho. Revoluce zkrátka otřásá světem, a tak jsme se i my v Drakkaru rozhodli, že půjdeme s dobou. Vítejte tedy u dalšího, v pořadí už pětadvacátého a tentokrát pěkně revolučního čísla.

Nový měsíc, nové téma, nový design, nová redakce! Viva la revolución!

:arrow? Stahujte zde :!:

Obsah 25. čísla


O časopise
Editorský sloupek ( El Comandante)
Vykecávání se revolučního vůdce Drakkaru na téma, jak to bylo se starým Drakkarem úplně naho*no, ale teď po revoluci, krátkém období utažení opasků a přechodné pětileté fázi to bude už jen sluníčkový.

Jubilejné 25. číslo Drakkaru – čo sa za posledné 4 roky urodilo? („NewOrc“)
Zajímá vás, co všechno se v Drakkaru za 4 roky jeho existence objevilo? Tušíte, že někdy v Dakkaru vyšel nějaký článek, ale nemůžete ho najít? Pak je pro vás jako dělaný tento článek, shrnující vše podstatné, co se v Drakkaru objevilo.

Jak podpořit Revoluci
Revoluce snadno a rychle (El Comandante)
Jste mladí, toužíte následovat vznešenou myšlenku a jste odhodláni ji prosadit i silou, ale také jste mladí, nezkušení a v mnohém jistě naivní. Tato praktická příručka vám ukáže, jak se stát revolucionářem z povolání. Go pro!

Návrat do zapomenutých podzemí („El Siniestro“)
Jste už unavení z příběhových her, narativních technik, premis, nebo třeba i z hluboké imerze? Chcete zase jednou vyrazit do jeskyně jako tehdy v sedmdesátých letech? Tento článek vám řekne, proč byste měli a jak na to, aby to za to stálo.

Revoluční výbor hodnotí
Stars Without Number („al-Icon“)
Jednoduchý systém okoukaný ze starého Dungeons and Dragons a aplikovaný na sci-fi prostředí, to celé zadarmo. Co víc si přát? Například dalších téměř dvě stě stran nápadů, rad pro vedení hry anebo náhodných tabulek se zápletkami. Přečtěte si to!

Sorcerer – pekelne dobrá hra („Yeekap“)
Pokud jste někdy slyšeli, že Ron Edwards píše neuvěřitelně arogantně a sotva se to dá číst, pak je to zřejmě pravda. Tato recenze vám ale ukáže, proč i přesto má smysl a význam hru Sorcerer číst a samozřejmě také hrát.

Kultůra musí bejt!
Tři kameny (Michaela „Miška“ Merglová)
Pohádka o mladém rybáři, mlčenlivé dívce a smrti. Nebo to není jen pohádka?

Co souvisí s Revolucí jen volně
Přírodní jedy („Pascal“)
Pokračování miniseriálu o jedech, který započal v minulém čísle Drakkaru anorganickými jedy. Tentokrát se podíváme na zoubek živým tvorům – v několika případech doslova. Nenechte si ujít tento zajímavý a erudovaný článek.

Hraniční země („Cerberus“)
Přetištění sto padesát let starého článku, který i dnes velmi aktuálně poukazuje na problematiku zemí, které nepatří do světa smrtelníků, ale nelze je považovat za součást Férie. Povinná četba pro dějepisce Příběhů Impéria.

Moudrost osobností Revoluce
Rozhovor se Skavenem, vůdcem nakl. Mytago („Cerberus“)
Zajímá vás, jak jednoduché či složité je u nás vydávat RPG a fantastickou literaturu? Jiří Reiter se s námi půodělil o svoje zkušenosti a předestřel nám plány svého nakladatelství Mytago do příštích let.

Trénink strategického plánování
Civilizácia Sida Meiera – dosková hra (Dušan)
Našlo by se asi jen málo těch, kteří nikdy nehráli na PC Civilizaci. A ještě méně těch, kteří by o ní aspoň neslyšeli. Proto se na její deskovkářskou podobu netrpělivě čekalo. A stálo to napětí za to? Inu, to se dozvíte v této recenzi.
Přílohy
drakkar25large.jpg
Naposledy upravil(a) RPG Fórum dne 1. 4. 2011, 13:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Nossie »

pěkná obálka :)
Uživatelský avatar
Cerberus
Příspěvky: 2
Registrován: 9. 8. 2010, 15:26

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Cerberus »

2 Nossie: Tu kulervoucí obálku dělal Rimbo, toho mazala co nám prasil obálky v minulosti jsme se zbavili, stejně jako zbytku redakce - viva la revolución!

2 El Comandante: Koukám, že ten layout z wordu vypadá fakt prďácky. Může mi sakra někdo říct proč se pořád patlali s InDesignem?
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Nossie »

Já si myslela, že to byl Rimbo, poznám styl 8)
Uživatelský avatar
Pascal
Příspěvky: 1
Registrován: 9. 10. 2007, 21:53

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Pascal »

Stará čísla byla ve srovnání s tímto učiněný kalvinismus.

Revoluce se ale nesmí zastavit!

Je čas udělat něco,
co člověk ještě nikdy neudělal!
Jdu si přečíst nějaký článek o RPG.
Don't challenge the magma
Uživatelský avatar
Yeekap
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 9. 2007, 15:25

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Yeekap »

A komu sa arogantný a sebestredný štýl Rona Edwardsa nepozdáva, tomu rozbijeme hubu a bude!

V mene revolúcie, samozrejme...
Down with the DxD establishment! The Man Must Go!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Ecthelion »

Dobře... myslím, že všichni pochopili, že revoluce v Drakkaru je jen apríl, takže je na čase uvést věci na pravou míru. :wink:
Skutečné identity autorů píše:- El comandante - Markus
- Cerberus - Ecthelion^2
- El Siniestro - Bajo
- NewOrc - Crowen
- al-Icon - Conlai
- Yeekap - Peekay
- Pascal - Fascal
- Dudák - Bubák
- Dušan - zde se skrývá dvojice autorů a to jednak Dušan a jednak Baelara
Takže už můžeme o obsahu čísla debatovat normálně a budeme moc rádi za veškerou zpětnou vazbu, reakce a připomínky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: 28. 5. 2010, 11:12

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Návštěvník »

škoda, byl to posun k lepšímu.
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):


aj vy redudantní židudanti
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od PetrH »

cislo mam stazene a tesim se na pristi tydena cteni :) jen me prekvapilo e2 ze tam neni vas prispevek, co sel ke me :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Jerson »

Chybí mi to odkazy na diskuse ke konkrétním článkům, kdo to má pořád hledat. Jsme snad v africkém tištěném internetu?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21004
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Markus »

Články nemají vlastní diskuze, teda většinou ne - prostě se to vše tradičně řeší v téhle diskuzi, pokud si autor článku nezaloží separátní.

Což se v případě tohodle čísla týká dvou článků. Diskuzi (zatím prázdnou :) ) mají:
:arrow? Revoluce snadno a rychle
:arrow? Návrat do zapomenutých podzemí

Než začneš vysvětlovat, proč je tohle špatné řešení, tak řeknu, že to je všem známé :) Problém je v tom, že Drakkar nemá jasnou koncepci toho, jak zacházet s diskuzemi, a pokaždé se to řeší ad-hoc trochu jinak (např. na oficiálních stránkách Drakkaru jsou také nějaké diskuze, ale ne k tomuhle číslu). Celé to navíc úzce souvisí s problémem PDF a převádění do HTML. Bavil jsem se o tom s Bubákem a Ectheliony a vědí o tom, dokonce jsme vymýšleli nějaká řešení, ale všechno to stojí a padá na tom, že to někdo musí dělat a starat se o to. U tohodle čísla byl problém jenom ho zasázet a vydat včas. :-? Víc info asi bude mít redakce, já jsem to kromě jednoho rozhovoru v čajovně dál nesledoval.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Bajo »

Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné dodělat nějaké dodatečné korektury? Přečetl jsem ten svůj článek a ještě pár chyb či překlepů jsem tam našel :oops:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Jerson »

Markusi, víš jak to je - strašně nerad něco hledám a věděl jsem, že k nějakým článkům si lidé diskusi založili, a přitom nebyla v Drakkaří sekci. Je mi jedno, kdo ty odkazy doplní, ale nechci strácet čas hledáním.
(A ani kritizováním přístupu redakce nebo něčeho jiného, mám toho času fakt málo :-)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od ilgir »

Bajo píše:Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné dodělat nějaké dodatečné korektury? Přečetl jsem ten svůj článek a ještě pár chyb či překlepů jsem tam našel :oops:
No, nevím, jestli se to bude chtít někomu sázet znova. Bohužel jse známá věc, že jednoduchá korektura nestačí. A abych to četl dvakrát, to po mně nemůžete chtít. Každopádně jsem tam opravil stovky chyb, takže pokud jsou tam ve výsledku chyby v řádu jednotek, tak je to pořád úspěch.
Btw. Kdysi tu fungovaly dvojité korektury, co takhle zkusit obnovit tradici?
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: 25. číslo vydáno

Příspěvek od Alef0 »

Bajo píše:Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné dodělat nějaké dodatečné korektury? Přečetl jsem ten svůj článek a ještě pár chyb či překlepů jsem tam našel :oops:
Keď mi niekto pošle InDesigny a zoznam korektúr, skúsim to.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů