Kuchyně 2011

Archiv z tajných sekcí porotců pro přípravu RPG kuchyně. Všechny ročníky jsou v této jedné sekci.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

top
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

Návrhy pro ingredience na tento rok:

téma: Člověk a vize

Tvůrci si vybírají jednu mechanickou nebo hráčskou ingredienci a 3 ze obrázkových ingrediencí.

mechanické ingredience
- ve hře hráči používají (reálné) peníze (ale ne nutně se o ně musí hrát)
- hra nemá souvislou časovou linii (hra nemusí začínat (končit) na začátku (konci) příběhu, je použitá retrospektiva nebo prodictum tedy flashbacky nebo předpovědi v budoucnu)

hráčské ingredience (hráči musí být nějakým způsobem zapojení)
- šepot
- "umělecký" výkon (zpěv, přednes, proslov, kreslení..)

obrázkové ingredience
3 ze 6-9

(obrázky mám, musím jen zpracovat ve photoshopu)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

obrázkové ingredience:

1Obrázek2Obrázek3Obrázek
4Obrázek5Obrázek6Obrázek
7Obrázek8Obrázek9Obrázek
10Obrázek11Obrázek12Obrázek
13Obrázek14Obrázek15Obrázek
16Obrázek17Obrázek18Obrázek
19Obrázek20Obrázek21Obrázek
22Obrázek23Obrázek24Obrázek
25Obrázek26Obrázek27Obrázek
28Obrázek29Obrázek30Obrázek
31Obrázek
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od Peekay »

(Som tu!)

Tak, podme na to:

Pravidla k ingredienciam dobre, akurat si musime byt vedomi ze pri takomto sirokom zadani nebudu mat sutazne hry skoro nic spolocne $D

Obrazkove ingrediencie:
  • chapem spravne, ze nechces pouzit vsetkych 31, ale z nich potrebujeme spravit selekciu desiatich a pouzit tie?
  • #5 sa mi nehodi k teme, akosi tam nevidim toho cloveka
  • #23 by som urcite nepouzil, medzi sutaziacimi je prilis vela ludi znalych VtESu $D
Vo vybere vidim dve jasne diferencovane skupiny - jedna su obrazky, v ktorych je clovek jasne dominantny (teda obrazok je len a len o clovekovi), druha su obrazky, ktore su o vplyve cloveka na svoje okolie. Navrhoval by som dat tak 5 z kazdeho. Potom tam vidim este nejake obrazky, ktore asi patria iba k vizii a cloveka tam niet, tie si ale myslim ze by sme davat nemali (uz tak to bude dost tematicky rozbite, tak nech aspon v kazdej hre figuruje ten clovek).

Skusim zoradit svojich favoritov v jednej a druhej kategorii (dam 6 z kazdej), od najviac preferovaneho po najmenej:

Evidentny clovek:
  1. #7
  2. #9
  3. #27
  4. #16
  5. #31
  6. #18
Vplyv cloveka:
  1. #8
  2. #11
  3. #20
  4. #22
  5. #30
  6. #2
(este na zaver - s tvojim vyberom obrazkov som vo vseobecnosti velmi, velmi spokojny :D)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

díky. pomohlo mi to ujasnit si některé věci v hlavě, protože jsem to vybíral dost intuitivně. víc bych napsal tak o víkendu, nevím jestli mi do té doby vyjde čas.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od Peekay »

Kludne, mas casu dost - ja prave odchadzam na DrD II pracovny vikend, takze budem mimo netu a vratim sa az v nedelu vecer.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

Moji osobní favorité jsou tito:

13, 15, 18 - všechny nějak zosobňují aktuální témata, práce spolupráce, porada (ačkoliv tady to může být ovlivněno tím, že jsem sám pracující : ) ) rozhodně ale RPG z prvky pracovního nebo moderního prostředí není moc a je to podle mě zajímavá ingredience. Potom ty pěsti těch islamistů, taky aktuální téma na které se dá leccos vymyslet viz revoluce v egyptě , protesty, vzpoury, nespokojenost atd. Otroctví (vyzývyvost, vzdor) se mi taky líbí, být otrokem své práce, své rodiny, závislosti na čemkoliv.
22 - boření (hranic) zkáza, bouráni atd je pro spoustu lidí sexy
27 - stáří jsem chtěl mít v ingrediencích nějak obsaženo, když už to je o člověku, tahle fotka je navíc dobrá v tom, že stařenka jde o holi v úzké uličce, taky podle mě inspirující
31 - snění, inspirace, možná trošku vlažné jako ingredience ale má to v sobě takový nějaký inspirativní element

Přidal bych k tomu ještě tři (na celkových 9) kde člověk není zobrazený přímo a to:
7 - smrt, tanec, kostra...
12 - chtěl bych mít taky jednu ingredienci s tématem lásky, k tomu je tady cesta, les, podzim
21 - .. a jednu která je urbanistická, noc, město, vlaky..

Líbí se mi i 9, která je provokativní ve smyslu toho odhalení a nahoty, ale problém je, že obrázky 9, 16, 17, 26, 27 mají stejné vyhledávací slovo (viz doprovodná soutěž) tak moc nechcu aby tam bylo víc zástupců jednoho slova.

Co si o tom myslíš?

Jinak pro soutěžící by měl být průvodní text k ingrediencím vypadat nějak takto (učesaněji):
Vyberte si 3 z následujících obrázků. Podívejte se na obrázek a zamyslete se, nechte se jím inspirovat, nechte se jím oslovit. Jak si vyberete 3 obrázky napište čím vás oslovují nebo jaký pro vás mají význam. Ingrediencí je pak obrázek spolu s vaším popisem. Popis může být jednodlovný ale klidně to může být i věta, přísloví cokoliv vám bude připomínat téma, které je na obrázku. příklad: "Vesmír", "Radost až na kost", "Pocit čisté duše při pohledu na modré nebe"..
Tuto ingredienci pak zapojíte do hry.

Vybíráte tedy obrázek, který vás oslovuje, ten pak popíšete a to bude společně tvořit vaši ingredienci do hry.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

ad favorité
2, 8, 16, 17 jsou další, kteří už se nevešli.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od Peekay »

jonka píše: 13, 15, 18 - všechny nějak zosobňují aktuální témata, práce spolupráce, porada (ačkoliv tady to může být ovlivněno tím, že jsem sám pracující : ) ) rozhodně ale RPG z prvky pracovního nebo moderního prostředí není moc a je to podle mě zajímavá ingredience. Potom ty pěsti těch islamistů, taky aktuální téma na které se dá leccos vymyslet viz revoluce v egyptě , protesty, vzpoury, nespokojenost atd. Otroctví (vyzývyvost, vzdor) se mi taky líbí, být otrokem své práce, své rodiny, závislosti na čemkoliv.
13tka je dobra na pracu/korporatne prostredie (mohlo by z toho v kombinacii s tymi "prirodnymi" zabermi vypadnut nieco zaujimave, korporacne), 18tka vo mne vyvolava akurat spomienku na otroctvo, co je (aspon pre mna) uz hodne prevarena tema.

Pasti islamistov sa mi popravde nepacia, pridu mi prilis tendencne a prvoplanove. Radsej by som dal vstupy, ktore su omnoho otvorenejsie rozlicnym interpretaciam.


jonka píše: 22 - boření (hranic) zkáza, bouráni atd je pro spoustu lidí sexy
27 - stáří jsem chtěl mít v ingrediencích nějak obsaženo, když už to je o člověku, tahle fotka je navíc dobrá v tom, že stařenka jde o holi v úzké uličce, taky podle mě inspirující
Moze byt.
jonka píše: 31 - snění, inspirace, možná trošku vlažné jako ingredience ale má to v sobě takový nějaký inspirativní element
K tomuto mi asi lepsia pride dvojka, ale dajme tomu.

jonka píše: 7 - smrt, tanec, kostra...
Agreed :)
jonka píše: 12 - chtěl bych mít taky jednu ingredienci s tématem lásky, k tomu je tady cesta, les, podzim
Tak daj radsej 20inu. Jednak su tam ti ludia viac vidno, jednak ta fialovost obrazku viac posobi dojmom, ze ide o sen/viziu, a nie iba o "nejaku nudnu krajinku". Pritom ta tema lasky je tam dost silna (a nielen v kontexte muz/zena, ale aj ako rodicovska laska).
jonka píše: 21 - .. a jednu která je urbanistická, noc, město, vlaky..
Rozhodne proti, tuto temu uz dost jasne zastupuje 22. O dost zasadnejsia mi pride osmicka - podivne farby a priam az cudzo a silne nehodiaci sa plot uprostred pustatiny. Pride mi to vyborne a silne na mna ta fotografia posobi. Ludska potreba vsetko rozparcelovat a vlastnit, aj ked to nema ziaden prakticky vyznam, fialove nebo naznacujuce, ze by mohlo ist o nejaky iny svet ako ten nas, etc.
jonka píše: Líbí se mi i 9, která je provokativní ve smyslu toho odhalení a nahoty, ale problém je, že obrázky 9, 16, 17, 26, 27 mají stejné vyhledávací slovo (viz doprovodná soutěž) tak moc nechcu aby tam bylo víc zástupců jednoho slova.
Devinu tam urcite chcem - pride mi aj zasnena, aj inspirativna, aj o cloveku. Also, naked chick!

(argument o doprovodnej sutazi neberiem - je doprovodna, nemali by sme teda na nu brat ohlad za cenu znizenia kvality hlavnej sutaze... a deviatka mi pride ako velmi zasadna ingredienca. To bol ten jeden obrazok, ktory ma instantne oslovil zo vsetkych najviac)

Oznamenie dobre.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

Good stuff.

Takže abych to shrnul. Tady jsou favoriti na kterých jsme se víceméně shodli:

7Obrázek8Obrázek9Obrázek

13Obrázek 20Obrázek 22Obrázek

27Obrázek 2Obrázek


Je ještě nějaká, kterou bys tam chtěl mít?

napadá mě 11, kterou jsi měl původně vysoko (*) a 17, která se mi celkem líbí jako člověk stojící před výzvou, soustředění atd.
(*) na d20.cz je z této fotky udělaný celkem vtipný motivational poster, takže pro mě je to trochu profláklá fotka.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

jak na to koukám trochu mi tam chybí akce (15, 25, 29) případně jsem narychlo vytáhl toto:

Obrázek

jinak mi to ale příjde v poho, víc už vymýšlet nebudu. last call.

edit: a jak se tak na to koukám, tak se mi ten souboj líbí čím dál víc. dal bych ho místo #2, dostali bysme se tak na 8 obrázků, což je vcelku ok. ju?
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od Peekay »

Osem kusov so subojom namiesto dvojky - approved!

Ak by si chcel deviatu, tak by som namiesto sedemnastky dal sestnastku. Je to velmi podobny motiv, akurat je v tom uz akcia a je mi to tak akosi blizsie.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od Peekay »

Precitam a okomentujem, ked sa najde kusok casu.

Kto sa nam este prihlasil do poroty?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyně 2011

Příspěvek od jonka »

zatím nikdo, vypadá to jen na nás dva.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Zamčeno

Zpět na „Zákulisí RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti